Téma: STAVBA - INVEST s.r.o. - zkušenosti, reference, recenze, diskuze

30.01.2013 08:43
Uživatel: Hana D
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Na webových stránkách STAVBA - INVEST, s. r. o. , se sídlem 721 00 Ostrava-Svinov, Stanislavského 11/6, je v oddíle reference uvedena stavba rodinného domku ve Vřesině. Vzhledem k tomu, že majiteli tohoto domku jsme my, Hana a Viktor Dinkovovi, považujeme za vhodné podat v této věci dodatečné informace.

 

Stavba rozhodně není tak úspěšnou realizací, za jakou by ji chtěl stavitel vydávat, i když její cena byla vyšší než ceny srovnatelných staveb.

 

1. V důsledku nedbalého napojení odpadu WC docházelo k prosakování vody do stěny    a vytvoření plísně.

Vysvětlení stavitele: kondenzace vody na nádobě splachovače. Stavitel se spokojil se svým hloupým vysvětlením a na naše další výzvy už nereagoval.

Skutečnou příčinu odhalila a odstranila specializovaná firma (samozřejmě na naše náklady).

 

2. Již tak nedbale položená podlaha se u kuchyňské linky začala rozestupovat. Tentokrát jsme se se stavitelem shodli na příčině - zatečení vody. Rozdílné názory jsme však měli na zdroj tekutiny. My a posléze přivolaní instalatéři jsme trvali na tom, že se jedná o vadnou instalaci přívodu vody k dřezové baterii. Stavitel označil za viníka potulnou kočku, která vnikla do rozestavěného domku, aby tam vykonala potřebu, naštěstí jen malou.

 

3. Plíseň se brzy začala vyskytovat i v garáži. Už první zimu jsme zjistili, že voda ze zbytku roztátého sněhu na podvozku automobilu stéká ke stěnám, které vlhly. Nelogicky vyspádovanou podlahu (ke stěnám) jsme opět museli nechat na naše náklady opravit.

 

4. Při kolaudaci zjistil zástupce stavebního úřadu, že garáž není opatřena ventilačními otvory. Přítomný stavitel se snažil celou záležitost přejít poznámkou, že snad máme     v garáži okna, ale úřad naštěstí trval na svém. Tedy naštěstí pro naši bezpečnost, ale naneštěstí pro naši peněženku. Suma sumárum jen odstranění závad v garáži nás stálo 27.440, - Kč.  

 

5. Vrcholem komfortu, o kterém stavitel tak rád a dlouze hovořil, ovšem byly teploty, kterých jsme v obytných místnostech dosahovali při použití jím doporučeného způsobu vytápění (projektant rodinného domku navrhl jiný způsob vytápění). Topné rohože sice kontinuálně tiše hučely (elektrikáři to považují za nebezpečný jev), ale vyhnat pokojovou teplotu výše než na 21 stupňů Celsia se jim nepodařilo. Dokonce     v ložnici jsme byli nuceni spát při 14 stupních Celsia a v pracovně při teplotě max. 17 stupňů Celsia jsme u počítače pracovali v zimních bundách. Částečně se nám podařilo přitápět otevřením skříněk, pod kterými topení jakýmsi zázrakem fungovalo. Po třech takto strávených zimách, z nichž každá nás na spotřebě elektřiny stála tolik, jako bychom doma měli "trenýrkovou" teplotu, jsme zadali zpracování odborného posouzení závad systému vytápění soudnímu znalci. Závěr byl jednoznačný - topení je poddimenzováno a není schopno splňovat požadavky na funkčnost. Od loňské zimy už doma "nemrzneme". Cena za tento komfort byla 129.076, - Kč.

 

O dalších drobnějších závadách, které nám dosud ztrpčují život, už jen velmi stručně:

· špatně vyspádovaný a neutěsněný střešní okap,

· prasklá fasáda po celém obvodu domku,

· drolící se spárovací hmota v koupelně,

· koupelnová baterie umístěná mimo podélnou osu vany,

· nedodržení projektované šířky kuchyně (dodavatel kuchyně musel, samozřejmě na naše náklady, rozšířit linku vložením dalšího segmentu).  

 

Tolik tedy ke kvalitám prací prováděných výše uvedenou firmou, která má na svých webových stránkách firmy Stavba - invest, s. r. o. uvedeno: "Snahou firmy je provádět kvalitní práci s nižšími náklady, než konkurence. "

 

Pochybující jsou srdečně zváni k prohlídce zatím neodstraněných vad.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2423x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Výtisk - STAVBA-INVEST,s.r.o.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
31.01.2013 00:05 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: STAVBA - INVEST s.r.o. - zkušenosti, reference, recenze, diskuze
Text uživatele: 

Děkujeme za zajímavé téma. Jak firma reagovala na reklamaci? Řeší ji? Neřeší ji? Jak dlouho je to, co jste reklamaci podali?

 
31.01.2013 19:37 Uživatel: Anděl
Téma: STAVBA - INVEST s.r.o. - zkušenosti, reference, recenze, diskuze
Text uživatele: 

Firma reagovala pouze na problém s topením, a to tak, že zaměstnanci firmy rozložili zcela nesystematicky na podlahu cca 10 teploměrů, které ukazovaly 25 st. C (zdůrazňuji, že šlo o teplotu na podlaze nad topnými rohožemi) a s konstatováním, že je vše v pořádku, odešli. Majitel pak dokonce žádal úhradu nákladů spojených s měřením.

Ostatní problémy nepovažoval za reklamovatelné vady a neřešil je. Prostě dokonalé dílo!

Stavbu jsme začali reklamovat krátce po nastěhování do domku, kdy se začaly vady projevovat a reklamovali jsme je celé tři roky, kdy byla stavba v záruce, ale marně (K reklamaci máme objemnou složku písemností a dva znalecké posudky, které potvrzují, že naše reklamace jsou oprávněné. ) Aby se v domku dalo bydlet, protože jinou možnost bydlení jsme neměli, postupně jsme na své náklady odstraňovali vady sami. V domku bydlíme 4 roky.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: STAVBA - INVEST s.r.o. - zkušenosti, reference, recenze, diskuze
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny