Téma: Nevím co se sebou dál, cítím se v pasti

09.05.2022 15:11
Uživatel: MightyZett
Věk:  20
1550454347_img_20170709_143656.jpg
0-100
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Zdravím, už půl roku chodím k psycholožce a k psychiatričce, beru antidepresiva a byla mi diagnostikována smíšená úzkostně depresivní porucha. Každý den chytám ve škole strašný úzkosti, depresivní stavy a pláč. Když škola skončí, výrazně se mi uleví a je mi dobře ale jakmile mě přepadne myšlenka, že zítra (10.05.2022) tam musím zas, je mi zase strašně. Když si představím že tam 6h denně musím vydržet, je to pro mě nepředstavitelná hrůza. Život nežiju, jen přežívám. Tyhle problémy jsem měla už od školky, nechtěla jsem chodit do školky, do zš a na SŠ je to zas. Když jsem byla mladší tak jsem takové stavy měla ale ne tak velké jako teď. Je mi tak špatně že už tam prostě chodit nechci ale v práci bych se asi cítila stejně jako ve škole, nebo nevím, nikdy jsem v práci ještě nebyla. Napadlo mě zažádat si o invalidní důchod, ale na ten nárok asi ani nemám, když jsem student a nemám nic odpracovaného a nebo by mi ho zamítli a i kdyby bych nějaký dostala, tak by se tím moje problémy asi stejně nevyřešili, s tím důchodem bych se neuživila a do práce nebo do školy bych tak či tak musela chodit. Já nejsem líný člověk který by nechtěl makat, já už jenom prostě nemůžu, jsem ze všeho zničená a vyčerpaná. Už nemůžu dál, nevím co se sebou. Já už ty bolesti nechci znovu zažívat. Potřebovala bych aspoň nějakou podporu nebo obejmutí ale nikdy z rodiny mi ho nedá, když se rodina sama léčí s psychickými problémy a nevědí co se sebou natož co semnou.  

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
10.05.2022 08:17 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  44

Město:Praha

500-1000
Téma: Nevím co se sebou dál, cítím se v pasti
Text uživatele: 

Na té škole ti vadí jen to prostředí, výuka jako taková ti problém nedělá? Napadá mě snad se zkusit se školou (na základě nějakého papíru od psychologa) dohodnout na individuálním výukovém plánu (pokud to charakter výuky umožňuje). Faktem je, že neukončené vzdělání je překážkou v další kariéře, pokud se se současnou školou nedohodneš, možná zkusit přestoupit na jinou?

V práci to může být lepší, přece jen je spoustu profesí, kde v podstatě nemusíš přijít do kontaktu s lidmi a do práce ani chodit, zejména u kancelářské práce se rozmáhá home-office, mně to tedy teď v COVID době moc nevyhovovalo (tedy kromě doby, kdy jsem home-officoval z Egypta a před a po práci se potápěl : D), ale pro tebe to může být řešení, vyžaduje to často ale vzdělání (prodavačku z domova dělat nemůžeš… ).

 

Co přesně ti vadí? Lidi? Tedy nemáš ani žádné koníčky, kamarády, nic co bys dělala ve větších skupinách? Nebo to, že musíš být někde 6 hodin zavřená? Hodně věcí jde vyřešit, pokud správně definuješ co přesně ti vadí a pak se to pokusíš nějak nahradit/obejít…

 
10.05.2022 11:25 Uživatel: MightyZett
Věk:  20
1550454347_img_20170709_143656.jpg
0-100
Téma: Nevím co se sebou dál, cítím se v pasti
Text uživatele: 

Vadí mi pracovat s lidma, jsem u učení nebo u pracování ráda sama. Mě tyhle problémy začali už od školky. Vadilo mi chodit do školky, do ZŠ a teď to na SŠ pokračuje ale zhoršuje se to. Já už přestupovala a na každé škole to bylo stejné. Teď studuji obor Stravovací a ubytovací služby.  

 
10.05.2022 14:06 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  44

Město:Praha

500-1000
Téma: Nevím co se sebou dál, cítím se v pasti
Text uživatele: 

Jestli nerada pracuješ s lidma, tak to sis tedy nevybrala úplně nejlepší obor, asi máloco si dovedu představit bližší "práci s lidma", než gastronomii a hotelnictví.  
Jsou dvě možnosti - vydržet, abys měla alespoň maturitu (kolik ti ještě chybí? ) a pak zkusit nějakou nástavbu/VOŠ/VŠ, abys získala kvalifikaci na něco, co moc "práce s lidma" není.

 

nebo přestoupit na jinou školu s možností individuálního plánu a takovým zaměřením, kde ten lidský faktor nebude tak silný.

 

Mám v mém okolí lidi, kteří pracují téměř nebo úplně 100 % home office. Zejména jsou to různé IT obory, ale třeba i překladatel. Pokud máš nadání na jazyky, grafiku, programování. ta by to mohla být cesta. Jestli ti vadí pouze fyzický kontakt, ale můžeš mít telefonní, tak čím dál více callcenter nabízí částečný nebo plný home-office, pracoval jsem takhle třeba i z dovolené v Egyptě : ). A na ta callcentra nemusíš mít žádné extra vzdělání (tedy chtějí aspoň maturitu).

 

Další varianta je ta VŠ. Je to způsob jak si prodloužit studium (pokud tě rodiče budou podporovat) a řada vysokých škol se dá vystudovat s minimální interakcí s lidmi, jen málo přednášek či cvičení bývá povinných, takže přijdeš sem tam na zkoušku. A třeba tě ta změna z pravidelného režimu "ráno musím vstát a jít do školy" pomůže se s tvým stavem postupně vyrovnat - ono když člověk nemusí, tak mu ta činnost nakonec tolik ani nevadí.

 

No a poslední zbývá varianta hledání vhodného zaměstnání, které tě bude bavit a zároveň na to budeš vyhovat vzděláním, nebo se to budeš schopna naučit a zaměstnatatel bude ochoten přijmout někoho, kdo se to bude teprve učit. Ať už zmíněné věci, co se dají dělat na home-office, nebo alespoň  minimálními kontakty s okolím.

 
15.05.2022 17:31 Uživatel: MightyZett
Věk:  20
1550454347_img_20170709_143656.jpg
0-100
Téma: Nevím co se sebou dál, cítím se v pasti
Text uživatele: 

Napadlo mě jít dělat pošťačku. To hlavně člověk venku nosí poštu a roznáší to sám

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nevím co se sebou dál, cítím se v pasti
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16471
Počet odpovědí celkem: 175171
Počet registrovaných: 5083 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Slevy OnaDnes 2022

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny