mojra.cz

Téma: Družka nesnáší mou matku a chce se rozejít

23.09.2012 11:34
Uživatel: Otan
Věk:  47

Město: Zábřeh

Odpovědí na téma: 14
Text: 

Má přítelkyně, se kterou mám 10měsíční holčičku nesnáší mou matku. Její nenávist vznikla počátkem letošního roku, kdy u nás měsíc bydlela, než jsem ji umístil do domova důchodců. Kdykoli se o ní zmíním, vzníká mezi námi hádka, a v případě, že ji navštívím a něco pro ni udělám tak je na spadnutí přímo rozchod. Po poslední návštěvě je situace s přítelkyní už neudržitelná, vůbec s ní není řeč, jen mi nadává a dokáže mě tak "vytočit" že se přestávám skoro ovládat a křičím na mi.  Poraďte prosím co dělat, jak vztah zachránit, mám se snad se svou matkou úplně přestat stýkat?  

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.09.2012 11:40 Uživatel: Julie
Téma: Družka nesnáší mou matku a chce se rozejít
Text uživatele: 

   Tak to snad ne!   Musíte najít s přítelkyní společnou řeč a udělat kompromis. Předpokládám, že máte čas na obě a obě Váš čas potřebují..... ale né buď já a nebo ona!   Začněte vyjednávat s přítelkyní, rozumě si s ní promluvte a pokud není ochotna s Váma snášet dobré i zlé, asi jste si zvolil špatnou partnerku pro život..... i tohle prověří..... Hodně štěstí při dělání pořádku.

 
23.09.2012 11:57 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Družka nesnáší mou matku a chce se rozejít
Text uživatele: 

Tak Tvoje přítelkyně určitě nemá právo po Tobě chtít, aby jsi se stýkal se svojí matkou, ani tím pomiňovat trvání vašeho vztahu. Podstatná je příčina, proč jí to tak vadí. Nerozumí si spolu, mají rozdílné názory atd. ?  Určitě to nevzniklo jen tak. Tím neříkám kdo za to může, jen bych se být Tebou pro začátek zkusila zamyslet nad tím, proč.

 
23.09.2012 12:24 Uživatel: Donka
Věk:  32
Téma: Družka nesnáší mou matku a chce se rozejít
Text uživatele: 

Rozhodně musíte dát přítelkyni na jevo, že ona a vaše holčička jsou u vás na prvním místě. A také jí vysvětlit že vaše matka patří také do vašeho života a nehodláte jí opustit. Asi by bylo vhodné o matce před přítelkyní moc nemluvit a neříkat jí, když půjdete matku navštívit. To je věčný koloběh - tchýně... Určitě musí mít vaše přítelkyně důvod, proč nemá vaši matku ráda. Zkuste si o všem v klidu promluvit, nemyslete hned na rozchod. Ono asi bydlet se starší  člověkem, který se snaží těm mladým radit a pomáhat není také k užitku a jsou jim jakoby "na obtíž". Jenže by si také každý měl uvědomit, že také dospěje do důchodového věku a bude na tom stejně jako ti před námi....

Přeji vám hodně štěští a ať vše v klidu vyřešíte.

 
23.09.2012 12:38 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Družka nesnáší mou matku a chce se rozejít
Text uživatele: 

Co je to za člověka, který by mi bránil stýkat se s někým blízkým a starat se o něj, když to potřebuje?  

Co ho k tomu vede?

Co je to za člověka, který mě pořád provokuje hádkou? Před dítětem!

Co ho k tomu vede?

A chtěl bych s takovým člověkem být?

Dítě to komplikuje. Ale jak působí naše hádky na to dítě?

A co si to dítě odnese do budoucna?

A z čeho má přítelkyně strach? Může se na mě spolehnout? Může mi věřit?

A proč najednou začala vidět chyby na mně? S kým mě to porovnává?

Opravdu jsem už zkusil všechno? I manželskou poradnu?

 
23.09.2012 13:17 Uživatel: krokodylkakakakaka
Téma: Družka nesnáší mou matku a chce se rozejít
Text uživatele: 

Ahoj Otane, tak ji neříkej, když za matkou do domova jdeš a choď za ni tajně třeba po práci, ve které si vezmeš dvě hodiny odpoledne volno. Pokud ti přítelkyně všechno nekontroluje, tak si myslím, že to problém nebude. Druhá věc je, že ta návštěva u matky na tobě jde poznat a třeba jsi pak "divný, jiný, s divnými názory a řečmi" a nejsi to ty, jak tě má přítelkyně ráda. Dej si na to pozor. Určitě bych ji řekla, co ji vadí na tom, že navštěvuješ matku. Ať ti řekne důvod. Dobrá, jsem divný, budu se snažit nebýt divný a budu za  ni chodit co 14 dní, z toho neustoupím. Nemůžeš mi zakazovat chodt za mou matkou, to je prostě smůla, je to moje matka (a nemáš pádný důvod). Vše řeš potichu. Možná jen žárlí a nejde o "matku", že...

 
23.09.2012 13:21 Uživatel: ahojjohaahoj
Téma: Družka nesnáší mou matku a chce se rozejít
Text uživatele: 

řekni ji jasně, že za matkou budeš chodit co 14 dní a jestli ji to vadí a žárlí, tak může chodit s tebou. je to tvoje matka a ona ti nemůže zakazovat, co máš a nemáš dělat. na váš vztah to nemá žádný vliv. raději ji předtím, než půjdeš za matkou někam preventivně vezmi, udělej si pěkný večer atd. ať nemá pocit, že ty jsi věčně v pr.... a vůbec na ni nemyslíš, když máš víkend.

 
23.09.2012 15:40 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Družka nesnáší mou matku a chce se rozejít
Text uživatele: 

Proč vadí přítelkyni Tvoje návštěvy u matky, pokud ji nenutíš chodit s Tebou? Myslím, že jsou věci, ve kterých se neustupuje a tohle je jedna z nich. Co až Vaše holčička jednou odvrhne ji? A proč ne, když bude mít v rodičích příklad? Měl bys jí v klidu vysvětlit svůj postoj, pomoct jí pochopit, že Tě staví do role špatného syna i táty Vaší dcerky.

 
23.09.2012 17:25 Uživatel: Darila
Věk:  59

Město:Praha

panter.jpg
500-1000
Téma: Družka nesnáší mou matku a chce se rozejít
Text uživatele: 

Zajímalo by mne, jak ona sama jedná se svými rodiči. Ani si neumím představit situaci, kdy by mne partner zakazoval postarat se o rodiče. Ať už s tvou  maminkou měla jakýkoliv konflikt, doufám, že víš o co šlo, nebo i tohle před tebou tají, už jen věta -nesnáším tvou matku je děsivá i pro váš další společný život. A zavrhnout  matku, jen aby byl doma klid by nebylo ani chlapské, ani  lidské.

 
23.09.2012 21:12 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Družka nesnáší mou matku a chce se rozejít
Text uživatele: 

Také by mne zajímala příčina nevraživosti Vaší přítelkyně vůči Vaší matce - takové chování musí mít nějaký důvod. Nicméně i když by Vaše přítelkyně a dcera měly být pro Vás těmi nejdůležitějšími a nejbližšími osobami, tak nikdo nemá právo zakazovat Vám kontakt s Vaší matkou. Osobně bych nemohla žít s někým, kdo by mi dělal dusno pokaždé, když bych šla navštívit rodiče. Myslím, že byste si měl s přítelkyní promluvit a vyptat se jí na důvody jejího chování. Také byste jí měl dát najevo, že ji sice máte rád a že je pro Vás důležitá, ale že Vás potřebuje i Vaše maminka. Pokud to přítelkyně nebude akceptovat nebo Vás dokonce donutí volit mezí ní a Vaší maminkou, pak bude opravdu načase dát jí sbohem a poohlédnout se po tolerantnější a chápavější partnerce.

 
24.09.2012 20:04 Uživatel: Aaa
Věk:  28
Téma: Družka nesnáší mou matku a chce se rozejít
Text uživatele: 

Tak taky bych něco napsala. Většinou tady kritizují Vaši přítelkyni, což bych já udělala taky, kdybych neměla problémy s matkou mého přítele.

Ono totiž hodně záleží na tom, co se stalo, že jí tak strašně vytočila, co byl ten důvod té nenávisti. Asi to trochu Vaše přítelkyně přehání, ale je snad důležitější ona a dítě. Vím, že to zní hnusně, ale s ní přece chcete strávit zbytek života a ne s matkou. Tohle u chlapů nesnáším, že se nedokáží vzepřít a stát si za svou láskou. Upřímně Vaše matka v tom určitě není nevinně. Stýkejte se s ní, ale před přítelkyní to moc nezmiňujte dokud se situace neuklidní

Sice se stává, že snacha bývá občas ten, kdo problém zapřičiní, ale z 90% to bývá tchýně, toto je třeba si uvědomit.

A kromě toho, jestli se to stalo na začátku  roku, tedy kdy Vaše partnerka předpokládám byla v šestinedělí a chtěla, abyste stál při ní a v tu dobu nastěhovat tam matku, podle mě bylo to nejhorší, co se mohlo stát. A podle mě to je příčina všeho, ona byla přecitlivělá a teď to prostě nemůže vyhnat z hlavy, rozčiluje ji to.

 

Takže nejdříve zkuste vyřešit problém s přítelkyní, matku jste zabezpečil, určitě se to časem urovná, ale teď své polovičce musíte dát najevo, že je ona pro Vás nejdůležitější

 
24.09.2012 20:23 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Družka nesnáší mou matku a chce se rozejít
Text uživatele: 

Přemýšlela jsem nad tím, proč asi Otan nastěhoval svou matku na měsíc k nim domů? Nenapsal to, no... já se domýšlím... matka přece musela předtím někde bydlet, že? Čekání na místo v DD bývá taky delší, než jeden měsíc, tzn. že požádáno bylo o hodně dříve. Zřejmě se to neshodlo s časem prodeje domu, nebo bytu. Dál se můžem jen domýšlet o co asi šlo.... (kdyby totiž jeho matka bydlela v obecním bytě, pustila by ho až před nástupem do DD) Já vím, je to čirá spekulace, přesto není tak nepravděpodobná.

 
24.09.2012 20:39 Uživatel: Tepu
1403024269_kopretjpg
Téma: Družka nesnáší mou matku a chce se rozejít
Text uživatele: 

 Barčo, tak mě napadla tahle "spekulace" také. Hned včera, čekala jsem, že to Otan vybalí sám. wink

 
24.09.2012 20:45 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Družka nesnáší mou matku a chce se rozejít
Text uživatele: 

A možná "vybalí", až se dostane nepozorovaně k netu. Jeho družka je na mateřské, dá se předpokládat, že to nemusí být tak rychle, pokud nemá přístup v práci, nebo jinde.

 
25.09.2012 00:59 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Družka nesnáší mou matku a chce se rozejít
Text uživatele: 

A ženy dovedou to stejné, co žádají od mužů?

A Ty, jako matka, budeš na svého syna pyšná, když dá absolutní přednost své ženě před Tebou a přestane se s Tebou ve stáří stýkat jen kvůli tomu, že jsi si nesedla se snachou?

 

btw: připomínka se šestinedělím je skvělá!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Družka nesnáší mou matku a chce se rozejít
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Táta pijan, můj život s alkoholikem 10 263x
Má matka by mě nejraději nechala bez peněz 2 322x
Táta se mnou nemluví,pro mámu je nejleší to co vymyslí ona. 11 395x
Matka mě pořád kontroluje 17 570x
Pomozte mi, chci utéct z domu 4 587x
Nevlastní otec - postavit se mu a riskovat násilí nebo se zbaběle odstěhovat? 5 426x
Soužití s mojí mámou 6 708x
Prosba o pomoc 7 661x
Mí rodiče nemají radost že mám přítele s dětmi - mám k nim úctu a divný pocit, když jsem s přítelem 2 717x
Kdy se odstěhovat od rodičů a opustit tak MAMAHOTEL? 7 978x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 4
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 4 témata
Počet témat celkem: 16056
Počet odpovědí celkem: 173045
Počet registrovaných: 4847 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Souziti s parnerem, roznilne zvyky?
Nejkomentovanější za 7 dní: Souziti s parnerem, roznilne zvyky?
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny