Téma: Díl 4. Rozchod

07.08.2011 10:30
Uživatel: MitsCa
Odpovědí na téma: 12
Text: 

Tak je to tu.
Málo jsem se snažil, spousta věcí mě nenapadla a vždy mě je musela říct.

Má mě hodně ráda, ale je pro ni důležitější, že se na mě nemuže spolehnout -  tady však pozor, vždy jsem ji podporoval, nenechal nikdy v úzkých apod. Jde jen o finanční spolehnutí. A to říká teď, kdy mám 3 domluvené nové práce a nejpozději 5.9. nastupuju?
Samozřejmě jsme se o tom bavili a ona se bojí, že by se to mohlo stát i v budoucnu - to, že se nebudeme mít (v mých očích) nadstandartně, v jejich očích že nebudeme jezdit na dovolenou, nebudeme si moct zaplatit dělníky na dodělání zahrady, víkendové wellnessy.
Jak to máme (nebo teda měli) s financema poslední rok, jsem psal. Abych doplnil ještě info v můj neprospěch, tak cca 4 měsíce nám její rodiče přispívali tehdy ještě (myslím 2008) na nájemné v bytě 6 tis. Kč a letos  jsme byli pozváni na dovolenou. To mě bylo vyčteno.
To však, že veškeré práce na domě jsem dodělával sám se nebere a bylo řečeno, kdybych vydělával více, tak jsme si to mohli nechat udělat (ale předtím jí to nevadilo, protože to chtěla hned, tak jsem to udělal a byla ráda - to je ale zapomenuto). 

Zatím teda asi budeme žít na hromádce nebo nevím.  Nebyla ještě řeč ani o zvířatech našich.
Už jsme spali odděleně, já teda moc nespal, ona zprvu plakala. To prostě nechápu, když mě má ráda. Ale asi holt finanční zabezpečení je nad všechnu lásku a starostlivost. 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
07.08.2011 10:37 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Díl 4. Rozchod
Text uživatele: 

4. díl - to je jak nekonečný seriál Dallas ...

 
07.08.2011 10:40 Uživatel: MitsCa
Téma: Díl 4. Rozchod
Text uživatele: 

Usmívající se Klidně to vymaž (Díl 4.) a nechej jen rozchod. asi to bude lepší.Dík

 
07.08.2011 13:18 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Díl 4. Rozchod
Text uživatele: 

Gratulace. Práce si nech tolik, kolik pohodlně zvládneš, sbal svoje věci a psa a najdi si normální, hodnou holku, která se zamiluje do tebe a ne do tvojí peněženky. Btw, očekávám že náhradu si slečna najde nápadně rychle.

 
07.08.2011 19:23 Uživatel: Julie
Téma: Díl 4. Rozchod
Text uživatele: 

  Já bych odešla už dávno.

 
08.08.2011 10:19 Uživatel: Indiánka
Téma: Díl 4. Rozchod
Text uživatele: 

MItsCo,ACH JO..Bohužel ve vašem případě vidím jen jedno.Nežijete spolu,ale vedle sebe..nenaučili jste se za ty roky spolu žítJe mezi vámi bariéra a nedošlo mezi vámi k propojení.Máte oba bloky a jeden druhého k sobě nepustíte.To je na nic.Ona má svou pravdu,ty svou.Jste dva úplně cizí lidé.....Pokud tvoje mazlinda plakala a měli jste oddělené ložnice,je to veliké varování.Je s tebou nešťastná.PRAVÝ DŮVOD ale běhá někdě ve hvězdách...ona ti řekla,proč,ty to nechceš přijmout...Musíte se oba otevřít,uznat své chyby a po vzájemné dohodě učinit kroky k nápravě.Ale-MUSÍTE OBA CHTÍT.Jinak váš vztah půjde k šípku...JAKO MALÉ DĚTI...

 
08.08.2011 10:43 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Díl 4. Rozchod
Text uživatele: 

V tomhle případě je ale rozpad vztahu happy end... Jeho "mazlinda", jak ty ji nazýváš, dost možná mazlindá někde jinde, a pokud ne, stejně potřebuje chlapa co nehledá ženu, ale suvenýr do vitrínky, kterým by se mohl chlubit.

 
08.08.2011 12:35 Uživatel: Indiánka
Téma: Díl 4. Rozchod
Text uživatele: 

 Chiquito,možná.Hledá něco jinde,ale PROČ.Něco jí doma chybí.Třeba to nejsou jen ty peníze.Ale viděla bych to složitější.Na tohle téma odpovídám od jeho začátku a taky jsem si myslela,že ta jeho kopretina je na prachy.A třeba na tom i něco bude,ALE:teď,s odstupem času se mi ukazují ještě jiné alternativy...

 
08.08.2011 14:36 Uživatel: MitsCa
Téma: Díl 4. Rozchod
Text uživatele: 

Ano, nejsou to peníze, to sama říkala. Je to to, že si MYSLÍ, že se o ni (a do budoucna děti) nedokážu v budoucnu postarat (a ona bude viset na rodičích). A načasované to má teď, když se rozjíždí všechno.
Tady máme asi chlap a žena jiné myšlení, protože pro mě to znamená, že nevydělám dost (peníze) pro ženu to, že se o ni atd. nedokážu postarat.
Umí mi to někdo vysvětlit? Rád se přiučím, opravdu.  

 
08.08.2011 17:15 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Díl 4. Rozchod
Text uživatele: 

Jinými slovy, JDE O PRACHY. Jen to takhle mnohem líp zní, a nutí tě to k výčitkám, že jsi jako "samec" zklamal. Žádná žena ti neřekne "Ano, jsem chladná mrcha, a bez peněz mě vůbec nezajímáš."...

 
08.08.2011 14:30 Uživatel: MitsCa
Téma: Díl 4. Rozchod
Text uživatele: 

Důvod je ten, že nevěří, že se o ni a hlavně pak do budoucna děti nebudu umět postarat, že se nebudu snažit. Ale to jsme si říkali, že potřebuju další jinou praxi než v tom oboru (službách), který se moc nebere jako praxe u nás a kde jsem dělal 6 let. Ano, mohl jsem si vzít ještě brigádu nebo další půlúvazek. Já však vyhodnotil tak, že lepší bude když dodělám barák (dlažba, obklad, terasa, garáž, zahrada...), protože to chtěla hned a v danou chvíli to nevadilo. Dnes už by byla radši, kdybych měl spíše brigádu a nechali si to udělat.
Plus jak píšu výše, že jsme byli pozváni na dovču.

V mých očích je to o penězích a v chtění všechno hned, v jejich o neschnopnosti. Hned se ani pes nevy..re (pardon).
No jsem zvědav, jak teď při své práci bude krmit zvířata, starat se o zahradu (včetně odstraňování hovínekj, které ji natahujou), sem tam vysávat doma (paní na úklid je, ale prach je i tak) apod.

Mluvili jsme o tom a je to chyba nás obou, i tedy jí, že nedala vědět dřív (poznat to nebylo, chovala se pořád vesele a normálně a umí to i teď, ale v pohodě není).
Chlap v tom není, vždy jsme si vše říkali, i nepříjemné (tak proč by to teď neřekla).

Je hodná (dostal jsem večeři, vyprala), jen potřebuje teď vše hned - co kdybychom za pět let měli děti, nedokázal by se postarat. 
 

 
08.08.2011 17:27 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Díl 4. Rozchod
Text uživatele: 

Tak ona ti i vyprala a uvařila večeři, no, z toho si asi sednu na zadek... Pochop že ona ti nepodává pravdivé, ale společensky přijatelné zdůvodnění. Nejde o to že by ses nedokázal postarat o děti. Žena se musí umět o děti postarat sama, protože vždycky musí počítat s tím, že na to sama zůstane (i kdyby si byla jistá že ji neopustíš, vždycky se ti může něco nedejbože stát). Nejde o to že by ses nedokázal postarat o ní. V současné době se o sebe žena může postarat stejně tak dobře, jako muž. Jde o to že jí nevoní makat, nevoní jí zodpovědnost, je zvyklá že se věci platí tak nějak samy, je zvyklá že se nemusí starat, a že její výdělek je něco jako kapesné. Slečna v první řadě potřebuje dospět a nabít si řádně ústa. Pak jí možná dojde, že byla hloupá, když pracovitého a věrného chlapa vyměnila za plnou peněženku a pani na úklid. Ale to už doufám bude pozdě, protože ty si mezitím najdeš ženu, která si tě bude vážit. Chlap má mít nějaké ego, hrdost, a ne poslouchat od své ženy, že je neschopný - a ještě to brát jako fakt. Takového chlapa si pak ani ta žena vážit nemůže...

 
08.08.2011 19:00 Uživatel: MitsCa
Téma: Díl 4. Rozchod
Text uživatele: 

Děkuji, tos napsala hodně dobře.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Díl 4. Rozchod
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 2 1094x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 12 893x
Nemohu se odpoutat 5 795x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 5 688x
Opustil mě milenec 5 867x
Rozchod se ženatým mužem 13 874x
Rozchod po 6 letech 11 925x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 26 923x
Má cenu doufat v návrat? 6 861x
Jak se konečně odpoutat a nemyslet na bývalý vztah 11 1127x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny