Téma: Nenávist v rodině - opilecká scéna sestry

29.03.2012 08:17
Uživatel: Bárt S.
Věk:  43
bart1.jpg
0-100
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Myslel jsem si, že jsem schopen řešit situace, které jsem do tohoto týdne znal jen z vyprávění a nebo televize. Nejsem, jsem bezradný, zklamaný, smutný z toho, co se událo.

 

Moje sestra je rok bez práce, je to ten typ člověka, který má na všechno čas, pokud ji nebudu držet za ruku a nepřivedu jí k zaměstnavateli asi si nic nesežene, měla dvě práce a tu jí vždy sehnal někdo jiný.

Situace se opakuje a tak je bez peněz bez bydlení (bydlí u mojí matky). Do tohoto roku žila anonymně, mimo rodinu, měli jsme podezření, že něco není v pořádku, ale vše k nám dorazilo zprostředkovaně. Až nyní vidíme, jak vlastně žije, bez zájmu o svoje děti (17 a 12 let), bez velkého zájmu, aby opět zapadla do společnosti, byla mezi lidmi a pracovala, tak nějak jí vohovuje, že jí náš otec s matkou živí i když sami mají málo. V úterý jsem se z Moravy vrátil z pohřbu, unaven, vyčerpán, těšil jsem se na děti, které nám matka hlídala. Telefon od bývalého švagra (sestra je rozvedena) přijeďte domů, tvoje sestra je opilá, "vychovává" děti, které utekly ven, byl jsem pro ně, vezu je k sobě.

Měl pravdu, když je někdo takto opilý je to strašné, když je to žena je to šílené. Nevěřil jsem a to nejhorší bylo přede mnou, když jsem jí po hodině vzbudil pustila se do mě, jsem pro ní nenáviděný bratr, protěžovaný, rozmazlený, škoda, že jsem na tu těžkou nemoc před pár lety neumřel, nenávidí všechny moje děti, manželku, za všechen stav mohu jen já.

Spadla mi brada, odešel jsem, začala se prát s matkou a to bylo na mne příliš, zneužil jsem své fyzické převahy a sestru dvakrát udeřil, na ty její oči nezapomenu. Mám výčitky. Začala opilecká scéna, pralo se špinavé prádlo - 20 let zpátky, bylo to nechutné. Bydlet v paneláku, tak na nás zavolaj sousedi policajty. Pozdě večer jsem odjel domů, bydlím 80 km od matky, nemohu stále uvěřit tomu, co se stalo. Nemám zájem sestru vídat, to co mi řekla dává smysl, vlastně se celý život ke mně takto chovala, stále mi něco kritizovala, mám sice novou, ale špatnou koupelnu, sice nová televize, ale špatný obraz, první dcera je na vysoké, ale to není moje zásluha. Její dítě jsem před měsícem hledal v Hradci, protože uteklo z domova. Stále jsem to omlouval.

 

Jsem bezradný, nevím jak dál, jsem vážně zralý na psychologa, podnikám, mám vlastní fungující rodinu, všichni jsme už konečně zdrávi, ale již rok řeším sestru a její neutuchající stav s psychickým terorem, trápí naší mámu, která jí dala střechu nad hlavou. Já bydlím jinde, můžu "utéct", ale máma ne. Tak jsem sestře řekl, najdi si do srpna práci a odstěhuj se. Nemá v sobě špetku pokory, ublížila nám, ví to, je spokojená. Nevím co bude dál.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.03.2012 11:10 Uživatel: Julie
Téma: Nenávist v rodině - opilecká scéna sestry
Text uživatele: 

  Tak na chocholouška je zralá Tvoje sestra, né Ty i když si to myslíš. Její celoživotní problém bude asi závist a pokud se to táhne už od dětství, tak to přerostlo v solidní nenávist. To ultimátum je dobré, alespoň uchráníš rodiče od ekonomického příživnictví Tvé sestry. Od čeho je ale neuchráníš jsou ty starosti a trápení. Jedině snad být nápomocen, vyslechnout, utěšit, ale to je taky asi všechno. Podle mého měli říct dost už po pár měsících, ale kdo jsme v tomhle prorokem. Chápu, že je Ti to líto, mě by to štvalo taky. Drž se!

 

 
29.03.2012 11:11 Uživatel: Kath
Věk:  40
kachna.jpg
0-100
Téma: Nenávist v rodině - opilecká scéna sestry
Text uživatele: 

no, ono nezbude než aby si máma dupla. Vy ji můžete podpořit, ale ona musí vydat příkaz. Je tu spousta možností, prodat domek od mámy a nastěhovat si mámu k sobě příp. koupit byt blízko vás... Nebo i garsonku v pečovateláku nebo domově důchodců...

Hlavně máma musí chtít se osamostatnit, sestra z bytu dobrovolně neodejde a i kdyby se to podařilo, bude se stále vracet a mámu deptat...

 

 
29.03.2012 11:33 Uživatel: Bárt S.
Věk:  43
bart1.jpg
0-100
Téma: Nenávist v rodině - opilecká scéna sestry
Text uživatele: 

Děkuji za vaše názory, moc si toho cením, dům je psaný na mě, uvažoval jsem, že ho prodám, mámu nastěhuju ke mně, stejně je vdova, s otcem je rozvedená, vyplatím sestru ať si tedy žije vlastním životem. Máme je vdovou sotva půl roku, ještě se s tím nevyrovnala, je chuděra hubená, uzlíček nervů, tu rozhází i změna počasí - koho taky ne happy, bez prášků neusne a nyní tohle. Jde nám hlavně o její děti, aby dostudovaly a měly klidný domov. Pořád si ale říkám, odsoudit někoho je velmi jednoduché, jenže po tom všem si myslím, že sestra ani nemá zájem vztahy narovnat, nebo se sama pokusit svůj problém resp. náš problém řešit.

 
29.03.2012 11:37 Uživatel: Julie
Téma: Nenávist v rodině - opilecká scéna sestry
Text uživatele: 

  Máš dobré srdce, rodina je základ a pořádek je nutnost, jinak to nemůže fungovat. Děti za mámu nemůžou, ale i tohle by mělo mít určitou hranici. Ať se rozhodneš jakkoliv, rozhodně to konzultuj s manželkou, ať to Váš vztah nezničí taky.

 
29.03.2012 11:39 Uživatel: Bárt S.
Věk:  43
bart1.jpg
0-100
Téma: Nenávist v rodině - opilecká scéna sestry
Text uživatele: 

To máš pravdu, žena je z toho taky na prášky, už nás ty nekonečná témata o sestře všechny pěkně unavuje, to nemá konce a nejhorší je, že se sestřiny problémy stupňují, když už si myslíme, že nás nic horšího nemůže potkat přijde další rána, která násobí tu předchozí.

 
29.03.2012 12:09 Uživatel: Innes
Věk:  57
100-500
Téma: Nenávist v rodině - opilecká scéna sestry
Text uživatele: 

Ahoj, tuto zkusennost mam za sebou co popisujete. V prvni rade musi chtit matka, dat zruseni pobytu dceri. V me rodinne to tak bylo, zacla matka a my ji podporili. Dodnes se sestrou nemluvim-a nechybi mi to, neprestala pit. Drive jsme ji omlouvali, litovali, pomahali a take to nikam nevedlo a stejne nevede. Vsichni jsme byli spatni a neschopni a kdyz jsme to uz nezvladali, tak  jsme promluvili s matkou, ktera zacala jednat a jak je videt, sestre to ani nevadi je stejna, ale my mame klid. Cim vice bychom ji omlouvali a pomahali, tim vice by se nestarala o sebe a nepochopila by, ze ma take jako dospely jedinec nejake zavazky jak k detem tak i k sobe. Moje matka i kdyz ve skrytu duse nesla nad dcerou toto rozhodnuti a verila, ze se sestra zmeni a urovna se to, toho nedockala.

 
29.03.2012 12:24 Uživatel: Kath
Věk:  40
kachna.jpg
0-100
Téma: Nenávist v rodině - opilecká scéna sestry
Text uživatele: 

Barte, o její děti se stará otec, ne? jak jsem pochopila z prvního příspěvku. Nebylo by řešení, aby se k němu přestěhovaly na trvalo?

Nemůžeš spasit svět, to není v lidských silách. snaž se pomoci krok po kroku a začni s mámou...

Dům klidně prodejte ale sestře nedávejte ani korunu, stejně peníze utratí za chlast... uložte je pro její děti, ty to časem ocení...

 

 
29.03.2012 20:10 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Nenávist v rodině - opilecká scéna sestry
Text uživatele: 

Barte, je to trápení, ale i když je to tvoje sestra, vyrostli jste v rodině, v jednom hnízdě, tak v dospělosti jste vylítli do světa a máte každý svůj život. Sestra vztáhla ruku na matku a na tebe a udělá to zase. Pro mně by byla již cizí člověk. Snad jsou její děti s otcem a dostudují, ona si zvolila svoji cestu životem. Teď jde o starou maminku, která si zaslouží po smrti muže klidné dožití. Pokud bude tvoje žena a maminka souhlasit, vemte mamku k sobě, barák zamkněte a basta /asi bych ještě nic neprodávala, ale je pravda, že je to na zvážení/. Kdybyste v té chvíli, co se sestra začala prát, zavolali policii, možná by ji odvezli na záchytku a maminka by se zklidnila a třeba svolila k nějakému rozhodnutí. Snad tam mamka nedala sestře trvalý pobyt, to jí rozhodně vysvětli. Barte, chápu, že máš o maminku starost, domluv se se ženou, ale nenech si narušit manželství. Je to těžké, jak se rozhodnout. Stejně až čas ukáže, zda to bylo dobře, či ne. Doufám, že to překonáte, i když to bude nějaký čas hra o nervy.

 
31.03.2012 01:49 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nenávist v rodině - opilecká scéna sestry
Text uživatele: 

Pokud terorizuje rodiče, je na nich, aby rozhodli, nenechali se vykořisťovat od své dcery a vyhodili ji. Pak se bude muset vzpamatovat a najít si obživu. Tady ten typ lidí nemám kolem sebe a jsem rád, tím spíš že v rodině. Nezávidím a je mi Tě i rodičů líto.

 
31.03.2012 13:04 Uživatel: Bárt S.
Věk:  43
bart1.jpg
0-100
Téma: Nenávist v rodině - opilecká scéna sestry
Text uživatele: 

Moc si toho vážím, děkuji za všechny vaše reakce.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nenávist v rodině - opilecká scéna sestry
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neshody a nepřátelství mezi mnou a rodiči 4 838x
Uvolnění napětí v rodině 17 903x
Mít, či nemít druhé dítě? 21 1152x
Matka má mladšího muže než je můj manzel 3 946x
Bratr je stale single 2 1004x
Dospělý nevlastní syn 11 1240x
Maminka zemřela, nemohu přestat plakat 2 1246x
Mám divný pocit z bratrové nové přítelkyně 15 1369x
Přítelkyně má deprese a o víkednu jsme u rodičů kde je despotická babička - co s tím? 1 1494x
Chodím uklízet rodičům do domu bratra a ten mě bezdůvodně verbálně agresivně napadl, rodiče za ním stojí - mrzí mě to! 7 1514x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16471
Počet odpovědí celkem: 175172
Počet registrovaných: 5083 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Slevy OnaDnes 2022

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny