Téma: Syn neposlouchá, odmlouvá a vysmívá se nám - co děláme špatně?

12.07.2014 17:46
Uživatel: Tooltip
Věk:  31

Město: Praha

0-100
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Dobrý den,

mám s přítelkyní 6 a půl letého syna, kterého milujeme, ale jak je vidět, tak jsme něco při výchově zanedbali a teď náš syn absolutně neposlechne, někdy před rokem, tj. asi někdy v březnu 2013 jsme mu do pokoje dali video a nakoupili pohádky (Pat a Mat, krtečka, řervený traktůrek a podobně, nejvíc ulétl na Angry Birds), syn Patrik začal jen koukat na pohádky a po roce neposlouchal, jen odmlouvá a směje se, když mu něco řekneme.

Já měl v dubnu 2014 autonehodu, jsem o berlích, ale už se pohybuji, sice ne rychle, ale dojdu, chodím se synem ven a snažím se mu víc věnovat, Když se synovi Patrikovi něco nelíbí, tak začne břečet a fňukat a nepřestane. Už nevím co dělat, řeknu mu ať něco nedělá a stejně to udělá a když mu něco zakážu, tak opět brečí a fňuká.

Video jsem mu zabavil a myslel jsem, že se zlepší, ale nezlepšil. Veškeré zákazy nepomáhají a já nevím jak ve výchově pokračovat, aby přestal zlobit a začal mít také chápání, že jsou důležité i jiné věci.

Strašně moc chce chodit do školy, ale až za rok, Na rok 2014/2015 má odklad, ale nic pro to nedělá, když si kreslí, tak opět jen Angry Birds, nic jiného nemaluje už asi rok. Jsem z toho malinko už šílený,

Chci změnit synův přístup k rodičům, ale nedaří se mi to, Tímto Vás prosím o radu. Nepomáhají žádné mé pokusy, aby byl náš syn normální.

Děkuji za rady

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4461x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: chování 6 letého syna Patrika
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
12.07.2014 19:38 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Syn neposlouchá, odmlouvá a vysmívá se nám - co děláme špatně?
Text uživatele: 

Mily KMBikere, skutecne jste ve vychove neco zanedbali. V 6 letech se vyviji detem osobnost a potrebuji nastavit spravne mantinely. To, ze jste mu koupili video, neni spatne, ale ze jste ho nechali nekontrolovane divat se na pohadky, to uz byla chyba. Je take mozne, ze jste si pred svoji nehodou chovani syna tolik nevsimal a ted je vam to teprve napadne. Pokud se Patrik tesi do skoly, je to dobre. Na vasem miste bych ho zamestnala zajmovymi krouzky, pokud mozno i nejakym sportem, kde se nauci discipline a hlavne nebude mit moc casu na hlouposti. Kazdopadne deti potrebuji hodne pozornosti a i dobre priklady. Zacnete treba jezdit na kole na vylety nebo chodte plavat,  zvete kamarady na hrani (ale ne na video), jedte na vikend pod stan. Verim, ze se vse da napravit. Urcite rebelstvi je v tomhle veku normalni.   

 
13.07.2014 09:11 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Syn neposlouchá, odmlouvá a vysmívá se nám - co děláme špatně?
Text uživatele: 

Brečí a fňuká? Tak ho nechte. Až zjistí, že mu to nic nepřináší, přestane s tím. Buďte ve výchově důslední a bude vědět, kde jsou hranice. To je nejspíš to, co jste zanedbali.

 
13.07.2014 10:45 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Syn neposlouchá, odmlouvá a vysmívá se nám - co děláme špatně?
Text uživatele: 

Co takhle místo zákazů a příkazů občas ho za něco pochválit, … i za maličkost ho vychválit až do nebes a  odměnit ho pohlazením, výletem, hrou …. myslím, že by brzy pochopil, že se mu poslouchání

vyplatí. alt

 
13.07.2014 13:49 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Syn neposlouchá, odmlouvá a vysmívá se nám - co děláme špatně?
Text uživatele: 

Nemůžu si pomoct, ale zarazil mě způsob psaní tohoto dotazu … synovi Patrikovi. Pokud je to jeden syn, tak stačí napsat jen syn, ale o to nejde, spíš mě to zajíma jestli to chápu správně a je skutečně vaše jediné dítě. mmch "gratluji" k soužití na hromádce … nebo máte ještě jiné děti, např. tak rok staré, to by také mohlo něco vysvětlit.

 

Nicméně ať tak nebo tak, vidím jednu zásadní chybu. Píšeš, že jste synovi to a to zakázali a k ničemu to nevedlo a ani se nedivím. Říct tohle nesmíš samozřejmě není jako takové špatně, ale je to prostě jako červený prapor na býka. Dítě ví, že tohle nemá dělat, takže to samozřejmě dělá, protože zakázané. atd. , ale neví co má dělat místo toho.

Osobně si myslím, že je prostě lepší pozitivní motivace ve smyslu, ukázat co by tedy mělo dělat jiného.

Pak může být i trest za to, že stále dělá co nemá. Ale zkrátka dle mého lépe funguje ukázat dítěti co dělat má než pouze zakazovat co dělat nemá.

 
13.07.2014 18:32 Uživatel: jancaho
Věk:  33
500-1000
Téma: Syn neposlouchá, odmlouvá a vysmívá se nám - co děláme špatně?
Text uživatele: 

Mně se to radí, moje malá má 4 roky. Ale funguje : chválení, pak splečná domluva a hledání řešení, které vyhovuje oběma stranám. Když bulí a přesto něco musí udělat, tak musí. Bohužel.   Ví, že taky dělám některé věci hrozně nerada a nikdo je místo mě neudělá. Nebo zkusit dětského psychologa. Každé dítko je jiné a potřebuje trošku jiný přístup. Taky je otázka, jesti není problém i ve vašem chování, které vnímá jinak, než vy.

 

 
13.07.2014 22:20 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Syn neposlouchá, odmlouvá a vysmívá se nám - co děláme špatně?
Text uživatele: 

Dost možná bud v některých věcech opakovat to, co už napsaly holky přede mnou, ale přece jen:

Píšete, že po tom, co jste dali synovi do pokoje video, se syn "začal jen koukat na pohádky" - O denním režimu a náplni volného času takto malého dítěte rozhodujete vy jako rodiče a měli byste se snažit, aby denní nápn byla pestrá a dítě mohlo střídat různé aktivity. Pokud se Váš syn převážnou většinu času díval na pohádky, bylo to proto, že jste mu to dovolili a že jste mu nenabídli aktivnější a atraktivnější způsob trávení volného času. Teď jen sklízíte plody své výchovy, bohužel.

Další věc, která mne zarazila, je, že Váš syn má odklad, ale "nic pro to nedělá". Mohu se zeptat, co konkrétně by pro to Váš syn měl dělat? Z mého pohledu by to totiž opět měla být hlavně starost vás rodičů, aby byl syn na vstup do školy připravený. Měli byste tedy pro synův co nejsnazší nástup do školy něco dělat především vy jako rodiče, nikoliv Váš syn.  

Také mi přijde zvláštní, že se vůbec nezmiňujete o tom, jak se na výchově syna a náplni jeho volného času podílí Vaše přítelkyně.

Takže kromě toho, co už psaly holky přede mnou - spíše pozitivní motivace, ale současně důslednost - byste se opravdu měli synovi více věnovat a snažit se mu nabídnout pestrou škálu aktivit a nenechat se odradit počátečním odporem a fňukáním. Píšete, že se mu snažíte více věnovat - což je dobře - ale nepíšete, co konkrétně děláte. Čtete třeba synovi před psaním nebo ve volných chvílích pohádky? Prohlížíte si obrázkové knihy nebo časopisy pro děti? Stavíte s ním stavebnice? To vše přispívá k rozvoji slovní zásody a představivosti u děti.  

 
14.07.2014 19:25 Uživatel: Erullka
Věk:  19
1405423982_hlava-kone.jpg
0-100
Téma: Syn neposlouchá, odmlouvá a vysmívá se nám - co děláme špatně?
Text uživatele: 

Podle mne jste udělali zásadní chybu, že syn nechodil do školky. Zkusila bych zajít se synem za detským psychologem.

 
18.04.2016 10:03 Uživatel: Zdeněk40l
Věk:  49
0-100
Téma: Syn neposlouchá, odmlouvá a vysmívá se nám - co děláme špatně?
Text uživatele: 

Všechna moudrost je v knihách. Kniha s názvem Potřebuji tvou lásku je ta správná.

 
18.04.2016 10:17 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Syn neposlouchá, odmlouvá a vysmívá se nám - co děláme špatně?
Text uživatele: 

Nemá mantinely, nemá hranice, nemá vedení, jak dříví v lese.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Syn neposlouchá, odmlouvá a vysmívá se nám - co děláme špatně?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co říkáte na tyto body k zvýšení propustnosti v ČR? 4 953x
Jak naučit dítě spát samo? 3 1013x
Vzdorovité dítě - neposlouchá, dělá naschvály 6 1781x
Je to normální chování? 5 969x
Hysterické batole- je to ještě normální? 6 1391x
Uražená a naštvaná dcera, když přijdu z práce. 1 1304x
Roční batole - usínání 2 902x
Nespokojené mračící se dvouleté dítě stále pofňukává a něco jí vadí - proč? 7 2096x
Holky 11 a 14 let chodí nahé po domě i na veřejnosti, matce to nevadí a týrá je hladem - je to v pořádku? 6 10262x
Jak zvládnout teenegera v 17 letech - řve, rozčiluje se 3 1941x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny