Téma: Jsem asociál - neumím se bavit s lidmi, pletou se mi slova a třesou kolena

07.02.2016 00:24
Uživatel: Kridelnik
Věk:  21
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Dobrý den,

ani nevím jak začít. Nejsem si jistý, jestli to sem patří a vůbec někdo odpoví, ale musím to zkusit. Můj problém je ten, že jsem hrozný asociál a neumím komunikovat s lidmi a potřebuju se to naučit, na začátek mě nenapadlo nic lepšího než se z toho vypsat na anonymním fóru.
Už tak v 5. třídě se začaly projevovat rozdíly mezi mnou a ostatními ve škole, nebyl jsem komunikativní, ze školy jsem šel hned domů a pokud mě někdo nevyhnal ven, tak jsem tam zůstal a s lidmi komunikoval jen přes Internet (online hry, fóra, chaty) - v té době (na základní škole), mi to ale vyhovovalo - moc jsem se s těmi lidmi ani bavit nechtěl, zajímaly mě s trochou nadsázky jen filmy. Rodinu mám skvělou, ale ani mezi sebou jsme nijak zvlášť nekomunikovali.
Myslím, že na základní škole jsem na ostatní působil jako retard nebo autista, něco v tom stylu, ale ve skutečnosti si myslím, že jsem normální, akorát se prostě neumím bavit s lidmi, z nervozity se mi pletou slova, třese se mi hlas, neumím udržet oční kontakt a často prostě nevím co říct. Nějaké kamarády jsem měl, ale většinou jsem buď odmítl jít ven nebo šli prostě sami.
Změna přišla na střední škole, kdy jsem občas začal chodit (zezačátku z donucení) na pivo, potom i v pátek/sobotu večer do hospody, ale pořád bylo dost očividné, že nezapadám. Bavil jsem se pořád s těmi 2-3 kamarády a ostatními (někdy třeba 10 lidí) jsem si neřekl skoro nic, viděl jsem jak se mi ostatní "posmívají" "nechápou" šuškají si "ten žije ve vlastním světě" apod. Sblížit se s novými lidmi je pro mě neřešitelný problém.
Největší změna přišla asi v polovině druháku, čili v 16 letech, to jsem si poprvé zahulil marihuanu a postupem času se z toho stala "každodenní" záležitost. Postupem času jsem chodil ven víc a víc i když to nikdy nebylo jednoduché, nicméně ti lidé, s kterými jsem takto občas chodil, si na mě zvykli, pak už jsem byl schopný i s nimi občas něco říct. Takto to šlo na střední dál, hulil jsem strašně moc, protože jsem pak přišel na jiné myšlenky, nebyl jsem pořád vynervovaný z toho, co si o mě kdo myslí nebo že nezapadám apod. Navíc jsem se trochu rozmluvil, přestal jsem koktat, byl jsem "vysmátější", díky čemuž jsem asi taky působil na ostatní líp, i když nic moc navíc jsem třeba neřekl.
Jsem ten typ, který si bere všechno osobně a nad vším moc přemýšlím, vrtám se v tom až do morku kostí. Třeba úplně nejbanálnější případ - když mě vyvolala učitelka, která měla zrovna špatnou náladu a setřela mě před celou třídou, tak jsem na to prostě musel myslet asi týden a strašně mě to deptalo, ani ne kvůli tomu, že by mi to bylo blbé před spolužáky, ale prostě jsem nemohl dostat z hlavy, že "ta učitelka mě teď nesnáší". Když jsem si ale zahulil, tak jsem na to prostě zapomněl. Na ten pocit a "když byl dobrej matroš", tak často vlastně i na to, že se to vůbec stalo. a to je ten nejmenší případ, nějaká učitelka mi byla docela ukradená oproti přátelům.
Když jsme zmaturovali a přestal jsem se potkávat s těmi pár přáteli co jsem měl, tak se mi to ale vymklo z rukou, třeba 2 týdny jsem byl doma zavřený a hulil a koukal na filmy.   Jen občas jsem šel ven s těmi 2-3 přáteli, se kterými mám dobrý vztah a nejsem před nimi nervózní, pronásledovaly mě myšlenky "proč by se mnou někdo chodil ven", "když někomu napíšu, aby šel ven, tak stejně pak řeknu maximálně dvě věty a pak bude trapné ticho, až se ten člověk sebere a odejde. a ještě mě k tomu všude pomluví". apod. Tyhle myšlenky jsem v drtivé většině případů řešil tak, že jsem se zhulil a snažil se soustředit na něco jiného.
Největší problém nastal asi před rokem, nevím, co přesně se událo, ale najednou mi začalo strašně vadit, jaký jsem asociál. Měl jsem deprese z toho, že nemám holku (a že asi nikdy nepotkám žádnou, s kterou bych si rozumněl) a celkově z toho, že všichni ví, že jsem jinej, a že jsem si nikdy s nikým osobně nepopovídal (vím, že kdybych zkusil někomu říct něco z toho, co jsem tu napsal, tak bych se složil nebo přinejmenším hodně rozbrečel). Poslední rok už jsem se těhle myšlenek nemohl zbavit, ani když jsem byl zhulený, spíš naopak. Kvůli tomu stavu jsem se v tom rýpal ještě 3x víc do hloubky a začal jsem mít opravdu silné deprese, vtíravé myšlenky ("co když už mě nikdy nikdo nikam nepozve? ") apod.

Díky trávě teda zmizelo to, co mě nejvíc trápilo předtím - už nejsem zas tak nervózní, když se sedí okolo stolu a já musím komunikovat, ale zhoršilo se to, že vše vnímám ještě víc osobněji a víc mě to trápí, často už mě trápí i vyložené blbosti.

I přes to všechno, co jsem tu napsal, si ale myslím, že u těch pár lidí, kteří mě znají a já si s nimi mám co říct, mám docela dobrou pověst, aspoň za ten poslední rok-rok a půl. Jsem takový, že jsem snad nikdy nikoho nepomlouval, nikdy nedělám naschvály (maximálně nějakou blbost, u které je všem jasné, že to je sranda a nikomu to nevadí), snažím se být na každýho hodný, snažím se vtipkovat a mám pocit, že mi to občas i docela jde, myslím, že vypadám relativně normálně (nemám 200kg a snad ani nejsem nějaká obluda na pohled) apod. Poslední dobou mám ale pocit, že mě odsuzují, protože tohle co jsem tu napsal prostě nemůžou pochopit. Buď si myslí, že se nudím a nebaví mě to s nima chodit ven (protože si s nimi v té hospodě moc nepopovídám) nebo jde o něco jiného. Kvůli tomu mám těch vtíravých myšlenek pořád víc a víc, protože realita je řekl bych možná až opačná, podle mě oni to berou normálně - prostě jdou do hospody a baví se spolu, ale pro mě je velký úspěch už jen to, že mě někdo někam pozval (o to horší to pak je, když se mi na té akci nic moc nepovede a já myslím jen na to, že další pokus budu mít třeba až za měsíc, pokud vůbec). Proto se snažím poslední dobou co nejvíc prosazovat hospody kde je třeba kulečník nebo jiné aktivity, protože v prosté konverzaci nikdy nebudu stačit.
Co teď? Snažím se začít žít aktivně, abych měl nějakou munici do konverzace. Když jeden den půjdu na squash, tak si třeba 2 minuty v hospodě můžu povídat o squashi, čtu/koukám na knihy/filmy co mi ostatní doporučují, i když mě to třeba podle popisu moc nezaujme, abych si o tom mohl promluvit. takhle nějak musím přistupovat ke konverzaci, protože jsem prostě pravý opak většiny lidí, kteří si sednou ke stolu, otevřou víno a celou noc si povídají. to absolutně nedokážu pochopit.
Snažím se nabrat -13kg, které jsem za poslední rok shodil kvůli depkám, začít sportovat apod.
Předevčírem jsem přestal hulit, vyhodil náčiní, smazal čísla na dealery apod. Četl jsem, že tráva způsobuje úzkostné stavy a to byl můj případ už předtím, než jsem začal, takže vlastně není divu, že jsem teď tak v p**i. Můj názor na trávu a moje hulení je ten, že první 2 roky byly přínosné (rozmluvil jsem se, trošku osmělil před ostatními, přivedlo mě to na jiné myšlenky) pak půl roku pauza a pak dva roky, které byly navíc (hulil jsem jen pro zabití času/+zhoršení depresí).
Pokud je tu ještě někdo, kdo musí řešit nějaké podobné psychické problémy, napadá vás nějaká zajímavá poznámka, prosím? alt

Díky

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3562x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jsem asociál neschopný bavit se s lidmi
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
07.02.2016 00:41 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jsem asociál - neumím se bavit s lidmi, pletou se mi slova a třesou kolena
Text uživatele: 

Nemyslím si, že jsi asociál a ani nijak jiný - zvláštní. Ona totiž tahle doba moc běžné komunikaci nepřeje. Virtuální realita pohltila tu reálnou, tak bych to řekla.

Vypsal ses tu hodně, ale nic třeba o svých zájmech, koníčcích. Přece není třeba chodit po restauracích, když tě to nebaví. Možná by ses mohl ale scházet s lidmi stejných koníčků, zájmů. Tam už je dost prostoru ke komunikaci, aniž by ses do toho musel nutit.

 
07.02.2016 00:52 Uživatel: Kridelnik
Věk:  21
Téma: Jsem asociál - neumím se bavit s lidmi, pletou se mi slova a třesou kolena
Text uživatele: 

Koukám na filmy a seriály, což ale dělá každý (já akorát fakt hodně) a sleduju sport+hodně sázím, to jsou takové moje hlavní koníčky. já jsem takový, že bych dělal všechno a když mě někdo někam pozve, tak neodmítnu nikdy (kromě koupání na veřejnosti), ale jsem schopný to dělat jen s těmi lidmi, na které jsem zvyklý a nestydím se. a já se osměluju hrozně pomalu.

 

Třeba ten squash, mám pocit, že můžu chodit jen s třemi různými lidmi, protože ten zbytek - kdybych se někoho zeptal, tak by asi i šel, ale já bych tam prostě nic neřekl. Nudili by se se mnou.

 

Ti 2-3 kámoši jsou právě takoví, co mají podobné zájmy jako já, tím pádem můžeme probrat všechen sport, jak se dařilo při sázení, filmy a pak třeba i nějaké ty novinky "ze života", když na to příjde. Ale s ostatními lidmi nevím, pokud se oni se mnou chtějí bavit a vedou tu konverzaci určitým směrem, snaží se mě ptát na něco, nadhazovat témata, tak to ještě jde, ale takových lidí moc neznám. Pokud potkám někoho nového a ten jen sedí a kouká se na mě a čeká, co řeknu, tak začnu neunášet tíhu situace.

 

 

 

 
07.02.2016 01:00 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Jsem asociál - neumím se bavit s lidmi, pletou se mi slova a třesou kolena
Text uživatele: 

Napadá mě několik poznámek, ale neboj, přijdou další:

 

1. Dlouhé sledování televize a to již od 40 minut více způsobuje negativní změny v mozku a to na fyzické úrovni. Zejména ztrátu schopnosti soustředit se a degenerace paměti.  

Proto je dobré tuto dobu nepřekračovat, případně sledovat TV s aktivními přestávkami.

 

2. Každý stav a každou situaci je možné změnit. To už jsi sám zjistil svými postupnými změnami. Dokonce lze své nevýhody proměnit i ve svůj prospěch, třeba jako Nick Vujcic zde.

 

3. Pokud chceš rychlejší zlepšení, vyhledej odbornou pomoc. Určitě existuje.  

Existují i skupinové programy lidí s podobnými problémy a ty značně pomáhají. Najdi a absolvuj.

Trénink ale nebude jednorázový. Nutno počítat s tím, že práce na zlepśení může zabrat i roky.

 

4. Je ti 21 let. Rozhodně není nic ztraceno a vše máš teprve před sebou.  

Z toho co jsi zde napsal se vyjadřovat umíš hezky a rozumně. Problém máš spíše na úrovni mentálního bloku než že bys na to neměl. Blok lze odstranit.  

 

5. Vůbec nepíšeš čím se chceš živit a jaké máš do života cíle. Cíle (a potažmo zájmy) jsou jedním ze zákaldních věcí, které sbližují lidi s podobným uvažováním. Pokud si nemáš o čem povídat v hospodě, může to být známka toho, že jsi zatím nenašel to, co by tě hodně bavilo dělat.

 

Jakékoliv zlepšení znamená tvrdou práci. Výsledky nejsou zadamro. Ale pak se o tom dá dlouho bavit!  

 
07.02.2016 01:21 Uživatel: Kridelnik
Věk:  21
Téma: Jsem asociál - neumím se bavit s lidmi, pletou se mi slova a třesou kolena
Text uživatele: 

Díky za odpověď (i Barči).

 

TV/počítač omezuju, už mě to stejně nebaví a u filmu ani hry nevydržím.

 

Za nějakým psychologem už jsem chtěl skočit i dříve, ale 500kč za sezení je trochu mimo moje možnosti, aspoň dokud budu student. Ta skupinová sezení zní dobře, myslím, že by to mohlo být něco přímo pro mě - sedět a bavit se mezi skupinou lidí, kde člověk nemusí mít strach, že ho pak někdo pomluví nebo to použije proti němu.

 

S Barčou máte pravdu v tom, že si musím najít přátele, se kterými mám víc společného. Já bych se třeba hodil do nějaké společnosti fanoušků anime, ale takoví jsou právě často jako já - mají problem seznamovat se, komunikovat, nechodí moc ven mezi lidi - to je pak těžké se s někým takovým dát dohromady.

 

Studuju jazyky, v budoucnu bych rád byl překladatel/tlumočník, ale spokojil bych se i s učitelem.

Jinak rád chodím pěšky kamkoliv, na léto plánuju pěší tůru do Slovinska (450km). Říkám si, že by to mohla být taková cesta osvícení pro mě nebo by mě aspoň mohlo po cestě něco zajet a byl by klid.

 
07.02.2016 01:32 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jsem asociál - neumím se bavit s lidmi, pletou se mi slova a třesou kolena
Text uživatele: 

No vidíš, nějaké turistické sdružení by ve tvém okolí někde nebylo? To je cesta z lesa.

 
07.02.2016 01:43 Uživatel: Kridelnik
Věk:  21
Téma: Jsem asociál - neumím se bavit s lidmi, pletou se mi slova a třesou kolena
Text uživatele: 

Bydlím na vesnici, o ničem tu nevím, ale zkusím pohledat v okolí. Díky

 
07.02.2016 01:59 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jsem asociál - neumím se bavit s lidmi, pletou se mi slova a třesou kolena
Text uživatele: 

Taky SEM bys mohl nahlédnout. Podobných bude spousta.

 
07.02.2016 01:31 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Jsem asociál - neumím se bavit s lidmi, pletou se mi slova a třesou kolena
Text uživatele: 

Ahoj, jsme na tom prakticky stejně. Jen tu trávu hulím jednou za čas z donucení. A pak se cítím ponížená, protože vím, že to kámoška dělá jen pro to, abych ji bavila  Já se teda označuju za poloasociála a polosociofoba.  Dělám si z toho srandu, ale zároveň se to snažím zlomit. Třeba poslední dobou se vynacházím na různých soc. sítích. Že bych třeba potkala někoho, kdo by mojí povahu zlomil, překazil ten strach a já se postupně zlepšovala. Zatím jsem se k ničemu nedokopala. Takže to klidně můžeš zkusit, ono nikdy nevíš, koho tam potkáš. Jen to neber moc osobně a neházej hned flintu do žita. Právě díky té anonymitě tam je pravděpodobně mnoho podobných s podobnými zájmy. Třeba byste si aspoň psali, zjistli byste, že to klape aspoň po písmenkách. Pak byste mohli jít na zkoušku ven a buď by bylo o čem povídat a byly by sympatie, anebo nic. Ale svět by se nezbořil alt.

QAdama správně radí ve všech bodech, hned mě napadl hlavně ten odborník. Možná si řekneš,  že by stačil jen někdo, kdo by ti rozuměl a odborník je přece pěkně blbá rada. Věz, že není, protože ti může neskonale pomoct v komunikaci s lidmi celkově. Mohl by ti pomoct otevřít se, překročit své strachy, stejně tak i pomoct s tím pesimismem až paranoiou (ty myšlenky jako "co si o mě ostatní myslí" a "teď mě určitě nenávidí. jsem neschopný a tak). Moc dobře to znám, ale naštěstí jsem z toho jakž takž sama vyrostla. Mám to ve snesitelné míře.  

Chválím konec s marihuanou, ta má v dlouhodobé míře evidentně neblahé následky, koneckonců je to svým způsobem zneužitý lék. Asi jako morfium, opiáty. Když se to aplikuje tak, jak má, pomůže. Když se zneužije, ublíží.  

Koníčky jsou něco, co člověka drží nad vodou a pokud absentuje sociální kontakt, koníčků je o to víc třeba. Jinak by se jeden zbláznil. Takže zkusit si najít skupinu lidí s stejnými/podobnými zájmy. Bylo by o čem se bavit a kdož ví, třeba by se aspoń z jednoho stal mega dobrej kámoš alt. Aspoň na pokec.  

Jinak  vím, že to není příjemný, ono když ti tvá povaha vadí, takk to v pořádku není (a proto to chceš změnit), ale netrap se tím tolik. Co je na tom, že jdeš ven jen občas s kámošama? Taky to tak dělám, právě pro to, že se s nimi po delší době nudím. Nemáme společné zájmy. Je to jen  o tom, jednou za čas si popovídat o nových věcech. Pak není o čem, takže se čeká znova. A funguje to. Kámošky, resp. jedna se na mě sice docela zlobí, tahá mě ven, ale chápe to. Prostě to tak je a patrně vždy bude. I když sama doufám, že až jednou budu mít mooc práce a zážitků, tak budu schopná mluvit vlastně s kýmkoliv. Bude totiž o čem alt Asi to vidíš podobně, že?  

Ještě mi nedávno došlo, že je děsně sobecké, vyžaduji-li pochopení od ostatních, ale sama je nechápu. Tudíž jsem teď ve fázi, kdy se naopak nechci ostaním bránit a snažím se je chápat v tom, v čem jim nerozumím. Kvůli jednomu brblalovi se svět nezboří alt Za to většina má své charakteristické rysy a pokud je nepochopím a nebudu vnímat jako normálku a tím pádem jim nebudu blíž, dospěla bych do zapšklé samotářky ochuzené o ostatní. Nad tím bych možná být tebou taky pouvažovala, ale nechci, aby to vyznělo nějak striktně alt

 
07.02.2016 02:00 Uživatel: Kridelnik
Věk:  21
0-100
Téma: Jsem asociál - neumím se bavit s lidmi, pletou se mi slova a třesou kolena
Text uživatele: 

Ahoj, díky za povzbuzující post

 

Funguju na facebooku (pod pravým jménem), i když tam teda nic nepřidávám - píšu si občas s pár přáteli a s jednou kamarádkou, kterou znám asi rok a půl si píšeme skoro pořád, to pro mě byla velká vzpruha v poslední době, protože to je první holka, u které mám pocit, že se se mnou chce bavit (kamarádsky) a možná i trošku pochopila, jak to se mnou je.

Jsem trochu jako Glum, dvě odlišné osobnosti. Když jsem sám a mám čas přemýšlet, tak bych se chtěl hrozně moc někomu svěřit, ale když pak jsem mezi lidma, tak hned otočím o 180° a hlavní pro mě je, abych na sebe nijak nežádoucně neupozorňoval a aby nikdo nepoznal, jakej jsem.

 

To, co píšeš, mě uklidnilo, minimálně do dalšího srazu snad budu díky tobě v klidu, jsem pozvanej 20.2. do kina na Deadpoola.

 

Myslíš, že by mohlo mít cenu jít za odborníkem i jen na jedno sezení? Opravdu teď totiž nemůžu chodit pravidelně, ale často si v hlavě formuluju věty, jak bych to tomu psychoušovi asi tak mohl vysvětlit.

 

Problém je trochu i ten, že mě se nikdo moc nesvěřuje. Já si rád každého poslechnu, nechal bych ho do sebe hučet i 2 hodiny v kuse, ale mám prostě pověst takového uzavřeného člověka, mě se těžko někdo svěří. To spíš dělají takoví ti pomlouvači mezi sebou a pak se diví, že se to dostane na veřejnost. Já bych to nevykecal.

 
07.02.2016 02:21 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Jsem asociál - neumím se bavit s lidmi, pletou se mi slova a třesou kolena
Text uživatele: 

Věřím, že ano. Aspoň by ses stihl i za jedno sezení vypovídat, cizímu a ještě skutečnýmu člověku, takže samo  sobě by to mohlo mít příznivý efekt. Takový další level, když teď tady virtuálně, další krok může být i živě alt. Předpokládám, že by i dal svůj odborný názor. Hned by to za tebe nevyřešil, ale co jsem slyšela, tak jsou lidi příjemně překvapený, jak s nimi psycholog mluví. Že to z nich hned spadlo, mají pocit, jako kdyby bylo všechno v cajku, a tak alt Byť také asi záleží na kvalitě psychologa, ale myslím, že drtivá většina to umí moc dobře alt

Ono se dá sehnat doporučení, pak bys to měl zadáčo, takže by mohlo být víc sezení. To můžeš  mít od obvoďáka, asi i od jiných doktorů. Nicméně jde o to, zda by ses nestyděl mu to říct a jestli víš, že je v pohodě a nekoukal by na tebe skrz prsty. Kdybys měl známého lékaře, byla by to značka ideál. Tak to zvaž alt

"Schizofrenní" povahu naprosto chápu, jen je možná i škoda, když "nechceš, aby někdo poznal, jaký jsi". Právě kdyby to někdo postřehl - ty bys mu k tomu dal šanci - pak by to mohl ocenit, ty bys byl tím pádem potěšen a ve větší pohodě alt. Doufám, že si sám sebe vážíš a seš si vědom, že jsi kvalitní člověk. to neznamená namyšlenost, ani nic takovýho. Prostě si umět v klidu říct "jo, jsem poctivej a hodnej, sice se pravým opakům zdánlivě daří líp, ale nemůžou si říct, že jsou kvalitními lidmi" alt Zdravé sebevědomí a sebeocenění. Trochu nerada používá pojem "sebeláska" a "mít se rád/a", zní to na mě moc sobecky a zatím tím přede mnou operovali zrovna tací, kteří to nechápou a mají se až příliš rádi alt.

S kámoškou to rozhodně "táhni" dál, je fajn, že máš alespoň jednu holku, ktterou máš rád a je s ní dobrej pokec alt. Napadlo mě, že by ona mohla být tou, která si tě svěří. Důvěru máte v sebe navzájem evidentně, co když se ti mezi řádky elegantně svěřuje, jen to ještě nevidíš? alt. Spíš bych řekla, že právě pro holky bys mohl být ideáním kandidátem na svěřování alt.  

Na sraz určitě dojdi, buď v klidu a ber to tak, že se projdeš, nebudeš koukat na televizi a ještě navíc tam budeš i s jinými lidmi - a to při něčem, co tě baví alt. Bude to fajn den! alt

 
07.02.2016 19:22 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Jsem asociál - neumím se bavit s lidmi, pletou se mi slova a třesou kolena
Text uživatele: 

Rypoušice, ty jsi chytrá holka…

 

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jsem asociál - neumím se bavit s lidmi, pletou se mi slova a třesou kolena
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co napsat holce do prvni zpravy(Badoo) 6 7221x
Jake lidske vlastnosti povazujete za nejhorsi? 12 1676x
Bezplatná seznamka pro osoby s duševním, tělesným a smyslovým postižením 10 1840x
Nesplněné sliby v rodině 2 1094x
A jak se cítím já? 2 1194x
Náklonnost/láska k osobě stejného pohlaví- zažili jste někdy 4 1189x
Mám problém celkově se vztahy a vytvářením nových vztahů 1 1497x
Přátelství s ostatními - jednostranná iniciativa 2 1428x
Flirt s o hodně mladším mužem. 9 1657x
Co mám dělat? Samota, úzkosti? Můj život krok po kroku 6 2038x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny