Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?

12.06.2017 08:40
Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Odpovědí na téma: 110
Text: 

Dobrý den,

Velmi se mi líbí jedna žena středního věku (má necelých 40). Poznal jsem ji před delší dobou v autobuse po cestě do práce a také výjimečně na okolních akcích. Měl jsem pocit, že by možná mohla mít zájem, neboť mi přišlo že "hra očí" a úsměvy tam byly… Bohužel jsem se k ničemu neodhodlal a ona už autobusem nejezdí (a já už také ne).
Po dlouhé době jsem ji potkal na jedné akci v okolí a od té doby v tom lítám. Vím kde bydlí, jezdím denně kolem jejího domu (mám jej při cestě z práce, přes dvě vesnice)  a pořád věřím, že ji někde uvidím/potkám abych se s ní zkusil seznámit,  což se ale nedaří! alt

Docela mne to už psychicky deptá a tedy se chci zeptat: Je normální či ne prostě u jejího domu zastavit, představit se, seznámit a někam ji pozvat? Opravdu nevím, jestli když se známe jen od vidění nebudu vypadat jako obtěžující úchyl!

Ještě podotýkám, že není vdaná, v tom domě žije s dospívající dcerou a mámou a žádného přítele ještě nedávno neměla (jak teď nevím).

Poradíte mi jak z toho ven?

Děkuji moc za každou normální odpověď.

To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 5498x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jít se seznámit k ní domů?
Váš e-mail: 
Toto téma je uzamčené administrátorem a proto není možné vkládat komentáře.
Pokud chcete, můžete vložit nové téma zde.

Reakce čtenářů

 
12.06.2017 12:44 Uživatel: satam
Věk:  61

Město:U Německa

Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Zkusil bych se u ní zastavit a bez nějakých obezliček jí říci, co tě tíží. Tedy že se ti líbí od prvního vašeho setkání, že tě přitahuje a že bys s ní rád navázal kontakt. Nejhorší, čeho se můžeš dočkat, je, že tě pošle do … . a pak alespoň budeš vědět, na čem jsi a vyléčí tě z tvých pocitů. V lepším případě se může vztah dále rozvíjet.

Ale pokud se neodhodláš, z nebe ti nic samo nespadne.

 
12.06.2017 13:01 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Děkuji za odpověď, ale… Stejný problém jsem napsal i jinde a odpovídající mi radili abych to rozhodně raději nedělal a spíše napsal dopis do schránky…

Důvod (cituji) :

"… Když zazvoníte, vůbec se to nemusí hodit, může se jí zrovna něco pálit na plotně, mít vytahané tepláky, neuklizeno, návštěvu, instalatéra, zvědavou matku, co já vím. A místo romantického seznámení se bud nervózně ošívat… Nebo vám otevře cizí chlap, to by bylo také nezapomenutelné seznamování."

 

Takže jsem asi tam kde jsem byl - co si má člověk vybrat.  

 
12.06.2017 13:23 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Tak o tom přemýšlím a říkám si, že dřív se prostě takové věci neřešili, ne tak moc jako nyní. Patřím k té generaci jejího věku, no dobře je mi o trochu víc, ale o to nejde. Zkrátka mám pocit, že dřív se tolik neřešilo co kdo má nebo nemá na sobě, jestli je zrovna nejdokonalejší, protože když to náhodou klapne, tak se jistě se najde spousta situací kdy uvidíme toho druhého v něčem méně lichotivém než jen "malých černých".

Nehledě na to, že mi stejně připadá, že tohle řeší spíš jen určité typy žen a mužů.

 

Mám za to, že už jsem to tu někdy psala, ale s mužem jsem se seznámila v situaci kdy on byl v pracovním, no nic moc oblečení, neoholený a protože přišel hodinu dřív než měl, tak já byla rozcuchaná a rozespalá v županu. Zkrátka na nás oba by musel být pro nezúčastněného člověka asi zajímavý pohled. Jenže to nic neměnilo, že sympatie tam prostě byla vzájemná a když jsme si pak později domluvili rande, tak jsme se skoro "nepoznali" jaká to byla změna.

 

O tom jsem ale mluvit nechtěla. Já bych prostě šla a u těch dveří zazvonila, s pěknou kytkou, tak působí na většinu žen pozitivně. Myslím, že bezprostřednost je nejlepší a když to nevyjde, no tak se svět nezboří, ale Ty se nebudeš trápit marnými nadějemi.

 

Kdybych chtěla být hodně opatrná, tak bych volila dopis. Nějak relativně stručně bych popsala, co se mi honí hlavou a pozvala bych ji někam na kávu. Mohlo by to působit tajemně, což bývá i zajímavé, ale na druhé straně existuje riziko, že na slepo by nikam nešla.

 

No je to na Tobě, já osobně si myslím, že člověk může litovat jen toho, co moc chce, ale nikdy to nezkusí.

 
12.06.2017 13:28 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Jako žena plně souhlasím s tou citací.

Když si představím, že by mi u bytu (dům nemám), zazvonil cizí chlap, že se chce seznamovat, bylo by mi to nepříjemné a ano, napadlo by mě, jestli nejsi nějaký úchyl. A připadalo by mi to vlezlé a bylo by mi nepříjemné, že třeba dokonce čekáš, že tě budu hned zvát dál anebo že nějaký příslib schůzky mám dávat mezi dveřmi cizímu člověku.

Naopak, kdybych našla lístek ve schránce, tak by mi to v době elektronické a telefonické komunikace připadalo i romantické.

Rozdíl je v tom, že když zazvoníš u dveří, nedáš mi na vybranou, jestli se s tebou chci setkat nebo ne, prostě si to setkání vynutíš. Zatímco když dostanu pozvání na schůzku formou dopisu, necháváš mi možnost se rozhodnout.

Za mě rozhodně dopis.

A doporučila bych nabídnout nejen schůzku ale jako alternativu ještě třeba i dopisování, ale svižnější už by byl ten e-mail, takže třeba připojit i e-mailovou adresu. Protože pokud je ta žena třeba bázlivá nebo nesmělá, nemuselo by se jí na rande "naslepo" chtít, mohla by chtít vidět nejprve tvou fotku nebo si vyměnit pár slov, aby právě zjistila, jestli nejsi nějaký magor.

 
12.06.2017 13:43 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Paní Kateřino… Opravdu moc vám děkuji za váš názor a hlavně realisticky zhodnocený "ženský pohled" na věc!

Přesně o tohle mi šlo a rozhodně se takhle nechci napoprvé představit!

Ten dopis určitě napíšu, byť si myslím, že si budu dost lámat hlavu nad jeho obsahem a zvažovat každé jeho slovo.

Ještě by mne zajímal váš názor na tohle:

Podařilo se mi zjistit, že dotyčná dáma má tento týden narozeniny a jestli by bylo vhodné do onoho dopisu přiložit nějaké přání a na obálku oslovení "oslavenkyně".

A dále jsem přes fb zjistil (ten má ale nepřístupný pro ostatní), že má mezi přáteli i některé moje známé, v jednom případě dokonce členku rodiny. Myslíte, že by to bylo vhodné v dopise zmínit?

Moc vám děkuji za názor.

 
12.06.2017 14:08 Uživatel: satam
Věk:  61

Město:U Německa

Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Promiň, ale vrátím tě zpět do nerozhodnosti. Není žena jako žena, paní Kateřina je jen vzorek s názorem, ostatně stejně jako já. Ale kdo je žena, která tě zajímá a jak se k věci postaví je těžké odhadnout. Třeba ji více osloví přímé jednání, byť se jí na plotně pálí oběd a co se dopisu týká, přečtě si ho, řekne si něco o podivném úchylovi, zahodí jej a adieu. Takže konečné rozhodnutí zůstane zase jen na tobě. Mimochodem, moji ženu by takový dopis upřímně rozesmál, i kdyby nebyla vdaná.

 
12.06.2017 14:16 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

satame, tvoje žena se směje každému dopisu nebo tak trochu záleží na tom, co v něm je?

A tvrdíš to, protože ses jí zeptal, nebo to jen předpokládáš?

 
12.06.2017 16:14 Uživatel: satam
Věk:  61

Město:U Německa

Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Tak teď předpokládám, že to nemyslíš vážně

 
12.06.2017 16:54 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Proč bych nemyslela?

Umím si představit písemné pozvání na rande, co mě rozesměje, že je trapné, rozesměje, že je vtipné, co ve mě vzbudí obavy, dojetí, zvědavost, polichocení, naděje, znechucení atd. atp. - ale to snad podle toho, jak by bylo napsané…

Divím se, že nějakou ženu by mělo rozesmávat pozvání na rande (samozřejmě za předpokladu, že je v situaci té dotyčné neznámé adresátky) jen proto, že je písemné - nebo nevím proč.  

Proto se logicky ptám, jestli to je takový nějaký tvůj mužský předpoklad, nebo jestli tvé žena něco podobného opravdu tvrdí.

Protože kdyby tvrdila, docela by mě zajímalo (upřímně! ), proč by jí to připadalo zrovna k smíchu.

 
12.06.2017 14:13 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Tohle asi udělejte už podle sebe.  

Podle mě už tohle je hodně individuální - každá žena ocení něco jiného. Některou může zjištění, jak ji lustrujete, oslnit a může si připadat díky tomu hrozně žádoucí a může to brát jako důkaz vašich citů - no a jiné můžete připadat jak stalker.

Berte to tak, že tím sám sebe představujete. A pokud to má klapnout, musíte jí vyhovovat takový jaký jste s vašimi nápady a s tím, co vám přijde pozorné a vhodné.  

 

Ale neubráním se a dám vám jeden tip: nemáte v okolí nějaké větší město?  Veselka má pravdu, že květiny zapůsobí vždy. Kdybyste jí dopis nechal doručit na narozeniny i s kyticí, tak by to myslím mělo velký efekt, i kdybyste přímo její narozeniny nezmiňoval. Ale jestli je jen trochu romantická, pak takové pozvání na rande v den narozenin nemůže než brát jako "dárek od osudu". Ale na to byste potřeboval buď nějaké květinářství s donáškou, messengera (proto ten dotaz na větší město) - nebo uplatit pošťáka.  

 

Držím pace - a dejte vědět, jak jste dopadl.

 
12.06.2017 14:25 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

PS: ale možná by bylo rozumné počkat na víc názorů. Třeba jsem opravdu výjimka. Jen bych asi brala v potaz spíš názory žen nebo mužů, co něco z toho zkusili - čili co někomu zkusili zvonit u dveří nebo naopak nevyžádané napsat.

 
12.06.2017 14:30 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Paní Kateřino - vy jste hotová studnice nápadů!

Tohle přesně udělám! Bydlíme poblíž Olomouce (ona dokonce o dost blíž), Akorát nemám s takovými službami vůbec žádné zkušenosti - hlavně jestli by doručení bylo spolehlivé!

 

Ale opravdu moc děkuji ještě jednou. Nic lepšího se asi fakt nedá vymyslet - ostatní už bude na ní…

 
12.06.2017 14:37 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

No hele, ale fakt si počkejte na víc názorů.

Právě jsem totiž vyslýchala svého chlapa, co by v podobné situaci dělal on. Měl stejný názor jako satam - ne že by ji to pobavilo - ale že by dopis prostě vyhodila.

Ale u dveří by jí taky nezvonil - cituji: "jako svědek Jehovův".  

Přišel s třetí verzí, že asi kdyby o ni hodně stál, tak by se pokusil ji vyšpiónit někde mezi lidmi a zkontaktovat ji osobně - ale někde ne u ní doma.

 
12.06.2017 14:51 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Paní Kateřino…

Já si myslím, že obojí se nevylučuje. Napsal bych dopis a když to nezabere, tak se ji pokusit ještě "vyšpionit". Nemyslím si, že bych to po prvním neúspěchu s tím dopisem musím hned vzdát, pokud mi na tom záleží!

Ale najít ji někde bude těžké - nevím kde teď pracuje nebo kam chodí za zábavou!

Ale měl jsem možnost za poslední cca půlrok asi 3x ji vidět stát před domem - vede tam silnice kudy projíždím.
Jednou dokonce sekla trávník, ale kdybych zastavil a něco jí řekl, tak se možná vyplaší. Ale hlavně je to o náhodě. alt

 
12.06.2017 15:08 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Jen ještě dodatek, pokuď ses ji líbil, tak by dopis vyhodit neměla. Pokud ji budeš psát, tak se jí tam hned nevyznávej. Tím bys ji mohl tlačit ke zdi, protože nevíš, jak na tom u ní skutečně jsi. Jen ji milé pozvy zatím ''kamaradsky'' na dobrou kávu, nebo na procházku, nebo pivo alt. Na tom nic není a zároveň, pokud ses ji líbil také, může vidět dobrou příležitost a pozvání přijíme. To stejně bych doporučila i v případě, kdybys ji oslovil jakýmkoliv způsobem osobně.  

 
12.06.2017 15:30 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Ale jdi.

Nevím jak ty, ale já nevím jak bych poznala z dopisu (!!! ) od neznámého člověka, že mi ho psal zrovna chlap, co se mi líbí a ne nějaký opičák, co se mi nelíbí. To se pozná podle čeho? Podle písma?

A nevím jak ty, ale mě když neznámý chlap pozve na kafe, tak to beru jako rande - pokud není zjevný jiný důvod toho pozvání  (třeba že probíráme obchodní smlouvu a pod. - prostě nějaký jakýkoliv konkrétní důvod) .  

Jestli on se bude snažit dávat najevo jak je to jen kamarádsky - i když žádný kamarádi nejsou (!!! ) - tak se mu leda může stát to, že jí nechtěně naznačí, aby to jako rande nebrala - a to je trochu kontraproduktivní ne? Proč by tam chodila? Kvůli "kamarádovi" kterýho nezná? Si uvaří kafe doma.

 
12.06.2017 15:43 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

To pozvání na kávu bych jako rande samozřejmě brala taky, ale zároveň to taky nemusí  a nic znamenat. Celkove jedno rande nic neznamena. Ale kdyby do toho dopisu psal, jak se mu líbí a je do ní páv, tak mi to připadá už jako nátlak a zotpovednost a mě by to spíš odradilo, kdybych nebyla zamilovaná taky. Bez toho vyznání má u ní aspoň nějakou šanci. Ale každý to máme asi jiný.  

 
12.06.2017 15:41 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Ale tím dopisem si to pokazíš a při osobním setkání tváří v tvář už od tebe bude utíkat. Rozumný Kateřiin muž, přesně tak bych to já brala (tu třetí možnost, jako náhodné setkání a představení se tváří v tvář. Tam se může navázat na to, že si ji pamatuješ z toho autobusu a že se ji jdeš představit i takto osobně)

 
12.06.2017 15:14 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Souhlasím s Kateřinou tady v tomto : "Když si představím, že by mi u bytu (dům nemám), zazvonil cizí chlap, že se chce seznamovat, bylo by mi to nepříjemné a ano, napadlo by mě, jestli nejsi nějaký úchyl. A připadalo by mi to vlezlé a bylo by mi nepříjemné, že třeba dokonce čekáš, že tě budu hned zvát dál anebo že nějaký příslib schůzky mám dávat mezi dveřmi cizímu člověku. "

 

S tím dopisem. Nepadlo tu ještě jak jsi zjistil její adresu. Kdybych já dostala dopis od člověka, komu jsem svoji adresu nedávala a ani by nebylo jasné, že si ji mohl zjistit úředně (třeba seděl na podatelně, kde jsem já dávala žádost dejmě tomu o povolení k výměně oken), byl by pro mě i dopis projevem úchyla.

 

Podle mě není jiné cesty než ji oslovit na nějaké akci, představit se jí a neříkat, že už víš kde bydlí a že sis ji lustroval na fb.

 
12.06.2017 15:23 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

kavenka:

Vždyť píšu, že jsem ji tam několikrát viděl z auta - jednou dokonce jak seče trávu. Číslo popisné není těžké si zjistit třeba na katastru. Já myslím, že tohle by snad nemusel pro ni být takový problém…

 
12.06.2017 15:40 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Dodávám, že v případě dopisu mě nenapadlo, že bys ho poslal poštou! Předpokládala jsem, že v tom případě bys ho prostě hodil do schránky.

Nejlepší varianta se mi jeví ta, kterou psala Kateřina, tedy poslat jí květiny v den narozenin s přiloženým lístkem.

 
12.06.2017 15:45 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Ale tam je pořád ten problém, jak neznámý muž mohl znát datum narození? Mě by na tom nic romantického nepřišlo a naopak by mi to přislo velice vlezlé a stalkerské.

 
12.06.2017 15:53 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Je to jen můj názor samozřejmě. Podle mě se to v současnosti dost přehání, jasně je třeba mít se na pozoru, ale zase tak moc?

Já v tom prostě slídilství nevidím, pokud tedy nebude pokračovat v lustrování přátel atd. , to by mi hodně vadilo kdybych to nějakým způsobem zjistila.

Samotné datum narození mi připadá docela nevinné vzhledem k tomu, že psal o nějaké společné známé ve své rodině.

 

Akorát začínám mít pocit, že se v tom začíná nimrat čím dál tím víc a podle mě méně přemýšlet by bylo lépe.

 

edit:

Mimo to, když už jde o ty narozeniny, tak může poslat kytky ten den, ale o narozeninách se zmiňovat nemusí, že jo. Ne, tedy určitě na vzkazu, když na to přijde.

 
12.06.2017 15:59 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

 

 
12.06.2017 15:23 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Dočítám že píšeš : "Ale měl jsem možnost za poslední cca půlrok asi 3x ji vidět stát před domem - vede tam silnice kudy projíždím.  

Jednou dokonce sekla trávník, ale kdybych zastavil a něco jí řekl, tak se možná vyplaší. Ale hlavně je to o náhodě.  alt "

 

Takže jsi ji tam viděl. No ale přesto je to i s dopisem divný, jak chceš dopis začít? Jej jsem 3x okolo vašeho domu a líbíte se mi, což takto si zajít někdy na kafe? No nevím, já bych na takové seznamování nebyla. Já bych brala přímé oslovení na akci, kde se mi představíš a je okolo hodně lidí.

 
12.06.2017 15:27 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

"Číslo popisné není těžké si zjistit třeba na katastru "  No ale uvědomuješ si, že i to je už lustrování a právě to ji může být nepříjemné?

 
12.06.2017 15:29 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: kavenka: Potkávali jsme se dlouho v autobuse, ale je to už bohužel dlouho. Před cca 10-ti dny na ojedinělé akci a myslím, že si mne všimla. Ale tohle nevím zdaleka jistě. Měla tam hodně přátel kolem sebe, tak se nedalo moc dělat…
 
12.06.2017 15:40 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Mimochodem - proč jí to pozvání nenapíšeš na FB?

Věděla by rovnou kdo jsi.

 
12.06.2017 15:43 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Tak teď si dovolím zase oponovat já. Možná, že je na FB zcela otevřená čemukoliv, ale pokud soudím podle sebe, tak musím říct, že na FB mám mnoho pozvánek k přátelství, několik zpráv ke kontaktu a všechny absolutně ignoruju. FB mě zajímá jen v rámci mých zájmů, ale o žádná přátelství jeho prostřednictvím nestojím.

 
12.06.2017 15:51 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Já myslela nasat zprávu. Ne přidávat do přátel.

Kdybys byla singl, nebyla proti nezávaznému seznámení a přišla ti a FB zpráva od cizího chlapa, nekoukla by ses alespoň kdo to je? A kdyby sis vzpomněl, že to je někdo, s kým jste po sobě pokukovali - i ty po něm, tak bys to taky odmávla jen proto, že napsal na FB a nezazvonil ti u dveří?

 

PS: zdá se, že jsi odmítavá vůči JAKÉKOLIV písemné komunikaci - dopis i elektronická cesta, všechno a-priori špatně. Chápu to, jen mě udivuje záliba v písemném diskuzním fóru. Jak se to dá vydržet - psát si s lidma a číst co píšou?  

 
12.06.2017 15:57 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

" PS: zdá se, že jsi odmítavá vůči JAKÉKOLIV písemné komunikaci - dopis i elektronická cesta, všechno a-priori špatně."

 

Mám z jejich odpovědí úplně stejný pocit. Ale možná má i pravdu… Bohužel pro mne.

 
12.06.2017 16:16 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Tady není žádná pravda ani nepravda - vždycky je to risk - zapůsobit nebo být úplně trapný můžeš být ať zvolíš jakoukoli cestu a může to záviset i na tom, co třeba ani neovlivníš - třeba i na tom, že má platky s kolegou z práce a jen čeká, kdy on se rozvede a pod.

Moje rada je: vyber si způbob při kterém se cítíš být nejsilnější a i že jsi to nejvíc ty - nenuť se do ničeho, co ti není vlastní jen proto, že v nějaké diskuzi se to nějaké babě líbí nebo nelíbí.

 
12.06.2017 16:08 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

To si nerozumíme.

Pokud jde o tazatele, tak dopis do schránky nebo lístek ke kytce, zkrátka fyzický papír, beru pozitivně, však jsem to napsala.

 

Co se týká FB a setrvávání v diskuzích, tak obojí je pro mě zhruba stejné, komunikuji s lidmi o tématech, která mě zajímají, ale přátele si na internetu prioritně nehledám.

To znamená, že přátelství se může později z takové komunikace i vyvinout, to nevylučuji a s pár lidmi, které jsem poznala přes internet jsem v osobním kontaktu. To důležité pro mě, ale bylo, že jsem ty lidi nejdřív poznala a přátelství se vyvinulo časem.

Ovšem když mi někdo napíše o přátelství/schůzku na FB, v diskuzi apod. , aniž bychom spolu dříve něoc sdíleli, není to důvěryhodné.

 
12.06.2017 16:37 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

To jsem pochopila.

Ale stále mi z tvého opakování, jak nevyhledáváš přátelství na FB, není jasné, jestli tedy u ženy tvého typu to má chlap projetý předem jen proto, že se zkusil seznámit pomocí FB (když ty přátelství na internetu prioritně nevyhledáváš) - nebo přeci jen by hrálo roli to, jak je ti sympatický (protože na místě té dotyčné bys věděla, jak on vypadá a působí v reálu) a co konkrétně by napsal?  

 
12.06.2017 17:01 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Tak na základě svého vnímání FB a podobných můžu říct, že u mě bez šance. Resp. kouknu, ignoruju.

Takže, abych pouvažovala alespoń nad tím podívat se například na profil, musel by ten člověk napsat něco, co by mě natolik  zaujalo, že bych byla ochotná věnovat tomu vzkazu víc než 2 vteřiny, tedy, abych ho přečetla.

Prostě dávám přednost osobnímu kontaktu a přestože virtuálná komunikace je již dlouhou dobu zcela běžná, není a nebude důvěryhodná.

 
12.06.2017 17:27 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Bez šance na co?

Abys na zprávu od něj nějak zareagovala? Ani zdvořilostně ne? Abys o tom rande uvažovala?

I když se ti před tím v reálu líbil?

 

Ještě jedna otázka - a není to píš o tom, že bys spíš vůbec nebyla ochotná jít na rande s nikým neznámým - bez ohledu na to, jak by tě o to rande požádal?  Neznáš ho (z práce, z nějaké aktivity, z nějaké společenské akce) - tak koukneš a ignoruješ - i kdyby dělal kotrmelce plavmo u tebe pod okny?

 
12.06.2017 17:48 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Aby byla dušička v peří …

 

Tak ano, bez šance na jakýkoliv další kontakt, pokud by mě nezaujal v prvních dvou vteřinách, abych event. zjistila, že toho člověka odněkud třeba znám.

 

Rozvíjíš teorie relativně zajímavé, ale je to velmi prosté. Nikdy jsem nebyla natolik zoufalá, abych musela vyhledávat kontakt s někým za každou cenu. Buď mě člověk zaujme na první dojem a je jedno jestli osobně nebo virtuálně a pokud ne, nemám důvod plýtvat časem jestli by mě náhodou ten člověk nezaujal na druhý nebo třetí.

 

 
12.06.2017 15:44 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Má ho přístupný jen pro přátele…

 
12.06.2017 16:00 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

A to nejde poslat zprávu?

Já nevím, FB mám, ale nikoho zablokovanýho teď nemůžu najít.

Ale pravda je, že jestli je to nějaká Veselka, tak evidentně byste to projel předem.

Jen mě to napadlo, že by to vyřešilo to, že by se mohla dozvědět hned že na rande ji zve někdo, kdo se jí (asi) líbil a že by to vyřešilo ty obavy ze slídění, kde bydlí, o jakých psala kavenka.  

Jen byste musel mít vysvětlení, jak jste našel její FB - ale jestli máte společné známé i na FB, tak tím je to dané - v podstatě byste (jako) neslídil, jen reagoval (jako) spontánně na facebokové setkání s někým, kdo se vám před tím líbil i v reálu.

Vcelku neškodné - když nenarazíte na nějakou, co bude a-priori problém s jakýkoliv druhem písemného kontaktu.

Což ona klidně může být - to je holt vždycky risk.

 
12.06.2017 16:03 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Souhlasím.  

 
12.06.2017 14:32 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Psal jsi, že nějaké pohledy a úsměvy mezi vámi byli, takže ona ví o tvé existenci a o tom, jestli se jí líbíš také, je už rozhodnuto. Proto si myslím, že pokuď ji zazvoníš u dveří, nebo ji napíšeš dopis, je jedno, protože výsledek bude stejný. Pokud se jí líbíš, tak bude milé překvapená ať to uděláš jakkoliv.  

Dopis je akorát víc romantičtější 

 

Pokud by to byla žena, která by o tvé existenci nevěděla, tak bys opravdu mohl působit jako úchyl.  

 

V obou případech je lepší ten dopis

 
12.06.2017 15:54 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Tak nevím… jsem z těch odpovědí na rozpacích. Byl jsem odhodlaný ten dopis s květinami poslat a teď zase váhám.

Mám pocit, že ať udělám cokoli (čekat až ji zastihnu před domem, návštěva, dopis, .) všechno je špatně…

 

Vím sice o jedné akci, kde bych ji měl potkat, ale je až 12. srpna a bude tam moc lidí, kdoví jestli se potkáme…

A hlavně do té doby sedět se založenýma rukama?

 
12.06.2017 15:57 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Víš co, něco Ti povím. Líbit se Ti to nemusí, ale měl bys míň přemýšlet, pro něco se rozhodnout a prostě to udělat. Nějak to vždycky dopadne. Čím víc o tom budeš přemýšlet, tím spíš se budeš bát něco udělat a buď to něco, ať už to bude cokoliv, uděláš úplně blbě a nebo neuděláš vůbec nebo prostě až se odhodláš budeš už druhý.

 
12.06.2017 16:07 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Veselka:

Děkuji za upřímnost a plně souhlasím s tím co píšete.

Je rozhodnuto:

Píšu dopis a posílám přes kurýra s kytkami v den narozenin o kterých se vůbec nezmíním!

a kdybych ji někde potkal stát u domu a bude sama, tak zastavím a zkusím to i přímým oslovením.

 

Děkuji za názory přátelé a klidně napište další názory…

 
12.06.2017 16:09 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

A já ti poradím zase něco jiného: raději dvakrát měr a potom řeš, na tom se dá taky ledacos pokazit.  

 

Na té akcí ji zkus vyhledat a pusť se sní do řeči. Ať ji budeš kontaktovat jakkoliv, tak za mě bych ti nedoporučovala se jí vyznat a dávat ji najevo, jak jsi zní hotový. Kytky bych ji asi taky hned neposilala.  Pokud do tebe není takový Blázen, jako ty do ní, tak by ji to mohlo odradit. Ona by to už brala tak, že by si s tebou na té kávě už musela něco začít, kdyby s tebou šla. Kdez to když ji pozveš jen na kávu,  tak to ještě pro ni nemusí nutně znamenat, že si s tebou něco musí začít, ale necháš tomu volný průběh a nebudeš na ni vyvýjet žádný nátlak. Necháš ji tak Svobodu.  A na tu kávu se s tebou nebude bàt jít a tak budeš mít šanci ji v případě zaujmout.  

 

 
12.06.2017 16:14 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

"Mám pocit, že ať udělám cokoli (čekat až ji zastihnu před domem, návštěva, dopis, .) všechno je špatně… alt "    Ale to není cokoliv, to jsou jen tvé návrhy, my ti radíme něco jiného. To je zkusit ten fb s vysvětlením, jak to píše Kateřina či počkat na nějakou akci. Ale čekání se nelíbí zase tobě. Ale víš co, začínám mít z tebe takový nepříjemný pocit, působíš už hodně umanutě a stále dáváš víc a víc najevo své chtění. Počítej s tím, že je velká pravděpodobnost, že to nemusí vyjít (jak má okolo sebe hodně přátel-nepotřebuje další  a asi bude i uzavřenějším, když svůj fb má zamčený). Podle mě zjištění lustrace ji vyděsí, mě by vyděsila. Takže jediná možnost je hrát si na nelustrujícího. Akorát  se mi už samotné příčí něco takového radit, nechtěla bych, aby někdo na mě hrál divadlo jak mnou není posedlý a přitom byl.

 

 
12.06.2017 16:24 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

A další otázka co mě teď napadla. Jak vlastně znáš její jméno? To ses byl dívat na zvonek u jejího domu?  

 
12.06.2017 16:30 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

To je na tom fb profilu přece…

Teď zase mám pocit, že hledáte problém ve všem vy!

 
12.06.2017 16:37 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Nehledám problém, píši jak bych to vnímala já, kdyby mě nějaký cizí chlap lustroval.  

 

Apropo, tobě by se líbilo, kdyby tě nějaká cizí žena a dejme tomu nějaká, jaká by ani nebyla tvůj typ, takto lustrovala? Kdyby u tebe zazvonila, nelíbila by se ti a přinesla by si něco pánského, třeba štangli salámu (opak kytky pro ženu) a vyklopila by na tebe, jak si vše o tobě zjistila, kde všude tě hledala  a že by chtěla s tebou chodit? Nebo víš co, kdyby to třeba byl nějaký homosexuál? Tím se homosexuálům nevysmívám, jen chci, abys to pochopil i z druhé strany. Někdo úplně cizí na tebe zazvoní, už o tobě toho hodně ví a čeká, že ty budeš nadšený? Tobě by se takové lustrování líbilo?  

 
12.06.2017 16:47 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Pro boha živého jaké lustrování? Viděl jsem ji ze silnice - z autobusu / z auta kde bydlí… vídali jsem se v busu a na akcích. Co je na tom lustrujícícho? Psal jsem, že má několik společných známých jako já a tam měla profil z fotkou?

Co je na tom všem za lustrování? Fakt tomu nerozumím…

 
12.06.2017 17:02 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Ale kde jsi vzal její jméno?

 
12.06.2017 16:38 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

"To je na tom fb profilu přece…"  Vím že je to na fb, ale jak jsi vůbec věděl pod jakým jménem ji máš hledat?

 
12.06.2017 16:41 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Má tam fotku kristepane!

 
12.06.2017 17:16 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

kavenko, to je jednoduchý - někoho vidíš na ulici, pak uvidíš jeho fotku někde mezi přáteli svých přátel na FB a když si to rozklikneš, tak víš vše, co o sobě ten člověk do éteru veřejně říká. když tam má jméno, víš i jméno.

To se myslím za slídění považovat nedá.  

A do jisté míry ani adresa, pokud vidíš někoho jít domů, tak tu adresu víš i bez katastru - číslo je na baráku a ulice na rohu.

 
12.06.2017 17:18 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Kateřino, děkuji za vysvětlení. Sama fb nemám, tak mám za to, že se hledá podle jména.

 
12.06.2017 17:30 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Ano, ale i přezdívky. A FB ti dokonce nabízí lidi podle toho, s kým se přátelíš, nebo z jakého jsi města.

Vykoukne na tebe: tyhle lidi možná znáte.  

Najdeš tak náhodou i lidi, co na FB občanské jméno vůbec nepoužívají - právě podle fotky nebo přezdívky.

 
12.06.2017 17:41 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Tak to pak nahrává té situaci, se kterou jsme my dvě souhlasily. Napsat té dotyčné, ahoj, přes naši společnou známou (příbuznou) na mě vykouklo tvoje jméno s fotkou  a já si uvědomil, že tě už dlouho znám, jezdili jsme spolu autobusem a já tě vždy obdivoval jak jsi optimisticky i po ránu naladěná. atd. atd. Víc už radit nechci  

 
12.06.2017 17:42 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Tedy napsat na ten fb, to jsem zapomněla dodat.

 
12.06.2017 20:16 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Já bejt chlap a tuhle diskuzi si přečíst, tak se na nějaký seznamování vyse. u a půjdu raděj za chlapama do hospody.

 
12.06.2017 20:19 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

PS: pardon - špatně zavěšeno, úmysl byl to zavěsit pod celou diskuzi komplet, nejen pod výměnu názorů nás dvou.  

 
12.06.2017 20:55 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

   Proč?    Však už jsme poradili dobře, ne?  

 
12.06.2017 21:15 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Proč?

Tak když to shnu, tak dnešní ženskou nesmí osobně oslovit (úchyl) , dát jí kytku (moc tlačí na pilu) , přiznat jí sympatie (připraví ji tím o svobodu) poslat jí dopis poštou (stalker) , poslat dopis po messengerovi (ještě větší stalker) donést jí dopis osobně (úúúúplně největší stalker) , napsat jí na FB (to dělají jen zoufalci) .

Takže ani mě - jako ženskou - už tak nějak nenapadá, co by měl dělat.

 Asi čekat na osud, až to spadne z nebe samo… nebo se dát k hasičů, zapálit jí barák a vynést jí z plamenů! A objednat si k tomu symfonický orchestr!

 

Kdyby si hodil korunou, udělal by líp, teď až udělá co udělá, dopředu bude mít pocit, jak je to blbě. A to si moc nepomohl…

 
12.06.2017 21:31 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

To by byl trestný čin výtržnictví ne?  

 
12.06.2017 21:47 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Kdyby se na mu to přišlo, tak i něco mnohem horšího.  

 
12.06.2017 22:21 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Nezakazujeme mu ženu oslovit. Může ji oslovit na nějaké akci. A také ji může napsat na ten fb, když mají tu společnou známou a odvolat se na ni, někde to tu píši 

 
12.06.2017 22:25 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Překopíruji své dnešní psaní  co dle mě může :  Napsat té dotyčné, ahoj, přes naši společnou známou (příbuznou) na mě vykouklo tvoje jméno s fotkou  a já si uvědomil, že tě už dlouho znám, jezdili jsme spolu autobusem a já tě vždy obdivoval jak jsi optimisticky i po ránu naladěná. atd. atd.

 
12.06.2017 23:02 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Kávenka:
Tohle je vážně dobré! Píšu si, děkuji… alt

 
12.06.2017 16:34 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: Udělám jednoduchý kompromis - hodím ji stručný dopis do schránky, kde ji jemně naznačím, že je mi sympatická a s tím, že jsme se dříve potkávali a požádám ji o kontakt, zdali by si chtěla dopisovat, případně nezávazně někam zajít… Tím snad nic nepokazím.
 
12.06.2017 16:43 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Jak myslíš …

 
12.06.2017 16:43 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Já bych ji nepsala ani to, že je ti sympatická alt to je stejné, jako bys jí řekl, že jsi do ní páv. Jen ji někde pozvy. Tím nepokazíš už vůbec nic.  

Myslím, že ti tady napsalo hodně lidí svůj názor všichni budeme určitě rádi, když nám potom řekneš, jak jsi to vlastně udělal a jak ti to dopadlo.  

 
12.06.2017 16:53 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Dáreček:

Děkuji. Bude to docela problém, díky tomu, co zde zaznělo za protichůdné názory.

 

Nejspíš to ale dopadne tak, že ať udělám cokoli, tak se nejspíš nestane vůbec nic, což je ta nejblbější varianta…

 
12.06.2017 17:04 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Udělej to tak, aby ses v případě odmítnutí necítil trapně . Proto ti Radim, aby ses ji hned nevyznával a jen ji pozval.  

 
12.06.2017 17:09 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Kdyby ti někdo napsal, že jsi mu sympatická, a proto tě zve na rande, nebo nedejbože kdyby ti dal kytku, tak ty bys měla pocit, že si s ním na tom rande musíš něco začít a že už nemáš svobodu v tom nepokračovat?

 
12.06.2017 17:28 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Kdybych sním po takovém jeho vyznání na tu kávu šla, tak už bych měla pocit, že se odemne už něco očekavá. Pokud by se mi ten kluk hned nelíbil, tak bych od toho asi dala ruce pryč, abych mu nedávala planné naděje. Kdyby mě jen tak někde pozval, tak by to na ně nepůsobilo tak závažně a tím má šanci mě ještě zaujmout. Aspoň já to tak mám alt 

 
12.06.2017 17:30 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Prostě netlačit na pilu

 
12.06.2017 17:40 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

No tak podle mě je normální jít na rande s tím, že od toho oba něco čekáte, a oba máte možnost v tom podle libosti nepokračovat, ale holt jsi jiná generace nebo asi jsem nějaká divná nebo co.  

 
12.06.2017 18:19 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Já bych se toho lekla, kdyby se mi nějaký kluk hned vyznával a mě se při tom hned nelíbil… každý to máme asi jiné. Kdyby se mi kluk který se mi vyzná libil, tak to není problém a přijala bych na rande nabídku ráda. V opačném případě takové vyznání spíš u mě může udělat neplechu. Proto mu radím, aby se ji hned nevyznával.

 
12.06.2017 17:07 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Ještě dodatek - ten dopis do schránky hodím sám, protože kdybych ho poslal kurýrem, věděla by, že jsem asi někde zjišťoval adresu, což by bylo nežádoucí - v tom má kavenka pravdu.

 
12.06.2017 17:31 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Napíši ti ještě další zkušenost. Kamarádka se před asi 25 lety seznamovala přes inzerát. Tehdy to byly klasické inzeráty v novinách. Kluk do odpovědi napsal adresu, kamarádka mu na ni odpověděla, napsala ze slušnosti svoji a navrhla termín setkání někde jinde, nebylo to u nich doma, takže vůbec před jejich  dům neměli co jezdit. A teď asi 2 kluci nezávisle na sobě den před tím srazem přijeli před jejichdům a do plotu dali kytici s lístkem, že se těší na schůzku. Mohu ti napsat, že to absolutně nikoho z rodiny nepotěšilo, ani ji či její sestru. Nebylo na tom nic romantického, každého z nich napadlo, že už si přišel dopředu prohlížet dům a z jakého kamarádka pochází prostředí. Na tu schůzku už šla s averzí a s nikým z nich nechodila a už vůbec "mu nedala". Ani pusu. Vzala si pak dalšího kluka z inzerátu, který se takto neangažoval.  

 
12.06.2017 17:30 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Zaznelo tady vic nazoru. Ja bych na tvem miste napsala nejaky strucny vtipny text s pozvankou do nejake kavarny, udala bych tam den a cas a svoje tel. cislo a vlozila (nebo namalovala)  ctyrlistek pro stesti. Kytku bych ji donesla az na rande.
Good luck!  

 
12.06.2017 18:24 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

 
12.06.2017 18:22 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Já bych byla pro setkání na nějaké akci, navázání hovoru, no a pak by to šlo samo .

Posílání dopisu, čekování FB, psaní zpráv, atp. , to vše na mě osobně působí jako již zmiňované stalkerství nebo úchylactví. Lekla bych se a polichocení by střídaly obavy. Nevím, bylo by to prostě divný. Kdybyste se aspoň trochu znali, ale pokud ne, působilo by to spíš děsivě (z mého pohledu).

Ale znovu říkám, že je to můj osobní dojem, jiná žena z toho může být naopak paf.  

Vidím, že už sis vybral, tak hodně štěstí!

 
12.06.2017 18:54 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Kdyby to byl stalking, tak by to muselo být opakované. Při napsání jednoho dopisu nemůžeš pociťovat takové nebezpečí.

 
12.06.2017 19:00 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Klidně ta žena může mít i u jednoho dopisu do své schránky ve svém soukromí představivost, že pokud si ji už jednou našel a dal do toho tu energii, bude mít energii i do dalšího pronásledování.  

 
12.06.2017 19:05 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Když ti napíše někdo napíše dopis a hodí do schránky, tak to přeci neznamená, že tě také pronásleduje alt  to bys mohla obvinit z pronásledování i pošťáka. Mě to připadá jako nesmysl.  

 
12.06.2017 22:46 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

kavenka: mi připadáte, že trpíte chorobnou představou, že každý neznámý chlap který se vám jakoukoli formou ozve je stalker nebo úchyl.

To je potom těžké. Jen mohu doufat, že dotyčná dáma není stejně "paranoidní"…

 
12.06.2017 22:49 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Tak záleží na formě ozvání se. Jak píši, na společné akci tváří v tvář je to naprosto v pohodě.

 
12.06.2017 19:07 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Přesně tak, jak píše kavenka. Samo, že stalking v pravém smyslu znamená to, co píšeš, ale pocity ohrožení, zkrátka něčeho, čemu by se laicky mohlo taky říct stalking, by i jeden dopis skutečně vyvolat mohl.

Ale jak jsem psala, záleží na tom, jak by to ona vnímala, jakou má povahu atp. Já jsem hodně opatrná obecně, na ohrožení svobody jsem extrémně háklivá, tak je nasnadě, že já konkrétně bych z toho nadšená nebyla. Další by to cítila obdobně, no a jiné by to třeba přišlo ohromně romanatické.

Rosamunda Pilcher hadr, haha

 
12.06.2017 19:16 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

To je prace s jednim nesmelym chlapem. Posli ji smajlika a pozvi ji na kafe.


 
12.06.2017 21:40 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Očividně má tady každý návrh své odpůrce, ale neviděla jsem tady ještě odpůrce na email. Co vy na to?  

 
12.06.2017 21:45 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

To by byl spam.

A podezření na pokus o šíření viru.

 

Ale vážně: já emaily z neznámých adres vůbec neotevírám.  

 
12.06.2017 22:35 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Rád bych vysvětlil a upřesnil několik věcí:

Padlo tu, že působím už hodně umanutě a stále dávám víc a víc najevo své chtění. Může to tak vypadat, ale není - pro mne není žádný problém si na svoji příležitost počkat třeba měsíce nebo déle!

Ale zapomínáte, že jde o to, že čas pracuje proti mne - jak to správně napsala Veselka:

prostě až se odhodlám budu už druhý (pokud sa tak už nestalo). A na to byste neměli zapomínat.

 

Je opravdu něco zásadně špatně na tom, že v dopise zmíním, že je fb profil jsem našel mezi společnými přáteli?

 

Listicka:

Práce s jedním nesmělým chlapem? Ok. beru… ale jistě jste si ráčila všimnout, že to není zrovna ideální situace. (pro mne).

 

Jeden závěr jsem si nicméně z celé diskuze vzal:  nemá žádný smysl "kroužit" kolem jejího domu,  asi musím doufat v přízeň osudu, že se někde potkáme…

Je to blbý, ale asi je to tak.

 
12.06.2017 22:55 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

"Je opravdu něco zásadně špatně na tom, že v dopise zmíním, že je fb profil jsem našel mezi společnými přáteli? " Ale vždyť to píši že můžeš, můžeš se odvolat na ty společné přátele!  Ale napsat ji to do toho fb.

 
12.06.2017 23:21 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Už jsem psal, že přes fb nelze - vrací, že uživatel není dostupný. To se dá v pravidlech nastavit.

Jediná možnost je ten dopis do schránky.

 
12.06.2017 23:32 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

A víte, že si myslím, že jste si z toho nevzal to pravé?

Podle mě jste si měl vzít to, že "zásadně špatně" je tu evidentně pro každou něco jiného (a ta rozdílnost mě samotnou až překvapila, čekala jsem že to budou jen nuance, ne vyložená opozice) .  

Evidentně žádný univerzálně přijatelný způsob neexistuje, na každou platí něco jiného. Mě by odradil chlap za dveřma, jinou dopis ve schránce, třetí kytka a vyznání, čtvrtou zpráva na FB. I kdyby pět z nás se shodlo, že dopis je fajn, ona může být ta šestá, co jí jsou dopisy k smíchu. I kdyby pět z nás radilo kytku, ona může být ta šestá, co za kytkou bude hledat problém. I kdyby pěti z nás vyhovovala komunikace přes FB, ona může být ta šestá, co bude zprávu na FB ignorovat. I kdyby pěti z nás vadilo, že chlap zná naši adresu, ona může být ta šestá, které to bude připadat romantické.

 

Jste možná nesmělý, ale přeci některý z těch způsobů sznámení je vám bližší. Tak už se raděj neptejte, aby vám ho někdo zase nezpochybnil a vaši nejistotu dál neposiloval - a udělejte to. Cokoliv, ale ať je to to, co je vám vlastní! Buďte svůj. Protože vy s ní (snad) budete chodit, ne my. A ona musí mít ráda vaše nápady ne ty naše.

 
12.06.2017 23:45 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

PS: Jo a teď paradoxně po mém projevu projevu, jak nemáte dát na cizí rady, ale jen sám na sebe, mě napadla ještě jedna rada a nevydržím si ji nechat pro sebe - nemáte náhodou mezi těmi společnými známými někoho, komu by se dalo svěřit a kdo by se postaral o vaše náhodné setkání? Vytáhl ji třeba někam, kde "náhodou" budete vy a kdo vás seznámí? Nebo kdo by měl šanci zjistit, kde někdy bude ona a s kým byste tam šel "náhodou" taky a tedy opět vás mohl seznámit?

Mám pocit, že přímou nezávaznou komunikaci na neutrálním území tu nezavrhoval opravdu nikdo (snad jsem nic nepřehlédla).

 
13.06.2017 00:05 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

To je dobrý nápad.

 

Ještě k tomu zablokování fb pro cizí psaní. To by svědčilo o tom, že opravdu žádné cizí psaní nechce, tedy ani ne dopis do schránky. Ale to s tím "náhodným" setkáním je dobrý nápad.  

 
13.06.2017 09:32 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Kavenka:

 

"Překopíruji své dnešní psaní  co dle mě může :   

Překopíruji své dnešní psaní  co dle mě může :   Napsat té dotyčné, ahoj, přes naši společnou známou (příbuznou) na mě vykouklo tvoje jméno s fotkou  a já si uvědomil, že tě už dlouho znám, jezdili jsme spolu autobusem a já tě vždy obdivoval jak jsi optimisticky i po ránu naladěná. atd. atd. "

 

Tohle je hodně dobré… ale nevadí to tykání?

 

 

 

 

 

 
13.06.2017 11:38 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Psala jsem to v duchu tohoto webu, kde si tykáme. Jasně že na reálný život se to musí upravit do vykání.

 
13.06.2017 07:49 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Paní Kateřino, znám asi 3 lidi, které má na fb v přátelích a troufám si tvrdit, že jsou to její velmi dobří známí. V mém případě už tak ne, kromě jedné, která je má rodina jak jsem už napsal (tipuji, že jsou spolužačky ze střední školy).

Mne tato možnost samozřejmě také napadla, a také si myslím, že by to byla ze všech možných variant ta nejlepší, ale já si připadám dost trapně to po někom chtít a vůbec "tahat" do toho někoho třetího. Vlastně ani nevím, jak bych to měl té třetí osobě sdělit nebo alespoň naznačit.

 
13.06.2017 11:46 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

A co jsou zač ti 3 známí co mí  v přátelích, jsou to muži / ženy, stejně staří, mladší, starší, co mají společného? Tedy musím přiznat, že jsem nad tím přemýšlela a pořád mi na tom něco nesedí. Hlavně to, že nechce, aby ji jen tak někdo psal na fb, když má prijímaní psaní od cizích zablokované. Otevřený člověk by si to nezablokovával. Také to, že na těch akcích má hodně lidíé kolem sebe. Jsou to také muži? Já myslím, že pokud je taková milá, určitě by o ni stálo víc mužů a měla už hodně příležitosti k seznámení. To nemyslím tak, abys teď se máš rychle snažil tlačit na pilu a rychle se s ní chtěl seznámit. Chci tím říct, že určitě musela už před tvým zájmem mít víc nabídek a kdyby chtěla, dávno by nebyla sama.

 
13.06.2017 12:17 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Všichni ti známí jsou ženy. Dvě stejně staré a jedna cca v mém věku.

… a když nad tím přemýšlim, tak ty ženy nemají společného nic. Jedna je ze stejné vesnice, druhá pravděpodobně spolužačka (ta příbuzná) a ta třetí nevím…

 

Na to ostatní vám neumím odpovědět. Vztahy určitě měla,  protože jsem náhodou někdy před měsícem našel její komentář k příspěvku nějaké její šťastně zadané kamarádky, kde si ji postěžovala - a teď doslova cituji: "u mne bohužel kretén střídá kreténa".

Takže jsem usoudil, že zadaná pravděpodobně není. Ale je to měsíc, mohlo se to změnit. Víc vám k tomu neřeknu…

Mne se to jeví tak, že je zklamaná vztahy a možné teď ani nikoho nehledá/nechce. To jen hádám…

 

 

 

 
13.06.2017 12:28 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Klidně mi tykej, tady se tyká a já bez tvého dovolení takám taky 

 

 

" a teď doslova cituji: "u mne bohužel kretén střídá kreténa". "   No a ty ji chceš do tady tohoto rozpoložení hodit dopis do schránky.  

 

Hele dělají se ještě další věci, ale to taky není moc košer. To je zjistit zájmy těch společných známých, přes ty (zájmy) se víc skamarádit s těmi svými známými a doufat, že se přes ně dostaneš k té své vyvolené. Jenže jednak je to také běh na dlouhou traď, to už bude rychlejší počkat na toho 12. srpna a jednak to není košer a i ty ženy - ty společné známé se do tebe mohou zamilovat a pak se to vše ještě zkomplikuje a můžeš i těm známým ublížit. A stal by se z tebe manipulant.

 
13.06.2017 12:49 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Kávenko… Já nad tím taky přemýšlel, ale fakt jestli mne zařadí mezi kretény snad bude záležet i na jeho věcném obsahu, nemyslíš? alt

 

Musel jsem se zasmát tomu, že by se do mne některá z těch žen mohla zamilovat. Tak toho se fakt nebojím. alt alt

 

K tomu 12. srpnu: Ano máš pravdu… Já tam jistou šanci vidím. Jediné z čím mám problém je, že bude asi hodně těžké vystihnout okamžik kdy bude sama. To se zřejmě nestane. Vím, že má hodně blízký vztah se svoji dcerou, přijedou téměř jistě spolu a na místě akce potká asi řadu známých (stačí jen pár). Myslím, že nebudu mít problém za ní jít s oslovením, ale je těžké začít seznamování, když u toho asistuje jeden či více čumilů. alt

 
13.06.2017 13:06 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

To je zase nová informace, že tam bude i dcera… hm. a co to bude za akci, něco typu třeba jako bývá na podzim výlov rybníku a u toho spousta stánků?  

 

A proč by se do tebe nemohly zamilovat?    Nebo i třeba ne zamilovat, ale jistě by žádná nepohrdla dobrým kamarádem. Dobrých kamarádů není nikdy dost.

 

Mě přijde, že to s tím dopisem pořád nechápeš. Nebo ani tak nejde o dopis, ale o to, že narušíš její soukromí. Ano, někdo může namítnout, že i pošťák hází dopis do schránky, ale to je naprosto jiná situace. Pošťák hází dopisy, které přijdou buď od lidí které zná a dala jim svoji adresu či hází dopisy úřední.

 
13.06.2017 13:18 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Já netvrdím, že tam dcera jistě bude - třeba taky ne. Vím jen, že skoro všude chodili spolu… jak to bude tam já nemůžu vědět, i když by mi to pomohlo…

Je to každoroční akce jednoho pivovaru. Hudba, spousta stánků a hlavně spousta lidí.

 
13.06.2017 13:32 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Hm… tak když si tyto akce představím, hluk, stánky, spousta lidí… to není nejlepší atmosféra na vnímání seznámení. Fakt už nevím co bych poradila a nechci tě odrazovat.

 

Nenapadá mě už nic lepšího, než napsat to, co ti už napsala Kateřina. S dovolením to překopíruji : "Jste možná nesmělý, ale přeci některý z těch způsobů sznámení je vám bližší. Tak už se raděj neptejte, aby vám ho někdo zase nezpochybnil a vaši nejistotu dál neposiloval - a udělejte to. Cokoliv, ale ať je to to, co je vám vlastní! Buďte svůj. Protože vy s ní (snad) budete chodit, ne my. A ona musí mít ráda vaše nápady ne ty naše.

 "

 

Opravdu udělejte to,  v čem se cítíte nejpevnější a uvidíte. A určitě dějte vědět jak to dopadlo. Hodně štěstí 

 
13.06.2017 13:46 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Děkuji za podporu a hlavně za názory. Hodně z toho jsem si vzal za své a snad povedou mé kroky správným směrem… A to štěstí budu rozhodně potřebovat.

 
12.06.2017 23:46 Uživatel: Petr_70
Věk:  45
0-100
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

Kateřino, děkuji za názor. Má nesmělost možná vyplívá z toho, že jsem již byl smířený se svoji trvalou samotou a nečekal jsem, že mne v životě může potkat něco takového, co jsem popsal.

 

Zkusím ten dopis do schránky, bez jakýchkoli obezliček a děj se vůle boží.

 

Nejspíš se nestane vůbec nic, ale kdyby náhodou nějaká odezva byla, dám vědět jak to dopadlo!

Mějte se a díky za podporu.

 
14.06.2017 20:20 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Zakoukaný do jedné ženy - jak ji oslovit?
Text uživatele: 

 


V tématu byl bohužel překročen maximální počet reakcí (100 ks) a téma tak může být zátěží pro server. Z toho důvodu bylo zamčeno a není možné psát nové reakce.


V případě zájmu prosím vytvořte nové téma.


Děkuji za pochopení.


10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Je možné ze nase ,,kamaradstvi’’ dospeje ke vztahu 4 1321x
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 2857x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 2659x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 1754x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 1495x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 1689x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 1740x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 5 2071x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 1768x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 2443x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny