Téma: Sebevražedné myšlenky, deprese a úzkosti - léčba, terapie, osobní zkušenost

11.11.2018 21:40
Uživatel: ixchii
Věk:  20
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Ahoj.

Chtěla bych se s Vámi podělit o to, co se vlastně děje. Začalo to na přelomu roku 2015/16. Bylo mi 17 a já si zkusila vztah s holkou. Byla jsem spokojená, ale doma to nebylo úplně super. Abych to shrnula, byla to šikana ze strany sestry a teror z matky strany. Neustálé narážky, že nejsem normální, buzna, magor, bukvice, žila jsem v neustálé úzkosti, že přijdu domů a co se zas stane. Moje sestra mi lezla do mého fb, kde vše zjištovala (tak také zjsitila, že mám holku a řekla to vše mé matce, tím to vše začalo). Bylo to šílený, ze stresu jsem zhubla za půl rok kolem 12kg. A vzhledem k mým častým migrénám mě má neuroložka oibjednala k psycholožce - dělá se kolečko, oční, orl, ortopedie, psycholog, atd, aby se vyloučily jiné přičíny.

Diagnoza: Lehčí deprese, subdeprese a silná úzkost, silná vnitřní tenze, úzkostně-depresivní symptomatika.

Po rozchodu s tou holkou se to troch uzlepšilo, zlepšila se atmosféra doma, vlastně žádné problémy. Ale jsou to tři roky a já jsem vlastně furt stejná. Jakoby to všechno tohle spustilo a nepřestalo. Jsou lepší a horší období. Když jsou lepší, dokážu normálně fungovat, vše je v pohodě, docela si i užívám života, ale když je období horší,   jsem ráda, že ráno vstanu z postele, moje nohy jsou jak kdyby vážily tunu, mám pocit, že můj život nemá budoucnost, nedokážu se bavit, nic mě nebavíjsem podrážděná, unavená, smutná, mám časté myšlenky naa severaždu. Občas do takvé míry, že si hledám, jaká cesta na zabití je nejlepší, už jsem si i zkoušela najít, kde bych mohla sehnat určité druhy prášků, nebo zbran. Tyhle období se střídají.

Takže nejsem permanentně v depkách, mám i dobré dny, ale když přijdo uty horší, tak se to nedá. Jako třeba dneska (11.11.2018). To na mě zase padlo.

Nemám vlastně pomalu důvod být takhle neštastná a chtít se zabít, ale zároven se nech iuž takhle trápit.

Po vztahu s holkou jsem měla ještě jeden vztah, s klukem, starším. Jemu 29, mně 20. Bylo to super.

Já s ním byla opravdu ráda.  

Když náš vztah začal, řekl mi, že má ženu a mimino, ale že jsou v rozvodovém řízení a každý už si žijí vlastní život, každý má své patro a také své partnery. Asi to nebylo dobré jít do nečeho takovéhoale já to udělala. A náš vztah musel být v tajnosti, jsem byla tak hloupá. furt jsem si říkala proč. no proč asi. Protože žídné rozvodové řízení nebylo. Já vím, jsem strašně strašně moc hloupá a odporná asi všem, ale fakt jsem byla naivní a vím to. Ni po roce a půl jsem zjistila, že teda náš vztah byl jedna velká lež. Každopádně. po rozchodu se mi asi trochu i ulevilo, bylo to hodně stresu, pořád si dávat pozor, aby nás někdo neviděl.

V září 2018 jsem nastoupila na VŠ, nebaví mě to. Chtěla jsem na jiný obor a teď jsem asi taky ráda, že jse se tam nedostala, jsem na lehkém oboru, kertý nezvládám, nebaví mě to, nedokážu se dokopat k tomu něco dělat, nevidím v tom smysl. a z toho plnyou další problémy, když mě vyhodí, tak mě taky asi zabijou. někdy možná líp pro to no.

Abych se vrátila k té diagnoze, léky mi byly následně doporučeny na neurologii - abych si došla k psychiatrovi. Každopádně moje matka to zavrhla - jsem naprsto zdravá a nic nepotřebuju. Ano, zdravá a podle ní jen zhnusený tvor který není normální a jí naprosto odporný.

A tyhle myšlenky a pocity se mi stále vrací.

Minulý týden jsem navštívila psychologa a musím říct, že byl moc příjemný, porozuměl mi a to jsem hodně potřebovala. Domluvili jsme se, že přijdu zase za týden. Jen si nemůžu pomoct, ale mám v sobě takový blok, že si připadám, jak kdybych otravovala všechny kolem sebe, když jim něco takového o mně řeknu.

Nebaví mě tenhle život, někdy bych fakt nejradši usnula a neprobudila se. Jen nemám "koule" na to, to prostě fakt udělat, přemýšlím nad tím, hodně, do detailu, hledám kde vzít léky, atd. Máte někdo podobnou zkušenost? Dostali jste se z toho? Jaká je léčba? Má smysl chodit na terapii?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2485x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Sebevražedné myšlenky,depky,úzkosti.Někdo zkušenosti s terapií?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.11.2018 21:48 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Sebevražedné myšlenky, deprese a úzkosti - léčba, terapie, osobní zkušenost
Text uživatele: 

Ahoj, ještě to nepřečetla, ale přečetla jsem tvůj dotaz - já jsem psychiatrický pacient, diagnoza úzkostně-depresivní porucha, bylaj sem přes rok i na terapii s psychologem.

Stojí to za to, vydrž, bude to těžké, možná bolestivé, ale ve výsledku to za to stojí!

A teď si to přečtu celé ; )

 
11.11.2018 21:56 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Sebevražedné myšlenky, deprese a úzkosti - léčba, terapie, osobní zkušenost
Text uživatele: 

Jsi normální, no tak jsi bisexuální - nenech se zviklat matkou. Neřeš ji, i když vím, jak je to těžké. I s tím by ti měl psycholog pomoci.

A k psychiatrovi můžeš chodit sama, jsi dospělá, matka do toho nemá co mluvit.

A škola je taky jen na tobě - máš možnost ji ještě změnit, pouvažuj o tom.

 

 
12.11.2018 20:26 Uživatel: Robx
Věk:  45
Téma: Sebevražedné myšlenky, deprese a úzkosti - léčba, terapie, osobní zkušenost
Text uživatele: 

Ahoj, s psychickými problémy se léčím více než 25 let, takže snad radit trochu mohu. Co bych ti poradil? Především spolupracuj s odborníky. U zdravých lidí v tomto pochopení nehledej. Většinou jsou naprosto mimo. Píšeš, že chodíš k psychologovi, to je dobré. Podle toho, jak se ti střídají deprese a dobré dny, bych odhadoval, že se ti rozjíždí bipolární porucha, dříve se to jmenovalo maniodeprese. To je poměrně časté onemocnění a trpí tím mnoho lidí, i mnoho slavných lidí. Co dělat? Vedle psychologa, navštívit i psychiatra, ten ti předepíše prášky. V tomto dělá tvoje matka obrovskou chybu! Jestli přemýšlíš o sebevraždě, tak už jsi hodně za hranou a toho psychiatra a prášky opravdu potřebuješ! Dnešní prášky na deprese třetí generace jsou už hodně vychytané a třeba už jenom základní sertralin ti hodně pomůže a má naprosté minimum vedlejších účinků. Jsou to prášky, které zpětně vychytávají serotonin a dopamin, neuropřenašeče, které ti v období krize v mozku chybí.  

Určitě bych ti doporučoval se na celou problematiku maximálně zaměřit, něco si o tom přečíst, vysledovat, jakým způsobem se ti ty špatné a dobré dny střídají, někomu to cykluje pravidelně, to je výhoda, protože s tím může dopředu počítat.  

Další obrovskou roli hraje životospráva. Pravidelný spánek, vyhýbání se stresu. Alkohol, drogy, to je při téhle nemoci naprostá šílenost. Udržuj pravidelnou fyzickou aktivitu, sport, cvičení. Najdi si, které potraviny podporují produkci serotoninu. Vynechej přílišnou konzumaci cukru, lepku, éček a chemie.

Vyhledej komunitní služby jako je Fokus, RIAPS a pod. zaměřené na práci s psychicky nemocnými lidmi.  

Poznáš tam spoustu lidí se tejnými problémy jako máš ty a zjistíš, že v tom nejsi zdaleka sama.

 

 
18.11.2018 22:31 Uživatel: Chci umřít
Věk:  18
Téma: Sebevražedné myšlenky, deprese a úzkosti - léčba, terapie, osobní zkušenost
Text uživatele: 

Ahoj můj příběh je pro někoho smutný a pro někoho ne 10.5.2016 my umřel děda a o tejden později babička  21.08.2017 se my oběsil můj nej kámoš todle byli lidi které mne měli jediný rádi celá rodina mně zavrhla a kamarádi opustili už nemám chuť žít ale nevím jak spáchat rychlou a bezbolestnou sebevraždu.

 
27.02.2019 12:14 Uživatel: 33
Věk:  33
Téma: Sebevražedné myšlenky, deprese a úzkosti - léčba, terapie, osobní zkušenost
Text uživatele: 

Napis na eugenieberenika@seznam.cz

 
08.05.2019 00:09 Uživatel: MM
Věk:  17
Téma: Sebevražedné myšlenky, deprese a úzkosti - léčba, terapie, osobní zkušenost
Text uživatele: 

Dobrý den. Jsem na tom podobně až na to, že se ty dobré období skoro nemám - čtrvrt roku k ničemu pak maximálně 5 dní lepší a pak zas strašně dlouhá doba než to bude zas na tu chvíli lepší. Jenom k tý sebevraždě, ráda bych ji udělal, ale mám takový jeden problém, nechci, aby u toho někdo byl, nechci, aby se o tom někdo dozvěděl, chci jen zmizet, aby rodina měla naději, že žiju, ale já byla konečně šťastná a mrtvá. Navíc chci, aby to bylo účinný. Nenapadá mě, ale jak to udělat, aby to splňovalo všechny mé podmínky. Ty mi případáš, že máš aspoň na rozdíl ode mne šanci, ty ji využij a žij. Já už jsem rozhodnuta, vím, že nikdo mi nerozumí ani rozumět nikdy nebude, na to jsem až moc složitá, no kdo koho bych taky zajímala. Kdyby mě alespoň všichni nenenáviděli, kdybych aspoň věděla proč, ale mě to asi nikdy neřeknou. Je to k ničemu. Nevzdávej to jen kvůli pár lidem - Hodně štěstí.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Sebevražedné myšlenky, deprese a úzkosti - léčba, terapie, osobní zkušenost
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Mám nárok na ozz? 586x
Odmítání jídla 4 1641x
Nevím co se sebou dál, cítím se v pasti 9 2339x
Péče o matku s demencí, jsem z toho v depresi 17 2376x
Nespavost a usnutí jen po pivu, bojím se alkoholismu 4 1694x
Nevím co dál 3 1535x
Já a moje kamarádka Schizofrenie 3 1481x
Strach z lidí, pronásledování, z únosu i léčby 1 1707x
Schizofrenie - znáte někoho s touto diagnózou? 7 1872x
Přítel s Aspergerovým syndomem odmítá brát antidepresiva - miluji ho, co s ním bude? 2 2114x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny