Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?

05.04.2016 20:55
Uživatel: standby
Věk:  16

Město: Liberec

Odpovědí na téma: 22
Text: 

Ahoj,

celý to co napíšu bude uplně jiný. Dřív mě šikanovali několikrát a občas i teď mě ponižují, jsem na to velice citlivý malá kritika a celý zčervenám a nevím pak co dělat a jsem strašně v panice když něco pokazím na praxi nebo tak, jsem něco jako ta Katka z Ordinace v růžové zahradě jak hraje nebo jak se jmenuje jak tam všechno kazí a tak tak to jsem já na co šáhnu to neumím to rozbiju to přehlídnu prostě nechápu mám z toho nervy jak můžu být tak na nic. cokoliv prostě cokoliv fakt cokoliv nedám ne pokaždý ale často to udělám zle nebo nevím jak to udělat je to uplně debilní. Známky ve škole mám taky nic moc manuálně zručný nejsem tak co se mnou. Často se tak sebelituju, až mě z toho přemýšlení jak si ublížit bolí hlava a zbytek dne mě  tak šíleně bolí hlava že mám chuť jen mlátit hlavou do zdi - áááááh je to tak retardovaný proč nemůžu tamto zašroubovat tamto zvednou a pochopit o co jde prostě.

Už mě nebaví denní nadávky že nejsem normální. Myslím že  mi hráblo už z toho furt se směju i věcím z kterých bych se měl stydět ale přitom když se zamyslím pak nad tím tak vím že to moc vtipný ve skutečnosti není a to že jsem se zasmál nad tím jak vidím že druhej dostává šikanu nevím směju se, ale pak si řeknu "jsem kokot? " To není vtipný. Je tu takovejch věcí co na sobě nerozumím nedokážu to vysvětlit, nikdo jako já není fakt ne, mám z toho nervy, myslím že mám i duševní poruchu. Nedokážu se s někým bavit, chvíli normálně, abych se nezačal smát nebo si dělat srandu z pičovin.

Fakt už nevím… je to tak zlý že bych si nechal projít hlavou poslední rozhodnutí a to by byla 9 mm z pistole už mě to nebaví je to celý někde jinde nechápu co to se mnou je a nedokáž se změnit snažím se věřil jsem ale ted už ne sebevědomí nemám a neměl jsem nikdy moc žádný.

Je tu tolik toho co bych ještě o sobě napsal ale to je na hodně dlouho.

Napište co si o mně myslíte, upřímně prosím.

Napište cokoliv - kritiku pochvalu je mi to u díry.

Hlavně něco prosíím

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3021x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jsem zvláštní, pomoc
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.04.2016 21:29 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

alt Na tom, že se začneš smát nebo si rád utahuješ, rozhodně není nic špatnýho! alt Naopak, pokračuj v tom, aspoň se člověk svým způsobem vybije a zároveň pozitivně nabije, jaksi si uleví. Dobrý je i podívat se na sebe do zrcadla a tvářit se vážně. To se začneš smát do pár vteřin a hned máš lepší den alt

Vždyť i jeden známej psychiatr doporučuje a předvádí v televizi smích. Akorát to už je na mě moc, je to takový falešný, lepší náš osobní a osobitý "humor" (třebaže pro ostatní nepochopitelný) a úsměv, nebo upřímnej lochec.

To víš, každej si myslí, že muž má umět takový ty praktický věci a ženy zase musí výborně vařit. Když ono je spoustu žen, co blbě vaří a spoustu mužů, co nemají tolik zručnosti. To není žádnej problém, to už máme v sobě a nemůžem za to. Chápu, že tě to štve, ale nic si  z toho nedělej! Navíc, když bude chuť, můžeš se při troše snahy zlepšovat v tom, co ti tolik nejde. Ale musí tě to bavit a stojí to nějaký usílí; pokud to člověka moc štve a nevěří si, tak je lepší vyčkat na chvíli, kdy na to bude chuť.

Šikana - to už je horší, předpokládám, že je to ve škole - nejlepší by bylo říct to třídnímu a ten by se vypořádal s posmívačema. Ale trochu tuším, že se ti do toho nebude chtít (? ), jako že nechceš práskat a tak. Pak je další možnost - ignorace. Což je moc těžký a dospívá se k tomu postupně, ze dne na den to nelze.

Postavit se je taky těžký, ale nejúčinnější. Zkus jim říct něco hnusnýho, vytrolit je, nebo se naopak tvářit chladně, případně se i tomu zasmát - když uvidí, že to s tebou nic nedělá, přestane je to bavit.

Opora v podobě kámoše minimálně by ti bodla - jak to máš, máš nějaký? Chodíš ven?

Co rodiče, máš s nimi dobrej vztah?

Tohle ale možná bude na psychologa, pokud máš i sebevraž. myšlenky.

 
05.04.2016 23:47 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

Poslední věta je bohužel pravdivá, ale to bych nebyla já kdybych v tom neviděla něco pracovního.

Na druhou stranu já jsem se kdysi ze šikany vymanila tak, že jsem trapiče individuálně obešla a omlátila jim hlavy o popelnice s příslibem, že jestli mi ještě někdy něco provedou, počkám si na ně opět jednotlivě a ubiju je. Vzhledem k tomu, jaké jsem měla rodiče, tak jsem samozřejmě byla ve škole snadný cíl, navíc mi ještě ani moc nešla čeština, takže to na mě zkoušeli. A jak jsem neměla co ztratit, život byl tak jako tak velmi těžký, byla jsem zřejmě velmi přesvědčivá. Ale ono je vám v určitém momentu už všechno jedno.  

Na druhou stranu, já jsem vždycly byla spíš holčička od rány.

 
06.04.2016 19:08 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

Wau, tak to jsem vždy obdivovala, když se někdo dokáže postavit a nandat to posmívačům alt Respekt!

Jen je smutné, co vše jsi musela prožít. Tipuju, že tvá oblíbenkyně Douchová ví o životě velký houby a proto radí, to, co radí alt. Měla bys jí oponovat na Idnes (06.04.2016) u a ještě vydat knížku "Plamínkovy frky", aby lidi viděli, že i psycholog může bejt jinej, než jak si je asi většina představuje alt. Právě tak pěkně od rány, to je pozitivum. Aspoň se dokážeš bránit!

Mmch. , čeština máš dobrýho, vůbec bych netipla, že jsi od našich bratrů alt

 

Takže Standby, až vypadneš z toho blbýho prostředí a budeš mezi dospěláky, bude to o něco lepší. Školy jsou v tomto blbý. Sice dospěláci nejsou takový borci, jak jsem si myslela, ale taková ta přirozená úcta tam jakž takž je. V tomto jsou jakýkoliv instituce, kde se vynáchází větší množství nevyzrálých jedinců neštěstí, páč se tam vždy rozkastovává a vymezují se skupiny a jedinci. Ne, že by se to nedělo i v životě, ale míra je doufám o něco menší.  

 

 
05.04.2016 21:59 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

Píšeš hodně o sobě, ale vůbec nezmiňuješ rodiče.

Věnují se Ti? Jsou schopní Tě vyslechnout? Stojí při Tobě?  

 

Problém je asi v hlavě (v 16 letech jsi zmatený, hledáš se, snažíš se uchytit v tomto světě - všichni jsme tím prošli … s různými úspěchy ), jinak si ale myslím, že to s Tebou není tak zlé. Třeba i proto, že máš dobrý sloh a neděláš gramatické chyby. Už to značí, že z Tebe něco jednou může být. Takže Tebou zmíněnou kulku do hlavy bych odložil na dobu neuričitou.  

 
05.04.2016 23:16 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

Mám jednu kamarádku. V podstatě je stejná jako ty. Něco se jí nepovede, neco pokazí, neco zapomene, na něco je nemehlo. Něco není schopná se naučit, ani když jí to 100x zopakuješ.  

 

ALE.

 

Ve svých 30-ti potkala svůj protějšek. Zapadli do sebe jako stavebnice z lega. Jí se až ve 30-ti povedlo najít své přednosti, které bez protějšku nemohli fungovat, protože nebyli kompletní. Až dokud nepotkala svůj protějšek, netušila že je má.  

 

Dnes (05.04.2016) je šťastná. Dělá práci, která jí dává smysl. Za poslední 2 roky ztrojnásobila svůj příjem a změnila perspektivu svého života.  

 

Jen jí to trvalo přes tři dekády.  

 

Už i přestala snít o lepším životě. Často plakala.

Ale vydržela a teď to má. Teď už vidí světlé zítřky.  

 

Nevzdávej to, vydrž. Život má pro Tebe místo, plány i spřízněnou duši. Někomu jen trvá déle to všechno najít a odhalit. Ale tam na konci to je. Uvidíš to, pokud si zachováš otevřenou mysl.  

 

 

 
06.04.2016 10:19 Uživatel: Dara007
Věk:  33
500-1000
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

Ahoj. Můžeš mi říct, proč jsi tu šikanu nikde nenahlásil?   To, že jsi byl šikanovaný není žádná ostuda. Ostuda to je především pro ty, kteří šikanují. Kdybys to nahlasil, tak tím neukážeš, že jsi slaboch, ale naopak, že se už nebojíš a hlavně to,, že jsi dostal rozum a že už pro ně skončila sranda.    tím že jsi s tím nic nedělal, jsi jim dovolil, a by v tom pokračovali.   Plamínek to vyřešila bramůrně!!

 

Ovykle šikanují ti, kteří sami mají pocit méněcennosti, a snaží se tento pocit na své oběti  převést, at už je šikana slovní, nebo fyzická. Očividně se jim to povedlo. Obětí s agresory mají hodně společné - oba nízké sebevědomí.   Šikanou se snaží agresoři své sebevědomí právě  zvýšit.   Obvykle sami  přichází s rodiny, kde se k nim ostatní členové rodiny takto chovají běžně, a tak to také uplatuji na svém okolí - např. ve škole, nebo v partě.    Obvykle jsou z nefunkčních rodin, nebo s ADHD.   

 

Lidé, kteří tě i ted občas urazí, nebo poníží, mají sami nákou flustraci, nebo pocit méněcennosti, pak si snaží zvýšit své sebevědomí tím, že uráží nebo ponižují tebe.   Ty se jen nesmíš o tom nechat přesvědčit a spíš by ses měl začít bránit…      na tom že občas něco pokazíš, není nic nenormálního. Stává se to každému. Kdyby jsi byl perfektní po všech stránkách a nic nikdy nepokazil, tak to bys snad musel být robot.   Nikdo není dokonalý, a ti lidé, kteří tě uráží už vůbec ne, a to už jen tím, že tě uráží.   Klidně se sám sobě zasměj, každý by si měl umět ze sebe udělat srandu.   

 

Věř mi, že tě nikdo neuráží či neponižuje proto, že bys byl nemehlo, ale proto, že oni sami mají pocit méněcennosti.   Každý je na něco nemehlo. Mám zmáme, kteří jsou titulem Ing. , dokonce MUDr,   pro svou práci jsou velmi dobří, ale v životě jsou to totálni paka   i když to vidím, tak nemám za potřebí jim to připomínat a urážet je kvůli tomu, protože jsem normální a nemám za potřebí si zvyšovat sebevědomí tím, že budu jiného ponižovat

 

Každý je šikovný, ale na něco jiného, to je vše    

 
06.04.2016 15:59 Uživatel: standby
Věk:  16
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

Ven nechodím už tak 2 roky skoro, kamarádů mám minimum a ani 1 z nich bych se nesvěřil, s rodiči tyhle věci nechci řešit stydím se, práskač taky nechci bejt. Jinak pokazím všechno co se týče manuální ruční práce jedno jaký obor kdekoliv kde se musí něco rukama. Měl jse mdoučování stejně jsem propadal a nenaučil jsem se to … jestli kvůli tomu nedokončím školu asi mě mrde… chodím na učňák každopádně bych možná přestoupil nevím. Mám jednu kamarádku a do tý jsem zamilovaný a ona mě bere jako dost blízkýho kamaráda komu může brečet na rameni svěřit se se vším a já jí miluju. Ven nechodím jsem věčně doma na pc tak mi to vyhovuje no

 
06.04.2016 18:55 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

Sám se z toho nejspíš nedostaneš, bohužel.  

 
06.04.2016 18:58 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

standby, navazuji na Plamínka. Je hlavně zbytečné, aby jsi se z toho dostával sám, když existují lidé, kteří Ti mohou pomoci.  

 
06.04.2016 19:17 Uživatel: standby
Věk:  16
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

Plamínek: to jsi mě překvapila holku jsem se prát ještě neviděl… ani já nemám odvahu se jich jen dotknout nebo když mi řeknou at im přinesu kbelík občas řeknu ne ale jinak většinou mě na uklidu polejvaj nohavice vodou a já jim nemám odvahu něco říct… na tož je zmlátit o popelnice to bych nedokázal asi jsem spíš taková citlivka měkkota. no. Někdo mi řekne že jsem neschopnej apod. a přemýšlím nad tím ještě třeba 2 dny než se mi to dostane z hlavy

 
06.04.2016 20:23 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

Nikoho jsem neměla, matka byla zlá, otec slabý, a ve škole peklo.  

Co mi zbylo? Bylo mi jedenáct a byla jsem o půl hlavy vyšší než ti trapiči, takže jim namlít nebyl takový problém.  

hle, ty se fakt potřebuješ o někoho opřít. Zkusím si vzpomenout na ty stránky, kam psali studenti svoje problémy. Asi by se ten psycholog hodil.  

 
07.04.2016 17:05 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

Tak jsem nenašla, ale být tebou, zajdu na RIAPS, vygoogli si to a tam se vyzpovídej, poradit ti musí.

 
07.04.2016 16:47 Uživatel: Klára
Věk:  54
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

Ahoj.

Jsou na to různé techniky sebepoznávání a přenastavení psychiky. Nejlepší je DOBRÝ psychoterapeut. Ale zkus na youtube videa od Evy Marvánové - přijetí stínu, něco o karmě apod. nebo taky Jiří Vokáč Čmolík Neurorestart  taky na youtubku. aspoň pochopíš, co se v tobě děje a můžeš s tím líp pracovat, budeš si víc rozumět.  Mě je 54 let a zápasím s tím také stále. Rodiče mě nechávali doma samotnou i v noci, bála jsem se a od pěti let mám problémy s lidmi. Co se týká školy a později práce - co tě baví nejvíc? Co by sis přál dělat? Můžeš jít i do nějakého kurzu nebo přes pracák na rekvalifikaci. Prozkoumej internet.  

Přeju hodně síly. Jola

 

 
07.04.2016 19:04 Uživatel: standby
Věk:  16
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

Plamínek: To mě mrzí , jinak děkuju tobě i všem ostatním, zkusím vše, ahoj. Čím bych se chtěl živit to je spíš takový tajemství nikdo z vás tu věc nemá rád a odsuzujou to

 
07.04.2016 19:23 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

No, dealerství drog není nejlepší způsob jak se živit dlouhodobě.

 

 
07.04.2016 19:32 Uživatel: Máša
Věk:  33
1451916129_ma.jpg
1000-2000
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

pornoherec?

 
07.04.2016 19:37 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

Hlavní je, když člověk má práci jako koníček a taky je to práce s lidmi…

 
07.04.2016 21:24 Uživatel: Dara007
Věk:  33
500-1000
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

Ahoj Standby. Raději bud práskač, než aby ses nechal šikanovat. Když je nahlásíš, tak věř, že jim uděláš pořádnou ostudu. Obětí se může stát kdokoli, protože každý jsme něčím jiný a když agresor chce, vždy si podmět najde. Ti co jsou víc úzkostlivý, jsou oběti častěji, protože agresor tak vidí, že mu to u takového člověka projde. U tebe se jim to očividně stále daří.   Pokud s tím nic nebudeš dělat, tak se šikana bude stupnovat.   Ty jsi pořád doma, protože se už bojíš ven. Máš sociální fobii - už máš strach z lidí.   S tím by sis měl zajít k psychologovi a sním na to udělat plán,   protože nejlepší léčba je expozicí. Měl bys to řešit, protože mít strach z lidí je mnohem horší, než z pavouků. V životě ti soicální fobie může nadělat pěknou paseku.   To že ti nejde škola a nejsi zručný vůbec neřeš, protože tak to má spoustu lidí, ne jen ty. Určitě se najde něco, v čem jsi dobrý, jen to musíš najít. Tím si musí projít i lidé, kteří byli úspěšní ve škole, protože život není o škole.   

 
07.04.2016 22:19 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

No já myslím, že člověk nemusí mít ani  soc. fobii, stačí "pouhá" introvertnost + žádnej letitej a skutečnej kámoš a pak není důvod chodit ven alt Pokud má člověk relativní komfort doma, nikdo ho nevyhání a nevedou ho jiný důvody, proč utíkat z domu, pak není problém být furt jen zavřený v pokoji alt.

Introverti se nejradši baví sami, nemají-li nikoho k sobě. Mít svůj svět, brouzdat po netu, nebo dělat i jiný věci, ale sólo - jo, to je ono! To je žůžo alt

Ale ty dacany by naprášit měl, ale obávám se, že to neklapne, nevím, zda to i už nepsal. Nebo jim to aspoň oplatit a polejt jim taky nohy. A nejen je, nejlíp.

Btw, dyžtak můžeš písnout i na Modrou linku, zavolat jim nebo jít zadáčo do jejich poradny.  

 

 
11.04.2016 09:52 Uživatel: standby
Věk:  16
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

Profesionální hráč pc hry cs: go to jediný jsem si všiml že mi jde a klidně se se tím živit

 
11.04.2016 20:00 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

Tak to je nečekaný, já skončila u Half Lifu, Postalu a GTA alt, snad ti odepíše i nějakej mužskej, kterej se v tom vyžívá alt.

Jde o to, zda to není jen iluzorní představa, pokud to myslíš smrtelně vážně, pak je třeba si pozjišťovat co nejvíc o profesionálech, kteří se tím živí. Je moc hezký mít sen, ale pro jeho splnění je zapotřebí hodně dřiny, zkušeností a nečekat, že se vše hned povede.

Přesto přese všechno - ač to možná uslyšíš nerad - je fajn mít i "zadní vrátka" alt. Školu, třeba ne tuhle,  ale jinou, nebo nějakej kurz, třeba svářečskej, cokoliv, co ti trochu půjde - zkus to dodělat. Vím, že jsi psal, že jsi nezručný, ale je škoda skončit někde ve fabrice u pásu, když třeba ta řemesla jsou žádaná.

Strojaři, frézaři, CnCčkaři, svářeči, zámečníci atp. , atp.

Nebo něco úplně jinýho, neřemeslnýho, co by tě aspoň trochu bavilo a necítil by ses jak moula.  

 
11.04.2016 20:44 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Text uživatele: 

To není vůbec špatný nápad. Jen si mylně předpokládal, že to nikdo z nás nemá rád nebo to odsuzuje.

To ani zdaleka není pravda. Zábava, lidé, zážitky i peníze jsou v tom obrovské. Takže ještě Ti doporučím angličtinu a živit se tím dá opravdu pohádkově. (což myslím zcela vážně)

 

Viz https://www.twitch.tv/

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Byl jsem šikanovaný, cítím se méněcenný a mám sociální fobii - co s tím?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 8 3502x
Chci umřít 2 3251x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 1520x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 1570x
vrati mi vse osud? 4 1433x
Uzavřená do sebe 8 1635x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 1575x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 2224x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 1238x
Proč nikoho nezajímám 7 2890x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny