Téma: Jsem žárlivá a s přítelem mám komplikovaný vztah plný napětí, hádek ale i hezkých chvilek

18.05.2017 09:28
Uživatel: Dita
Věk:  25
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Ahoj holky.

Občas mě trápí vzpomínky, kdy jsme se s přítelem dost hádali. Důvodů bylo hodně, ale nejvíc kvůli mé žárlivosti a jeho cholerický stavy v opojném stavu a rozdílné názory na naší práci a jak to chceme dělat. V tu dobu jsme se hádali i kvůli mým rodičům ale to je spíše vedlejší. Prostě hrnec přetekl. Byli jsme v tu dobu na horách a on vše řešil tím, že byl skoro nonstop opilej a raději se bavil s jinými lidmi, než se mnou.

Mě vždy nějak po hádce donutil, že jsem šla někam pryč, sama se opít za známými do hospody nebo jsem nasraně byla kolem (bezvadně jsem vytvářela atmosféru, já vím…). Nicméně on to dost přehnal a aby si zvedl své mužské ego a mě ještě víc naštval, tak flirtoval s jinou. Prý jen flirt, ale jednou jsem je viděla dost blízko sebe, usmívající se na sebe. Slečna hned po tom, co jsem přišla zdrhla pryč a pak se mnou chtěla mluvit, že o nic nešlo. Ale já pořád myslím na to, že kdybych nepřišla, tak se mohli pak líbat. Prostě mě to tak moc štve a mrzí, kam došla ta naše situace, že jsem donutila svýho chlapa aby si zvedl sebevědomí flirtem s jinou. I on sám mi tvrdil, že si maximálně dali pusu na přivítanou a že se jí jinak nedotkl.

Neříkám, že jsme za tu dobu tam neměli světlý chvilky, ale většinou to pak skončilo hádkou, protože jsem už tuplem žárlila, když jsem viděla jeho flirtovat (nebo se bavit?? ) s jinou a mé zoufalství nad celou situací mě převálcovalo. Potom se se mnou naoko rozešel s tím, že mi vyčetl snad vše a že už nemá na to být se mnou, když si ho nezasloužím a jen beru. Prý proč by měl udržovat monogamní vztah, když to není ani přirozený a vše záleží na vzájemné dohodě a pohodě, pak by nebyl důvod, ale že já ho celou dobu přesvědčovala, že všude bude líp než se mnou.
Nicméně chtěl na to pak zapomenout, že oba dva jsme se nechovali nejlíp. On byl zoufalý ze mě a já byla žárlivá kráva. Snažím se na to zapomenout ale dost často brečím kvůli tomu, že vše myslí vážně i teď. I když si říkám, že chce jen tu holku ze začátku našeho vztahu a tímhle mě chtěl jen probrat?
Ještě dodám k té monogamii. Předtím, než jsme se dali dohromady, tak nebyl spokojený delší dobu v žádném vztahu, holky ho dost zklamaly, ačkoliv byl do nich blázen a dělal pro ně první poslední. Ale ony ho vždy přesvědčily o tom, že se snaží jako vůl a tak se z něj časem stal spíš samotář, co si užíval nezávazně s kamarádkami, vztahy neřešil a tvrdil, že monogamie je výmysl téhle doby.

Ale se mnou byl rok jak vyměněný, tvrdil, jak jsem mu změnila názor na vztahy a že ví, že jen se mnou bude šťastný. Všichni viděli, jak se změnil.

On sám všem říkal, jak si mě už nechá a že jsem jeho žena. I přes tyhle všechny hádky a jeho rozchody se mnou jsme spolu a ve slabé chvilce, kdy řešil nemocného tatku, mi řekl se slzami v očích, že by se se mnou nerozešel doopravdy.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2489x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak na to mám zapomenout? - flirt na truc nebo nevěra?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.05.2017 09:32 Uživatel: Dita1992
Věk:  25
0-100
Téma: Jsem žárlivá a s přítelem mám komplikovaný vztah plný napětí, hádek ale i hezkých chvilek
Text uživatele: 

Co jsem ještě zapomněla připsat (tohle byl sepsaný koncept ve wordu… ). Tak mi přítel na horách pořád říkal, at flirtuji s klukama taky, at se s jedním klidně i vyspím, ale že on se mnou spát nebude ted (dožadovala jsem se i usmíření sexem… ). Prý at flirtuji ale nezamiluji se.  

 

A pardon za oslovení holky. Samozřejmě ahoj i mužům.

 
18.05.2017 10:51 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Jsem žárlivá a s přítelem mám komplikovaný vztah plný napětí, hádek ale i hezkých chvilek
Text uživatele: 

Kdyz ti kluk rekne, at se klidne vyspis s jinym, tak o tebe v zadnem pripade nestoji!! Nechapu, proc se mu vnucujes? A to, co tady popisujes, je spis peklo nez hezky vztah!! Proc na nem tak trvas?
Mela bys to brat jako pouceni a do budoucna neco udelat s tou tvoji prehnanou zarlivosti a hlavne se svym sebevedomim.
Vnucovat se klukovi, to je to posledni, co bych ja udelala.

 
18.05.2017 11:00 Uživatel: Dita1992
Věk:  25
0-100
Téma: Jsem žárlivá a s přítelem mám komplikovaný vztah plný napětí, hádek ale i hezkých chvilek
Text uživatele: 

Ikdyž to řekl v opilosti?  

 
18.05.2017 11:19 Uživatel: Dita1992
Věk:  25
0-100
Téma: Jsem žárlivá a s přítelem mám komplikovaný vztah plný napětí, hádek ale i hezkých chvilek
Text uživatele: 

Kdykoliv jsme o tom teď mluvili, tak řekl, že to byla chyba a že se nebudeme vracet do minulosti a že teď jsme jiní než předtím. Ti dva lidé, co tam byli, tak už nejsme a on se k tomu nechce vracet, protože jsme ted pár měsíců po "krizi". Řekla jsem mu, že chci na vztahu pracovat, budovat ho. Souhlasil, že to hcce taky. Ale aspoň 2x do týdne si vzpomenu na to peklo na horách a je mi do breku. A začnu se ho pak na to zase ptát… hádáme se kvůli tomu, jeho to už nebaví řešit. Prý vše, co řekl na horách nemám brát vážně. Posledně řekl, že nejsem už ani člověk, o kterého by se dalo opřít, když takhle vyvádím.  

 
18.05.2017 11:37 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Jsem žárlivá a s přítelem mám komplikovaný vztah plný napětí, hádek ale i hezkých chvilek
Text uživatele: 

Vůbec se mu nedivím.

Pokud je pro tebe ta událost na horách nepřekonatelná, tak je to zásadní překážka pro to, aby váš vztah mohl fungovat.

A tedy aby mělo smysl v něm pokračovat.

Chodit s někým a dokola donekonečna mu předhazovat nějakou chybu, co už nejde změnit a co je v podstatě vyřešená a bez následků - to je je prodlužování agónie a těžkej opruz.

 
18.05.2017 11:29 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Jsem žárlivá a s přítelem mám komplikovaný vztah plný napětí, hádek ale i hezkých chvilek
Text uživatele: 

Přijde mi, že ani jeden pořádně nevíte, co od vztahu chcete a jen si jeden na druhím testujete, co kam až necháte zajít, co si necháte líbit, co až si můžete vůči druhému dovolit, aby si to nechal líbit on. Neumíte komunikovat ani řešit konflikty. Děláte si naschvály a vaše ega jsou pro vás důležitější než ten druhý a vztah. Chybí vám vzájemná úcta a jeden na druhém si ji chcete vynucovat nějakými dětinskými manipulacemi.

Píšeš, o donucvání. On tebe "donutil" se po hádce jít opít nebo nasraně chodit kolem. Ty jeho jsi "donutila"  aby si zvedal sebevědomí flirtováním. Promiň, ale to jsou alibistické nesmysly. Nikdo jeho ani tebe k ničemu nenutil, bylo to vaše svobodné rozhodnutí, řešit krizi takhle přiblble. Tvrzení, jak to bylo z donucení jen snaha hodit kousek viny na toho druhého a nemuset si přiznat, že prostě reaguji jako debil - a taky je to lenost přemýšlet nad tím, proč reaguji jako debil a snažit se s tím chováním něco udělat.

Myslím, že na tom vztahu jsou důležité jiné věci než nějaký jeho flirt. Že se hádáte, takže vám chybí sebeovlávání. Že tvůj patner chlastá a i ty máš sklon problémy řešit opíjením se. Že má negativní postoj k monogamii. Že jsi žárlivá - pravděpodobně mnohdy zbytečně, což může být známka majetnictví. Že jste se nebyli schopni shodnout na důležitých věcech. Že jste oba egoisti.

 

Je dobře, že nad tím přemýšlíš, protože by sis měla srovnat v hlavě, co je na vztahu důležité a jak je a není rozumné se k sobě chovat, aby to fungovalo. Ten vztah podle mě budoucnost žádnou nemá, ale může být dobrý jako zkušenost - pokud si vše nějak správně vyhodnotíš a poučíš se z toho.

A příště s někým jiným začneš lépe a dospěleji.  

 
18.05.2017 11:47 Uživatel: Dita1992
Věk:  25
0-100
Téma: Jsem žárlivá a s přítelem mám komplikovaný vztah plný napětí, hádek ale i hezkých chvilek
Text uživatele: 

Oba víme, že jsme nikdy vážnější vztah neměli. On sám mi říká, že vše je pro něj v našem vztahu nové, ale poučuje se z chyb. Problém je, že je to cholerik a mnohdy je hádka zbytečná, druhý den uzná, že se mýlil atd. Nicméně ani já jsem nikdy neměla dospělý vztah. Ale mohu říct, že než došlo k této krizi (od ledna už to bylo vyhrocené a pak přišly ty hory… ), a když opomenu své žárlivé scény, tak to byl krásný vztah a ten chlap se snažil mi pomoct, abych pochopila, že to se mnou myslí vážně. Všem říkal, jak se mnou zůstane a že jsem ta pravá. Své bývalce pyšně vylíčil, že náš vztah je pevný a že nikdy nic podobného nezažil. Že má dvě radsoti - sport a mě. Vše plánoval se mnou, všude jsem musela být s ním. Tohle nemá vyznít, že on je majetnický, ale chtěl, abych se s  ním radovala ze života. A já dělala zbytečně žárlivé scény, vyptávala se na bejvalky, vyšilovala, když s nějakou mluvil. Prostě zbytečně a takhle se to táhlo několik měsíců až do té krize. A tam mu asi došlo, že jsem jen nevděčná a že si může stále užít a neposlouchat jen mé mrčení, koukat na kyselé obličeje, když se bavil s ženskou… Prostě jsem mu lezla krkem už a když měl možnost si zvednout ego, tak toho využil. Co taky dělat s ženskou bez sebevědomí, se kterou nemá chut flirtovat jako na začátku. Podpora alkoholu to vše jen umocnovala.  

 

Vztah nemá budoucnost jen kvůli mně. Třeba teď se snažíme rozjet lezecký business. Je to dřina a on je zničený z toho, že ví, že já to nezvládnu. Že řeším kraviny a on na to bude sám. Prostě už pochybuje o mě ve všem. Přitom se sám snaží jít vpřed, každý den je to samé "miláčku", "lásko", pusa, když příjde večer z práce… V pondělí mě pozval do kina, na zmrzlinu a pak prohodil: "Jakou velikost máš prstýnku? " Už to tu bylo před rokem, řekl mi, že si nevěděl rady s mou velikostí. Nevím, proč se mě na to teď ptal, zda chtěl abych si uvědomila, že to se mmnou myslí vážně i takhle a že řeči o rozchodu či to celé na horách, byla jen chyba.  

 

 

 
18.05.2017 12:10 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Jsem žárlivá a s přítelem mám komplikovaný vztah plný napětí, hádek ale i hezkých chvilek
Text uživatele: 

Jestli jsi se chovala jak popisuješ, tak se nedivím, že toho měl a má plné zuby.

Otázka je, proč se tak chováš dál, když tobě samotné je jasné, jak je to destruktivní.

Proč máš stále takovou hlavu z nějaké epizody na horách, když je ti jasné z čeho to vzniklo a že tedy stačí to neopakovat?

Ono to totiž spíš vypadá, že tohle jen zástupný problém, nějaká poslední kapka něčeho důležitějšího.

Ona totiž i ta žárlivost může být jen projev vnitřní podvědomé nedůvěry v ten vztah jako takový.

 

Pokud víš v čem děláš chybu a jen si jen nemůžeš pomoct, tak doporučuji nějakou terapii. Přijít na to, proč máš malé sebevědomí, proč jsi tak žárlivá, proč partnerovi vlastně nedůvěřuješ, proč nejsi schopná se sebeovládat, proč vyrábíš problémy i tam, kde nejsou…

 

Protože jestli to má mezi vámi vypadat dál tak, jak popisuješ, že mu pořád budeš předhazovat ty hory nebo cokoliv dalšího si najdeš, tak to je život na prd pro oba. To opravdu nemá smysl.

 
18.05.2017 13:41 Uživatel: Dita1992
Věk:  25
0-100
Téma: Jsem žárlivá a s přítelem mám komplikovaný vztah plný napětí, hádek ale i hezkých chvilek
Text uživatele: 

Někdy jsem v pohodě a někdy mě začnou sžírat pochybnosti, co přítel dělal s tou slečnou, když byli někde sami. Třeba jel na nákup a dvě hodiny byl někde s ní, prý si povídali. Sám mi od té doby říká, že mě nepodvedl, nespal s ní, max. pusa na přivítanou. Pak z toho "rande" přijel a vzal mě na malý výlet na palačinku a pivo do jedné hospůdky na kopci. Měla jsem jen pantofle na doma a nesl mě tam na ramenou, abych nezapadla do sněhu a bahna. Hezké gesto. Pijeme si pivo a mezitím kolem nás začal pobíhat pes a chtěl kousek palačinky. Přítel si začal povídat se psem: "Já tě nemohu krmit, to smí jen páníček. To jsou ty pravidla, co lidi vymýšlí. Stejně tak, jako že muž má mít jen jednu ženu. "… Bylo to zvláštní. Druhý den jsem zjistila, že byl s tou slečnou na pokecu a někdy mě prostě napadne, že mezi nimi něco bylo. Ale to by zas neměl "koule" mě brát takhle na "rande" krátce potom, co by mě podvedl.  

 

Proč jsem toto psala. Moje hlava někdy začne panikařit z věcí, které mi přítel vysvětlil nebo nemají logiku. Třeba mi řekl snad 100x, že mě s ní nepodvedl, ale po x hodinách začnu vymýšlet scénáře, že klidně mohl a lže mi. Ale to by se už přiznal pod tím náporem, co jsem od té doby vytvářela.  

 

O terapii jsem přemýšlela, i jsem se koukala na vztahovou poradnu. Nejspíš i vím, kde je celý problém. Neměla jsem zrovna dobré zkušenosti s muži. Co vztah, to katastrofa. Nemyslím, že jsem ze začátku dělala víc problémů, jen jsem byla na ně až moc hodná a oddaná a oni toho využívali a časem se rozvinula má žárlivost (tím skončil 3letý vztah). Po něm jsem si našla kluka, skvělýho, ale po půl roce bez žárlivých výstupů jsem zjistila, že mně celou dobu podváděl. A tak nějak jsem přestala mužům důvěřovat, že by mohli udržet své pudy a mohli by vést upřímný vztah.

 

Současnému příteli už to nechci předhazovat, akorát je to stále čerstvé a každý den se objeví něco, co mi těch pár týdnů pekla na horách připomene a mně se udělá zle, bloknu se a jsem k nepoužití. Jako dneska (18.05.2017). Snažím se vzpomínat na náš vztah na začátku a představuji si budoucnost, že všechno bude dobrý. Ale mám slabou vůli. Rozchod s ním by problém neřešil, ani na to nechci myslet.

 
18.05.2017 14:23 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Jsem žárlivá a s přítelem mám komplikovaný vztah plný napětí, hádek ale i hezkých chvilek
Text uživatele: 

Terapii bych ti doporučovala, ona příčina někdy může být i v rodině, v dětství.

Ono se vším souvisí i to, jaké partnery si hledáš, to totiž není jen náhoda. Proč po zkušenosti s nevěrou si najdeš někoho, kdo vyjadřuje pochybnosti o monogamii.

 
18.05.2017 15:29 Uživatel: Dita1992
Věk:  25
0-100
Téma: Jsem žárlivá a s přítelem mám komplikovaný vztah plný napětí, hádek ale i hezkých chvilek
Text uživatele: 

S tímhle s ním ale souhlasím. Monogamie je jen naše volba, volba být s jedním člověkem ve vztahu, který nám vyhovuje. Když ovšem dojde k tomu, že nejsme spokojeni, a že já jsem mu vytvořila tolik důvodů, proč se mnou není spokojen, tak proč v tom setrvávat, když už to nemá původní smysl? Když jsme byli šťastní na začátku vztahu, tak by jinou ženu nechtěl. Na těch horách už nedávalo nic smysl a nechtěl být uťápnutý chlap a tak při těch hádkách vybalil, že i kašle na monogamii.  

 

Jsem možná dost naivní, když si myslím, že pokud obrátím své chování k lepšímu a bude se mnou šťastný ve všech směrech, tak zase otočí v tomhle názoru a bude mít zas smysl. Zas mu nevěřím to, že to není jen póza, protože co vím, tak nikdy ve vztahu nepodvedl a i mně byl rok zcela oddaný, doslova jako štěně. Ale to vyrostlo a pes začal štěkat.  

 
18.05.2017 20:55 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Jsem žárlivá a s přítelem mám komplikovaný vztah plný napětí, hádek ale i hezkých chvilek
Text uživatele: 

Buď nechápeš správně co je monogymie, nebo nevíš, co chceš.  

Monogymie je o tom, jestli je nebo není přípustné mít víc partnerů naráz. Pokud ti přijde v poho, že bude mít dvě baby najednou, tak nevím, co tu řešíš.

 

Každopádně stále si myslím, že váš hlavní problém není jen ta nějaká jeho kamarádka. Ale spíš to, co těm horám předcházelo a možná i to, co vůbec od partnerství oba dva chcete. Na hádky musí být dva a někdo je začíná a začíná je kvůli něčemu, s čím je nespokojený.

Jestli chceš štěně, pořiď si štěně, nečekej že budeš na vodítku vodit chlapa.  

 

Jenže ty tu každou chvíli píšeš něco jiného.

Nejprve o hádkách, rozdlných názorech, rozchodech - teď tu maluješ romantické obrázky. V jednu chvíli popisuješ, jak to s tebou myslí vážně, hned zas že pochybuje, že se o tebe dá opřít. Že jste pár měsíců po krizi a přitom mu neustále děláš žárlivé scény - což se jaksi vylučuje.

 

Sorry, ale nějak mi přijde, že si tu realitu ohýbáš podle nálady nebo podle toho, jak se ti zrovna hodí.

To je pak těžké něco řešit.

 
18.05.2017 21:42 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Jsem žárlivá a s přítelem mám komplikovaný vztah plný napětí, hádek ale i hezkých chvilek
Text uživatele: 

Mě ten Váš vztah vůbec dospělý nepřipadá. Oba řešíte problémy jako puberťaci, místo toho, abyste si to mezi sebou vyříkali, jako inteligentní dospělí lidé.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jsem žárlivá a s přítelem mám komplikovaný vztah plný napětí, hádek ale i hezkých chvilek
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Žena mi přiznala milence, utíká od rodiny 23 4966x
Jak se zbavit žárlivosti? ???? 3 1927x
dlouhodobý problém 8 1650x
Psaní s kamarádem... 9 2384x
Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím? 5 2051x
hysterie ? 23 2236x
Podvedla mě s mým kamarádem 2 2758x
Podvádím přítele se zadaným kolegou 18 3027x
Sebevražda manžela 2 2297x
Přítel používá seznamku 2 1741x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny