Téma: 3 měsíce po rozchodu - nejím, piju alkohol a myslím na sebevraždu

02.05.2018 19:05
Uživatel: Bezejmenný
Věk:  27
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Prosím o pomoc na dálku o pár hezkých slov. Jsem 3 měsíce po rozchodu velmi silného, ale komplikovaného vztahu. Vztah trval 2012-2018. Během něho několik rozchodu a návratů. Nyní po třech měsících (02-05/2018) mi bylo oznámeno, že někoho potkala. To mě už z tak těžkých depresí srazilo na absolutní dno.

Týden nejím, jen piju kafe a kouřím cigarety a alkohol. Mám náročné zaměstnání. Hypotéka. Čekám kdy odpadnu. Nejhorší je to že stále myslím na sebevraždu a nevidím jiné východisko. Jediné co mi v tom brání jsou rodiče kteří by to asi neunesli. zvláště matka. bydlím sám a byt mi padá na hlavu.

Pár kamarádům jsem se už svěřil ale moc to nepomohlo. Nevím už jak dál ani jak dlouho vydržím takhle "žít". Zkouším cvičit sportovat, ale nepomaha nic. Myšlenky na ni mě stále dohání.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3774x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: 3 měsíce po rozchodu
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.05.2018 20:22 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: 3 měsíce po rozchodu - nejím, piju alkohol a myslím na sebevraždu
Text uživatele: 

Ahoj. Tři měsíce je ještě krátká doba na to, aby ses úplně vyrovnal s rozchodem. Nějakou dobu to ještě bude trvat. Snaž se o ní nepříjmat žádné informace, protože takhle si jen přitížíš a bude se ti to pořád vracet, jako ted.  

Vím, že to bolí hodně, ale prošlo si tím už hodně lidí. Než to řešit alkoholem, bys mohl zajít aspon k obvodákovi pro nějaké anxiolitika, které by ti mohli pomoct překonat aspon to nejhorší. Nevidím důvod, proč si kvůli někoho jiného ubližovat, nestojí ti to za to. I když to vypadá, že se z toho nikdy nedostaneš, tak věř - není to tak. Ještě pár měsíců počkej a budeš se na to dívat uplně jinak - objektivně.   Hlavně - vydrž to!!!!   Prostě si tím musíš projít ale přejde to.    Můžu se zeptat, proč jste se po tak dlouhé době rozešli?

 

 
03.05.2018 12:48 Uživatel: emac
Věk:  40
Téma: 3 měsíce po rozchodu - nejím, piju alkohol a myslím na sebevraždu
Text uživatele: 

Souhlasím s Dárečkem, hlavně vydrž, nevracej se v myšlenkách zpět, i když je to těžké. Najdi si činnosti, na které jsi ve vztahu neměl čas aa nebo z něco úplně nového. Že se snažíš sportovat je dobře, ale alkohol ne, ten to může ještě zhoršovat. Máš 27 let, jsi mladý, máš stále dost času a šancí navázat vztah, který už opravdu vyjde. Držím ti v tom palce!

 
06.05.2018 18:04 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: 3 měsíce po rozchodu - nejím, piju alkohol a myslím na sebevraždu
Text uživatele: 

Porozchodové období je náročné. Článek psychologie rozchodu je zde - pomůže Ti pochopit proč se cítíš tak jak se cítíš.

 
07.05.2018 09:07 Uživatel: sakulek
0-100
Téma: 3 měsíce po rozchodu - nejím, piju alkohol a myslím na sebevraždu
Text uživatele: 

Ahoj,

rozchod není nic přijemnýho, sám jsem už dva zažil. A pokud to byl takhle dlouhý vztah, bude ti trvat hodně času, než se z toho vyhrabeš. Já ti tu můžu popsat, co jsem dělal/nedělal já, třeba ti to pomůže.

 

Nad sebevraždou jsem nikdy nepřemýšlel kvůli rozchodu. Kdysi jsem to zkusil z úplně jiných důvodů a když to nevyšlo, tak jsem si uvědomil, že žít je vlastně docela fajn. A jak se říká, pro jedno kvítí slunce nesvítí . Čili takovýmuhle radikálnímu (ne) řešení se raději vyhni. Sám píšeš, jak váš vztah vypadal… očividně to s uvolněnou pohodou, důvěrou moc nesouviselo. Zkrátka to moc neklapalo a každej k sobě asi potřebujete někoho krapet jinýho. Čili je v podstatě dobře, že to skončilo, že máš možnost být sám a netrápit/neročilovat se kvůli nějakýh holce… no a časem určitě potkáš jinou, ale moc na to netlač.  

 

Tak a jak jsem se snažil z rozchodu vyhrabat já… začal jsem se věnovat sobě, svým koníčkům, škole/práci. Začal jsem chodit více mezi lidi. Tohle je to, co ti pomůže. Když uvidíš, že jsi něco dokázal, budeš z toho mít dobrej pocit… sice tě bude ze začástku sr*t, že se o tom nemůžeš pochlubit partnerce, ale to přejde… Je hezky, tak vyraž ven na procházku do přírody, na kolo… zaběhat si. Zkus se učit nějakej jazyk, hrát na nějakej hudební nástroj… prostě něco si najdi. Musíš něčím vyplnit čas a myšlenky, které ti zabírala tvoje partnerka.  A co jsem dělal a nepomohlo mi… nadměrný pití (s kámošem na pivko klidně zajdi, ale nepřeháněj to), málo spánku, neustálý přemýšlení nad tím, coby kdyby. Tím se člověk akorát zbytečně ničí a trápí.  

 

Vím, že to není a nebude lehký. Ale nejde stát na místě, musíš jít dál . A uvidíš, že časem bude líp.  

 
07.05.2018 09:57 Uživatel: beruska123
Věk:  35
Téma: 3 měsíce po rozchodu - nejím, piju alkohol a myslím na sebevraždu
Text uživatele: 

Jak já Ti rozumím a držím pěsti, ať se Ti brzy uleví.  

 
17.06.2018 06:44 Uživatel: míla míla
Věk:  61
Téma: 3 měsíce po rozchodu - nejím, piju alkohol a myslím na sebevraždu
Text uživatele: 

Jo, je to hustý!!! Mám to za sebou a ještě si vzpomeenu a není to dobrý pocit. Taky jsem měl takové myšlení!!! Ale nezbývá, než se zvednout a jít dál. I když se ten člověk co tě opustil, dívá na tebe z patra a myslí si, jak s tebou zatočil. Není to pravda, sám ten člověk pozná, že to nebylo dobré a taky si vzpomene, ale to už je pozdě!!! Vstaň a začni se dívat na lidi kolem sebe, mlč a nic neříkej a jdi dál. Uvidíš, že je ten život opravdu hezký, ač je postel vedle tebe prázdná! Je to zkušenost do budoucna!!! A seznámení další, nelámej přes koleno!!! Opakuji, mám to za sebou a to mě ještě nechala dítě, o které se nestará!!! Vydrž to!!!

 
19.06.2018 23:10 Uživatel: Sofii
Věk:  25
Téma: 3 měsíce po rozchodu - nejím, piju alkohol a myslím na sebevraždu
Text uživatele: 

Ahoj,  

vím, jak ti je. Jsem v dost podobné situaci. Je to dva a půl měsíce, co jsme se rozešli s přítelem po šesti letech vztahu. Poslední rok to mezi námi bylo napjaté, náš vztah už tehdy byl nad propastí, ale pořád jsem věřila, že to nějak překonáme. Okolo Vánoc však odešel z práce se slovy, že život se musí užívat a že tedy bude pracovat jen nárazově. Vadilo mi to a hodně jsme se kvůli tomu hádali. Navíc odjel na delší čas do zahraničí. Asi týden poté, co se vrátil mi  oznámil, že se stěhuje do jiného města, za jinou ženou. My dva se můžeme scházet dál, ale chodit spolu zatím znovu nemůžeme neboť já ho nutím do práce a on na to ještě není připravený. Vyrazilo mi to dech a srazilo na kolena. Z partnerky jsem se najednou měla stát pouhou bokovkou. Odmítla jsem a ukončila veškerý konakt s ní. Stal se z něho člověk, kterého jsem nepoznávala. Od té se z toho snažím vzpamatovat. Studuji náročnou školu a čekají mě státnice. Místo toho, aby se soustředila na učení, neustále přemýšlím, kde jsem udělala chybu a proč to takhle dopadlo. V noci mám noční můry a často mě bolí na hrudi. Jsou dny, kdy bych si taky nejraději vzala nějaké prášky a ukončila to, ale stejně jako ty, ani já to své rodině nemůžu udělat. Tak se s tím snažím bojovat.

Kdyby jsi si o těch pocitech chtěl popovídat, napiš mi na email SofiiL@seznam.cz

 

Jinak držím pěsti, aby jsi to zvládl překonat a přeji ti, ať se ti daří.

 
17.03.2022 21:37 Uživatel: Kajsi
Věk:  39
Téma: 3 měsíce po rozchodu - nejím, piju alkohol a myslím na sebevraždu
Text uživatele: 

Zdravim… je to peklo. prezivam to iste, mam nacitane vsetky mozne finty psychlog a vselico ine…

Nic nepomaha… denne sportujem v noci neurol aby som zaspal, mam podporu u kamosov… nic nepomaha

ten emocionalny kokteil kt od rana mam je masaker… od viny po keby coby kde sa stala chyba… par dni mi pomahala finta ukotvenie sa v realite… jednoducho povedane ak pride myslienka spojena s rozchodom alebo na ex hned to stopnut sustredit sa na realitu okolo seba zvuky farby hmat a podobne… musis prist na to ze 

ide to tak, myslienky ma minulost, sposobuju pocity kt mas co sposobuje uzkost a depku… cize ak sa ti podari zastavit myslisnku v jej zaciatku hned tak budes pride koniec dna a zistis ze aj pocity a uzkost klesa…

par dni mi to fungovalo… je to boj… prestat davat ex na piedestal - s tym mam problem lebo my sme nemali ziadne spory ani hadky skratka finito z dna na den bez nejakej vaznej veci to 

 
19.03.2022 06:27 Uživatel: njn
Věk:  45
0-100
Téma: 3 měsíce po rozchodu - nejím, piju alkohol a myslím na sebevraždu
Text uživatele: 

mě pomohlo toto… doporučuji :

https://www.krcmic.cz/proc-rozchod-se-zenou-tolik-boli-co-delat-kdyz-se-s-vami-zrovna-rozesla-partnerka-a-jak-to-vsechno-prezit/

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: 3 měsíce po rozchodu - nejím, piju alkohol a myslím na sebevraždu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
I po rozchodu vzájemné urážky, možný návrat? 3 1403x
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 3 2664x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 13 2096x
Nemohu se odpoutat 6 1992x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 6 1737x
Opustil mě milenec 5 2876x
Rozchod se ženatým mužem 15 2200x
Rozchod po 6 letech 12 2012x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 27 1931x
Má cenu doufat v návrat? 7 2441x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny