Téma: Rodiče se už nemají rádi - jak to zvládnout a zachovat se?

16.12.2014 20:28
Uživatel: catdog
Věk:  23
0-100
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Ahoj,
môj problém je nasledovný: medzi mojimi rodičmi celkom vyprchala láska, skutočne sa nemajú radi, žijú spolu, avšak nie sú rozvedení. Ja študujem na výške, doma bývam vždy na pár dní raz za 3-4 týždne, ale aj tak je väčšinou ten čas ktorý doma strávim utrpením. Obidvaja rodičia majú dobré srdce, ale akosi nedokážu nájsť spoločnú cestu a preto je ich spoločný život trápením.
U otca je problém, že je netrpezlivý a celkovo by chcel žiť v ideálnych podmienkach. Keď však príde nejaký väčší problém, nedokáže ho riešiť, má nervy a celkovo je zlý ku celému svojmu okoliu (čo sa deje často). U mamy je problém ten, že je síce veľmi pracovitá a trpezlivá, ale väčšinou robí veci zle/naopak/príliš koplikovane. Je ten typ človeka, ktorý sa skutočne nadrie, ale výsledný efekt je nulový. Je to s ňou skutočne komplikované, lebo často sa správa hlúpo (kladie hlúpe otázky, alebo celkovo hovorí hlúposti) napriek tomu, že hlúpa nie je.
Ja som sa to zatiaľ snažil riešiť s mamou, pretože viem, že problém je hlavne v jej správaní. Skúšal som je dávať rady čo zmeniť, avšak moje slová nepadli na úrodnú pôdu a nič sa nezmenilo.
Chcel by som Vás požiadať o radu, ako sa v tejto situácii zachovať. Či to nechať úplne na nich a vôbec do toho nezasahovať. Alebo či sa mám snažiť nabádať ich k riešeniu tejto situácie alebo naopak k rozvodu.
Vďaka.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1586x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Medzi rodičmi to nefunguje
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.12.2014 21:38 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Rodiče se už nemají rádi - jak to zvládnout a zachovat se?
Text uživatele: 

Co Vy víte, co je mezi rodiči? Nepíšete kolik je jim let, zda chodí ještě do zaměstnání nebo ne, zda jsou zdraví, či se potýkají s nemocemi. To všechno ovlivní chování člověka. Hlavně se mezi ně nepleťte a "nepřiprdujte" ani jednomu ani druhému, nebo je rozeštvete úplně. Oni si to mezi sebou vyřídí, pořídí a vyřeší. Jsou spolu hodně let a prošli si všemi stádii společného života. Od zamilovanosti, po uzavření sňatku, založení rodiny, výchova dětí, vyrovnat se s dospělostí a odchodem dětí z rodného hnízda. Musí se vyrovnat s přibývajícími roky, se změnou tělesných a zdravotních problémů, se změnou výkonu v zaměstnástí a vůbec. Je toho na ně hodně a dělají, jak to nejlépe umí. Vy jim buďte pomocníkem a oporou, ale ne sudím, ne vyjednavačem, ne kritikem, jen milujícím synem. A opravdu zvažte moje slova. Pavla

 
17.12.2014 00:00 Uživatel: catdog
Věk:  23
0-100
Téma: Rodiče se už nemají rádi - jak to zvládnout a zachovat se?
Text uživatele: 

Obidvaja rodičia majú 55, do práce chodia, zdravie nemajú dokonalé, ale zase nič čo by ich obmedzovalo v každodennom živote. Ja viem, že to nie štandardný prístup, aby som sa syn snažil nejak zasahovať do vzťahu rodičov. Ale ako som spomínal, oni majú obidvaja dobré srdcia, len akosi stratili vieru v to, že sa so súčasným stavom dá ešte niečo robiť. Myslím, že netreba veľa, iba aby trocha zmenili postoj k určitým veciam a mohli by byť oveľa štastnejší. Som jediný človek, ktorý trocha vidí do ich súkromia a vie v čom je pravdepodobne problém, tak som si hovoril, že by som asi mal zasiahnuť.

 
17.12.2014 01:54 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Rodiče se už nemají rádi - jak to zvládnout a zachovat se?
Text uživatele: 

Říkáš, že víš v čem je jejich problém a možná by to tak i mohlo být, ale přesto si nemyslím, že to dokážeš vidět skutečně objektivně.

Ty víš co je teď a několik let nazpět, ale o tom jaký byl jejich vztah na začátku, co a jak prožívali to prostě nevíš, z té doby můžeš znát tak maximálně verzi "pro noviny".

 

Nechci stranit ani jednomu z Tvých rodičů a mohu vycházet jen z toho co jsi napsal. Psal jsi například, že se Tvoje maminka chová někdy hloupě i když hloupá není. Jsi si jistý, že to jen tak nevnímáš. Opravdu je to její chování tak hloupé nebo jen "hloupě vypadá"? On v tom může být dost podstatný rozdíl a jsem si jistá, že Ty jako syn prostě nejsi schopen rozeznat drobné detaily, které třeba k takovému chování maminku vedou.

 

Na straně druhé píšeš, že Tvůj táta je vznětlivý a neumí se příliš poprat s nepříjemnostmi. Z Tvých slov vyplývá, že tohle jeho chování sice úplně neschvaluješ, ale vlastně Ti to zase tak hrozné nepřipadá a navíc za to vlastně spíš viníš mamku. Opravdu jsi si jistý, že jsi objektivní? Já si to nemyslím. Takové chování sice ještě neznamená primárně zlého člověka, to rozhodně ne. Sama pár takových exemplářů znám, ovšem v pořádku také není a co víc, je pouze a jen vadou toho konkrétního člověka který se takto chová. Je pravděpodobné, že "jen" kopíruje naučené chování z vlastní rodiny, ale jako dospělý by měl chápat, že to není v pořádku a pokud si s tím nedokáže poradit sám, měl by to řešit s odborníkem.

A jen taková drobnost, na 99% jsi stejný jako svůj otec. Tohle je jedna z vlastností která se jako na potvoru "dědí" - neschopnost z vlastní povahy akceptovat, že život není vždy jen růžový a typické je svádění chyb na jiné než viníky.

 

Mezi rodiče bych se na Tvém místě nepletla, je to jejich život a ne Tvůj. Pokud Tě jeden z nich nebo oba požádají o radu, tak raď a do té doby se spíš zkus zamyslet nad tím jak se chováš Ty a jestli nekopíruješ chování rodičů, abys pak sám neměl v rodinných vztazích obdobné problémy… Je dost dobře možné, že Tvá potencionální partnerka by nemusela být tak trpělivá jako je třeba Tvoje mamka.

 
17.12.2014 23:07 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Rodiče se už nemají rádi - jak to zvládnout a zachovat se?
Text uživatele: 

Co je třeba a netřeba nechte na rodičích a nevnucujte jim svůj pohled na věc. Jsem zvědavá, až jednou Váš syn Vám bude mluvit do Vašich vztahů s manželou (svou matkou). Vůbec tim rodičům nepomůžete, tím,  že bute rodičům radit,  jen zhoršíte situaci. Přecete máte své rodiče rád, tak z lásky k nim mlčte. Pavla

 
19.12.2014 12:14 Uživatel: JS
Věk:  68
0-100
Téma: Rodiče se už nemají rádi - jak to zvládnout a zachovat se?
Text uživatele: 

Pokud jezdíte domů jednou za 3-4 týdny, může domácí "nepohoda", jak ji vnímáte, vyplývat taky z toho, že rodiče mají už zaběhnutý rytmus života sami spolu.

Mohou mít také nějaké očekávání k průběhu Vaší návštěvy doma a to se nenaplní.

Abych to trochu vysvětlila :

Dcera k nám jezdila také v delších intervalech, vždycky jsme se na ni těšili, ale průběh návštěvy nás opakovaně zklamal. Dala nám na hlídání děti, seděla u počítače, večer šla s kamarádkou. Pak odjela, a my jsme si s ní ani neměli čas v klidu popovídat.

Pokud je člověk starší, má svůj život nějak zaběhnutý, zvykne si, že děti jsou samostatné a pokud přijedou, je to tak trochu stres.

Snad jsem to nějak objasnila. Rodiče nechejte žít jejich život, Vy taky budete rát, když se Vám nebudou míchat do Vašeho.

Hodně štěstí.

 
19.12.2014 12:27 Uživatel: JS
Věk:  68
0-100
Téma: Rodiče se už nemají rádi - jak to zvládnout a zachovat se?
Text uživatele: 

samozřejmě "budete rád"

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rodiče se už nemají rádi - jak to zvládnout a zachovat se?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Bojím se svého otce 2 503x
Hádka s mamkou kvůli mému autu 3 566x
Táta pijan, můj život s alkoholikem 10 603x
Má matka by mě nejraději nechala bez peněz 3 589x
Táta se mnou nemluví,pro mámu je nejleší to co vymyslí ona. 11 624x
Matka mě pořád kontroluje 17 803x
Pomozte mi, chci utéct z domu 6 948x
Nevlastní otec - postavit se mu a riskovat násilí nebo se zbaběle odstěhovat? 5 544x
Soužití s mojí mámou 6 944x
Prosba o pomoc 7 813x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny