Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?

05.06.2018 12:29
Uživatel: Blossom
Věk:  18

Město: Praha

Odpovědí na téma: 23
Text: 

Ahoj,  

mám v plánu si někdy koncem června nebo začátkem července 2018 kupovat štěně a tak nějak nevím, co všechno se musí řešit, když si pořídíte psa. A teď nemyslím pelíšky, vodítka, hračky, jídlo a podobně. V tom mám jasno. Ale klidně můžete něco doporučit.

Bude to můj první pes. Rodina psa teda má, takže v tom nejsem úplnej nováček, ale nikdy jsem neměla psa jako já osobně. Mám tedy na mysli hlavně takové ty úřední věci a návštěvu veterináře.

A kolik všechno asi tak stojí.

Jedná se o amerického pitbull teriéra a budou mu asi tři měsíce. Kdy je asi nejlepší s ním začít chodit na cvičák a kolik to asi tak stojí? A pokud máte nějaké zkušenosti s pojišťením psa, tak budu taky ráda, když mi to napíšete. Nic moc jsem o tom nenašla a taky nemám představu kolik to stojí a jestli se to vyplatí. A sice už mám několik štěňat vytipovaných, ale pokud víte o někom, kdo prodává, nebo bude prodávat štěňata téhle rasy, prosím, informujte mě. alt 

Budu vděčná za každou radu. alt 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3307x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Co potřebuju zařídit při koupi psa?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.06.2018 13:19 Uživatel: Robert
Věk:  33
small_ksicht_gif.jpg
100-500
Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

Štěně jedině z útulku a nebo od prověřených chovatelů - ZÁSADNĚ s průkazem původu a nikdy bez něj. Jde o to že u nás kvete obchod s utrpením zvířat v takzvaných množírnách. Když si objednáš štěně od množitelů, domluví si s tebou sraz někde v nějakém krásném domě a že se jim narodila štěnátka a tak podobně. Jo tam je to krásné, všichni se usmívají a jsou strašně milí. O samotné množírně kde žijí psi v klecích a v mizerných podmínkách, o tom jak to funguje zákazník v drtivé většině případů vůbec neví. je jim prodávána ta představa milé rodiny a že "neuhlídali pejska". A dodnes na to spousta lidí naletí. Proto buď z útulku, nebo s oficiálním průkazem původu. Ne kvůli výstavám, ale abys měla jistotu že kvůli tvému psovi nemusí jiný pes někde trpět. … Jinak si pořiď předem Pelech, Obojek, Postroj, Vodítko, Krmivo, Misky, Pamlsky. Později přidáš psí šampón a kartáč. (Ale to má trochu času, úplně malá štěňata se koupat nesmí.) Vyhledej si veterináře kam budete chodit. No a jako prvochovatel si pořiď o tom samozřejmě knihu a přečti si jí. Tady netřeba nijak zvlášť blbnout a experimentovat. Kup si "Chov psů" od Zdeňka Procházky. Víc nepotřebuješ.

 
07.06.2018 20:25 Uživatel: Blossom
Věk:  18

Město:Praha

Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

V útulku většinou štěňata nemají a tuhle rasu už vůbec ne. Jen nějaké křížence. Ono je popravdě težké v Česku sehnat čistého pitbulla. O množírnách vím. Zase za to štěně ale nechci dát 20 nebo 40 tisíc, jen protože je od nějakých super chovatelů. A bohužel opravdu potřebuju štěně, protože už nějaká zvířata máme a já potřebuju, aby si na ně zvykl a aby si zvykl i na to, že s ním budu jezdit za známou, která má v podstatě mini zoo. Krmivo a tak dále už mám i sepsané. Myslíte, že mu můžu dát pelech, co jsme koupili kocourovi? Spal v něm asi jen třikrát a už ho nezajímá. A na štěně by pro začátek stačil. Děkuju za doporučení, já informace zatím spíš hledám na internetu a na YouTube mezi americkou komunitou, kde se o nich dozvím rovnou od lidí, co s nimi mají zkušenosti. Vím, že zvládnout tuhle rasu není úplně nejjednodušší.  

 
07.06.2018 21:05 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

A jen tak ze zvědavosti - proč zrovna tuhle rasu? Je to plemeno vhodné spíš pro zkušeného kynologa - ne pro začátečníka. Ty evidentně pořádně nevíš ani úplně základní věci. Když to nezvládneš, budeš mít zvíře, které ti nikdo nepohlídá, nevyvenčí, a sama s ním ani nebudeš moct ven bez vodítka a košíku. A to nebude pár měsíců, ale třeba až do tvé třicítky. Aby chudák neskončil někde na dvorku v kleci, až vyroste a začne bojovat ve "smečce" o dominanci a ty budeš chtít běhat za klukama, jít studovat nebo chodit do práce.

Píšeš, že rodina psa má -  to je taky bojové plemeno? Proč ti s cvičákem neporadí oni?

 
07.06.2018 21:26 Uživatel: Blossom
Věk:  18

Město:Praha

Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

Protože je to jedna z mála ras psů, co se mi opravdu líbí. Jiného psa prostě nechci. A vzhledem k tomu, že studuju dálkově a i doma pracuju, tak na něj budu mít čas. A o té rase jsem si zjistila hodně, vím, že potřebují pevnou ruku. A zatím jsem zvládla každé zvíře, o kterém mi ostatní tvrdili, že není pro začátečníka. Vím, co ten pes potřebuje a budu mu to poskytovat už od chvíle, co ho dostanu. Nikdy bych ho nedokázala zanedbávat, mám ke zvířatům často silnější vztah, než k lidem. Navíc ho stejně budu všude brát, proto ho taky chci. Mám nějaké psychické problémy, díky kterým zkrátka potřebuju po většinu času, co jsem mimo domov společnost, abych se z toho dostala. Navíc s ním budu pravidelně chodit na cvičák. A znám hodně lidí, co mají pitbully a ani se jim tak usilovně nevěnují a ti psi jsou totální zlatíčka. Ano, rodina psa má (australský ovčák). Tady je ten problém v tom, že jsme se trochu nepohodli. Protože oni tvrdí, že další pes bude toho jejich stresovat a podobně. Přitom vím, že si s ostatními psy - včetně štěňat skvěle rozumí a naopak je hned šťastnější, když si s mimi může hrát. Oni na něj právě moc času nemají, takže ho často venčím já buď sama nebo ještě s babičkou. Každopádně se snažím spíš koupi toho psa utajit, abych se s nimi dál nemusela hádat a až ho budu mít, tak už se s tím budou muset smířit. A oni cvičák dost zanedbali a vůbec mám pocit, že to není někdo, od koho bych si měla brát rady. Není to tak, že bych se ve psech vůbec nevyznala, jen nevím, jak fungují všechny ty předpisy.  

 
08.06.2018 09:05 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

No s ostatními sy si právě nerozumí, ale asi nemá smysl ti to rozmlouvat, zjevně jsi rozhodnutá to udělat dokonce aniž by ses na tom domluvila s dalšími obyvateli svého domova - což je mimochodem dost podpásovka - ale to tu asi nemá smysl řešit.

Tak jen přeju, aby to nedopadlo že budete postrach okolí, což bohužel mnohdy podobní sebevědomí "chovatelé" nakonec jsou.

 
08.06.2018 09:18 Uživatel: Blossom
Věk:  18

Město:Praha

Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

Očividně máte potřebu mě napadat, ať už napíšu cokoliv. Vím, že tahle rasa - pokud je tomu vystavená odmalička, což bude, si rozumí jak s ostatními psy, tak s kočkami a spoustou dalších zvířat. Znám nějaké majitele téhle rasy i osobně. O tom, jak to máme v rodině také nic nevíte, takže to trochu rozvedu. Máme velký barák se zahradou a všichni tu máme svůj byt, takže by můj pes jejich soukromí nijak nenarušoval a pouze by používal zahradu, která patří nám všem. O tom, že chci mít psa jsem se s nimi bavila o Vánocích, kdy mi řekli, že by to nebyl absolutně žádný problém. Až teď najednou si to z ničeho nic rozmysleli, což je pro ně celkem typický.  

A znovu… nejsem nezkušená. Navíc budu obklopená lidmi, co se výcviku psů věnují. Není tu šance na chybu. Nejsem nezodpovědná. A přijde mi trochu nelogické kupovat si psa, co se mi nelíbí a kterého nechci jen proto, abych podle některých lidí měla v budoucnu právo si díky zkušenostem koupit psa, kteréha chci.  

 

A o tom celý tenhle dotaz vůbec nebyl. Jen jsem chtěla vědět informace, které se mi bohužel nedaří moc dohledat a ty se netýkají přímo starosti o psa, ale toho, jak to všechno funguje ohledně předpisů.  

 
08.06.2018 09:36 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

"Není tu šance na chybu."   alt

Vždycky je šance na chybu. Kateřina má pravdu…

 

APBT i přes veškerou socializaci a výchovu může být v dospělosti více či méně problematický ve vztahu k jiným psům! Není to u něj vada, je to typická vlastnost!

 

 
08.06.2018 13:39 Uživatel: Blossom
Věk:  18

Město:Praha

Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

Ano, já o tom vím. ; )   

Zjistila jsem si toho o té rase hodně, ale jak jsem psala… osobně znám majitele těchto psů a vše absolutně bez problému, pokud se mu správně věnujete.  

 
08.06.2018 14:07 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

Nenapadám tě. Jen jsem tě chtěla varovat.

Pokud se ti ze všech psích ras líbí pouze jedna jediná, příliš velký milovník psů totiž nejsi.

A evidentně i když jsi údajně obklopená chovateli psů, nemáš se ani koho zeptat na úplně základní věci - čili je otázka, jestli se budeš mít kam obrátit, kdyby přišly problémy a pes se třeba začal chovat způsobem, jaký jsi nečekala. Což se může snadno stát - docela pochybuji, že svedeš odhalit povahu štěněte a pod. - spíš budeš odkázaná na zkušenost a serióznost těch, co ti psa budou chtít prodat.

 

Tvoje odhodlání je sice sympatické - ale tvoje evidentní (byť popíraná) nezkušenost, v lecčems značná naivita, neochota poslouchat cokoliv co ti nevyhovuje a neohleduplnost k okolí jsou zjevné.  

Což není dobrá výbava začínajícího kynologa.

 

Pravděpodobně si pomocí tohoto plemene jen chceš dodat sebevědomí a zvýšit společenský respekt. Otázka je, jestli by nebylo moudřejší na sebevědomí zapracovat jinak a pořídit si nějaké zvíře z rozumnějšího důvodu. Ale to je něco, co samozřejmě zase budeš pokládat za útok a odmítneš.

 

Mohu dodat jen že přeju tobě i tvému okolí hodně štěstí, když už zákazy rodičů a rady zkušenějších se míjí účinkem.

 
08.06.2018 14:18 Uživatel: Blossom
Věk:  18

Město:Praha

Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

Asi jsem se špatně vyjádřila. Líbí se mi víc ras psů. Vlastně téměř všechny, ale ne natolik, abych měla zájem je vlastnit a u spousty z nich mi nevyhovuje povaha. Nemyslím si, že tohle jsou základní věci. Těmi je samotná starost o psa a na tu jsem se neptala. A ano, jsem obklopená chovateli, ale zkrátka mi přišlo jednodušší a rychlejší se zeptata tady, než obvolávat vzdálené příbuzné.  

 

Opravu nemá cenu Vám dokazovat, že se absolutně mýlíte, co se týče mé povahy a že jste napsala absolutní opak, až mě to vážně rozesmálo. Sama vím, jaká jsem a co zvládnu a co ne. : ) A věřte mi, že ve zvířatech se vyznám opravdu hodně. Mám zkušenosti i se zvířaty, se kterými jste možná ani nikdy nepřišla do styku. Pouze jsem ještě osobně nevlastnila psa.  

Tohle plemeno jsem si vybrala už kvůli vzhledu a kvůli povaze a taky tomu, že je mi líto, že většina lidí o nich ví opravdu málo.  

 

Tím bych to uzavřela a asi to tu smažu a půjdu se radši zeptat někoho, kdo odpovídá na tázané otázky.

Přeji hezký den.  

 
08.06.2018 14:31 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

Na všechny otázky jsi odpovědi dostala.

Čili nepiš, že si příště najdeš někoho, kdo ti odpoví.

Napiš, že si půjdeš hledat někoho, kdo ti odpoví, aniž by si dovolil tě varovat, aniž by si dovolil mít se psy nějaké zkušenosti a aniž by si dovolil se domnívat, že s tebou jde diskutovat o tom, co tě čeká.

 
08.06.2018 14:34 Uživatel: Blossom
Věk:  18

Město:Praha

Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

Ptala jsem se pouze na ty úřední záležitosti, protože o psovi jsem diskutovat nepotřebovala. O tom se bavím s příbuzným, který je policajt a cvičí psy. Bohužel s námi ale nebydlí a není jednoduché se mu dovolat, protože když je v práci, tak zvedat mobil nemůže. A nechtělo se mi čekat, až přijede na návštěvu.  

 
08.06.2018 09:31 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

1) Pitbull je náročný pes po všech stránkách.

2) Není vhodný pro někoho, kdo má psychické problémy, vycítí to a nebude z něj vyrovnaný pes, což je v tomto případě dost nebezpečné.

3) Pokud bydlíš u rodičů, měla by sis uvědomit, že rodiče se vůbec nemusí smířit s tím, že Ty chceš pitbulla. To není morče, které bys měla pouze ve svém pokoji. Je to jejich bydlení a další pes je i jejich věc, zejména, když mají již svého psa, tedy s tím vůbec nemusí souhlasit, natož to přijmout jenom proto, že Ty to chceš a chceš zrovna jenom pitbulla.

4) Pokud s rodiči nemáš dobrý vztah, opět tato situace není vhodná pro pitbulla, neboť jak jsem už psala, vycítí to, a bude z něj nevyrovnaný, tudíž nebezpečný pes, zejména za situace, kdy jej nepřijme celé nejbližší okolí, což v tomto případě velmi reálně hrozí.

5) Není pravda, že pitbull potřebuje jenom pevnou ruku. Jeho pán musí být vyrovnaný, k psovi ale i spravedlivý, dávající mu i lásku, hodně pozornosti a vyžití, tzn. , že potřebuje vyrovnného pána a vyrovnanou výchovu a péči. Jinak se z něj stane "živá" zbraň pro okolí nejbližší a širší.

6) Kombinace psů AO a Pitbulla též není zrovna ideální. Za situace, kterou máte doma už vůbec ne.

7) Nechceš dávat za psa 20 - 40 tísíc? Pak to ale nebude kvalitní pes ani fyzicky, ani psychicky, ale lacinný pes z množky, což často znamená problémy jak povahové, tak zdravotní.  

 

Po tom, co vše jsi napsala = Pitbull není pro Tebe vhodný pes.

 
08.06.2018 14:07 Uživatel: Blossom
Věk:  18

Město:Praha

Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

Ugh, vážně jsem si nevšimla, že bych se ve svém příspěvku ptala na názor.  

Takže.  

1) Ano, už po sté, jsem si toho vědoma

2) To není úplně pravda a záleží to na typu problému. Pitbull je jedna z ras, co se požívá při 'léčení' psychických problémů.  

3) Bydlím jen s mamkou a jejím přítelem a ona pitbulla taky moc chce, jejímu příteli je to jedno a nevadí mu to. Problém je jen se strejdou a sestřenicí. A možná i s tetou, s tou jsem o tom nemluvila a ani jeden z nich není v našem bytě. A jak jsem psala, o Vánocích s tím ještě problém neměli a věděli o jakou jde rasu.  

5) Děkuji, vím, co pes potřebuje. Vím, co potřebují zvířata celkově. Starala jsem se o plazi, kočky, prasata, krávy, husy, oslíky a mohla bych pokračovat. Nechci aby to znělo jako přehnaná sebedůvěra, nebo vytahování se a podobně, ale umím ze zvířat vycítit, co potřebují a díky tomu se mi povedlo 'ochočit' i ta, která se všem stranila a nechtěla mít s nikým nic společného. A znovu po několikáté, budu s ním pravidelně chodit na cvičák a chci s ním zkusit i agility, jelikož mi pár majitelů říkalo, že je to skvělý způsob, jak si se psem vytvořit ještě silnější vztah a navíc je to dostatečně zabaví.  

7) Ne, nechci, protože se platí jen za papíry a rodokmen. Pokud si ho chcete vzít bez nich, tak ho dostanete za mnohem menší cenu. A lidi, co jsem si našla znám přes známé na vysočině, takže  vím, že nejde o množitele. Takže na závěr - pitbullové jsou jen oběti stereotypů a spousta lidí o nich doopravdy nic neví. Mnohem horší na zvládnutí jsou například dobrmani. A opět… znám i lidi, co si vzali z útulku dospělého pitbulla, který byl označený za velice agresivního, ale do teď se nijak agresivně neprojevil a skvěle si rozumí s jejich ostatními psy. Takže je to pro mě vhodný pes a ne že ne. Konec diskuze. Myslím, že to tady smažu a budu si pro příště pamatovat, že nemám uvádět rasu psa, kterou lidi většinou nemají rádi.  

 
08.06.2018 14:25 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

Já mám ráda všechny rasy - na rozdíl od tebe.

 
08.06.2018 14:27 Uživatel: Blossom
Věk:  18

Město:Praha

Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

Wow, tak takhle dětinskou a jednoduchou odpověď bych tedy nečekala. Nevím, kdo se tu snaží vše popírat…  

 
08.06.2018 14:53 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

"Myslím, že to tady smažu a budu si pro příště pamatovat, že nemám uvádět rasu psa, kterou lidi většinou nemají rádi."

1) Smazat to tady nelze.

2) Pleteš se, já osobně vůči pitbullům nic nemám, protože máme doma AST + Am. bully, ale s PP.  

"Ne, nechci, protože se platí jen za papíry a rodokmen."

1) Tohle takhle není pravda.

2) PP = rodiče psa, několik dalších generací a hlavně např. jejich zdravotní výsledky atd. + jistota, že pes bude mít povahové a vzhledové vlastnosti a rysy odpovídající rase.

3) Pes bez PP je prostě kříženec, u kterého není zaručeno nic a ve výsledku tím, že ušetříš na počáteční investici (Průkaz původu), tak o to více Tě to může v budoucnu stát sil a peněz, a ta pravděpodobnost u kříženců je vysoká.

 
08.06.2018 15:23 Uživatel: Paní Colombová
Věk:  33
pani-colombova.png
500-1000
Administrátor
Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

Dodala bych jeste, ze neni rozumne podporovat kdejake pochybne mnozirny.

Pokud chci pitbulla, tak bych mela udelat vse proto, abych pitbulla skutecne mela. Pes bez PP je uz vzdy jen krizenec (byt v nektere predesle generaci) a tim padem s opravdovym pitbullem nema uz mnoho spolecneho.

Navic v utulcich je k dispozici spousta ruznych ras i vekovych kategorii, pokud tedy neuvazuji o psovi s PP.

 
05.06.2018 13:57 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

Za psa staršího 3měsíce musíš platit poplatky na obecním/městském úřadu - tam kde máš trvalé bydliště (a to i když se psem budeš bydlet jinde). Poplatek může být až 1500 za rok, ale obce si výši upravují vlastní vyhláškou, každá to může mít jinak. Zjisti si to na svém úřadu. Veká města bývají dražší, malé obce levnější.

 
07.06.2018 20:26 Uživatel: Blossom
Věk:  18

Město:Praha

Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

Jestli je to za rok, tak to není žádný problém. Děkuju. : )  

 
08.06.2018 09:49 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

Poplatky za psa se platí vždy 1x ročně.

Pojištění se vyplatí, pojišťují se psi od 6 měsíců. Výše pojistného se odvíjí od sjednané výše pojistného plnění. Např. operace psa stojí několik tísíc i několik desítek tisíc. Dále je třeba zvážit situaci, kdy Tvůj pes napadne jiného psa nebo člověka, což pak může znamenat pro Tebe vysoké finanční plnění, odškodné = odpovědnost za škodu či újmu atd. Od toho, jaké cílové částky pro všechny možné situace si zvolíš, se bude odvíjet roční výše ročního pojistného. Pozor na výluky v pojistných smlouvách té které pojišťovny.

P. S. Vše je dohledatelné na netu, ne že není alt

 
02.12.2018 16:38 Uživatel: Elly
Věk:  32
Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

Dobrý den, prosím o vaše zkušenosti s granulema pro štěňata. Konkétně mi jde o tyto granule www.nedovolenareklamavewebumojestarosti.cz

ww osobně se jeví jako velmi vhodné. Složení mají perfektní, ale budu ráda za vaše názory. Díky moc.Nedovolená reklama ve webu, porušení pravidel webu - bod č. 1.
Kontaktní údaje by by mohly zvýhodňovat jednu firmu/poskytovatele služby proti jiným a z toho důvodu byly smazány správcem webu.
Děkujeme za pochopení.

 
02.09.2019 09:35 Uživatel: LussyB
Věk:  24
Téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Text uživatele: 

Já každému říkám, že nejdříve než si chceme pejska pořídit je důležité zhodnotit své finanční možnosti. Pejsek celkově ani jeho výbava není levná sranda. Od kvalitního krmiva po veterinární péči, která je nutná je financí až až. Potřeba dle mého zezačátku zhodnotit jaké plemeno chceme, zjistit si chovné stanice. Nejdůležitější složkou hlavně kvalitní krmivo.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Koupě psa, štěněte - co vše předem pořídit a zařídit?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny