Téma: Partner má rozmazlené nafoukané děti - trpím tím, on je omlouvá

11.09.2014 14:42
Uživatel: fíkus
Věk:  38

Město: praha

Odpovědí na téma: 6
Text: 

Ve vztahu s mým partnerem jsou hlavním problémem jeho děti. Ty 2 rozmazlený nafučený holčičky (17 a 12 let). Už mám dopředu úplně hrůzu z víkendu, kdy si je má partner brát, protože mám okamžitě po náladě. Většinou přijdou rozhádaný, brečí, hádají se. Ani nekomunikují, znám jen odpovědi typu "jo, ne, nevím", takže už jsem ztratila jakoukoli chuť s nima navazovat komunikaci. Došlo to tak daleko, že ty dny s níma vyloženě protrpím, moje nálada je bodě nula, psychicky mě to vyčerpává a bere sílu.

Partner je šíleně rozmazluje, snaží se jim vše nahradit, pořád je omlouvá, že jsou to chudinky, který trpěly tím rozvodem. Přitom rozvod vyvolala jeho ex, protože měla jiného, ale partner pořád trpí pocitem, že nedokázal tu rodinu zachránit a že jim tím přivodil trauma. Někdy si říkám, jestli by pro mě nebylo lepší ten vztah opustit, když mě to tak ničí. K těm dětem si stejně nikdy vztah nenajdu, chtěla jsem, ale teď už právě ani nechci…a ty jeho děti jsou mezi námi častým svárem. On si je dřív byl zvyklý brát několik dní v týdnu a teď to omezil na víkendy každých 14dní, on mi to v hádce často vyčítá, že už je nevidí co dřív, jako bych za to mohla já, přitom jsem mu nikdy kontakt s dětmi nezakazovala.

Navíc se kvůli dětem nechce ani odstěhovat, takže bydlí 4 km od nich po podnájmech, bydlíme spolu u mě v bytě a podnájem se využívá jen jednou za těch 14 dní, aby tam holčičky mohly být, u sebe v bytě ho mám zadarmo, neplatí mi ani korunu. Platí si ten podnájem a když mu řeknu, ať ten podnájem pustí, že zbytečně platí plno pěnez, tak nechce, že ho  tam má aby se mohl stýkat s dětma, když mu řeknu, že by děti přece mohli chodit ke mě do bytu a být tam, tak nechce, takže ten náš vztah mi připadá trochu divný a přiznám se, že zvažuji odchod.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2885x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: trápení s patrnerovými dětmi
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.09.2014 15:57 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Partner má rozmazlené nafoukané děti - trpím tím, on je omlouvá
Text uživatele: 

Ve vztahu s Tvým partnerem nejsou hlavním problémem jeho děti, ale Ty, že jsi si nedokázala najít k nim cestu - nelíbí se mi, jak o nich mluvíš a vůbec, jaký máš k nim postoj, proto mám takový názor. Nazýváš je rozmazlenými holčičkami, přitom jedna je téměř dospělá a druhé je 12 let. Předpokládám, že jsi dopředu věděla, do čeho jdeš - že má partner děti = 2 dcery a v jakém věku. Pro každé dítě je rozvod těžký, není pro ně důležité, kdo ho "zavinil", ale že to se to vůbec stalo. Zavinil píši v uvozovkách, protože vždy jsou na všechno dva. Ve věku, ve kterém obě dcery jsou je důležité, jaký mají vztah s otcem = vzor muže pro jejich budoucí partnery. Pokud s nimi měl Tvůj partner dobrý vztah, že je vídal a byl zvyklý si je brát na několik dní v týdnu, tak to bylo pro ně jedině dobře. Pokud to však omezil na jen 1x za 14 dní, nedivím se, že se dcery "zlobí", což současně dávají najevo svým chováním vůči Tobě - nejspíše Ti to dávají za vinu, i když to nahlas neřeknou. Navíc jsou obě slečny, nikoliv holčičky v pubertě - každá více či méně. Ovšem současně jsou ve věku, kdy jsi měla šanci se s nimi sblížit jako kámoška. Nesnaž se stavět mezi dcery a jejich otce, bude-li jejich otec rozumný a vzhledem k tomu, že je má rád a záleží mu na nich, dá přednost jim, budete-li se pořád hádat kvůli jeho dcerám. Kdo chce, hledá způsoby, aby to šlo. Kdo nechce, hledá důvody, proč to nejde. Myslím si, že na roli, ve které jsi se ocitla, nejsi připravená a současně mi u Tebe chybí cit a rozum či nadhled pro vzniklou situaci.  

Mimochodem, to že se sestry hádají, brečí atd. , může být obvyklé i v nerozvedeném manželství. Prostě vychovávat děti zdárně až do doby, než vyletí z hnízda, je někdy nelehké (mnohdy ani po té), ale s porozumněním, láskou a vzájemnou důvěrou se toho vždy zmůže více, než-li "bojem".  

 
11.09.2014 18:18 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Partner má rozmazlené nafoukané děti - trpím tím, on je omlouvá
Text uživatele: 

Jelikoz ty sama deti nemas, asi je tezke si k nim najit cestu. V dnesni dobe jsou skoro vsechny deti rozmazlene, natoz pak v Praze. Takze tenhle fakt ber jako normalku. Ze jsou nafunene je asi jejich probihajici pubertou.
Nezapomen, ze ty jsi v tomhle vztahu "ta cizi" co jim bere tatu. Mozna proto se k tobe tak chovaji. Ale kdybys s nima mluvila kamaradsky, nasla par spolecnych temat a neco spolecneho by jste podnikly, mohly by jste k sobe vsechny tri najit cestu. Zkuste se domluvit na necem, co by holky bavilo. Tveho pritele to jiste taky trapi. Jsou to jeho deti a ma je rad, ale rozkrojit se taky nemuze. U tebe vidi, ze s detmi nevychazi, tak si radeji drzi ten byt, aby mel jistotu.
Urcite to nemas lehke, ale pokud si chces udrzet pritele, budes se muset s nimi naucit zit. Ver tomu, ze pokud by doslo na rozhodovani, on sve deti neopusti.

 
11.09.2014 23:25 Uživatel: Běta
Věk:  48
Téma: Partner má rozmazlené nafoukané děti - trpím tím, on je omlouvá
Text uživatele: 

Jdi od toho. Radím ti dobře, sama jsem si tímto prošla a ztratila pár let. A nejenom roky, ale i dost peněz. Nakonec jsem odešla a dnes jsem spokojená, žádné stresy a když vidím bývalého partnera, je mi ho už jen líto. Děti mu neoplácejí láskou, pouze ho ždímou a zůstal sám i když ještě po mě jednu přítelkyni měl. Ta dostala rozum ještě dříve než já. Mimochodem, vydržela jsem 8 let.

 
12.09.2014 16:43 Uživatel: Lenulka
Věk:  26
Téma: Partner má rozmazlené nafoukané děti - trpím tím, on je omlouvá
Text uživatele: 

Ahoj,

 

já na Tvém místě bych určitě odešla, už jen postojem Tvého partnera - bydlí u Tebe a nedává Ti ani korunu, to bych ho hnala s bičem v ruce!

 

 

 
13.09.2014 19:51 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Partner má rozmazlené nafoukané děti - trpím tím, on je omlouvá
Text uživatele: 

Ahoj,

bude na tobě, jak se rozhodneš, to je jasné. Ale musíš si uvědomit, že tvůj pohled je zkreslený. Stejně tak má svůj názor na věc tvůj přítel. On se nikdy na 100% nevcítí do tvé situace a ty zase do jeho.

Můj přítel má dvě děti, dcera 10, syn 7. Když je někdy nakládáme u nich doma do auta, jsou schopní svorně mlčet, případně pofňukávat, někdy melou tak, že nejdou zastavit, někdy se pošťuchují a hádají. Často se ozývá "Nech mě, nech toho! " "Ať mě nechá, nedělej to! " a podobně. Když jsme s přítelem v klidu a jsme zajedno, obvykle to skoční poklidně. Maximálně na ně houkneme, že ten kravál je zbytečný a že se v tom nedá řídit. Když se ale neuddržíme, je z toho mela a někdy dlouhý pláč a fňukání, což člověka ještě víc naštve. Zvlášť když je to třeba kvůli přesné polovině sedačky a roztahování se alt

A tohle se neděje jen v autě. Doma se samozřejmě taky často pohádají. Jdou si spolu hrát a za pět minut jsou v sobě. Někdy to fakt nedám a poměrně dost na ně zaječím. Ne tak, že bych jim nadávala do blbů. Ale spíš tak, že je to fakt padlý na hlavu a ať se okamžitě nechají. Musí to slyšet asi i sousedi. Prostě jednou to nevydržím já, jednou přítel a jednou zase děcka. Každý jsme na něco citlivý.

Můžu přidat čerstvou historku:

Domlouváme se, že večer se budeme dívat na Hobita (už jsme ho všichni viděli, děcka ho viděli s mámou, my dva v kině). Jenže se chcem dívat jen my tři, malá se začne vzpouzet a že se na to dívat nechce. Tak jí říkám, že se dívat samozřejmě nemusí, že ji k tomu nikdo nenutí.

Čekala jsem, že se urazí a půjde si s něčím hrát sama. Jenže ona se sice urazila, ale k televizi si stejně sedla, zahrabala se do polštářů a trucovala. Po chvíli odešla, pak zase přišla a začala fňukat a kňučet, že nebylo nic slyšet. Po dobrém to nešlo, nekomunikovala, jen pořád že se nechce dívat. Tak ji přítel odvedl do pokoje, ať si řve tam, že my bychom se rádi dívali. Chvíli tam dupala a pak začala volat mámě. Že jsme ji zavřeli do pokoje a kdo ví co ještě. Naštěstí tentokrát byla máma rozumná a nejela si hned pro ni.

Tak jsem za malou šla a vysvětlila jí, že by bylo lepší, když by přišla a řekla, co chce. Ona na to, že chce spát. Vysvětlila (snažila jsem se) jsem jí, že když se jí něco nelíbí, není řešení, volat druhému z rodičů a brečet mu do telefonu. Ať jde teda klidně spát, ale jestli chce, tak ať přijde a nějak se domluvíme, co teda budeme dělat.

Teď tam jede nějaký Hotel pro psy, je klid. žádnej pláč, děcka snědli Tofíka a za chvíli půjdou spát.

Proč to píšu? Protože jsem už několikrát vypěnila a několikrát jsem byla rozčílená, zvlášť teď, když čekám mimčo. Jenže to je na nic a jsou z toho ještě větší problémy. Kdybych to nezvládala, musela bych se rozejít. Ale to nechci. Věřím, že to nějak půjde, i když to bude dost náročné a docela se toho i bojím.

Nemůžeš se na přítelovy děti dívat jako na zrůdičky, které se ti snaží zkazit život. Ony už ho totiž tak nějak zkažený mají a taky se jim to nelíbí. Je to těžké, když to nejsou tvoje děti. Chybí tam ta rodičovská láska a s ní spojená trpělivost. Můžeš si třeba ale říct, že jim ukážeš jinou stranu života. Že se dá mluvit a ne jen kříčet, že se dá domluvit a nemusí se u toho trpět. Prostě se je jen snažit respektovat a snažit se s nimi najít společnou řeč. Nebo je prostě jeden den z víkendu nechat jen s tátou a neplést se jim do toho. Můžete pak vymyslet něco společného, co by vás všechny bavilo.

Půjde to asi pomalu a těžce, ale možné to je. Taky dost záleží na tom, jak budete fungovat s partnerem. Když uvidí, že se spolu normáně bavíte a normálně se domluvíte, možná by jim to taky mohlo začít jít alt

Sama to neumím dobře, ale snažím se. Totiž snažíme se všichni. Jen u děcek to snažení není skoro vidět. Ale já vím, že tam je alt On už kvůli tobě omezil styk s dcerami. Třeba je to taky štve. Nebo je štve tisíc dalších věcí a nikde ještě neviděli příklad, jak se s takovou situací nakládá.

 
20.03.2015 14:13 Uživatel: Klára Z.
Věk:  33
0-100
Téma: Partner má rozmazlené nafoukané děti - trpím tím, on je omlouvá
Text uživatele: 

Zkuste si s partnerem promluvit. Jediná rada.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Partner má rozmazlené nafoukané děti - trpím tím, on je omlouvá
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co říkáte na tyto body k zvýšení propustnosti v ČR? 4 950x
Jak naučit dítě spát samo? 3 1002x
Vzdorovité dítě - neposlouchá, dělá naschvály 6 1768x
Je to normální chování? 5 962x
Hysterické batole- je to ještě normální? 6 1384x
Uražená a naštvaná dcera, když přijdu z práce. 1 1295x
Roční batole - usínání 2 892x
Nespokojené mračící se dvouleté dítě stále pofňukává a něco jí vadí - proč? 7 2086x
Holky 11 a 14 let chodí nahé po domě i na veřejnosti, matce to nevadí a týrá je hladem - je to v pořádku? 6 10190x
Jak zvládnout teenegera v 17 letech - řve, rozčiluje se 3 1935x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny