mojra.cz

Téma: Život s handicapem - reakce okolí

01.03.2014 17:13
Uživatel: KarinSněhobílá
Věk:  28

Město: Prostějov

Odpovědí na téma: 2
Text: 

Dobrý den,

pokud jste měli někdy, v životě nějaké onemocnění, nad tímto onemocněním jste z 90% zvítězili, jak Vás potom přijímalo okolí? Zůstala v něm vzpomínka, že dříve s Vámi nebylo něco v pořádku nebo se Vás naučili příjmat běžně jako každého jiného člověka? Mě od narození provázel selektivní mutismus. Bydlím v menší vesnici, ve které jsem se narodila a mám ráda její přírodu. I když jsem moc chtěla, dokázala jsem jako malá mluvit pouze s rodinou a malým okruhem přátel rodičů. S tímto problémem jsem navštěvovala psychologickou i psychiatrickou léčbu a podařilo se mi z něj z veliké části dostat. Nemám ale i nadále žádné kamarády. S několika lidmi sice pořádáme akce pro děti, ale ozvou se jen když je něco potřeba. I když na dané akci jsem nebaví se se mnou, ale "přes hlavu" s těmi ostatními, jako bych v místnosti nebyla. Vím i o několika lidech, co mě pomlouvají, že nejsem normální a mluví o mě jako o tom případu.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.03.2014 21:29 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Život s handicapem - reakce okolí
Text uživatele: 

Ahoj Karin, z lidí, kteří Tě pomlouvají jen proto, že máš řečový handicap, si nic nedělej, i když je to těžké. Lidé, kteří to mají v hlavě srovnané, Tě budou brát takovou, jaká jsi, a těm ostatním to, že jsi normální a nejsi jiná než oni, stejně nevysvětlíš.  Nepíšeš nic o tom, co dalšího kromě pořádání akcí pro děti - což je mimochodem moc fajn koníček - Tě baví. Třeba kdybys začala chodit do nějaké kurzu - jazyků, kreslení, počítačů, vaření, prostě čehokoliv - našla bys tam spřízněné duše, se kterými bys měla od začátku alespoň jednu věc společnou a tudíž téma k rozhovoru.

Nebo zkus najít lidi s podobným řečovým problémem jako máš Ty - takoví lidé Tě určitě nebudou pomlouvat a odsuzovat. Některé organizace pracující s těmito lidmi pro ně pořádaj třeby i různé pobyty, což by mohla být šance potkat se s lidmi, kteří jsou na tom podobně jako Ty. Doufám, že se Ti podaří najít k sobě nějakou spřízněnou duši.

 
06.03.2014 13:21 Uživatel: logopedka
Věk:  31
Téma: Život s handicapem - reakce okolí
Text uživatele: 

Ahoj, tvůj problém mě zaujal. zajímalo by mě, kterých 10 % ti ještě zůstalo, jak to s tvou komunikací vypadá teď? A nenapsala jsi, zda chodíš někam do práce? To je taky dobré místo, kde se seznámit. Jinak k tvému problému mě napadá, že jsou lidi možná zvyklí na tvé dřívější reakce a chování. pokud to lze, zkus to změnit, oslov je sama, ukaž jim zájem o komunikaci a přátelství.

Držím palečky

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Život s handicapem - reakce okolí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Přátelství s ostatními - jednostranná iniciativa 1 114x
Flirt s o hodně mladším mužem. 9 391x
Co mám dělat? Samota, úzkosti? Můj život krok po kroku 5 402x
Připadám si navíc, nezapadám mezi ostatní 3 456x
Bývalý kamarát sa správa ako debil 2 277x
Líbí se mi pohledný kolega v práci, chtěla bych s ním sex 7 707x
Líbím se zadanému kolegovi nebo nelíbím? 1 371x
konflikty se sestrou po úmrtí matky 10 448x
Pracovní vztah nebo flirt mezi mnou a kolegou? 12 502x
Bratrův tchán s tchýni si dělají nárok na můj majetek 4 656x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny