Téma: Můj život s roztroušenou sklerózou mozkomíšní - najít partnera je problém

04.02.2013 13:20
Uživatel: Samaritán
Věk:  34

Město: Brno

Odpovědí na téma: 6
Text: 

Je mi 34 let, narozeniny jsem nikdy neslavil moc rád. Jsem rozvedený bez dětí, bez partnerky.   Vždy jsem se rád bavil. Prostě tak že jsem se opil. To už ale snad ani neni zabava. Vždy jsem měl velmi jasný názor a pohled na život a na svět. Ten pohled nebyl nikdy růžový. Snažil jsem se nikdy nenosit růžové brýle a ani je někomu nasazovat. Nemám rád ani přehnaný pesimismus ani přehnaný optimismus.

No tak toto platilo tak do doby 29 let, pak jsem dostal bláznivý nápad, že budu jezdit kamionem. No bylo ke konci léta. Tak jsem si řekl, že se musím nechat naočkovat proti chřipce (opravdu demetní nápad), nikdy před tím jsem to neudělal, no tak jsem se jeden krásný celkem slunný den nechal naočkovat v bláznivé domněnce, že tím něčemu pomůžu. No v tu dobu jsem udělal řidičák na kamion. Ale vždy jsem měl takový zvláštní vnitřní pocit, že ho stejně nikdy nevyužiju.

Pak jsem začala hledat práci v Brně a vrátil jsem se do svého bytu v Brně. Byl jsem v té době u rodičů na venkově, kde jsem se flákal a popíjel po návratu z Ameriky.

Cca měsíc po aplikaci vakcíny se dostavila podivná ztuhlost a brnění v pravé ruce. Nepřikládal jsem tomu nějakou zasadní váhu. Trvalo to skoro 14 dní. (první  ataka)

Pak to přestalo a já jsem nastoupil u jedné velké firmy v Brně. V únoru či v lednu jsem vyrazil mírně neachlazený na služebku do Skotska. Po návratu mě přestalo fungovat levé oko myslím tím, že jsem viděl ale nemohl jsem ho ovládat. Prostě jsem viděl dvakrát, diplopie se tomu říká, myslím.

To člověka docela překvapí. Měl jsem z toho dokonce docela legraci. Bylo to něco nového. No když to trvalo už týden, tak jsem si řekl že zajdu k očnímu, ten mě předepíše nějaké kapky, velmi naivní domněnka.

No tak oční mi řekl po té so zjistil že mi nic není ať zajdu na neurologii. Vzhledem k tomu že jsem na neurologii nikdy nebyl, tak jsem si řekl aha. To je první stupeň do blázince.

Tak došel jsem k takové staré a milé neuroložce, která mě pak poslala na CT. To jsem si už začal říkat ty vogo to už asi nebude až tak velká sranda.

Tak jsem tam došel a zjistili mi nějaké hypodenzní ložiska. nejvíc děsivé bylo, jak na mě začla být sestřička milá. To jsem si už začal říkat a teď jsi v prdeli. Obvzlášť když jsem si přečetl na netu co to je hypodezní ložisko a odkazy na rakovinu. To "velmi pozitivne" ovlivnilo mou psychiku.

No poté došel na velkou neurologii do Bohunické nemocnice. Tam mě pak poslali na magnetickou rezonanci a udělali lumbální punkci, což je opravdu hnus, který jsem v životě nezažil. Je to jako když by ze mě vypouštěli život malým kohoutkem. Nekecám.

No jedeme dál: Pak mi řekla doktorka jen tak mezi řečí, že mám roztroušenou sklerózu mozkomíšní. Tak jsem si o tom opět dohledal informace na netu a taktéž informace týkající se léčby. No takže léčit se to nedá OK.

Takže jsem si naivně říkal, že dostanu nejlepší dostupné léky. No realita je někde jinde.

Takže jsem se rozhodl že s tím začnu bojovat sám a začal jsem hledat. Kamarádka mě nasměřovala na makrobiotiku. Tak jsem začal s kurzy a vařením. Makrobioticky se stravuji doteď. Ale ona makrobiotika není jen o jídle, je o docela velké změně v zažitých rituálech a o pročistění těla s kterým souvisí i očištění duchovní na horizontální rovině (více v rozikruciánství).

Před nedávnem mě po 5. letech odebrali  lék betaferon s tím, že  jsem nasplnil kritéria pro tento lék (jsem "moc zdravý" neležel jsem v nemocnici a podobné hovadiny).   Stejně jsem to nebral, ale trošku mě to iritovalo. Prostě jde o to, že je to docela drahé a nějaký analytik a byrokrat našel. A určitě i dostal prémie za svou dobře odvedenou práci.  

Po celou tu dobu jsem bez přítelkyně, vlastne na chvilku tu jedna byla, ale prostě to nešlo. Přitom mě vše funguje a jsem v klidu. Jen nechodím do zakouřených putik a aktivně neoslovuji každou slečnu na kterou se mě líbí. Což je teď už prakticky každá pokud to není obtloustlá matrona. No asi jsem plno věcí vynechal, ale já skutečně nevím, kde se mám s někým setkat. Taky mě dost irituje mluvit o mé nemoci, ale prostě já nejsem ten typ člověka co si vymýšlí, ale jsem  realista.

Taky si začínám myslet, že prostě už holky nijak nepřitahuju, přitom nevypadám zas tak špatně. Nejsem si jistý zda by se mnou nějaká holka vydržela. Jedna kamarádka mě říká že jsem depresivní, no ona je zas extremni optimista, takže si myslim ze zas tak deopresivní nejsem. Jen nazývám věci pravím jménem  bez zažitých klišé a eufemizmů.  

Vždy si říkám že nechci nikomu ubližovat, s tím že se do mě třeba zamiluje a uvidí jak se pomalu zhoršuje můj stav. Ale asi tím jen maskuju vlastní neschopnost a zoufalost. Ale fakt mě to už vadí, já jsem bez nějakého normálního vztahu už 10 let. To je přece špatné ne? Stejně většina vztahů nevydrží dýl než 5 let. Myslím si, že málokdo by vydržel bez partnera tak dlouho jako já. Taky jsem to zkoušel na nějakých seznamkách. Ale asi postrádam tu pravou míru žvástů a mazání medu okolo úst. Takže na to jsem se před nedávnem vyprd.

No tak teď mě místo betaferomu doktorka predepsala Tysabri. Ještě drařší než betaferon. Jen s tim rozdílem, že z toho můžu dostat encefalitidu.

Slovo demence sem nechtěl vytahovat, ale co je to jiné tento způspob úspor? Pořád nejsem rozhodlý zda do toho půjdu. Ale z druhé strany si taky říkam že pokud by jsem dostal nějaký ten zápal mozku, tak už bych se nemusel trápit samotou a blahovými nadějemi na nějaký vztah nebo rodinu. Taky jsem uvažoval o psychologovi ale k tomu se mi fakt nechce. Pár studujících psychologů jsem potkal a většina z nich by spíš pomoc potřebovala, než že by jí mohla někomu poskytnout. Tak co se mnou? Tedy krome nejaké fatality.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3872x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Co dál s RS a životem bez vztahu?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
04.02.2013 14:20 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Můj život s roztroušenou sklerózou mozkomíšní - najít partnera je problém
Text uživatele: 

Podle mi jsi pesimista jak poleno a jsi depresivní. Jako kdyby si byl otávený tím jak se nudíš ptz Ti všechno připadá zbytečné.

Že jsi nemocný je sice smutné, ale nevidím důvod proč už jsi přestal žít? Ty už jen přežíváš. Taky jsem nemocná a už docela dlouho. Chvíli jsem si na to musela zvykat, pak jsem začala žít o to "poctivěji" a mám i přítele, ví, že jsem nemocná a svět se nezbořil.

Myslím, že by pro Tebe bylo dobré navštívit odborníka…ale na druhou stranu-má to význam, když už teď máš psychology za blbce?  

Nejsřív se musíš rozhodnout co vlastně chceš a pak udělat něco, aby se to stalo.  

 
04.02.2013 17:01 Uživatel: Annonn
Věk:  30
Téma: Můj život s roztroušenou sklerózou mozkomíšní - najít partnera je problém
Text uživatele: 

Podle slov si na seba mimoriadne zahladeny a prilis senzitivny. Je to v podstate normalny stav u ludi s tak zavaznym onemocnenim ako je RS. Tvoje pocity su UPLNE NORMALNE a umelo ich potlacat nema cenu.

Musim ocenit skutocnost ze si mnohe veci dokonca velmi dobre uvedomujes a snazis sa dat veci do suvislosti.

Zial napriek nepriaznivej prognoze a zlym skusenostiam so zoznamovanim  je dobre verit na pozitivnu zmenu. Skus si pripadne dat veci okolo zivota aj na papier. Zisti co mas na sebe rad, co by si chcel zmenit a tiez popremyslaj co ta robi skutocne stastnym. Skor ako psychologa by som doporucil navstivil psychoterapeuta. Urcite ti pomozu najst vnutornu silu - resp. ju odhalit a pracovat s nou.

 

 

 
04.02.2013 19:08 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Můj život s roztroušenou sklerózou mozkomíšní - najít partnera je problém
Text uživatele: 

Na fatality se vykašli…je ještě brzo.

Život má zvláštní způsoby a cesty a někdy není zrovna milý, jak jsi sám, bohužel, zjistil. O nemoci se bavit nechceš, to chápu, jen o lécích nepřemýšlej a ber je. Alternativní medicíny jsou fajn, ale u nemocí, kde "je čas". Léky se dá progrese dost zpomalit, takže neházej flintu do žita.

     Nechápu proč máš pocit, že už máš život za sebou a žádná Tě nebude chtít. Máš krásný věk, vyřádil ses a porovnal si priority…teď už jen najít tu pravou. A tím, že se uzavřeš, na všechno se vykašleš se to nejspíš nestane. Nepřestávej hledat - pravá láska hory přenáší a určitě se najde slečna, která s Tebou prožije život v dobrém i zlém. Nikdo tomu neunikneme a každý zestárneme a onemocníme a budeme potřebovat péči a předpokládám, že s tím se do vztahů i vstupuje. Tak když slečně vysvětlíš co a jak a ona to pochopí a přijem, neměl by být problém…

       Nemusíš chodit do zakouřených putik, ale sem tam někam vyrazit s přáteli, poznat nové lidi a mezi nimi třeba i tu svou nadcházející. Vím, že to pro Tebe není lehké, ale mně se to píše, ale poper se s tím! Na jednu stranu máš tu "výhodu", že víš, co bude a můžeš se svým životem tak naložit. Budeš si radši zoufat nebo se do toho teď opřeš, najdeš si ženu a matku svých dětí a uvidíš je růst a užiješ si zbylý čas na maximum?

     Napsala bych, že Tě lituju - je to tak - ale tím Ti nepomůžu. Ale budu Ti držet pěsti, abys byl silný.

 
04.02.2013 21:55 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Můj život s roztroušenou sklerózou mozkomíšní - najít partnera je problém
Text uživatele: 

Myslím, že není třeba stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Trochu jsem si o tom léku přečetla a jestli chceš, přečti si taky. TADY

 
05.02.2013 09:39 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Můj život s roztroušenou sklerózou mozkomíšní - najít partnera je problém
Text uživatele: 

Pokud jsi mi to sluníčko nesouhlasu dal Ty Samaritáne, pak si v první řadě uvědom, co jsi sám napsal (na co vlastně pojišťovna 5 let vyhazovala peníze? S touhle arogancí vůči své nemoci se nedá čekat láskyplný vztah k člověku) - Stejně jsem to nebral, ale trošku mě to iritovalo.

 
29.05.2017 19:34 Uživatel: ????
Věk:  48
Téma: Můj život s roztroušenou sklerózou mozkomíšní - najít partnera je problém
Text uživatele: 

Ahoj, vím o čem mluvíš, mám tento zdravotní problém, již 17 let. Jsem sice ještě vdaná, ale už jen chvíli. Po 25 letech, když děti odrostly a mají svůj život, tak jsem si říkala, že budu konečně dělat co mám ráda a co při rodině moc nešlo a manžel přišel s tím, že chce rozvod a odstěhovat se k rodičům.Skvělý! To mi pomohlo k tomu, že jsem se dost zhoršila  a ruku v ruce i  moje psychika. Takže teď jsem taky depresivní hlavně ze strachu z budoucna. Ono se řekne buď v pohodě, ale… Najednou zůstat sám to je nepředstavitelné! V sočastnosti jsem  střídavě na jedné či dvou francouzských holích. Každý den jinak, ale to znáš. Začínala jsem na betaferonu (Avonex), Rebif a teď mám Gilenyy- biologická léčba, taky pěkné vedlejší účinky, já to raději nečtu. To by bylo  taky kdesi… Hlavně, že si nemusím aplikovat 3x týdně njekce! Jinak bez auta jsem v. , ale pozitivní je, že řízení pro mě byl vždy relax od 20 let, když jsem měla první auto. Co s Tebou? Težká rada. Taky bych to potřebovala vědět. Psychology jsem po přemlouvání rodinou navštívila, ale stejně to bylo naprd. O tom ubližování  atd. vladtně vše co píšeš znám. Na tyhle stránky jsem přišla až nyní. Otatní zprávičky jsou staré 4 roky, tak nevím co je v tom Tvém dopise aktuální, jestli si nad depresemi a daslšími problémy vyhrál, ráda bych taky věděla jak se ti to podařilo. Tak jsem se vykecala a cítím se o poznání lépe. Je to fajn mluvit o tom s člověkem, který ví  o čem to všechno je. No pozitivně jsem rozhodně nepsala, ale člověk je všech problémů plný a tak píše a píše… Říkám si, co mě nezabije to mě posílí, ale moc to nepomáhá. už raději končím, protože to by bylo asi nekonečný. Ty tvoje pocity a všechno, cítím naprosto přesně jako Ty.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Můj život s roztroušenou sklerózou mozkomíšní - najít partnera je problém
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16374
Počet odpovědí celkem: 174588
Počet registrovaných: 4999 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Strach z operace

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny