Téma: Manželka si stěžuje na OSPOD že jí nedávám děti, já si stěžuji že si je nepřebírá

29.03.2014 22:35
Uživatel: Tomáš-Iv
Věk:  38
0-100
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Ještě před rozvodem mi byli  svěřené tři nezletilé děti. Dnes jsou o tři roky starší, než když jsme se rozváděli dceři bude17 let, první syn 15, a druhy syn který je těžce nemocný dětská mozková obrna a je odkázán na pomoc druhých tomu bude 14 let. Matka se 15.12  těsně před vánoci sebrala a odešla. V únoru děti soud svěřil děti do mé péče tedy otce, protože jsem byl sám kdo o neměl zájem. Matka chtěla pouze každý druhý víkend od  pátku po škole do neděle do šesti hodin Škola a její bydliště je ve stejném městě. Já s dětmi bydlíme 10km od školy. Za poslední rok tam byli asi třikrát bud neměla čas ona nebo děti prostě nechtěli jít k bydlet k dědovi a babičce i přesto že má ve vlastnictví mnou koupený byt 3+1 který ale ovšem pronajímá.

Takže děti v pátek potká, vyfotografuje si je na telefon a pošle domu a to i v zimě invalid. Vozíkem po hlavní silnici MB -MH v pátek odpoledne kolem třetí hodiny++  . Vzápětí volá na OSPOD že jsem dostatečně nepřipravil děti na styk s matkou a podle zákonů jsem na vině já a že jsem je nepřipravil. Jen chci upřesnit že po dobu co jsme žily společně a byli úspory o děti se starala dobře o nemocného syna také.

Jen mě zajímá, zda není Tresné se o děti nestarat nechávat je doma. Nejezdit za synem do nemocnice ani do lázní a neplatit ani na jedno dítě výživné. Za celý rok je měla asi dvakrát. dnes už si neodepisujeme ani na sms, nezvedáme si telefony atd. to nevím co by se bylo, kdyby se něco stalo No ona teď Ivča je nová tak 

 

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1701x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Manželka chodí na OSPOD že jí nedávám děti a já si stěžuji že si je nebere
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.03.2014 22:38 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Manželka si stěžuje na OSPOD že jí nedávám děti, já si stěžuji že si je nepřebírá
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.

 

Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

 
29.03.2014 23:27 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Manželka si stěžuje na OSPOD že jí nedávám děti, já si stěžuji že si je nepřebírá
Text uživatele: 

V otázce co je a není trestné směšujete několik různých - a různě závažných věcí dohromady. Nejvíc mě ale dostalo, že matka děti pošle domů a ty jedou s vozíkem (ty starší tlačí bratra na vozíku) po hlavní silnici 10 km domů alt - pochopila jsem to správně? Jímá mě hrůza při představě, že by se některému z dětí něco stalo. Kdo by za to byl odpovědný je v tuto chvíli nejspíš vedlejší (pravděpdobně matka, vzhledem k tomu, že v tu dobu měla mít děti u sebe), ale spíše jde o to tuto situaci co nejrychleji řešit, protože to není normální chování. Jednam o takovém jednání matky pravidelně informovat OSPOD, ale především zajistit, aby vám děti mohly zavolat, pokud se to stane a abyste je mohl Vy nebo někdo jiný vyzvednout a odvézt domů.

Co se týče nenavštěvovávní dítěte v nemocnici nebo v lázních, tak to opravdu trestné není, žádný zákon rodičům vůči dětem (a ani naopak) takovou povinnost neukládá. Nehrazení výživného déle než čtyři měsíce už ale trestným činem je. V takovém případě můžete na matku dětí podat trestní oznámení pro zanedbání povinné výživy a jakoukoliv dlužnou částku výživného můžete navíc vymáhat podáním návrhu na exekuci z platu nebo prodejem jejího (ne) movitého majetku.

 
30.03.2014 14:04 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Manželka si stěžuje na OSPOD že jí nedávám děti, já si stěžuji že si je nepřebírá
Text uživatele: 

Omlouvám se za svoji reakci, ale víš co by mělo být trestné? To, že se rodiče svých dětí nedokáží a nejsou schopni dohodnout a jen tím tak zbytečně otravují a ničí život svým dětem. Jak mají takové děti být jednou normálními rodiči a vzorem svým dětem, když to jako děti nezažili a nezažívají?

Já vidím chybu na obou stranách. Pořád píšeš (i v předchozím tématu), že po dobu, co jste spolu žili jako manželé, se manželka starala o děti dobře.  

Minule jsi psal: "Teď po 16 letech mám dceru a dva kluky a druhá ex odešla a jediné čím se zabývá je SJM a udání na sociálku. První ex zůstala sama a tak tady bydlí a s dětmi má vztah podstatně lepší  než jejich vlastní máma…" Dále jsi psal: "Matka dětí tedy druhá ex se o děti starala dobře a o nemocného syna se starala moc dobře sám bych to nedokázal. Rok spolu veškerá komunikace je pouze přes právníky a sacialku. odešla v říjnu 2011 v dubnu 2012 se vrátila ale. a 15. prosince odešla s větou odcházím protože med tady děti a ty nechcete. A od té doby dělá jen naschvály. Je pravda že moc věcí uvědomil které jsem si neuvědomil…"  Tak kde se tedy stala chyba?  

Z toho vyplývá, že druhá ex manželka = matka dětí, odešla dle ní proto, že jí tam Ty a děti nechcete. Proč u Tebe bydlela a starala se o děti Tvoje první ex manželka, která děti mít nemohla jsi neodpověděl. Chci tím říci, že celé je to nějaké zamotané a co se tam vlastně stalo, těžko říci, jen je jasné, že důsledek toho je, že nejste schopni se dohodnout. Navíc Tvoje psaní v tomhle tématu je poněkud zmatené a nedokončené - na konci píšeš o nějaké nové Ivče…? Jediné, co dává smysl, je název Tvého tématu.

Pravda na jedné straně je ta, že Ty máš děti na styk s matkou připravit (nemyslím si, že je pro děti překážkou strávit víkend v bydlišti matky u jejích rodičů), na druhé straně by si měla matka děti řádně převzít a v době návstěvy dětí u ní se o ně řádně postarat, zejména o postiženého syna. Stejně tak je povinna platit výživné - ohledně toho Ti již výše napsala soc. pracovnice.  

Jinak si myslím, že se můžeš chovat sám za sebe, tzn. že pokud Ti druhá ex. manželka (matka dětí) neodepisuje na sms či nezvedá telefon, Ty nemusíš dělat to samé. Ty se můžeš a měl by jsi ve všem chovat tak jak máš = jít dětem příkladem. To jak se chová matka dětí, je její odpovědnost, její příklad dětem, ke kterému při řešení Vaší situace jistě OSPOD přihlédne a bude jej řešit - např. to, pokud děti zanedbává či se o ně nestará v době, kdy jsou u ní.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manželka si stěžuje na OSPOD že jí nedávám děti, já si stěžuji že si je nepřebírá
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny