Téma: Syn přítele je nevychovaný a neukázněný

01.02.2012 13:15
Uživatel: Myška
Věk:  21
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Zdravím všechny,

chtěla bych se zeptat na váš názor. Jsem s přítelem šťastná, až na jeden problém, který mě dost trápí, a to je jeho syn z jeho bývalého manželství.

Je mi 21 let, příteli o 10 let víc, synovi jsou tři roky. Vstupovala jsem do vztahu s vědomím, že má syna, a myslela si, že to nebude překážka - ovšem jen do té doby, než jsem syna poznala. Je příšerně nevychovaný, dělá si naprosto co chce, nedokáže poslechnout, víkendy jednou za 14 dní jsou s ním opravdu horor. S přítelem jsme se o tom bavili, vyjmenovala jsem mu, co mi konkrétně vadí, přítel to však bagatelizuje. Ovšem pak mi třeba večer přizná, že ví, jak zlobí, jen to nechce slyšet, že je to prostě jeho syn.

 

Z počátku neutrálního vztahu k dítěti se stala vyloženě nesnášenlivost. Přitom jsme se s přítelem bavili, že bychom se chtěli vzít, mít spolu děti atd. Ale nevím, jestli bych zvládla po zbytek života mít stres každy druhý víkend, protože přijede jeho syn (nepředpokládám, že se změní, proč by to dělal, když si může doma dělat co chce a prochází mu to). A přítel ho samozřejmě bude pořád stavět na piedestal...

Díky za názory

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.02.2012 13:36 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Syn přítele je nevychovaný a neukázněný
Text uživatele: 

Je to velmi těžké. Na Tvém místě bych zvážila jak vážný je váš vztah, zda problémy s dítětem, dokážete společně ustát.

Pokud ano, stojí za úvahu, zvážit současnou situaci. Je to jeho dítě a tak je to třeba i brát, ovšem nikoliv na úkor vašeho vztahu a z malého nevychovaného dítěte se stane velké nevychované dítě, pokud se nestanoví jasná a srozumitelná pravidla.

Bohužel je problém návštěvních otců, že nechtějí problémy vidět a hlavně je řešit. Vůbec si neuvědomují, že dítěti takto škodí.

Předpokládám, že se o syna staráš hlavně Ty, zavedla bych opačný režim. Je to syn Tvého partnera, tak ať se stará on, od A až do Z. Ty mu buď nápomocná, ale nestarej se za něj. Ať například partner o víkendu vaří pro vás všechny atd. Když mu to nebudeš ulehčovat, ale bude se muset starat sám, něco mu postupně určitě dojde.

Přeji Ti pevné nervysmile.

 
01.02.2012 14:00 Uživatel: Kath
Věk:  40
Téma: Syn přítele je nevychovaný a neukázněný
Text uživatele: 

Když ono je to hrozně těžké - pro mladou ženu, která vlastní dítě nemá tato zkušenost je strašně důležitá. Ono tříleté dítě je ještě malé, nedovede se samo zabavit, nedovede půl dne sedět a hrát si, musí běhat, povídat si, i zlobit. To je všechno v pořádku, jenom vy to neznáte a nedokážete se přes to přenést.   Nepsala jste, co s kloučkem o víkendech děláte, jestli má možnost se vyblbnout někde venku na hřišti, jestli ho táta učí jezdit na kole nebo bruslit, lyžovat a kdoví-co ještě. Dítě se musí unavit aby pak bylo chvíli v klidu. Sedíte s ním na zemi a hrajete si s autíčky? donekonečna? posloucháte jeho žvatlání? nebo vás to obtěžuje? nebo vám vadí, když to dělá jeho táta? a kdo jiný by to měl dělat?

Jestli vám tohle všechno vadí, najděte si bezdětného partnera, pochopíte to až tehdy, až budete mít vlastní dítě a budete se mu věnovat a přizpůsobovat svůj program dítěti a ne naopak. Netrapte to dítě, nezaslouží si mít zlou macechu.

Prozatím zapojte více partnera at se o malého stará, at ho bere ven atd... a snažte se pochopit, že je to teprve mrňous. Stanovte hranice, co už je přes čáru (nevím, např. úmyslně dělaný nepořádek, nebo roznášení a patlání jídla kdekoli mimo kuchyň apod) a to vyžadujte.

Bohužel je to věčný problém druhých manželek, které tohle nedokážou pobrat...

 
01.02.2012 14:24 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Syn přítele je nevychovaný a neukázněný
Text uživatele: 

Souhlasila bych.....až na poslední větu.   Je to věčný problém otců, kteří si myslí, že výchova je na matce, oni tedy můžou být za ty "hodné", co dovolí dítěti téměř vše, jen aby vykoupili své špatné svědomí. A to bez ohledu na novou partnerku, rodinu. Myslím, že i v tomto případě je potřeba dítě vychovávat, protože toto dítě patří i do nové rodiny a má-li být její součástí, musí se učit přijímat její pravidla bez ohledu na věk.

 
02.02.2012 09:02 Uživatel: danielaslavíková
Téma: Syn přítele je nevychovaný a neukázněný
Text uživatele: 

Souhlasím s Kath i Pavlou, tazatelka není v jednadvaceti očividně zralá na dítě, ono je to prostě tak, že děcka zlobí, s tím se sice dá něco dělat, ale je to rozhodně běh na dlouhou trať a chce to obrnit se trpělivostí  a hlavně láskou, zvládnout dobře nevlastní dítě není nic pro sobeckého člověka.

 

 
01.02.2012 20:34 Uživatel: Mathew
Věk:  27

Město:Bratislava okolie

Evil-Flower-abstract-wallpapers-vector-wallpaper-vectors_big.jpg
0-100
Téma: Syn přítele je nevychovaný a neukázněný
Text uživatele: 

Presne ako keby som to písal ja. Vidím, že nie som v tomto sám.   Překvapený

Ale ja mám takýto cirkus každý večer, nielen každé dva týždne, ach jo.

 
02.02.2012 15:56 Uživatel: Mathew
Věk:  27

Město:Bratislava okolie

Evil-Flower-abstract-wallpapers-vector-wallpaper-vectors_big.jpg
0-100
Téma: Syn přítele je nevychovaný a neukázněný
Text uživatele: 

Myška, ďakujem za správu.

Pre viac info si pozri moju tému :

Nechci ublížit ani přijít o šanci na štěstí

 

Veľa šťastia pri riešení problému.

 
01.02.2012 20:52 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Syn přítele je nevychovaný a neukázněný
Text uživatele: 

Chápu Tě... Ale na druhou stranu, přítel ho moc převychovat nemůže, když ho vidí jendou za 14 dní..

A myslím, že klučík se může změnit, třeba moje sestřenice byla ve 3 letech na facku a teď je to fajn a chytrá 9 latá holčina.

3-letému prckovi každý lecos odpouští, ale jak poroste, určitě i jeho máma na něho bude přísnější.

Ber to tak, že jiný partner by třeba zase měl jinou,, vadu", například bys měla děsnou tchýni, nebo by partner neustále byl v práci či třeba hodně chodil po hospodách...

Málokdy člověk najde někoho zcela dokonalého...Což vlastně pro Tebe Tvůj přítel třeba i je, jen má prostě závazek z minulosti, jehož výchova není příliš v jeho moci, když ho nemá v péči...

Zkus požádat přítele, ať promluví s matkou svého syna o výchově, kázni syna...

 
01.02.2012 21:06 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Syn přítele je nevychovaný a neukázněný
Text uživatele: 

Myško, myslím si, že to není vztah pro Vás. Jste svobodná, najděte si svobodného hocha a s tím založíte rodinu. Každá žena je jiná a nezvládne výchovu dítěte, které není její vlastní. Víte měla jsem nevlastní babičku, která si vzala vdovce /mého dědu/ se dvěmi dětmi. Táta byl v peřince a tetě byly čtyři roky. Píšu to proto, že lepší babičku bych si nemohla přát, byla moudrá a obětavá, ale bylo jí trochu víc než teď  Vám. Mám tříletého vnoučka, to víte, je to živé dítě, jako každý zdravý chlapeček, ale není to panenka, která bude sedět, kam ji posadím. Myslím, že se budete s přítelem k vůli chlapci hádat a až by přišly vlastní děti, bylo by ještě hůř. Nevidím to do budoucna dobře. Váš přítel si měl najít ženu, která již dítě má, i když to taky nemusí být záruka pro dobrý vztah. No, napsala jsem to, jak to vidím já. Děti trpí rozvodem svých rodičů a je vždy smutné, když k tomu dojde.  

 
02.02.2012 16:34 Uživatel: Andreah
Věk:  34

Město:Jeseník

avatar.jpg
100-500
Téma: Syn přítele je nevychovaný a neukázněný
Text uživatele: 

Pavli moje slova Mrkající

 
04.02.2012 14:45 Uživatel: Julie
Téma: Syn přítele je nevychovaný a neukázněný
Text uživatele: 

 Moje taky. Mrkající

 
12.04.2015 10:47 Uživatel: pat
Věk:  33
Téma: Syn přítele je nevychovaný a neukázněný
Text uživatele: Tak to je zase jedna chytrá. Děti nemá, ale hned ví jak se má dítě v3 letech chovat. Můj otec pro jednu podobnou blbku odešel. Mladá o 10 let a chytrá jak radio. Mě nesnašela od malá, Výsledek po čase máma řekla, že slečna když je taková tak v mě blízkosti nemá co dělat a otec ať se podle toho zařídí. Stalo se. A slečna nakonec prudila tak že ji táta kopl do zadnice. Takže za mě jako dceru a teď i mámu od děti jsi děcko sama o sobě 21 let a nemáš rada jeho dítě!!!!! Nemaš ponětí co je to dítě v pubertě!!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Syn přítele je nevychovaný a neukázněný
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co říkáte na tyto body k zvýšení propustnosti v ČR? 4 952x
Jak naučit dítě spát samo? 3 1008x
Vzdorovité dítě - neposlouchá, dělá naschvály 6 1772x
Je to normální chování? 5 967x
Hysterické batole- je to ještě normální? 6 1388x
Uražená a naštvaná dcera, když přijdu z práce. 1 1301x
Roční batole - usínání 2 900x
Nespokojené mračící se dvouleté dítě stále pofňukává a něco jí vadí - proč? 7 2090x
Holky 11 a 14 let chodí nahé po domě i na veřejnosti, matce to nevadí a týrá je hladem - je to v pořádku? 6 10223x
Jak zvládnout teenegera v 17 letech - řve, rozčiluje se 3 1937x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny