Téma: Kamarádka mi přebrala kamaráda s výhodami - opustila jsem spřízněnou duši

23.02.2013 02:13
Uživatel: Šíša
Věk:  24
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Ahojky,

mám obrovské trápení, které se se mnou táhne už delší dobu a já si s ním nedokážu poradit. Začnu od začátku, protože je to hodně zamotané a já sama se v tom už nevyznám.

Na podzim 2011 jsem potkala staršího muže, se kterým jsme zpočátku byli pouze přátelé a po několika týdnech, jsme se domluvili na přátelství s "výhodou". Nicméně náš vztah se prohluboval, a začali jsme spolu trávit více a více času, až jsme začali vystupovat jako pár. Po roce, kdy jsem byla nejšťastnější v mém životě a myslela jsem si, že můj přítel je nejdokonalejší muž na světě, jsme odjela na osm týdnů do zahraničí na studijní pobyt a přítel odjel do zahraničí pracovně. Volali jsme si na Skype a snažili se být v kontaktu, asi po měsíci se přítel odmlčel a nereagoval, s tím že nemá volno a pak ani internet.

Moje kamarádka pracovala na tomtéž místě dva týdny s ním a  když se vrátila zpět do Česka, komunikovala jsem s ní přes skype zda neví co se děje. Odpovídala ať se netrápím a užívám si a ať na vše zapomenu. Po třech týdnech mi však došla trpělivost a ve chvíli kdy jsem opět mluvila s přítelem jsem ho donutila, ať mi narovinu řekne co se děje. Jeho odpověď byla, že chce být jen kamarád, a že není na vztah připravený. Za týden jsem se vrátila zpět do Česka a v tu chvíli mi napsala výše zmíněná kamarádka SMS, že je s mým přítelem v zahraničí, a že ho miluje a je s ním šťastná a nemůže myslet jenom na lidi kolem sebe. Okamžitě následovalo zveřejnění jejich vztahu na facebooku fotkami a já se cítila naprosto zničená. Snažila jsem se z toho dostat a můj nyní už expřítel na mne naléhal, ať se snažím zachránit aspoň naše přátelství. Následoval měsíc plný lží, hádek, objevování pravdy, řešení a dosti odporného postoje a chování ze strany mé už bývalé kamarádky. Musím říct, že tohle bylo pro mě zatím to nejhorší co jsem zažila, připadala jsem si jakoby si ze mě udělala hadru na zem, a byla schopná proti mě vytáhnout intimnosti o kterých jsem ani nevěděla, že ví. Do teď mě štve, že jsem se jí nedokázala postavit a aspoň trochu jí oponovat.

Svojí tvrdohlavostí jsem se však zařekla, že přátelství s expřítelem zachráním a nenechám se připravit i o to. Šlo to těžko, a ledy se prolomily až ve chvíli, kdy jsme se spolu opili a on mi o ní začal vyprávět, tak že s ní není šťastný a že se do toho zamotal tak, že neví jak ji opustit. V tu chvíli jsem dokonce uvažovala, že jí odpustím a navážu kontakt znovu i s ní, protože ve mě její psychická labilita vyvolávala výčitky a lítost.

Expřítel se nakonec rozhoupal a nějakým způsobem to s ní ukončil. Začali jsme spolu opět trávit mnoho času, ale tentokrát jsem se na něj už dívala jinak. Byly jsme schopní nejít spát a celou noc si povídat o věcech, o kterých si s nikým jiným nepovídám a já měla pocit, že jsem vše překonala a nastal čas opravdového přátelství.  

Bohužel moje noční můra se vracela jako bumerang, bývalá kamarádka se objevovala v mém životě znovu a znovu skrze mého expřítele a já začínala tušit, že ji miluje, jen si to nedokáže přiznat. Situace mezi námi třemi byla nesnesitelná, ona nesměla vědět, že je se mnou na kávě a já jsem nesměla vědět, že je s ní. Nejhorší bylo to lhaní, kdy jsem věděla, že mi lže, a hlavně že mi lže kvůli ní. Došlo to tedy tak daleko, že jsem si s ním sedla vzala jsem flašku vína, a rozmluvila jsem ho. Dokonce jsem mu začala vysvětlovat at už netrápí sebe ani a jí, když se milují a ať jsou spolu. Kamarád se tedy otevřel a napsal  jí email (protože byla už měsíc v zahraničí), kde jí vylíčil jak strašně moc ji miluje a že s ní chce žít. Tento email mi dal přečíst, a já se nedokázala zlobit, protože jsem viděla jak to z něj všechno spadlo. Nicméně ona mu odpověděla velmi neurčitě, ani tak, že se k němu vrátí zpět do Čech ani tak, že s ním být nechce. A od té doby si telefonují, píší zamilované SMSky a vrkají.

Já jsem myslela, že to zvládnu, že když uvidím jak je šťastný, že ji překousnu. Ale po týdnu po čtení emailu jsem došla konce svých sil. Bohužel se mi při pomyšlení na ni obrací žaludek, při kažfém jeho zazvonění telefonu se mi svírá srdce, a když o ní mluví tak se mi chce brečet. Mluvila jsem s ním o svých pocitech otevřeně, a že nevím, jestli to, že bude s ní zvládnu.

Pro mě to je trýznění, ale nedokážu mu to vysvětlit tak aby mě pochopil, a proto mě nechtěl nechat odejít. Zkoušela jsem to i tak, že jsem mu vysvětlovala, že pokud bude s ní a bude se přátelit se mnou, mohlo by to dělat mezi nimi jen problémy a to za to nestojí. Neumím opouštět přátele, a už vůbec ne pokud mě přesvědčují o tom, že to je chyba.

Dneškem jsem se však rozhodla, že to musím zkusit. Být bez něj a žít dál. Nebyl to unáhlený krok, hodně jsem o tom přemýšlela a zvažovala, ale připadala jsem si jako na houpačce. Když jsem byla s ním, tak bylo vše super, povídali jsme si, blbli jsme, vařili jsme si, koukali spolu na filmy, ale ve chvíli, kdy jsem byla sama, se mi vše vracelo.

Najednou jsem jí měla zase před očima, to jak se mnou jednala a co mi vše řekla. A teď mám strach, že jsem udělala obrovskou chybu, když jsem mu řekla sbohem. Mám strach, že jsem řekla sbohem své spřízněné duši, protože to byl člověk s kterým jsem si rozuměla ve svém životě naprosto ve všem a věděla jsem, že se o něj mohu opřít a že mu mohu říct vše. On mi sbohem neřekl. Řekl mi, že loučit se se mnou nechce, protože mu na našem přátelství záleží hrozně moc, a že bude doufat, že si to rozmyslím, ať zítra za týden nebo za rok, že bude čekat. A já jsem teď zase nejistá, že mi je smutno a jediný člověk kterému bych to chtěla říct je ten, bohužel, co pro mne miluje ďábla, ze kterého mám strach. A začínám mít výčitky, že jsem to dělat neměla a mám chuť mu zavolat, že je to chyba, ale současně, je mým největším přáním vymazat jÍ ze svého života.

Tohle vše se odehrávalo posledních šest měsíců, a já bych chtěla klid na duši, jen nevím, jestli pro ten klid jdu správnou cestou. Může mi prosím někdo poradit, protože to poslední co bych chtěla, je abych ublížila tímto svým sbohem jemu a sobě víc, než bych nám pomohla. Děkuji

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3467x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Opustit spřízněnou duši?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.02.2013 09:18 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Kamarádka mi přebrala kamaráda s výhodami - opustila jsem spřízněnou duši
Text uživatele: 

Četla jsem Tvé téma radši dvakrát a je to skoro jak z mojí minulosti.  

Ten pán si Tě nechává na "až pak", když se mu to po*ere jinde pořád mu ještě zbudeš Ty, když bude mít problémy tak má Tebe aby si mu je pomohla vyřešit. Je to kamarád, řekni mu, že kdyby potřeboval něco vážného, tak ať se ozve…jinak ho nech být a jdi si dál podle sebe.  

Podle mé zkušenosti: nečekej moc klid, pokud se začneš s někým scházet tak Tě kamarád bude hlídat a mi dělal i docela slušné problémy. Jediné co na to pomohlo bylo nechat ho být, nijak moc na něj nereagovat (což jde špatně, když kňučí jak bez Tebe nemůže být) a vidět se s ním jen opravdu málo a spíš jen pokud je to nevyhnutelný.

Já jsem se nenechala ukecat a nevrátila jsem se k němu, zůstala jsem s novým přítelem a jsem moc ráda, že ho mám. Když "kamarád" zjistil, že na mi jeho ukecávání moc nepůsobí, už si vyhlédl jinou slečnu. Věřím tomu, že mi chtěl jen na zábavu v době kdy nemá nic jiného a na sex.  

Podle mi jsi udělala dobře, není na co čekat. Žij v klidu dál, bav se, užívaj si  To co se Ti teď honí v hlavě ještě chvilku potrvá, ale pak to zmizí a bude klid.  

Přeji Ti pevné nervy (k zlepšení jejich zpevnění doporučuji čokoládu! )

 
23.02.2013 12:46 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Kamarádka mi přebrala kamaráda s výhodami - opustila jsem spřízněnou duši
Text uživatele: 

Jo, přesně jak píše Beu_Pet, nenech se jím využívat. Pokud by tě měl opravdu rád a záleželo by mu na tobě, tak by tě nechal jít. Pokud by byl opravdu takovej charakter a tak moc by mu na tobě záleželo,   nechal by ti volnost a možnost volby. Mohla bys tak v klidu odejít, bez výčitek a až by ses s tím vším vyrovnala, mohla by ses zase vrátit, opravdu jako kamarádka. Třeba až za pár let. Nicméně takové vztahy mezi muži a ženami jsou velice ošemetné. Zvlášť když jeden nebo oba mají pocit nejisoty ve vztahu, případně jim vztah chybí. Ty jsi inteligentní, mladá, chytrá holka, tak se nenech trápit někým takovým, kdo nemá vyřešeného sám sebe. Věř mi, to je na nic.

 
24.02.2013 13:31 Uživatel: indiánka
img_bestpage3279.gif
Téma: Kamarádka mi přebrala kamaráda s výhodami - opustila jsem spřízněnou duši
Text uživatele: 

Ahojky "Šíšo". Tvůj přízpěvek jsem si musela několikrát přečíst , neboť je to opravdu román a je vidět, že Tě to hodně trápí.

Máš v sobě opravdu velký zmatek , ale všechno se dá zvládnout. Na některé náležitosti jsis již odpověděla sama. Jsi bezesporu hluboce citově založený člověk a zasloužíš si mnohem víc, než neupřímné přátele, kteří využívají Tvé dobroty.

Tvůj "přítel" je falešný člověk, který za to nestojí. Psal Ti, že mu na Vašem "přátelství" hodně záleží. Skutečnost, že to NENÍ pravda Ti dal najevo již po měsíci Tvého pobytu v zahraničí, kdy se odmlčel a nereagoval. Prostě už Tě nepotřeboval, neboť si našel náhradu. Výmluvy typu, "nemám volno, nemám internet" jsou průhledné jako sklo. Pokud by mu na Tobě OPRAVDU záleželo, čas a příležitost by si VŽDY našel, věř tomu. Ten chlap je prostě jen někdo, kdo se hledá (na vztah ještě není připravený, a nejsem si jistá, jestli vůbec někdy bude) a prostě jen bere to, co se mu naskytne po ruce. Je to taková příživnická hnída, která se zkrátka jen přilepí na každého, kdo se v okol zrovna naskytne a bude ochoten s ním sdílet čas.

S kamarádkou si nedělej starosti, NENÍ to Tvá kamarádka. Když je na praconí cestě v blízkosti Tvého "přítele", Ty se jí zeptáš, co se děje a ona odpoví, ať se netrápíš, zapomeneš a užíváš si života, mezitím si s ním za Tvými zády již užívala ona, k tomu netřeba komentář.

Že Tě Tvůj "přítel" nechtěl nechat odejít, není známkou jeho sympatií a jeho náklonnosti, nebo přátelství ke Tvé sobě, ale skutečnosti, že ve svém okolí potřebuje někoho, s kým může manipulovat, aby z něj vysával jeho energii, bral si skrze něj jeho sílu, protože je to slaboch. Jsi z toho vyčerpaná a podvědomě si to UVĚDOMUJEŠ. Na takové lidi si dávej pozor!! Prostě ještě nemá vyřešený svůj život, a tak si kolem sebe soustřeďuje lidi, kteří ho pohladí, pofoukají mu jeho bebíno, ťuťu ňuňu a spoléhá na to, že ho dostanou ze dna. Ale neuvědomuje si, že z toho dna ho nedostane nikdo jiný, než on sám.

Má rada: zapomeň na falešné lidi, které kolem sebe máš. Špatnou kamarádku zmačkej, jako papír a zahoď do koše . Pokud máš nějaké jejich fotografie, spal je, oheň "čistí". Vymaž jejich profily z veškerých svých kontaktů, jejich mail adresy, jejich doplsy, vyhoď jejich dárky, to vše Tě s nimi stále spojuje, a proto se od nich hůře odpoutáváš. Vše to půjde, neboj. Ono to tam "uvnitř" trochu bolí, ale ta bolest přejde neboj, a za nějaký čas si řekneš, jak jsi byla naivní a pitomá, že jses trápila kvůli takovým nebožákům. A ještě se tomu zasměješ . Navíc, Tvá "kamarádka" si s tím chlapíkem pěkně spálí prsty uvidíš.

TY MÁŠ NA VÍC. Zasloužíš si mnohem lepší kamarády a jistě Ti brzy, až se Ti podaří odhodit od sebe ty staré, špatné "přátele", zkříží cestu nejen noví a lepší, ale i nějaká krásná, skutečná LÁSKA.

Přeji Ti hodně štěstí a hodně síly, vše ostatní půjde samo

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Kamarádka mi přebrala kamaráda s výhodami - opustila jsem spřízněnou duši
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 238x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 11 469x
Nemohu se odpoutat 4 567x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 5 493x
Opustil mě milenec 4 551x
Rozchod se ženatým mužem 12 697x
Rozchod po 6 letech 10 738x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 25 753x
Má cenu doufat v návrat? 5 608x
Jak se konečně odpoutat a nemyslet na bývalý vztah 10 868x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 2
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 2 témata
Počet témat celkem: 16261
Počet odpovědí celkem: 173858
Počet registrovaných: 4896 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Odešla po 5 letech byl sem d*bil
Nejkomentovanější za 7 dní: VZTAH S PARTNEREM JE HOTOVÉ PEKLO
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny