Téma: Pes má pootevřenou pusu a bolavou čelist - co je mu?

30.07.2015 08:31
Uživatel: Kryštof
Věk:  13
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den,

mám zážný dotaz ohledně mopsíka psa. Včera 29.7.2015 ráno jak sem vstal tak měl mops pokleslou dolní čelist (polootevřenou pusu) jak sem mu na to šáhl culk a strašněho to bolelo. Máma jak večer přišla z práce tak volala na veterinu a ona se zase bála že má vyhozebou čelist. Volala ale veterinář nemohl přijet a poradil ji ať nějak hýbe s pusou. Nakonec mamka vytrhla psovi zub kterej byl nateklej. Dala mu tam něco na bolest. Ale já mám takové tušení že to zubem není, protože pes má furt otevřenou tu pusu. veterina přijede v pátek. Takže bych b rád za nějaký rady, jestli tu někdo rozumí. Rád bych navázal kontakt a psa vyfotil jak to má pokleslé.

Děkuji.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2854x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Pes má pootevřenou pusu, nebo něco s čelistí
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
30.07.2015 08:43 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Pes má pootevřenou pusu a bolavou čelist - co je mu?
Text uživatele: 

Promiň, ale to je špatný žert, že? Tady není veterinární poradna a je jasné, pokud má pes trvale pootevřenou či pokleslou tlamu a dotek na ní ho velmi bolí, že není na co čekat a pejska je třeba ihned odvézt na veterinu = k lékaři, a né mu doma dělat neodborné ošetření, dávat mu něco proti bolesti + čekat do zítřka, až přijede veterinář k Vám domů. Protože pokud má pejsek problémy s tlamou a velmi ho bolí, tak jistě také nemůže žrát, zřejmě i nepije, navíc, pokud je tam třeba nějaký zánět, tak ten se může za ty 3 dny pěkně rozjet, nemluvě o tom, že pejsek má-li bolesti, tak trpí, akorát to nemůže říci. Nechápu tedy, na co čekat. Pokud má bolesti, nemůže pít a žrát, tak nechat ho takhle 3 dny, je pro mě týrání.

 
30.07.2015 16:01 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Pes má pootevřenou pusu a bolavou čelist - co je mu?
Text uživatele: 

Taky jsem moc nepochopil, proč čekáte až dojede veterina k vám a proč psa nezavezete sami na veterinu. No asi nepůjde o vykloubenou čelist, ale o nějaký zánět v čelisti, bolí ho to a proto ji nemůže dovřít. Asi fakt dásně nebo zub.  

 
30.07.2015 09:10 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Pes má pootevřenou pusu a bolavou čelist - co je mu?
Text uživatele: 

Ještě doplním. Kryštofe, už jsi velký kluk. Tak si zkus představit tu samou situaci, kdyby se stala Tobě, taky by jsi určitě několik dní nečekal, kdyby jsi nemohl hýbat pusou, bolela Tě atd. Tak jestli mamka nemůže, tak můžeš pejska vzít k veterináři Ty - máš volno (prázdniny). Do zítřka je od včerejška opravdu moc dlouhá doba. Navíc, pokud je pejsek starší, mohlo by se jednat i o něco jiného, než "jen" nateklý zub. Co Ty na to?

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Pes má pootevřenou pusu a bolavou čelist - co je mu?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny