Téma: I po rozchodu vzájemné urážky, možný návrat?

03.09.2022 21:38
Uživatel: antivir
Věk:  40
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý večer vespolek a přeji zároveň klidný vstup do podzimu. Nevim jestli si sem jdu postěžovat nebo pro radu, každopádně budu rád za každý  názor. Můj problém jde dosti těžko popsat v jedné slohovce, ale zkusím to. Samozřejmě se jedná o vztah. Je mi lehce přes 40 a i přesto, že jsem měl v životě relativně dost vztahů, až v tom posledním jsem si byl jistý, že je to ta pravá. Bohužel (nebo bohudík) jsem se zřejmě spletl. Nevím jak to dělám, ale několik posledních vztahů mi přijde, že doslova přitahuji divné polovičky. Tahle poslední, měla "vztah" trvající 24 let s tím, že v něm měla mnoho přestávek nebo pauz, protože ji ze strany jejího partnera doprovázelo údajně těžké domácí násilí. Pak si zhruba před 20 lety "odskočila" otěhotnět, protože nechtěla rozšiřovat jistý genofond. Pak se k sobě vrátili a vše běželo nanovo. No můj "problém" je v tom, že jsem byl díky svým zkušenostem celkem vyrovnaný a klidný člověk na začátku tohoto vztahu. Když jsme se dali dohromady, řekla mi o sobě mraky věcí, které se týkaly jejího pokusu o promiskuitní život, který ani nezačala, protože byla naštěstí dost soudná. Její mládí bylo takové, že žila s rodiči a zároveň s otevřeným vztahem její matky s milencem, který s nimi v podstatě skoro bydlel, ale všichni se snažili tvářit, že jde v podstatě jen o rodinného přítele. V mezidobí dvou let, kdy byla v podstatě sama, navazovala pokusy o vztahy a tyto potencionální partnery si v podstatě "schovávala" na "co kdyby". Když mi o nich vyprávěla, mluvila o nich jako o hračkách. Nejsem typ člověka, který v jakémkoliv vztahu dokáže něco takového tolerovat a díky tomu jsem se s ní celkem dost přel, že to zkrátka není normální. Každý takový rozhovor dopadl tak, že mi raději řekla, že chce být sama. To bylo skoro každý měsíc. Je výborný řečník, který druhého zasype argumenty a urážkami, já zase raději mluvím pomaleji a snažím se přemýšlet nad tím, co řeknu a raději to podstatné vypíšu proto, abych měl jistotu, že jsem se nevyjádřil jinak, než jsem zamýšlel. Vždy když jsme měli takový problém, snažil jsem se přemýšlet a bohužel v doprovodu alkoholu. Má mnoho přátel kteří ji v čemkoliv budpu přitakávat, ale za jejími zády snad všichni dokážou říct, že sama neví co chce. Její matka prý místo kabelky nosila mobilní lékárničku, ve které měla hlavně antidepresiva, což se bohužel naučila i ona a "navykla" na ně i svou dceru už od 15 let.

Zpátky k mému problému. Když přišla taková situace, že jsme byli rozejití, samozřejmě jsem se to snažil řešit alespoň smskami. Hodně moc jsem o ni stál, protože ve svém úplně nejupřímnějším jádru je to prostě fakt hodná holka, která má podle mě strach se zamilovat a hlavně druhému věřit, nebo cokoliv plánovat v další budoucnosti, protože si s sebou táhne ten pomyslný batoh minulého života a neumí ho ze svých zad shodit. Na konci našeho vztahu jsem byl už tak zoufalý, že jsem se snažil upoutat na sebe její emoce i urážkami těch jejích hraček a vlastně i jí samotné, protože ta minulost na ni byla šíleně vidět. Bohužel veškerou závažnou komunikaci vedla po požití Stilnoxu a druhý den si nepamatovala naprosto vůbec nic. Takže dnes (03.09.2022), je můj problém v tom, že je mi jí fakt líto, chci jí nějakým způsobem pomoct, zároveň jí chci přivést k ní samé, čili takové jaká opravdu je a ve finále i s mým zajímavým alkoholismem. Je to složitý příběh, k psychoterapeutovi jsem dorazil jen jednou v životě, ale i prve jsem věděl, co mám dělat. Teď už vážně netuším… Jako nejhorší věc jsem na sobě zjistil, že jsem se i choval asi jako manipulátor, jak mi později sama vyčetla, protože v těch urážkách jsem samozřejmě vytahal věci, které mi v dobré víře sama řekla. Nikdy jsem to nedělal, ale to hlavně proto, že sama neměla problém tahat na veřejnost mé osobní problémy i během našeho vztahu. Je to šíleně hrdý člověk, který ale na druhou stranu sám sebe nesnáší (údajně). Po jejím posledním výstupu, do kterého mě zatáhla, se naprosto ztrapnila před svými příbuznými, protože řešila opět při stilnoxu (hypnotika na spaní), že mohu za to, že se rozešli dva lidé, které se facto ani neznám a o půlnoci jim vyvolávala s omluvou za to co jsem způsobil. Druhý den si opět nic nepamatovala a prý jí bylo vysvětleno, že problém byl opravdu jen mezi těma dvěma. Místo omluvy si mě zablokovala kde mohla krom telefonu, na který jsem ji poslal hodně urážlivou sms. Rozešla se se mnou na velikonoce. Minulý týden jsem měl příznaky panické ataky (poprvé v životě) a začal jsme též přemýšlet o psychiatrovi. Znáte ten pocit, že je někdo přesně ten, s kým chcete stárnout, smát se a užívat si život? Myslel jsem si a pořád ve mě sedí myšlenka, že je můj osud. Ale nemám tušení, co dál dělat. Díky za názory 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
04.09.2022 06:24 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: I po rozchodu vzájemné urážky, možný návrat?
Text uživatele: 

Podle toho, co popisuješ, se navzájem vytáčíte a nevidím naději, že by z toho vznikl nějaký konstruktivní vztah. Oba své problém řešíte berličkami, ona ve formě léků, ty alkoholu.  

 

Vůbec nepíšeš, co tě na ní tak přitahuje a stejně tak co tě přitahovalo, nebo proč jsi se rozešel s těmi minulými partnerkami, jestli totiž jen "nechceš být sám".

 

Kdbych měl něco poradit, tobě, tak vzdát se alkoholu, najít si nějaký koníček (to je zajímavé, nepíšeš, jak trávíš svůj volný čas) a případně jinou partnerku.  

 
04.09.2022 08:51 Uživatel: antivir
Věk:  40
Téma: I po rozchodu vzájemné urážky, možný návrat?
Text uživatele: 

Chápu a jsou věci, nad kterými taky dost přemýšlím. Jsenom jsem v tom nějak zamotaný, v nějakým videu jsem zaslechl výraz "karmický vztah" a ten mi na to dost přesně sedí… Třeba včera (03.09.2022) se mi zdálo, že i přes ty všechny zážitky, jsem jí do práce objednal 1000 růží  No připadám si jako blb. -

V prvním cca půlroce se mi i dařilo ji přesvědčovat o neužívání těch prášků na spaní, stejně jako antidepresiv a celý to bylo jak pohádka kterou jsem si vždy přál, prostě klid, smích a podobně.

Je dost náladová, ona tvrdí že hrdá.

Co mě na ní přitahuje… Samostatnost, stejně sarkastický smyxsl pro humor, upřímnostprostě její povaha, i když má jako každý chyby a pochopitelně i vzhled.

S expartnerkami jsem se rozešel (nebo ony se mnou) proto, že jsem celkem zásadový a když jsem cítil, že jim šlo o něco jiného než vztah (třeba peníze, využívání a podobně), tak jsem raději hodil zpátečku, nebo se choval tak, aby ji hodily ony (trochu alibisticky, ale výjimečně).

S alkoholem jsem už před pár dny přestal. Největší problém byl poslední dobou toho vztahu v tom, že se ráda ohání svou "znalostí" psychologie a neustále mi předhazovala, že řeším neexistující věci, ale dělala to v podstatě ona. Když dám příklad, dohodila mi kšeft (který stejně nevyšel) přes jednu svou jak jim říká "hračku. Když jsem se zeptal odkud má kontakt, začala tvrdit jak je to jedno. Pak to ale stejně řekla společnému kamarádovi a ten mi to řekl. Když mi řekla, že řeším neexistující ho*na", tak prý třeba kdo jí řekl o tom kšeftu. Na to jsem jí odpověděl, že kdyby v práci rozlila kafe a já se jí zeptal, zda si nepolila papíry, asi by jí taky zajímalo od koho to vím. To jsem dal jenom jako příklad a její reakce byla "zase si se zeptal".   Nejhorší asi bylo, že vše celkem nejpodstatnější, mi vyvolávala a vypisovala právě až vždy večer po tom, co si vzala spací prášky a druhý den si to prostě nepamatovala a jen málokdy dokázala říct "promiň"- Tak mi na tom záleželo, že už jsem se jí ke konci omlouval snad i za to, co jsem ani neudělal. A ty koníčky… No snažím se zaměstnávat prací tolik, abych neměl čas na nudu a přemýšlení, takže když mám volno, jezdím po výletech, nebo lítám do přírody. Bohužel ani jedna moje práce ze své podstaty, mi nedovoluje si jinou partnerku najít a nejsem úplně typ člověka, že by partnerky nějak vyhledával - v realitě, navíc tahle divná doba je složitá i v tomhle směru, tedy pro mě.

 
13.11.2022 04:14 Uživatel: Marcela45
Věk:  50

Město:Praha

0-100
Téma: I po rozchodu vzájemné urážky, možný návrat?
Text uživatele: 

@antivir Vztah z lítosti - nemožné. Ona je rozbitá, ty seš rozbitý. Co dál dělat? Plácat se v něčem, co je brutálně nefunkční? Za mě - ne.

Jak "pokračujete"?

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: I po rozchodu vzájemné urážky, možný návrat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 3 2662x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 13 2096x
Nemohu se odpoutat 6 1989x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 6 1735x
Opustil mě milenec 5 2872x
Rozchod se ženatým mužem 15 2200x
Rozchod po 6 letech 12 2008x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 27 1931x
Má cenu doufat v návrat? 7 2441x
Jak se konečně odpoutat a nemyslet na bývalý vztah 12 2599x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny