Téma: Rozchod v afektu

12.05.2019 12:16
Uživatel: filous22
0-100
Odpovědí na téma: 2
Text: 

zdravim,
potřeboval bych poradit, co mám dělat, když jsme se před týdnem rozešli s přítelkyní a já už druhý den po rozchodu toho, co jsem řekl v noci v afektu lituji. Byli jsme spolu rok a bydleli spolu poslední 4 měsíce.
Situace se má tak, že přítelkyně byla před měsícem na firemní akci, kde byla přes noc a po této akci se celá změnila. Poté mi říkala, že si během toho večera uvědomila, že již dál žít takový život nechce a náš vztah je delší dobu ve stereotypu a od té doby si začala psát každý den s kolegou z práce, který je ovšem zadaný, což byl pro mě impuls defacto k tomu, jí říct, že už to dále nedávám. Ona říkala, že chce mít zase pocit, aby o ní někdo bojoval a že jí takový život, jaký jsme žili poslední půlrok nebaví a chce více cestovat a užívat si života.
Celý duben jsem byl teď psychicky na tom velice špatně, jednou už jsme se naoko rozešli, kdy já vybouchl opět ze stejného důvodu, jako teď naposledy a to kvůli tomu, že nechápu, proč si furt píše s tím kolegou. Od toho firemního večírku ale také ochladla a já za tím furt viděl, že s tím kolegou provádí nevěru a už mě nemiluje, ovšem ona o něm jasně řekla, že to je kamarád a že tu žárlivost si způsobuji sám tím, že jí sleduji, kdy je aktivní na telefonu a kdy si sním píše atd. Říkala mi, že to je opravdu dobrý kamarád, ale že si spolu píší i o sexu a o všem možném včetně našeho vztahu, což mě také velice naštvalo.
Poté, co jsme ke konci dubna se opět sblížili a během toho, co jsme trávili společné chvíle, tak mi přišla dobrá atmosféra, tak stále jsem měl v sobě nutnání zjištovat víc o jejím kamarádovi z práce, s kterým si psát nepřestala a těsně před tím, než se stal ten den rozchodu, tak jsem ráno náhodou zahlédl na mobilu zprávu s tím, že jí přeje dobré ráno a to mi prostě přišlo už podezřelé.
Ona i po tom, co jsme měli teď naposledy hádku a já už řekl, že to fakt nedávám a řekl jsem nepřímo, že chci rozchod, tak jsem stále nic nezjistil a tak mám pocit, že jsem tu celou krizi pohřbil moji žárlivostí a momentálně mám čas se dát do kupy a zapracovat na svém seběvědomí.
Během toho rozchodu jsem jí nechal si sbalit všechny věci a odvezl jí domů k rodičům. Den po rozchodu jsme si ještě psali a já se jí za vše omluvil, ale ona mi odepsala, že už to nechce dále prožívat tyto rozchody a ten poslední měsíc a proč jsem jí teda nezastavil v tom balení věcí a proč říkám věci, kterých pak lituji a že tedy konec. Během tohoto týdne mi ale sama od sebe dvakrát napsala, sice nic konkrétního, ale asi chce udržet kontakt.

Po tom týdnu si zachovávám pasivní přístup, takže si s ní nepíšu a pracuji na sobě, kdy jsem tomu chtěl dát 3 týdny a pak jí kontaktovat, případně jí počkat na nádraží ráno, kdy jezdí do práce a jen na chvíli jí říct z očí do očí, že mě to mrzí, ale nežebrat o šanci…

 

Ještě doplním, že tak týden před rozchodem jsem cítil, že už je ta krize za námi a domluvili jsme se, že budeme na vztahu pracovat, více cestovat, trávit spolu volný čas, více na sobě pracovat atd. Ale prostě ve mě se to asi hromadilo od začátku té krize, jak byla na firemní akci a prostě jsem ten večer bychoul místo toho, abych se šel třeba ven vyvětrat a neříkat hned nějaká rozhodnutí, aniž bych na sobě pořádně zapracoval a snažil se. Ona sama říkala, že ani neví, proč k tomu zase došlo a proč jsem se tak zachoval…

 

Také určitě hraje i roli, že je to můj první dlouhodobý vztah a krize po 1. roce, takže jsem vlastně neveděl, jak s tím mám naložit.

Proto bych se chtěl zeptat, jak mám postupovat, kdybych jí chtěl získat zpět po tom, co zapracuji na svém seběvědomí a budu se snažit odstranit žárlivost?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
12.05.2019 12:35 Uživatel: Petrolina
Věk:  30
Téma: Rozchod v afektu
Text uživatele: 

Kolik ti je prosím tě? Každá ze současných, když řekne, že chce cestovat a užívat si života, znamená to, že má lepší partii než jsi ty - to znamená movitější. Muži si moc zvykli na výchovu žen v první republice - držet hubu a krok, dnes (12.05.2019) už nemusí žena nic - změní koně, tak jako muž vymění starší za mladší. Holt si tvá přítelkyně narazila někoho lepšího, ověřila bych si, či ten kolega, s kterým o vás diskutuje není majitel té firmy, kde pracuje či si nepíše s jiným z firmy. Většinou se moc nemýlím, ale bohužel jak ty příběhy ve výsledku dopadnou se už moc nedozvíme. To, že ti píše, znamená, že si tě drží jako zadní vrátka stylu - ten je hodňočkej, toho si nechám kdyby náhodou atd. Hodná holka, hodný kluk v dnešní době dopadne špatně.

Znám jeden podobný případ - potkala taková zakuklená potvůrka ženského pohlaví hodného chlapce, využívala benefitů jeho rodiny - bydlela u nich, prali ji, vařili a před svatbou hodného chlapce přivedla k tomu, že jako zaměstnanec má málo a aby začal podnikat. Tak si rozjel malou dílnu, ale sakra pech nedařilo se mu, měl dluhy a firma padla. Milá slečna se s ním hned rozvedla, ale poté co ji opravil její byt komplet. Že si prý chce víc užívat, cestovat a s jeho dluhy to nejde. Ani ne za tři měsíce si narazila majitele firmy, kde dělala a byla těhotná - potvůrka jedna podšitá : ) Teď žije v Americe, když přijede do rodného města, chodí se tomu dobráčkovi vysmívat přes plot. Chudák hodný kluk už si žádnou děvčicu nenašel, raději. to jen, aby se ti nestalo to podobné. Myslím, že o tvoji žárlivost ani o stereotyp nejde, že prostě si byl málo perspektivní. Dočkej času a možná se budeš divit.  

 
12.05.2019 14:59 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Rozchod v afektu
Text uživatele: 

Spíš je to mrcha, je nespolehlivá, nezralá, jako partnerka do života nic moc. Žárlivost je přirozená věc. Něco jiného by bylo, kdybys žárlil i kdyby k tomu neměl podmět, ale ona ti ty podněty dávala. Jako partnerka do života se tato holčina ještě nehojí a není o co stát. Raději si to vybreč a hledej něco lepšího.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rozchod v afektu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Žena mi přiznala milence, utíká od rodiny 23 5049x
Jak se zbavit žárlivosti? ???? 3 1971x
dlouhodobý problém 8 1688x
Psaní s kamarádem... 9 2457x
Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím? 5 2129x
hysterie ? 23 2281x
Podvedla mě s mým kamarádem 2 2833x
Podvádím přítele se zadaným kolegou 18 3097x
Sebevražda manžela 2 2360x
Přítel používá seznamku 2 1777x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny