Téma: Psychický teror od matky bratrové manželky - jak se matky "zbavit"?

04.10.2015 13:06
Uživatel: Romy11
Věk:  46

Město: Vysočina

0-100
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Zdravím všechny,  

řešíme teď v úzké rodině takový ne zrovna hezký problém. Bratrova manželka se, když čekala třetí dítě psychycky zhroutila. Skončila na psychyatrii. Postupně se odkrývají skutečnosti, které vyústily až k tomuto stavu. Bratr se dozvěděl, že se léčila v pubertě s anotexii, dvakrát se pokusila o sebevraždu. Je to velmi složité, ale v kostce za její stav může maminka. Kladla na ni takové nároky, že to ta holka neunesla. Musela být za každé situace nejlepší. Jako dcera učitelky musela mít vždy samé jedničky. Slohové práce musely být na takové úrovni, aby je četli před třídou. Musela se učit zpívat (pochází z hudební rodiny) a hrát na klavír i když je naprostý antitalent.

Tatínek je zde pouze někdo do počtu. Sám je manželkou psychicky týraný. Jak jinak lze nazvat seřvání ze strany manželky, když zasedl k perfektně upravenému stolu z jiné strany, než je přípustné. (Já jsem ani nevěděla, že se musí přistupovat ke stolu pouze z jiné strany. Nebo jak jíst oříšky, aby to bylo kultivované. Pořád jsme si říkali, co je s tou švagrovou, že je tak nervozní, když má jet k rodičům. Nedocházelo nám to. Je tam strašná spousta maličkostí, kterým když jste vystaveni 25 let se někde projeví.

Prasklo to až v momentě, když jim oznámili, že čekají 3 dítě a matka jí na to řekla, že mít tři děti je ostuda a švagrová to neustála. Sami jsme to nechápali (myslím celý ten vztah s matkou, oba s bráchou rodiče potřebujme i když máme mládí v Prčicích. Víme, že nám pofoukají bolístku, lze jim všechno říct. Máme s našema opravdu perfektní vztah. Taky jsme si prošli fází puberty a neporozumění, ale to je normální. S mamkou i táťkou se mi nádherně povídá, i když mi padesátka klepe na dveře. A teď k dotazu. Švagrová si přeje ukončit s nimi vztahy. Její maminka nebyla líná nechat se za ní zavézt manželem dvakrát týdně (70 km) a vysvětlovat jí co všechno dělá špatně. Jak mohla dopustit, aby mělo dítě dírku na punčoše. Asertivita v tomhle případě selhala. Rodiče si nedají pokoj, pořád dorážejí, že to to není normální, kdo to kdy viděl, aby dcera nenáviděla matku. A nakonec ji odepsali, ale chtějí vidět vnuky. Brát si je na sobotu a neděli a prázdniny. Rodiče to nechtějí. Aby čtyřleté dítě řeklo, že nebude papat, protože by bylo tlusté, nebo, že nemůže pít z plastové láhve, protože bude mít rakovinu, či  nebude jíst nic jiného než bio, protože ostatní je nezdravé.   Píšu  páté přes deváté, je to složité a hlavně na dlouho. Máte někdo takovou zkušenost? Máme strach, že se budou snažit dostat vnuky jakýmkoliv způsobem a rozvrátí bráchovi rodinu.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2312x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak se zbavit "rodičů"
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
04.10.2015 14:00 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Psychický teror od matky bratrové manželky - jak se matky "zbavit"?
Text uživatele: 

Chápu, že tato situace pro Vás není lehká a že chcete předejít tomu, aby na tom bratrovy děti byly po psychické stránce podobně jako Vaše švagrová, ale prarodiče mají ze zákona  právo na styk s vnoučaty. Pokud jim bratr se švagrovou budou styk s vnoučaty znemožňovat, mohou se prarodiče obrátit na soud a dosáhnout stanovení styku soudní cestou. Úplný zákaz styku by byl možný pouze v případě, že by prarodiče například vnoučata zanedbávali, nepřiměřeně je fyzicky trestali apod.

Pokud se ale budou děti od prarodičů vracet nešťastné, s pláčem a s tím, že tam být nechtějí, můžete s nimi zkusit zajít k psychologovi, který by Vám případně mohl vystavit zprávu v tom smyslu, že pravidelný styk dětí s prarodiči nedoporučuje, protože má negativní vliv na jejich psychiku. Pak by bylo možné se opět obrátit na soud a frekvenci styků s prarodiči zmírnit, případně styk zcela zrušit.

 
04.10.2015 15:25 Uživatel: Žirafka
Věk:  24
Téma: Psychický teror od matky bratrové manželky - jak se matky "zbavit"?
Text uživatele: 

Ahoj. Nemám taky dobré vztahy s matkou. Určitě by nebylo dobré švagrovou odsuzovat. Lidé, kteří nikdy v takové situaci nebyli radí, že vše jde překonat atd. Hlavně, když oni v takové situaci nejsou. Znala jsem případ, že holce se v dětství oběsil otec. Ona ho dokonce našla, celou dobu mu seděla u nohou. Pak rodina jejího přítele řekli, že je blázen a rapl, že ji od té doby haraší. prostě humus. Jen se jejich synáčkovi nehodila do krámu, on chtěl typ pohodové, blbé Paris Hilton. Dopadlo to zle, vyštvali ji. Švagrová za svoji psychickou situaci nemůže. Když její rodiče řekli, že se s ní nebudou stýkat, nemohou se stýkat i s jejími dětmi - nikde není žádný zákon, že prarodič musí mít styk s vnukem, je to vždy po domluvě a když si to někdo nebude přát. Souhlasím, že zcela omezit až zrušit kontakt s prarodiči a švagrová by se neměla stýkat s rodinou také, doktor ji to určitě poradí. V tomto případě jde ze strany prarodičů o naschvály. matka chce nepřímo dál ovlivňovat dceru a trápit ji. Nebylo by od věci kdyby třeba podala na matku trestní oznámení - důkazy budou, když byla hospitalizovaná.  

 
04.10.2015 19:46 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Psychický teror od matky bratrové manželky - jak se matky "zbavit"?
Text uživatele: 

Zákon upravuje styk dítěte s prarodičem a ne že ne.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Psychický teror od matky bratrové manželky - jak se matky "zbavit"?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Bojím se svého otce 2 2617x
Hádka s mamkou kvůli mému autu 3 1608x
Táta pijan, můj život s alkoholikem 10 1520x
Má matka by mě nejraději nechala bez peněz 3 1361x
Táta se mnou nemluví,pro mámu je nejleší to co vymyslí ona. 11 1528x
Matka mě pořád kontroluje 17 1969x
Pomozte mi, chci utéct z domu 6 2208x
Nevlastní otec - postavit se mu a riskovat násilí nebo se zbaběle odstěhovat? 5 1246x
Soužití s mojí mámou 6 1813x
Prosba o pomoc 7 1602x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny