Téma: Jsem hubená a lidé si myslí že mám anorexii

21.09.2011 15:33
Uživatel: Mirka Maya
Věk:  25
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý Den.  Jmenuji se Mirka a již od mala trpím podváhou. Momentálně mám 40 kg ale moje váha se niky nepohybovala nad 43 kg. Měřím 163 cm a nemám děti. Lidé si většinou myslí, že jsem nemocná, nebo beru drogy. Kouřím, vím že to mi moc taky nepřidá... Užívám sacharidové napoje, ale nic nefunguje. Nevím zda je to stresem, ale poslední půlrok dokonce nemám už ani chut k jídlu. Připada mi jako bych se pomalu, ale jistě stávala anorektičkou proti své vůli. Prosím poraďte mi, jak nabrat na váze. Děkuji.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
21.09.2011 18:03 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Jsem hubená a lidé si myslí že mám anorexii
Text uživatele: 

Zkus Nutridrink, nevím, jestli zabere, ale pokud nemáš chuť na jídlo, dodá ti alespoň potřebnou energii a látky, které potřebuješ.

 
21.09.2011 19:53 Uživatel: Indiánka
Téma: Jsem hubená a lidé si myslí že mám anorexii
Text uživatele: 

 Miláj MIrko smile

 Pravděpodobnou příčinou Tvé nechuti k jídlu je zřejmě Tvůj smutek, to, že se trápíš. smile Uvádíš věk 25let, čili Tví rodiče i Ty jste měli dost času přijít na příčinu Tvé štíhlosti. Od mala- znamená, že jses již narodila a měla jsi menší váhu, nebo tento stav trvá od nějaké doby. Neprodělala jsi v dětství nějakou infekci, žloutenku, či něco jiného. Můžeš mít nějakou poruchu vstřebávání živin, špatně Ti fungují střeva, porucha štítné žlázy, tasemnice, důvodů mohou být desítky. Byli jste u doktora, je třeba provést celkové vyšetření !! Obvodní lékař Ti napíše žádanky.

Také bych nezahazovala možnost vyhledání kvalitního léčitele, či irisdiagnostika- z duhovky oka pozná, kde něco nefunguje.

Kouřit bys neměla, nic Ti to nedá. Naopak do organismu vpravuje jedovaté a škodlivé látky. Ty máš ráda jedy?

Mirečko, přeji Ti hodně síly a odhodlání jít do toho a zabojovat, možná se jedná o nějakou banalitu, a když se na to přijde, bude vše v pořádku. 

Držím palce ! Mrkající

 
21.09.2011 22:11 Uživatel: sluníčko M.
Věk:  43
Téma: Jsem hubená a lidé si myslí že mám anorexii
Text uživatele: 

Já byla v tvém věku na tom stejně,od 12let do 30 jsem važila 42 kg ,nemocná jsem nebyla,prostě jsem neměla chuť k jídlu,ale jedla  jsem a jím stále vždy pravidelně malé porce.Tedy snídám,obědvam,večeřím.Taky jsem chtěla přibrat a nešlo to,až po 30 věku jsem dostala chuť k jídlu,jím stále stejné porce,jen si vždy po obědě nebo na svačinu dám něco sladkého-čokoládu nebo zákusek ,přibrala jsem.Taky mi pomohlo jezdit na kole a chodít na výlety do přírody,kdy taky dostanu vždy chuť k jídlu,takže do lesa nosím velkou svačinuSmějící seSmějící se.Možna ti chybí nějaké vitamíny,třeba železo,B,B12-po těch se přibírá i sestřenice si je nechala píchat ,aby přibrala a už važi o 10kg víc.Taky pomáhá jíst malé porce,ale častěji a mít pohyb.Kouření by jsi měla raději nechát.Třeba je to i psychykou.K lékaři si každopádně zajdi.

 
21.09.2011 23:14 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Jsem hubená a lidé si myslí že mám anorexii
Text uživatele: 

Zkus juknout tady:

Rady jak ztloustnout, tipy jak přibrat na hmotnosti, na váze

Někdo psal o tom, že by měla být vyšetřena štítná žláza. Také si to myslím. Je možné, že může jít o nějakou hormonální nerovnováhu nebo o nějaké metabolické onemocnění (nevím jaké, metabolických nemocí jsou stovky). Taky může být chyba v trávení (celiakie? problém s pankreatickými enzymy?). Asi by to fakt chtělo pořádně vyšetřit a oddiferencovat si možnou příčinu hubenosti.

Určitě kouření není moc ideální - zrychluje peristaltiku, urychluje tak průchod tráveniny střevem a díky tomu si tělo "nestihne" vzít živiny z těla. Nejsou důležité jen cukry, ale i bílkoviny (tvoří svaly).

 
27.03.2012 23:51 Uživatel: Hanyz
Věk:  30
Téma: Jsem hubená a lidé si myslí že mám anorexii
Text uživatele: 

Nic si z toho nedělej. Mně se hodně štíhlé dívky líbí wink

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jsem hubená a lidé si myslí že mám anorexii
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny