mojra.cz

Téma: Byl mi nevěrný a pak mě odřízl od zdroje peněz

29.09.2012 12:28
Uživatel: Arista
Věk:  44
Odpovědí na téma: 15
Text: 

Dobrý den,

jsem už na 90% rozhodnuta, ale ráda přivítám Vaše názory jak to vidíte vy! Jestli se mám opravdu rozvést nebo dát druhou šanci.

Naše manželství bylo v pohodě. Svého muže jsem milovala, protože mi vždycky říkal, že kde bych tak fajn chlapa našla - nepije, nekouří, stará se o rodinu a neběhá za ženskýma. Věřila jsem mu a já taky neměla potřebu vzhledávat někoho jiného. Žila jsme pro rodinu. Manžel profesně v práci stoupal výš a výš.

Jednoho dne jsem zjistila, že má milenku. Samozřejmě jsem mu to řekla, že to vím, a že se s ním rozvedu. Plakal, prosil ať mu dám ještě šanci. Uvěřila jsem že se opravdu změní. Vzdržel to asi 3 měsíce, nosil květiny, výtety, ale pak začal být zase tak urážlivý, arogantní. A mě mrzelo že se nemá vůbec žádné výčitky co udělal. Když jsme mu řekla že kdybych to udělala já tak sekám dobrotu snad až do smrti a vůbec se neurážím. On byl vždycky takový, ale já to přehlížela kvůli dětem ať je doma klid.

Před 4 měsíci se zase urazil a vše vyvrcholilo tím, že schovává vkladní knížky přede mnou na místě o kterým nevím. Máme společný účet a musím se prosit o každou korunu, zdůvodňovat co jsme si koupila. A když mi začal vyhrožovat, že to byly poslední peníze a víc nedostanu, tak jsem měla obavy že zablokuje účet a já zůsatnu bez peněz. Šla jsme a vybrala jsme z účtu svou výplatu +10 tisíc navíc pro případ. On to zjistil a od rána jsem byla jím pronásledovana voláním na mobil, SMS a že když nebudou ty peníze zpátky tak ať si nepřeji vědět co se mnou udělá.

V ten večer kdyby nebyl doma syn, který se za mně postavil doma, tak nevím co by mi udělal. Říká že by mi neublížil, ale tomu se nemůže věřit!!

Podala jsem žádost o rozvod. On o tom ještě neví. Pořád mi říká jak mě má rád a že chce zachránit manželství, ale já tomu nevěřím.

Jde mu jen o to co řeknou známí, sousedi a že mě bude muset vypaltit. Máme barák nové auto a dospělé studující děti. Možná dělám chybu, které bud později litovat, ale on se nezmění. Děkuji za názory.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3330x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Rozchod nebo druhá šance
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.09.2012 12:35 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Byl mi nevěrný a pak mě odřízl od zdroje peněz
Text uživatele: 

Aristo, víš, v každém dlouholetém manželství se objeví něco , co není úplně ideální, ...... ale řeknu ti, kdyby mi manžel vyhrožoval tím, že mi něco udělá a navíc měl milenku, tak bych neváhala ani vteřinu a zažádala bych o rozvod. Děti už máte dospělé a teď bys měla myslet i na sebe, dokud jsi mladá a máš šanci se seznámit s mužem, který tě bude mít rád a bude si tě vážit.

 
29.09.2012 12:56 Uživatel: Arista
Téma: Byl mi nevěrný a pak mě odřízl od zdroje peněz
Text uživatele: 

Ahoj Rybko.. děkuji za názor. Ano já to tak vždycky brala, že v každém manželství je něco a proto jsem si vážila toho svého, že i po tak douhé době to není na rozvod. Ale v tu noc co vběhl do mého pokoje a chtěl zamknout a já se bránila. až vyletěli dveře z pantu.. a já volala na syna a pak jsme měli z něho strach a spali jsme spolu na jedné posteli až do rána kdy jsme vstávala do práce, tak to byla poslední kapka... A on pak řekne, že jsme se synem všechno zveličili.. a co udělal tak strašného? Řekla jsme mu že má citová stránka je na bodu mrazu a nevím jestli bych byla schopna se k němu po tom všem vrátit a milovat se s ním.. řekl, že tolik ženských je doma byto  že jim muži jsou nevěrní a nerozvádějí se.. tak to je opravdu síla. Řekla jsme že já k nim nepatřím a že se trochu přepočítal že já prostě s ním končím... už možná po včerejší debatě tuší že bude rozvod, ale asi tomu ještě nechce uvěřit... díky

 
29.09.2012 13:13 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Byl mi nevěrný a pak mě odřízl od zdroje peněz
Text uživatele: 

Moc ti držím palce, ať to zvládneš, máš oporu ve svých dospělých dětech a to tě posílí. Jen se nenechej od něj přesvědčit, že je to normální, .... že v druhých manželstvích je to na běžném pořádku, když je muž na ženu hrubý... NENÍ tomu tak, to jen některé ženy si to nechají líbit a všechny přece nejsme stejné. Já bych hrubost a násilí ve vztahu také nesnesla a odešla bych. Vždyť kdoví, jak by se to vyvíjelo dál, určitě ne k lepšímu a zdraví máš ty i tvoje děti jen jedno a takový stres mu určitě neprospívá. Drž se!

 
29.09.2012 13:17 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Byl mi nevěrný a pak mě odřízl od zdroje peněz
Text uživatele: 

Já bych se přikláněla k samostatnosti ať už se rozhodneš jakkoli. Vlastní práce, vlastní příjem, pokud spolu zůstanete, tak jasně vymezit kdo co bude platit a dělat, jasně vymezit i příspěvky na děti z obou stran. Ideálně i podělit majetek, byť ho budete  "zatím" užívat společně - auto, dům.... pak uvidíš, jak je to s tou lásko horké.... vyhrožovat mi někdo kvůli penězům, potažmo 10.000, byla by pro mne jasná informace a pokud tě to uklidní, není jejdiný a nejsi v tom sama, alespoň ti poskytl informaci dopředu. mě kdysi manžel po hádce (kvůli jeho vulgárnímu chování a myšlení) do pár hodin zrušil přístup na účet - jediný a společný, protože jsme společně podnikali, vyměnil vložky v zámcích u dílny a kanceláře a ještě mi poslal mejla, že si u mě zapomněl kufřík a co mu mám koupit cestou, až mu ho povezu. Bez varování happy Naše manželství trvalo ještě dalších 10 let, ale já těch 10 let už nepracovala ve společné firmě, neměla s ním společnou kasu a věci, které by mohly být předmětem sporu jsem řešila jinak než nákupem do společné domácnosti. Po 10 letech se to ukázalo jako prozřetelné (neokrádala jsem rodinu, jen jsem prostě určité věci nepořizovala. )

 
29.09.2012 18:55 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Byl mi nevěrný a pak mě odřízl od zdroje peněz
Text uživatele: 

Pokud se takhle chová teď, bude to podle mě postupem času ještě horší - jeho hrubé chování k tobě se začne stupňovat pokaždé, když nebude po jeho. A ta jeho věta, že "tolik ženských je doma bito, že jim muži jsou nevěrní a nerozvádějí se" - to má být argument? Nejspíš se nerozvádějí proto, že mají strach odejít, nemají kam jít, jsou bez zázemí, rodiny, přátel. Kam se poděla vzájemná úcta, respekt, důvěra láska?  Děti už máš velké, navíc v nich máš oporu - což je dobře - tak vezmi nohy na ramena a udělej za tímhle manželství tlustou čáru, dokud je čas. Život je moc krátký na to, abys ho promarnila s někým, kdo si tě nezaslouží. Určitě na tebe ještě čeká partner, kterého si zasloužíš a s kterým zažiješ ještě hodně dobrého. Držím pěsti.

 
30.09.2012 09:55 Uživatel: Arista
Téma: Byl mi nevěrný a pak mě odřízl od zdroje peněz
Text uživatele: 

Ahoj.. děkuji za názory. Taky si to myslím, že to bude jen a jen horší.. děti dostudují, odejdou z domu a co pak... po pátečním rozhovoru se jen pozdravíme.. máme ledničku napůl.. jedeme každý za své.. tak to chtěl a kdzž to tak je tak se zase čertí, že to tak přece nejde.. tak nevím co vlastně chce. Asi si myslel že to tak neudělám.. o víkendech mu zatím vařím protože maso atd je ješět nakoupené za společné ale dnešní neděli to končí. Tak jsem mu to i řekla. Zatím se nechová moc přátelsky.. ani nechce ukázat že by se mohl opradvu změnit.. že mě má rád jak on říká. Myslím, že i jeho omluvy.. MÁM TĚ RÁD A CHCI ZACHRÁNIT MANŽELSTVÍ. nezní moc přesvědčivě. jde mu jen o to co řeknou sousedi.. známí. Působíme totiž jako hezký pár.. perfektně sladěný... nikdo tomu neuvěří, že se rozvedeme. Budou v šoku. ale mě je jedno kdo co říká.. Žiju s ním já a a ne oni. Kdzž je ve společnosti tak je velice vtipný.. a nikdo nedoufá v takový konec našeho manželství... Díky všem

 
29.09.2012 19:20 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Byl mi nevěrný a pak mě odřízl od zdroje peněz
Text uživatele: 

Pryč od něj!!

 
30.09.2012 12:36 Uživatel: indiánka
img_bestpage3279.gif
Téma: Byl mi nevěrný a pak mě odřízl od zdroje peněz
Text uživatele: 

A jaj. happy Paní Aristo, Vy jste udělala velkou chybu už tím, že jste si takového člověka vůbec vzala.

"Svého muže jste milovala, protože vám vždycky říkal, že kde by jste tak fajn chlapa našla... " question

Tak po tom, co jsem si vše přečetla bych řekla asi tak: váš manžel trpí jistou "psychickou" poruchou a ta se nazývá- sobectví, ješitnost, šovinismus. Nemá vás rád, je zahleděn jen do sebe. Ale tohle se většinou vyléčit nedá. On byl ve vašem vztahu "pán", vy jste dobrovolně přijala roli podřízené... Musela jste prosit o každou korunu? Ale ne ne, kdepak, v opravdovém manželském vztahu dvou lidí, kteří se mají rádi a váží si jeden druhého se nic takového neděje. Nikdy. Vy jste žili jen v nějaké iluzi, ne v manželství.

S rozvodem jste rozhodně udělala dobře. Tento člověk vás jen dusí, bere vám energii a věřte, že mu dělá dobře vám "ubližovat". Nějakou dobu budete možná smutná, ale začnete na sobě pracovat, mít se více ráda, více si sebe vážit. I váš syn bude více klidný, současná domácí atmosféra mu samozřejmě neprospívá, tak jako vám..

Ponechte ho jeho milenkám. Vám za to nestojí. Nebojte, ony ty milenky také přijdou na to, jaký je a věřte, že o něj jistě nebudou stát... A on také přijde na to, že když s tou milenkou začne žít, tak to už není jen vysmátá, pohodová holka v sexy prádýlku, která na něj čeká s roztaženýma nohama, aby ho utěšila. Ale že jsou také nějaké povinnosti, jako je nákup potravin, úklid, placení účtů atd. A před těmi neuteče... Navíc, věřte tomu, že milenka mu "to" pěkně osladí a nebude se s jeho projevy chování párat... winkPak bude ještě rád vzpomínat na vás. Ale vy už dávno budete mít nového prima mužského, který si bude vážit toho, jak hodnou má ženu. Pozor- hodná ale neznamená podřízená... Chápete? happy

Držte se, teď to nebude lehké, ale až to zvládnete, začnete znovu dýchat a poznáte, co jste již dlouhou dobu nepocítila- jak krásný je život když vám nikdo nešlape na hlavu...

Držím palce

 
30.09.2012 14:40 Uživatel: Arista
Téma: Byl mi nevěrný a pak mě odřízl od zdroje peněz
Text uživatele: 

Indiánko.. přečetla jsem Váš názor jedním dechem.. a musím říct, že máte pravdu.. Vždycky jsme si to myslela ale neměla jsem mu odvahu všechno říct.. Nechávala jsme to být ať je klid v rodině.. Mám ještě dceru a i ona to nedává... A s milenkou se rozešel.. ale může si najít další.. už teď bude opatrnější.. dává si pozor na mobil.. nepíše už emaily které byli na denním pořádku jen přišel z práce. atak si psali i za mé přítomnosti když jsem seděla v křesle kousek od něho.. vymlouval se že má plno práce.. ale já mu nevěřila... Vždyckz říkal, že kdybych si našla milence tak mi sbalí kufry a poletím. a ejhle.. on to může udělat?? ,, to už mě ranilo... Že on může vše a já nic... má jiný metr na sebe mně i děti... !! Vím, že to bude těžké.. ale na  ten pocit volnosti.. na ten se těším!! I když mě to moc mrzí jak to vše dopadlo. Myslela jsme že spolu dožijeme na baráčku.. budeme vychovávat vnoučata.. no jo život nám připarví vždycky nějaké překvapení... děkuji za podporu.. Vážím si Vašich názorů. A věřte že jsem žádost o rozvod nepodala jen tak abych byla zajímavá... můj pohár trpělivosti přetekl.. to se už nedá vrátit!!!!

 
30.09.2012 18:38 Uživatel: indiánka
img_bestpage3279.gif
Téma: Byl mi nevěrný a pak mě odřízl od zdroje peněz
Text uživatele: 

Děkuji za odpověď paní Aristo. Přemýšlela jsem nad Vámi... Víte, znám spoustu párů, které žijí, nebo žily jako Vy s manželem. Někdy je vina na obou stranách a lze sjednat nápravu, pokud se oba velmi snaží, ale chce to velmi mnoho trpělivosti. A tu ptávě většinou muži nemají. "Ujíždějí" s milenkami dál a dál, chvíli sekají dobrotu a je to nanovo... Kolikrát si tak říkám PROČ? Nelze samozřejmě házet všechny muže do jednoho pytle. Nicméně, u Vás jsem si ještě jednou přečetla Vaše reakce. V jedné z nich zmiňujete názor Vašeho manžela: "tolik ženských je, manželé jsou jim nevěrní a nerozvádějí se". Bohužel, Váš manžel má velmi špatné a zkreslené představy o životě, asi ho nikdo nenaučil, nikdo mu neukázal, kdo je to a jak se chová opravdový chlap. A také jste si asi na začátku manželství nestanovili žádná pravidla.

Bohužel, všichni tito muži přijdou na to, jak vysokou cenu jeho žena měla, až když ji ztratí.... Je mi z toho smutno, i za Vás... Jistě jste uděla maximum pro nápravu, ale nikam to nevede, byli jste jistě v manž. poradně, možná jste zkusila navštívit kvalitní kartářku, zde může také mnoho napovědět a ukázat věci, které Vám třeba unikají a které si uvědomíte až Vám je ukáže někdo jiný.

Přeji mnoho sil a do budoucna opravdovou lásku opravdového muže.   Posílám růžičku rose

                                                      

 
01.10.2012 07:12 Uživatel: Arista
Téma: Byl mi nevěrný a pak mě odřízl od zdroje peněz
Text uživatele: 

Dobrý den Indiánko.. v manželské poradně jsme nebyli, tam bych ho asi nedostala. Víte, ještě si říkáme kde jdeme... on mii nechal v sobotu ráno vzkaz, že jel nakolo. Byl pryč celý den.. Já mu napsala večer že jdu s kamarádkou na kafe.. )Přišla jsme kolem 21hod.. a včera jsme mu slušně oznámila že jdu do divadlA. Když jse se vrátila tak chtěl semnou mluvit, že jak s to představuji, že si budeme dělat každý kdo chce.. chodit kam kdo chce? nevěřil mi že jsme byla s kamarádkou.. a bůhvi s káým jsem byla v divadle. když jse mu řekla že s kolegyněmi tak jen no to ti nemusím věřit. Že co chci... aby lozil a odprosil mě na kolenou a čekal poslušně doma než se vrátím? Řekla jsme mu, že nemusí lozit po kolenou a vždyť byl celý den taky na kole a taky si můžu myslet jestli nebyl s někým!! Ale já to neřešímZase se mi omlouval, že se choval jak blbec že se chce změnit.. že chce zachránit manželství a já mu nedám šanci!! Řekl, že mi podepíše rozvod když tam bude napsáno, že mám k němu nepřekonatelný odpor a že to není z jeho viny!! Když jsem ho poprosila  ať dává dětem alespoń 2 tisíce každému na studie, že já je živým a že má taky vyživovací povinnost když jsou studenti, tak mi řekl.. a to řekl kdo? Nemám nic nikde napsáno.. Tak i tak se mi mstí, že děti jsou na mé straně. ještě že si brigádně příjdou alespoň na nějakou korunu a díky tomu všichni tři finančně vyjdeme. Dneska chce po mně příspěvek na bydlení.. Tak jsem se dohodlai s právničkou že mu budu přispívat na bydlení do rozvodu. Chce nájemné za celý měsíc září, ale ono to vše začalo v půlce měsíce tak mu dám tentokrát jen polovinu. Za další měsíc mu dám samozřejmě tak jak to má být. Je mi z toho všeho na nic.. Nikdy jsme si nemyslela že tohle budu řešit... jsem moc ráda, že se tady můžu svěřit. I když anonymně, ale i přesto se mi uleví.. přeji hezký den...

 
01.10.2012 07:17 Uživatel: Arista
Téma: Byl mi nevěrný a pak mě odřízl od zdroje peněz
Text uživatele: 

A děkuji za velkou podporu Indiánko a za růžičku. je to od Vás moc milé.. Jen ještě mi včera řekl, že nemůže tak žít vedle mně.. vařit si.. nemít sex... a tak chce z baráku odejít. Že barák nemůžu prodat a tak když budu plřispívat na bydlení aždý měsíc, Nnechá nás tam bydlet a on půjde do podnájmu.. Ale tomu moc nevěřím.... Arista

 
01.10.2012 10:46 Uživatel: indiánka
img_bestpage3279.gif
Téma: Byl mi nevěrný a pak mě odřízl od zdroje peněz
Text uživatele: 

Pokud se rozvedete a budete bydlet ve stejném domě, to bych neviděla jako dobré.... Může si tam dovést své milenky, nebo Vám dělat naschvály. Asi platíte hypotéku na dům. Protože jste manželé, je to Váš společný majetek. Rozhodně se o tomto poraďte s právníkem!!

Mějte se a držte se

 
14.10.2012 15:11 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Byl mi nevěrný a pak mě odřízl od zdroje peněz
Text uživatele: 

Nemyslím si, že byste dělala chybu.

 

Pomoci Vám mohou následující stránky:

 
03.05.2015 20:50 Uživatel: J.Richter
Věk:  40

Město:Teplice

Téma: Byl mi nevěrný a pak mě odřízl od zdroje peněz
Text uživatele: 

Zdravím. Řeším to stejné. Má milenku, je arogantní a urážlivý. Podle toho jsem to poznala. Ještě, že jsou mobily. Já makám, platím a on peníze strká do milenky. Jen, když zeptám kde jsou, vše hned na papíře spočítá v jeho prospěch. Jsou to zmetci. Čim, víc se budeme o ně starat, tím jsme na tom hůř a užívají si s jinými.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Byl mi nevěrný a pak mě odřízl od zdroje peněz
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 4
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 4 témata
Počet témat celkem: 16045
Počet odpovědí celkem: 173027
Počet registrovaných: 4843 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Souziti s parnerem, roznilne zvyky?
Nejkomentovanější za 7 dní: Souziti s parnerem, roznilne zvyky?
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny