Bezplatná právní poradna online

Téma: Složenka za odpady a stěhování do jiného města

31.10.2012 12:40
Uživatel: Philadelfie
Věk:  42
My status
0-100
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Prosím o radu, vzhledem k tomu, že se mi dějí věci v jednání s lidmi, při kterých se mi protáčí panenky a tak mám pocit, že nějak špatně uvažuju a jednám.

Vlivem špatné existenční situace jsem musela prodat byt a přestěhovat se do jiného města. Se změnou trvalého pobytu souvisí i platba za odvoz odpadů. To jsem za sebe i dceru zaplatila na tento celý rok ve městě původního bydliště. Složenky jsem dostávala 2 - na mé jméno a na jméno mé dcery. Nyní mi přistála složenka na jméno mé matky, kde má ručně dopsané ve zprávě pro příjemce /nikoliv hůlkovým písmem, jak žádá předtisk/ mé jméno a jméno mé  dcery. Prý si to mám zaplatit. Nejde mi do hlavy způsob jednání. Brala bych, kdyby složenka byla na mé jméno a dopsaná nezletilá dcera a i tak budu na sociálním úřadě těžko dokládat zaplacený odpad jen za dceru.

Nejen, že tato situace mě degraduje do postavení nezletiléoh dítěte, ale navíc nechápu, proč mám platit něco, co není pro mne. Matka to za mě platit samozřejmě taky nemusí. Mám v plánu zajít na úřad a žádat správně vystavené doklady, uvažuju správně? Nebo se tam ztrapním?

Bohužel v tomto městě panuje podivný styl komunikace a je docela možné, že zde nejsem pokládána za dospělou, pokud jsem byla situací vedena nastěhovat se do domu mé matky. Já celou věc vnímám dost naštvaně a nelíbí se mi, že mi někdo z úřadu přidělává problémy a okrádá o čas. Mohu se ale mýlit a proto, prosím, o názory i ostatní. Předem moc děkuju za odpovědi,

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2371x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Složenka za odpad
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
31.10.2012 12:44 Uživatel: Barča
Téma: Složenka za odpady a stěhování do jiného města
Text uživatele: 

Každý platí v místě trvalého bydliště. Při stěhování jsi měla zažádat o vrácení poměrné části platby v minulém bydlišti a opět poměrnou část zaplatit v novém bydlišti. Co se týká komunikace s úřady, to bych si asi vysvětlila s příslušnou pracovnicí úřadu osobně.

 
31.10.2012 12:55 Uživatel: Philadelfie
Věk:  42
My status
0-100
Téma: Složenka za odpady a stěhování do jiného města
Text uživatele: 

Jasně, tomu rozumím, děkuju za odpověď. Mně spíš jde o to, na koho má být správně vystavená složenka. Byla jsem zvyklá dostávat slož. na své jméno a na kméno dcery. Na úřadech jsem snadno prokázala, kdo, kdy a jak zaplatil. Nyní mám složenku na jméno mé matky a jednu částku. Proto ten můj dotaz.

 
31.10.2012 13:04 Uživatel: Barča
Téma: Složenka za odpady a stěhování do jiného města
Text uživatele: 

Stačí si to nechat na úřadě rozepsat. Platit se to může i přímo v tamní pokladně. Někde posílají složenky zvlášť na jméno, někde společnou na počet osob v bytě.... to není zas nic tak vyjímečného.

 
31.10.2012 13:29 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Složenka za odpady a stěhování do jiného města
Text uživatele: 

No já si nejsem jista, pokud si prodala svůj byt = zvýšil se Ti příjem, že teď budeš mít nárok nějakou složenku na sociálce uplatňovat.

Jinak u nás to funguje tak, že kdo je majitelem rodinného domu, tak buď majitel platí za všechny osoby hlášené v RD, nebo si každý = každá rodina v RD platí za sebe. Podle toho jak se všechny osoby v RD domluví, tak si to domluví i s úřadem = tzn. že úřad pak vystaví složenku buď jednu (za všechny) nebo třeba dvě (jako v Tvém případě). Jen je potřeba se s úřadem domluvit, jak to chcete.

 
02.11.2012 19:23 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Složenka za odpady a stěhování do jiného města
Text uživatele: 

Nechápu přesně téma, ale od toho tu nejsem happy

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Složenka za odpady a stěhování do jiného města
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny