Téma: Jsem introvert a dělá mi to problémy - nemůžu najít práci a jsem sama bez přítele

05.03.2014 18:49
Uživatel: Patty
Věk:  27
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Zdravím,

potřebovala bych poradit nevím jak dál sesvým životem. Je mi už 27 let, ale bohužel nemůžu najít práci, jsem spíše introvert a nedovedu udělat ten první dojem, protože si ze začátku držím odstup než se dokážu plně otevřít. Ale kdekoliv jsem pracovala tak si mě chválili, ale jak můžu někomu dokázat, že jsem skvělý zaměstnanec když nedostanu šanci.

Přitom práce se nebojím. Teda jenom takové to vnucování něco lidem, různé podvodné machinace na to nemám žaludek. Tak jsem přemýšlela, že bych odjela do zahraničí na to bohužel nemám peníze. Zdá se mi to jako začarovaný kruh.   Bohužel bydlím v malé obci kde nic není a před půl rokem jsme se rozešli s přítelem tak nevím co dál.

Už se mi nechce ani, žít nemám pro koho. Já vím pro sebe, ale kdybych měla alespoň práci, ale takhle strašně těžké. Kam jít pro radu na psychologa nemám peníze. Nechci se litovat chci, aby se mi dařilo aspoň v něčem. Osobní život nula, pracovní život taky nic a zdraví tak na půl musím brát léky na ředění krve po mozečkové příhodě.

Snažím se myslet pozitivně, miluji sama sebe i život, učím se anglicky a německy sama když mám tolik času, ale jsou to strašné chvilky musím myslet, že nemám práci a celkově nic má cenu dál žít?

Děkuji za radu.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2715x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak v životě dál
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.03.2014 23:04 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Jsem introvert a dělá mi to problémy - nemůžu najít práci a jsem sama bez přítele
Text uživatele: 

Já vím, asi Tě to moc neuklidní, nicméně každý má občas blbé období. Tobě se už delší dobu lepí smůla na paty, ale to neznamená, že za půl roku nemůže být lépe. Doufej, věř a splní se to. Tuším jak se asi cítítíš a moc Ti přeji jen to dobré a aby se to co prožíváš už brzy zlomilo.

 
05.03.2014 23:06 Uživatel: Em Zet
Věk:  18
Téma: Jsem introvert a dělá mi to problémy - nemůžu najít práci a jsem sama bez přítele
Text uživatele: 

Psycholog NENÍ placený. Ani psychiatr NENÍ placený.

Doporučuju, aby sis tam zašla. Terapeuti mají dost velké zkušenosti, a dokáží ti poradit, podpořit tě. Nebudou tě soudit. Dobrý terapeut by tedy neměl. Držím palce.

 

 
05.03.2014 23:42 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Jsem introvert a dělá mi to problémy - nemůžu najít práci a jsem sama bez přítele
Text uživatele: 

Ahoj Patty, já jsem taky introvert a v komunikaci s neznámými lidmi jsem nesmělá, takže Ti docela rozumím. Pracovní pohovory jsou náročné v podstatě pro každého, já také nejsem člověk, který by uměl vykřikovat do světa: "Hej, podívejte se na mě, já jsme ten nejlepší zaměstnanec, kterého můžete mít! " Stejné období jako Ty - bez práce i bez partnera - jsem měla loni taky. Snaha najít smysl alespoň v něčem z toho, co dělám, byla v té době hlavní náplní mého času, takže tuším, jak se asi cítíš.

Jak už psal Avatárek, je potřeba brát to jen jako přechodné období nezdaru, bojovat, nevzdávat nic předem a doufat, že se to brzy otočí k lepšímu - a ono se to k lepšímu ootčí, jen to nesmíš vzdát. Už jsem to tu několikrát psala, ale časot nejlepší způsob, jak dát svému životu nějaký smysl, je dát smysl životu někoho jiného. Je spousta lidí, kteří jsou na tom mnohem hůře než Ty - třeba staří lidé nebo lidé s postižením - a kteří by byli vděčni i za Tvoji pouhou přítomnost a ochotu naslouchat. Ano, mám na mysli dobrovolnickou práci - nebudeš si připadat neužitečná a báječně to uzdravuje duši, věř mi.

Pokud by Tě to přece jen hodně trápilo, klidně k tomu psychologovi zajdi. Soukromí psychoogové jsou sice placení a ti pracující na pojišťovnu mají hooodně dlouhé objednací lhůty (alespoň tady v Brně), ale existují i organizace, které nabízejí různé sociální služby a v rámci nich třeba i psychologické poradenství. Tyto služby bývají zdarma, tak se zkus po nějakých podívat. Nevím, odkud jsi, ale věřím, že něco najdeš.

 
17.03.2014 08:59 Uživatel: Aton
Věk:  24

Město:Brno

Téma: Jsem introvert a dělá mi to problémy - nemůžu najít práci a jsem sama bez přítele
Text uživatele: Ahoj, tvoji situaci ti nezávidím, nicméně žijeme v době, kdy vůle pracovat je na každém z nás a každý se s tím musí poprat. Neházel bych flintu do žita, je potřeba přijít na jiný myšlenky, vyrazit ven, mezi lidi.  Jinak obecně najdeš více nabídek práce v Brně nebo Praze, zkrátka ve větších městech. Můžeš zkusit portály práce, ptát se po známých, zajít přímo osobně do firem. Ale chce to pevné nervy a trochu si věřit!
 
23.05.2014 19:17 Uživatel: Pavlína
Věk:  27
0-100
Téma: Jsem introvert a dělá mi to problémy - nemůžu najít práci a jsem sama bez přítele
Text uživatele: 

Taky jsem introvert bez práce a bez chlapa. Poslední dobou bych se ráda nějak změnila, ale nevím jak.

Nemám motivaci si hledat práci (mám invalidní důchod, takže nějaký peníze na žití mám  a nejsem moc ráda mezi lidma) a hledat přítele už vůbec ne (jsem na vozíku a mám hrozně nízký sebevědomí). A nesnášim když mě někdo do nečeho nutí, musím si svoje věci dělat vlastním tempem a jsem nerada pod tlakem.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jsem introvert a dělá mi to problémy - nemůžu najít práci a jsem sama bez přítele
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 4 294x
Chci umřít 2 567x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 667x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 838x
vrati mi vse osud? 4 725x
Uzavřená do sebe 8 734x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 721x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 1248x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 595x
Proč nikoho nezajímám 6 1090x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny