Téma: Hyperaktivní dítě - běhá, vzteká se, bouchá děti, nechce spát

24.11.2011 20:48
Uživatel: jajamek
Věk:  31
0-100
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Ahoj všichni. Chtěla jsem se zeptat zda máte někdo také zkušenost co já. Mám syna 2, 5 roku a je to s ním k nevydržení. Je hodně živý nebo snad hyperaktivní. Jen co ráno vstane tak běhá všechno ramuje, všechno co má po ruce zhazuje a vším mlátí. Nedokáže si s ničím chvíli hrát. Jen mu něco nejde hrozně se vzteká a začne do všeho třískat a i do mě. Nebo když se vztekne tak začne hlavou mlátit o stěnu a tak. Hraček má dost, ale všechny zničí a jen s něma hází a tříská. Také všechno ze stolu zhazuje a podobně. A to není jen doma, ale i venku či návštěvě.

Také kolikrát bouchne cizí dítě jen tak z ničeho nic. Je mi už trapné s ním někam chodit a hlavně kde jsou děti. Ostatní maminky jen koukají co je to za dítě. Nejde to s ním ani po dobrém ani po zlém. Po obědě už spát také moc nechodí a když ho chci uspat v 19hod. , tak neusne a kolikrát lítá až do 22 hod. Kdyby aspoň seděl v klidu. Nemohu si v klidu udělat ani žádnou práci doma. Fakt jsem z toho už dost na nervy. Známí mi říkají, že se snad ve školce zklidní. Ale co když ne. Začala jsem chodit už i do práce na brigádu jen abych si od něj odpočala na chvíli. Vím je to blbé co píši, ale kolikrát jsem už tak ve stresu z něj a toho uklízení po něm co je dokola nekonečné, že se mi vůbec nic nechce dělat a nemám na nic náladu. Máte taky někdo něco podobného doma?

Slyšela jsem něco o ADHD a hyperaktivních dětech. Myslíte si, že je to náš případ?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
24.11.2011 21:51 Uživatel: slavu
Věk:  36
Téma: Hyperaktivní dítě - běhá, vzteká se, bouchá děti, nechce spát
Text uživatele: 

Ahoj,
přesně vím, jak se cítíš. My měli doma to samé, jen s tím rozdílem, že je to holčička. Mrkající
Dnes je jí skoro 11 let a vše je ok. Jediné co ti opravdu doporučím, tak je to, že bys měla zajít s malým k dětské paní doktorce, nechat si napsat doporočení a jít k dětskému psychologovi, tam nám pomohli opravdu skvěle. Jelikož pokud má tvůj prcek ADHD, tak to není ostuda s ním tam zajít a čím dříve se to podchytí a naučíš se s ním pracovat na tom, abyste to zvládali, tak tím lépe.
Hlavně malému nestupovat a  ignoruj jeho záchvaty vzteku, protože dokud bude mít pocit, že má diváky, tak se to bude stupňovat. Usmívající seTakže přeji hodně sil, trpělivosti a úspěchů  Slávka.

 
26.11.2011 20:37 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Hyperaktivní dítě - běhá, vzteká se, bouchá děti, nechce spát
Text uživatele: 

A jo ... o ADHD už píšeš. Tak to jsem rád, že jsme se shodli.

 
26.11.2011 17:33 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Hyperaktivní dítě - běhá, vzteká se, bouchá děti, nechce spát
 
06.12.2011 22:51 Uživatel: hele
Věk:  46
Téma: Hyperaktivní dítě - běhá, vzteká se, bouchá děti, nechce spát
Text uživatele: 

Naprosto vás chápu, můj syn má 13 let, byl mu diagnostikován syndrom ADHD, na to se často nabalují další poruchy např. učení dyslexie aj... Doporučuji vyhledat PPP poradnu, psychology, sehnat si dostupnou liteaturu aj. a hlavně uplaňovat hodně lásky a pochopení. Držím váím palce, s láskou k dítětí vše zvládnete.

 
13.07.2012 11:49 Uživatel: kulíšek
Věk:  24
Téma: Hyperaktivní dítě - běhá, vzteká se, bouchá děti, nechce spát
Text uživatele: 

Dobrý den, momentálně zkoumám na internetu jak na mojí dceru 3roky 4měsíce, To co jsem si tady přečetla, obávám se že budu muset také vyhledat dětského psychologa než bude pozdě a zkončím u něj já happy Dcera je bohužel nezvladatelná, nepomůže křik, neúpmůže zákaz, nepomůže už ani plácnutí. Všemusím říkat milionkrát, a když už se naštvu, tak dostane. Táta na ní taky neplatí, dělá si co chce, chce bejt středem pozornosti hlavně venku, jak píše paní jajamek-už je mi trapné s ní někam chodit, na písek, mezi lidi. chce ejt dominantní, akorád slyším teda to je čertice a bla bla bla. Je to hrozné na písku jsme dopoledne dvě a půl hodiny a beztak odcházíme se řvaním, vztekáním. Bohužel nevím si s ní rady, a o spaní ani nemluvím, rok nespí po obědě, a večer chodí spát mezi 22h a 24hod. není to ani možné, co myslíte, měla bych vyhledat někoho? I když se snažím jí vše vysvětlit, je to marné.

 
13.07.2012 12:03 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Hyperaktivní dítě - běhá, vzteká se, bouchá děti, nechce spát
Text uživatele: 

embarrassedNa děti je potřeba velká trpělivost a láska. Dítě potřebuje utahat, na písku, to je asi málo. Chodit, chodit, dávat při hře úkoly, třeba střídat chůzi, běhat, dělat dřepy, aby se unavila.  Hrát na honěnou na schovku, úkol - kdo bude první u toho stromu, kdo doběhne támhle a tak. Jistě poradí další, ale doktory bych asi ještě vynechala, je to prostě živé dítě.

 
21.12.2012 09:33 Uživatel: bara
Věk:  38
Téma: Hyperaktivní dítě - běhá, vzteká se, bouchá děti, nechce spát
Text uživatele: 

Já teď řeším něco podobného i když ne v takové míře. My měli před rokem reakci po priorixu s fenistil kapečkami. Fleky, po dobu používání autistické řevy a chování. Hnus. Přeléčovali jsme potencovanými vakcínami, to pomohlo a teď mi přijde, že je vše hodně i o změně stravy. Spousta dětí s poruchami pozornosti, náběhem na ADHD či lehčích forem autismu má problémy s trávením mléka, či lepku. Doporučuji u MuDr prozkoumat i tuto stránku, či sama zkusmo vyřadit z jídelníčku. Pak je důležité pročistění, my máme chlorellu a pro zlepšení sociálního chování budeme zkoušet eye Q. Tam jsou docela pozitivní výsledky ve studiích. Rozhodně necpat dítě sladkým a každou kupovanou potravinu 3x obráti v ruce, zda tam nejsou ečka. http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-zdravi-zdravi/103507/80-nejskodlivejsich-ecek.html. Nebát se zajít k psychologovi, pro rodiče je to balzám na duši a ukáže jak s dítětem pracovat.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Hyperaktivní dítě - běhá, vzteká se, bouchá děti, nechce spát
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co říkáte na tyto body k zvýšení propustnosti v ČR? 4 953x
Jak naučit dítě spát samo? 3 1013x
Vzdorovité dítě - neposlouchá, dělá naschvály 6 1781x
Je to normální chování? 5 969x
Hysterické batole- je to ještě normální? 6 1391x
Uražená a naštvaná dcera, když přijdu z práce. 1 1304x
Roční batole - usínání 2 902x
Nespokojené mračící se dvouleté dítě stále pofňukává a něco jí vadí - proč? 7 2096x
Holky 11 a 14 let chodí nahé po domě i na veřejnosti, matce to nevadí a týrá je hladem - je to v pořádku? 6 10262x
Jak zvládnout teenegera v 17 letech - řve, rozčiluje se 3 1941x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny