Téma: Strach, že jsem blb and all that jazz

20.04.2013 17:52
Uživatel: HumanBrainSucks
Věk:  20
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Ahoj, takže můj problém: Nejsem se schopný zbavit myšlenek na to, že jsem “úplně dutej“, případně průměrný (což by byl, vzhledem k tomu, že mám obě ruce levé, taky problém). Upřímně jde o dosti trýznivý pocit - a při popisu svých pocitů nepřeháním (i to, že nejsem tak chytrý, jak bych mohl teoreticky být, mi vadí).

Důvody? Problémy se spánkem jako dítě a chrápání před odstraněním nosních mandlí, což může být oboje spojeno (pokud jde o vyvíjející se dětský mozek) se snížením IQ (pokud jde o vážnou spánkovou apnoe, tak může dojít ke snížení IQ až o 20 bodů, ale našel jsem i studii, která uvádí, že i chrápání do jisté míry vadí - teď ji zrovna nemůžu najít, ale pokud to někoho zajímá, tak stačí zadat do googlu např. snoring in children iq).  

Kromě spánku mi vadí i možné vystavení olovu (z nádobí) atd. atd. (A když mi to nevadí u sebe, tak mi to vadí u sourozenců - a to mi vadí ještě víc, protože mám o ně docela starost).

Na základní i na střední jsem měl vždy samé jedničky (než jsem začal mít duševní problémy),  na gympl jsem šel z páté třídy, chodíval jsem na matematické olympiády a v okresním kole jsem se umisťoval na 1. -3. místě, dost jsem četl (i náročnější filozofickou literaturu), byl jsem i takovéto “zvídavé dítě“, které mělo neustálé otázky ve stylu “jak to funguje“ (rodiče z toho byli občas už na prášky). Problém je ten, že jsem šel o rok později kvůli lehké mozkové dysfunkci LMD (obtížné zvládání emocí, tendence k depresivním náladám, silná úzkostlivost, impulzivnost, špatná výslovnost některých písmen atd. ), což spolu s problémy v rodině na mě bylo asi trochu moc. Takže - co když mi to ve škole tak šlo jenom proto, že jsem byl o rok napřed, ale jinak jsem úplně blbej? Ani IQ test si nemůžu udělat - kvůli depresivním náladám, dosti špatnému spánku (včetně nočních můr)  jsem tak unavený, že mi dělá problém základní aritmetika a v IQ testu bych teď měl skóre tak možná 80 bodů (silná úzkostlivost by mi asi taky nepomohla).

Upřímně ani nevím, proč to sem píšu a co chci slyšet. Asi něco povzbudivého? Že nejsem “úplně blbej“? Vážně nevím. Každopádně za odpovědi předem děkuji (pokud si takhle dlouhý příspěvěk vůbec někdo přečte)

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.04.2013 18:30 Uživatel: AlčaLin
Věk:  20
Téma: Strach, že jsem blb and all that jazz
Text uživatele: 

Hmm, popravdě nevím co si mám pomyslet…. To co si napsal,  vypadá jako snaha o odborný text ovšem dost nepovedený. Navíc, jaké koli potíže s mandlemi, at' už v dětství či dospělosti skutečně nemůže způsobit snížení IQ Co se týká prospěchu ve škole (známky) neurčují IQ, protože i člověk s mírně podpruměrným IQ se dokáže naučit na 1.

 

Podle mě, tě ani tvoje blbost, jak uvádíš netrápí, nebot to nevykazuje tvůj text. Spíše uvádíš emocionální problémy.

 

Jinak tvuj text je dost chaotický a chybí v něm… no zkrátka postrádám hlavu a patu.

 

Ale jinak, se obrat na psychologa či psychiatra. Možná máš taky malé sebevědomí, to by mohlo souviset s těmi depresemi…

 

Bez urážky, neznám tebe ani tvé důvody ale podle mě je to co si napsal vymyšlené. Jinak by si byl skutečně hloupí, soudím podle struktury textu a věcnosti.

 

 
20.04.2013 18:35 Uživatel: HumanBrainSucks
Věk:  20
Téma: Strach, že jsem blb and all that jazz
 
20.04.2013 19:09 Uživatel: Kaidan
Věk:  20
Téma: Strach, že jsem blb and all that jazz
Text uživatele: 

Bez urážky, ale tvůj text taky není žádná sláva, ale ty na rozdíl od něj nejsi v depresi(poznámka na okraj - lidé v depresi bývají zmatení).

Jinak není nic lepšího, než říct člověku v depresi, že si všechno vymýšílí a že je k ničemu. Ale tak třeba se zabije a bude o dementa míň, že?

 
21.04.2013 10:55 Uživatel: Kaidan
Věk:  20
Téma: Strach, že jsem blb and all that jazz
Text uživatele: 

Co přesně se ti na mé odpovědi nelíbí?

 
21.04.2013 09:12 Uživatel: HumanBrainSucks
Věk:  20
 
20.04.2013 18:32 Uživatel: HumanBrainSucks
Věk:  20
Téma: Strach, že jsem blb and all that jazz
Text uživatele: 

Poznámka: úzkostlivost a úzkostnost. Spíše ta úzkostnost. Taky se mi pletou poslední dobou slova. ale pořád je to lepší než strkání krabiček s čaji do ledničky a vyhazování obalů od jídla do koše s prádlem, což se mi poslední dobou taky občas stane.

 
20.04.2013 19:48 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Strach, že jsem blb and all that jazz
Text uživatele: 

Víš, možná jenom o všem moc přemýšlíš a nedokážeš v hlavě tyhle myšlenky vypnout. Bylo by potřeba, abys svoje myšlenky neupínal na to, jestli Tvoje IQ ovlivňuje chrápání nebo působení olova obsaženého v nádobí (mě osobně by nikdy nenapadlo nad tímhle přemýšlet) a zaměřit je spíš na to, co si přeješ. Píšeš o tom jak jsi na tom byl dřív, ale ani zmínka o tom, co je teď. Jak jsi na tom  - studuješ, pracuješ? Co bys chtěl dokázat, jaké máš přání a sny? Směrem do budoucna je zapotřebí upínat své myšlenky a energii, ne do minulosti.  

Ale jinak k odpovědi na Tvou otázku, jestli jsi "blbej" - já si to nemyslím. Kdybys byl, nepřemýšlel bys nad těmito věcmi. Spíš to vidím na to nízké sebevědomí, důsledky deprese a nějakých duševncíh problémů, o kterých ses zmiňoval.

 
21.04.2013 09:08 Uživatel: HumanBrainSucks
Věk:  20
Téma: Strach, že jsem blb and all that jazz
Text uživatele: 

Tak já jsem se o tom bavil s psycholožkou a podle ní všechno moc analyzuju a měl bych přestat o všem tak moc přemýšlet, což ale není tak jednoduchý. Jedním z důsledků toho, že se ve všem vrtám, je i to, že mám pak v hlavě hrozně moc myšlenek a vychází z toho tak zmatené texty, jak můj první příspěvěk.

Jinak studuju, jen je to v současném duševním stavu docela náročný, ale zvládám to.

 

 
20.04.2013 20:34 Uživatel: Kaidan
Věk:  20
Téma: Strach, že jsem blb and all that jazz
Text uživatele: 

Ještě k mat. olympiádám -  to, že jsi byl o rok starší, mi nepřijde jako až TAK veliká výhoda. Kdybys soutěžil ve starší kategorii, tak bys možná nebyl první, ale mezi “úspěšné řešitele“ (pro ostatní: získání alespoň poloviny z dosažitelných bodů) by ses dostal určitě.  

 
20.04.2013 22:21 Uživatel: Optina
Věk:  19
Téma: Strach, že jsem blb and all that jazz
Text uživatele: 

Ahoj, no po tom ako som si prečítala tvoj text tak som si hneď spomenula na mojho bývalého. Tiež bol depresívny a taký smutný už keď som ho spoznala a iba sa s ním kamarátila ale velmi som ho ľúbila, Vedela som  totiž že je jeden úžasný dobrý človek. Doteraz sme v kontakte a mám ho svojim spôsobom rada a veľmi ma mrzí že som mu nedokýzala pomôct, že som asi nebola správna partnerka…asi som ho dostatocne nechápala lebo som nebola v takých úzkostiach ako on(možno ako si ty teraz) ale teraz by som mu viac rozumela. tiez mávam často depky ale je to kvoli vselicomu inému zo zdravotného hladiska a tým pádom aj ohľadne vzhladu…myslím, že vyhadzovanie obalov z jedla do koša s prádlom nie je nič strašné stáva sa to keď je človek myslou niekde úúúplne niekde inde, dôležité je postaviť si nejaký cieľm či už dlhodobý alebo krátkodobejší. pozitívne myslieť napriek tomu že to je často hrozne ťažké a treba si poplakať ale ja hovorím tak, že nikdy ti Boh nevloží do cesty to čo by si nezvládol. ,, mne pomáha aj to keď vidím niekoho kto je na tom omnoho horsie  ako ja ale v tom slova zmysle že sa pomodlím za jeho šťastie, zdravie. ale zároveň aj pomyslím na to že sa mám vlastne dobre. treba doslova srať na ludí, ktorý neprajú, ktorý nechcú vidieť to dobré čo v človeku je a myslieť na to že život je len jeden a každý si je sám strojcoms vojho šťastia a vela vecí záleží od uhla pohladu.

 
21.04.2013 09:18 Uživatel: HumanBrainSucks
Věk:  20
Téma: Strach, že jsem blb and all that jazz
Text uživatele: 

Ahoj, díky

Taky když vidím, že je na tom někdo mnohem hůř, tak si řeknu, že jsem na tom ještě dobře a na co si vlastně stěžuju.

 

S tím poplakáním je problém ten, že v sobě pocity dusím a nedokážu je ventilovat průběžně.

 

Ale ještě jednou díky

 
21.04.2013 10:33 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Strach, že jsem blb and all that jazz
Text uživatele: 

Snad Ti tenhle text pomůže k uvědomění si a pomoci sobě samému.

 
29.04.2013 23:59 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Strach, že jsem blb and all that jazz
Text uživatele: 

Tak blbej fakt nejsi. To se z textu pozná. A lidi s lehkou mozkovou dysfunkcí LMD bývají často velmi chytří, jen trošku jiní.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Strach, že jsem blb and all that jazz
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 4 174x
Chci umřít 2 538x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 649x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 830x
vrati mi vse osud? 4 720x
Uzavřená do sebe 8 728x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 710x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 1237x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 585x
Proč nikoho nezajímám 6 1083x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174413
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny