Téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit

05.11.2012 20:36
Uživatel: pajinka
Věk:  23
0-100
Odpovědí na téma: 16
Text: 

Ahojky zdravím všechny,            

Věřím, že mi někdo poradí a pochopí. Je mi 23, jsem 2 roky vdaná a mému manželovi je 37, Máme spolu roční dceru. Manžela miluju, ale v poslední dobe nas zastihla financní krize a tím postupne i ta mezi partnery. I předtím jsme se občas pohádali ale nikdy mi manžel fyzicky neublížil a představa něčeho takoveho se mi vyloženě hnusila jednou na mě vztahne ruku a uz me nikdy neuvidi sem si říkala, ale realita byla dost jina, pevne chytnutí sem tam modřina sem tam kopanec sem tam přidržení pod krkem, a psychicke tyraní, muj brek jeho litujici cituplny proslov, moje baleni kabelky a ditete se kterym odchazim

Na prosby at zustanu nereaguju, boli me cele telo a už vim ze nikdy vic vypotacim se se slzami v očích a hlasite se rozbrečim a sama sobe vyčítave přiznam, že já ho prostě opustit nedokážu miluju ho tak že bych pro nej snesla vsechnoa navic nase krasna holcicka ta za nic nemuze samotnou me udivuje to, že k nekomu kdo mi jak fyzicky tak psychicky ubližuje cítit co není strach ani soucit nebo že lituju sebe ja ho miluju po tom vsem ho..... miluju. Ale nevim jestli moje laska k nemu není pro me samotnou životu nebezpecna. Minule už to nebyla podlitina, monokl nebo spaleny krk.

Rana tvrdym plastovym raminkem do spiš zadní části hlavy. Po hodine silnejišího krvacení a bolesti volam otci a jedu k lekaři 6 cm dlouha rana a 5 stehu, ani po tomhle ho nezačnu nenavidet, co delat, jak se zachovat?                                                                                                                               

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 5605x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Manželovi docela často ulítne při hádce ruka
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.11.2012 20:48 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit
Text uživatele: 

Když nechceš ani přesto odejít, pak nezbyde, než mu to vrátit.

A teď vážně. Láska neláska, ztratíš vedle něj kus života, než to stejně uděláš. a nenamlouvej si, že zůstáváš kvůli dítěti. Protože právě hlavně kvůli němu bys měla odejít.

Skutečný příběh

 
05.11.2012 21:09 Uživatel: Marky
Věk:  21
Téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit
Text uživatele: 

Ahoj,

znám pár žen, který zažívají podobné "věci" co ty. Dá se říct, že se touhle problematikou trošku zabývám (jen teoreticky a k tomu možnost nahlédnutí do praxe - studuju sociální školu a máme tak tyto možnosti). A překvapuje mě, jak je to podobné...

Je to takový kruh.. Troufnu si říct, že jeho násilí se s největší pravděpodobností začně zvyšovat (jak na intenzitě, tak četnosti). A nebývá výjimkou, kdy začne muž napadat i dítě. A pak se začne omlouvat a prosit.. Ty mu odpustíš a pořád dokola. Akorát se ty okamžiky, kdy on prosí, zkracují a pak už je jen bití. Tohle je teorie potvrzená praxí (případy týraných žen, který mám možnost potkat, to potvrzují). Navíc se pak může stát, kdy to on přežene a téměř tě zabije. A to, že se bojíš odejít a miluješ ho.. to je určitá forma závislosti a strach z toho, co bude (kde budeš, jak to bude s penězi, co malá). Ale vždycky to nějak půjde, hlavně se nenechat zabít (když to snad trochu přeženu, ale mám o vás, ač pro mě neznámé, trochu strach) a uchránit malou!

Zkus si zavolat na linku Dony ti se tím zabývají. Tady je odkaz http://www.donalinka.cz/. Za zkoušku nic nedáš a rozhodnutí pak bude na tobě.

Ozvi se, prosím (pokud budeš chtít).
Marky

 
05.11.2012 21:09 Uživatel: Julie
Téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit
Text uživatele: 

   Odejít, tohle není sranda, ale týrání...... Pokud v tomhle vyrůstá Tvoje dcera, co si z toho odnese do života? Týrání maminky je normální! A v budoucnu bude držet taky.

 
05.11.2012 21:22 Uživatel: Daniela2
Téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit
Text uživatele: 

Uteč!!!  

Moje mamka byla týraná žena a měla tendenci nakonec obviňovat sama sebe. Takovou tihle lidé totiž mají schopnost - udělat ještě z obětí viníka!!! Tvoje dcera si navíc ponese to, co teď ty prožíváš - nebo hůř, bude si myslet, že tak je to v pořádku, že tohle žena může snášet, nebude si vážit sama sebe - tohle TY chceš? Necháváš zcela vědomě ubližovat sama sobě a jí taky. Nepomáháš tím ničemu - jen ujišťuješ svého muže, že může dál pokračovat, protože ty zůstáváš a mlčíš!!!!!

On si nezaslouží lásku - ale potrestat! Není to v pořádku!  

 
05.11.2012 22:06 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit
Text uživatele: 

Po napadeních od manžela jsi už měla modřiny, podlitiny, spálený krk, hodinu jsi krvácela a já nevím co ještě všechno a ty se doopravdy ptáš, jestli tvoje láska k němu není životu nebezpečná? Samozřejmě, že setrvávání ve vztahu s násilníkem je velmi nebezpečné - nejen pro tebe, ale i pro vaši dceru. Nic, absolutně nic na světě - ani špatná finanční situace a zadluženost rodiny - neomlouvá to, že muž vztáhne ruku na ženu. Na co chceš čekat - až tě jednou shodí ze schodů a nechá tě pod nimi ležet? Nebo až si místo plastového ramínka vezme třeba kovovoou tyč nebo nůž? Najdi si kontakt na intervenční centrum v kraji, kde bydliš - podle odkazu, který vložila Barča - a začni svou situaci řešit. Děláš to přece nejen pro sebe, ale i pro svou dceru - přece nechceš, aby v takovéto atmosféře vyrůstala? Žádná žena si nezaslouží takového manžela a žádné dítě si nezaslouží, aby se bálo svého táty...

 
06.11.2012 01:16 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit
Text uživatele: 

Já bych ještě k tomu, co již bylo napsáno ostatními dodala:

... 1)manželovi docela často ulítne při hádce ruka... ne, manžel Tě opakovaně a stupňovaně fyzicky týrá = vědomě Ti tělesně ubližuje, čímž Ti způsobuje tělesná zranění....... 2)po tom všem ho miluju... ne, nemiluješ = necháváš se zmanipulovat a "oblbovat" (omlouvám se za ten výraz) jeho litujícími cituplnými proslovy....... 3)naše krásná holčička, ta za nic nemůže... no právě = jsi také zodpovědná za její zdravý duševní vývoj, nenechávej v tom žít ani jí, ani sebe..... 4)po hodině silnějšího krvácení a bolesti volám otci a jedu k lékaři - 6cm dlouhá rána a 5 stehů... řekla jsi tátovi a lékařům skutečnou příčinu Tvého zranění? Myslím si, že ne = chyba, to jsi měla, protože jsi mohla a hlavně měla rovnou po ošetření spolu s tátou zajet na policii podat trestní oznámení na manžela, doložit jej lékařskou zprávou a zůstat načas bydlet u táty (rodičů), než by jsi si dořešila věci další..... 5)vrátila jsi se zpět k manželovi? Předpokládám, že ano, chyba =  jakékoliv Tvoje další soužití s manželem tyranem je pro Tebe životu nebezpečné - za těchto podmínek svým způsobem i pro dceru!

Pár slov od odborníků:

Po letech psychického i fyzického týrání a napadání většina žen je tak nejistá, nesebevědomá a psychicky na dně, že často nejsou schopny si samy najít jiné ubytování, zaměstnání a odejít od manžela. Nevěří si, nemají sebevědomí, cítí se špatné, neschopné či se octnou v depresi, která jakoukoliv aktivitu směrem k odchodu ještě sníží. Žena se také často bojí, že pokud muž přijde na to, že ho chce opustit, vyvolá další vlnu urážek a násilí. Často také bývá, že muž má období, kdy se k ženě chová v rámci normy, je velmi emocionální a kaje se. Popisuje to většina týraných žen. To je často další důvod, proč ženy nejsou schopny takového muže opustit, vždy mu uvěří, že je miluje a už se to nebude opakovat. Že ženu miluje je i pravda, ale opakovat se to bude. Muž, který takto ženu týrá, je na ní často psychicky velmi závislý a tímto násilím se snaží tuto závislost potlačit. To ale není důvod, aby ho žena omlouvala. Hledat důvody, omlouvat, či se snažit pochopit ho proč to dělá, by ale nemělo sloužit k tomu, aby žena jeho chování tolerovala, omlouvala či akceptovala.  

Takže: a) připusť to, co se děje

            b) uznej, že to není Tvoje vina

            c) vyhledej pomoc a podporu (viz. odkaz Barči) a postupuj podle toho, co Ti poradí.

 
06.11.2012 07:53 Uživatel: Alííca
Věk:  18
Téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit
Text uživatele: 

Já jsem teda pro to, aby kdokoliv kdo si to zaslouží, byl potrestaný.. Třeba jen lehkou fackou nebo něčím takovým. Ať už je to žena, dítě, chlap.. Ale tohle už je trochu moc ne? Kdyby mě manžel rozsekl hlavu, už by jí viděl jenom ve stínu, jak rychle bych byla pryč. happy Holčičce je rok, myslíš, že zachvíli nevztáhne ruku i na ni? Nějakým takovým způsobem.. To by jsi chtěla? .. Už jen kvůli tomu dítěti, bych hledala nějeké lepší podmínky na výchovu.. happy

 
06.11.2012 08:40 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit
Text uživatele: 

Je ti 23 let, jsi dost mladá, samozřejmě je na tobě jak se rozhodneš, ale to není chlap pro život tohleto, u facek to začíná a u čeho to skončí pak? To chceš čekat až tě ukope?

Jak jsem napsala od začátku, je ti 23 let a máš toho hodně před sebou, chceš s tímhle ''chlapem'' ztrácet čas?

Neumím si představit až tvoje dcerka bude větší a bude svědkem toho, jak tatínek mlátí mamku, co bude mít za dětství? Bude mít tvoje dcerka následky, to si ponese celý život....

 

 
06.11.2012 09:24 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit
Text uživatele: 

Pájínko... vůbec bych se nerozmýšlela a od takového tyrana bych hned po prvním napadení odešla. Už teď je to hrozné, co s ním prožíváš...... To opravdu chceš čekat, až to bude ještě horší? ...   A čekat, až nebudou finanční problémy a muž se opět změní v láskyplného partnera... ?   Tomu sama nevěříš...... To, co k němu cítíš, není určitě láska, ale  jen závislost..... A když už nemyslíš na sebe, tak tvoje malá krásná dceruška si určitě nezaslouží vyrůstat v takovém krutém a bezcitném prostředí, bude tím pak poznamenaná po celý život.... Nejlíp uděláš, když se svěříš svým rodičům a oni ti určitě rádi pomohou...

Držím palečky, ať co nejdříve najdeš odvahu k tomuto kroku.

 
06.11.2012 10:35 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit
Text uživatele: 

Vzhledem i k většímu věkovému rozdílu se zcela jistě brzy přidá žárlivost. A s ní ruku v ruce větší trýzeń a týrání, za každý pozdrav cizího muže dostaneš svý.  

 

 
06.11.2012 12:21 Uživatel: pipina
Věk:  38

Město:capital city

Téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit
Text uživatele: 

Pájo, seber se a odejdi s dcerou, co nejdřív. Vím o čem píšu, žila jsem takto několik let. Děti si to nesou s sebou. Tohle nemá s láskou nic společného. Obrň si nervy, jakmile zmizíš, teror bude pokračovat, ale nesmíš se nechat. Máš dítě.

 
06.11.2012 19:03 Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit
Text uživatele: 

Přehoď pomyslnou výhybku ve své mysli. Jsi rozumná žena, a proto zvaž toto:

 

- násilník je silnější než ty, nikdo z chlapů by si nestoupl s muší váhou proti nejtěžší kategorii, takže tohoto zápasu se nezúčastni ani v duchu - není to fér a bude se to zhoršovat

- tvůj manžel je zbabělec, který se o tebe opírá tím, že může kdykoli vypustit páru  a z důvodu viz výše se mu nic nestane

- fyzická slabost neznamená psychickou, proto mu nic neříkej, mlč a potají si seber doklady, finanční doklady a peněžní hotovost a odeber se potají do azylového domu - tel. číslo viz výše.

- jsi zodpovědná za osud své dcerky ne za svého manžela

- život je krásný a ty jsi krásná a my a nejen my ti pomoci chceme, nech si pomoci, nestyď se za to, nemáš proč!!!

- to že přemýšlíš jak přemýšlíš je znakem toho, že jsi silná a uvědomuješ si šílenost svých pocitů lásky - závislosti na manželovi - odpoutej se, ono to půjde. Uvidíš z malých věcí se rodí velké. Půjde to.

 

-

 
08.11.2012 11:34 Uživatel: popelkovaiva
Věk:  29
0-100
Téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit
Text uživatele: 

Pajinko

byla jsem psyhicky týrána i fyzicky, odejdi od něj nebo potom ta vaše krásná dceruška nebude mít maminku ale tatínka vraha, násilí se stupňuje, nikdy neustane a jak to řekl kriminalista mi pokud muž nebo osoba vztahuje takhle ruku nikdy se to nezmění, potompřijede ne záchranka ale pohřební služba, taky jsem si říkala že to nezvládnu ale teď jsem neskonale šťastná nikdo mě nebije nešikanuje a mám 2 děti  a jsem na ně sama  vzchop se ty jsi porodila holčičku aby jsi ji vychovala  a ne k tomu aby jednoho dne  kdyby jsi to přežila tak s echovala  ve svých vztazích a řešila problémy takhle a nebo  ti nosila kytičku na hrob. Jsi mladá nechápeš to  ale mlátit se  to není život ale utrpení muka  neštěstí a jak já mám motto tak LÉPE JE BÝT ŠŤASTNÁ NEŽ NEŠŤASTNÁ

 
08.11.2012 11:42 Uživatel: popelkovaiva
Věk:  29
0-100
Téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit
Text uživatele: 

muž  který mě mlátil tak že mě vyvrtl páteří , trhal ušní dírky, dával mi pěsti do obličeje, škrtil, házel semnou o schody o zeď o postel, hnal mě do kout kde mi dával pěstě, vyzdvihoval mě za vnitřní stranu stehen  mířil na mě lampičkou ponižoval mě  ukazoval mě jeho otci jk mě škrtí a ukazuje mě jak jsem nahá  MI ŘEKL ŽE TO BYL JEN ÚLET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TAKOVÍ LIDI JSOU BEZOHLEDNÍ PRASÁCI KTEŘÍ PATŘÍ DO KRIMINÁLU!!!!!!!!!!!!!

Uteč nebo budeš psychicky, fyzicky  špatně

 
29.12.2012 12:26 Uživatel: Oběť
Věk:  27
Téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit
Text uživatele: 

Ahoj všem, včera mi manžel dal 2 facky!! byla jsem z toho uplně v šoku, ještě ted nevím co dělat. Řekl, že si vzal největší krávu na světě. Hádka vznikla takto.. domluvili jsme se že strávíme večer spolu - po delší době, o svátcích jsem byli po návštěvách a ani před vánoci nebylo moc času. Takže OK, budem večer spolu, jenže manžel se večer sbalil a šel ven, že zapůl hodiny přijde, že si jde obejít vesnici jenom, prostě se projít, ale že do hospody určitě nepujde!!! hodina a on se pořád nevracel, takže jsem se sbalila  ašla se podívat do hospody - samozřejmě tam byl sad a to se stranšně dušoval jak tam nepujde. manžel nepije, dává si tak mírně, stejně jako já si dám vínko, on si dá někdy pivko. Jenže mě strašně mrzelo to, že jsme se domluvli, že budem spolu, on uteče do hospody, což lhal a taky lhal, že příjde za pul hodiny. Takže jsem samozřejmě dostala nerva a řekla jsem mu, že mu nemužu věřit, že dává přednost kamarádum a pivu před rodinou atd. prostě nadávka za nadávkou. On řekl, že si vzal největší krávu, že mě už nechce atd. pak ty facky. Ráno z toho byl neštastnej, neví co dělat, stejně jako ja. Máme 4-měsíčního syna - ten u těch facek byl přítomen sad nemá z toho ještě rozum, ale i tak.. já brečela, strašně jsem vzlykala, držela jsem syna v náručí, pak mě přemluvil at ho uložím, tak jsem ho dala spinkat a on šel taky spát. já si taky lehla. a ted jsem z toho zoufalá. nevím co dělat. Taky nemám kam jít.

 
29.12.2012 16:38 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit
Text uživatele: 

Nějak mi nejde na rozum to, že najednou tě uhodí. Nikdy to neudělal?  

A proč ti nadával? Tohle vypadá, jako by už neudržel ten přetlat emocí v sobě.. jako že ten papińák musel pustit páru.  

Taky to, že jste se domluvili a najednou  je v hospodě. Sice to není nic neobvyklého, stává se to.. jenže to, že jsi ho šla vyzvednout taky není dobré, proč jsi mu nezavolala?  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Domácí násilí - přesto nedokážu manžela opustit
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny