Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi

23.01.2012 08:35
Uživatel: Tom1974
Věk:  37
Odpovědí na téma: 19
Text: 

Dobrý den
 
Předem se velice omlouvám, že obtěžuji.
 
V posledních dnech se mi stala velice nepříjemná životní událost, která mne velmi citově zasáhla. Jedná se o rozchod s partnerkou, resp. ona odešla velmi náhle i s dětmi. Dívce je 12 a chlapci 8 let. Měli jsme pravda krátký devítiměsíční vztah, ale fungovali jsme jako rodina.

Den před odchodem partnerky z bytu mi chlapec položil otázku, zda mi může říkat "táto". Neskutečně hřejivý pocit. Vztahem nás provázely jen naprosto běžné problémy a hádky. Vzhledem k stavu jsem navštívil partnerskou poradnu. Dostal jsem samozřejmě po krátkém zmapování problému jen velmi pro mne řekněme neuspokojivou odpověď.

Problém jsme objevili už v kořenech vztahu s její matkou. Nikdy se prý o partnerku nestarala jako o svoji dceru, nebrala si vnoučata, atd. K tomu jsmre došli v pondělí, kdy držela mojí matku za ruku a se slzami jí to řekla. Poradkyně z tohoto vydedukovala, že tím, jak jsem zapadl rychle do rodiny a i mí rodiče partnerku včetně dětí přijali do rodiny, nezvládá toto vstřícné jednání a tyto osoby to prý řeší útěkem.

Pokud se problémem nezačne zabývat ona sama, tak se bude prý pravděpodobně prohlubovat a "bují" v ní pro budoucnost daleko větší problém. Připadá mi to jako velmi nezodpovědné se s dětmi stěhovat na ubytovnu. Škola přes celé město, atd....
 
Existuje nějaké bližší zmapování problému, existuje nějaká "průhlednost" jak by to mohlo dopadnout? Existuje šance na návrat a udržení rodiny?
 
Děkuji Vám velice za vstřícné jednání a eventuelní pomoc. Moc by mi to pomohlo!!!

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.01.2012 09:13 Uživatel: Robert
Věk:  33
small_ksicht_gif.jpg
100-500
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

Znis jako chlap co se chce a dovede postarat. Te situace je mi samozrejme lito. Jste aspon trvale v kontaktu? Dobre tak je vyplasena a zmatena, ale neexistuje nekdo komu veri a posloucha nazory te osoby? Nerikam dostat ji do te poradny, to na ni muze pusobit podobne jako dostat ji na terapii pro alkoholiky. Mozna dat ji klid to zpracovat. Udrzet s ni kontakt a dat si najevo ze mosty zpet porad stoji. Je to blba situace...  

 
23.01.2012 09:34 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

 Vůbec neobtěžuješ, Tome. Je dobré, že jsi to začal řešit s poradkyní. Pokus se ji nějakým způsobem přesvědčit a navštívit partnerskou poradnu společně s ní. Společně najdete spíše řešení a v čem je vlastně problém.  

 
23.01.2012 10:27 Uživatel: Tom1974
Věk:  37
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

Moc Vám děkuji. Přesvědčovat ji k čemukoliv je teď nemožné. Je plná zloby a skutečně vyráží, ale tu pravou příčinu mi ještě neřekla. Pokud bych jí znal, tak dokážu pochopit. Stále hledám odpověď..... kdekoliv..... Chybí mi ta smečka a je mi líto dětí......

 
23.01.2012 10:50 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

Asi Tě nepotěším, ale nemám stejný názor s poradkyní a ani nesdílím optimismus s ostatními. Ať už je problém v čemkoli, z vděčnosti za lásku Tvé rodiny s Tebou nebude. A pokud by se nakrásně i vrátila, pak můžeš čekat, kdy se zas "náhle" vypaří. Kdyby Tě totiž milovala, neodešla by. Řešila by s Tebou. Ale když raději vynaložila úsilí k hledání dalšího bydlení a vyřizování s tím spojené.... ?

 
23.01.2012 10:55 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

Tome, Tvou přítelkyni chápu jako málokdo-ani já neznám od své mámy ani pohlazení, objetí, hezké slovo....a ke své bývalé tchýňce(byť měla taky "svý"-jako každý z nás)jsem cítila něco podobného, když se mi to od vlastní mámy nedostávalo. Řekla bych, že je to-ač to zní zvláště-pro ni "moc štěstí najednou", protože to prostě nezažila, asi to musí vstřebat a Ty se v žádném případě NENECHAT ODBÝT, ale pomaličku na ni, ovšem ať ví, že TY jsi ten člověk, kterému může VĚŘIT. Přesvědčit ji, že o ně všechny stojíš(to s tím oslovením táto je opravdu dojemné)a dojít si nejdřív k nějaké pchyložce/govi Ty sám, abys dostal rady, jak na to, není vždy nezbytně nutné chodit tam oba, když se to 1 z nich nějak příčí nebo nezamlouvá.. Přeju moc štěstíčka a držím Vám oběma pěstičky!

 
23.01.2012 11:14 Uživatel: Tom1974
Věk:  37
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

Leňo děkuji. Jen tak mimochodem máte stejné jméno. Sdílíš s námi stejný názor jako poradkyně? Znáš něco podobného z okolí nebo sebe? Vím jistě, že v tom zatím není někdo jiný. To bych pochopil a nepsal třeba sem. Pozoroval jsem už delší dobu jakési výkyvy nálad. Láskyplné chování, nikdy bych tě neopustila, atd a na druhou stranu skoro až agrese, vyčítání, zvláštní chování. Něco se v tom těle muselo porouchat.....

 
23.01.2012 11:18 Uživatel: Tom1974
Věk:  37
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

Barčo to bydlení byla náhoda, která tomu nahrála - nemocniční ubytovna. Jednala vždy velmi impulzivně.....

 
23.01.2012 11:21 Uživatel: Tom1974
Věk:  37
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

Ještě doplním, že poradkyně mi řekla a já s tím souhlasím, že jsem se eodině věnoval víc, než partnerce samotné....

 
23.01.2012 11:29 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

No, nevím....nechci Ti brát naději, vím, že Tě to bolí..... ale....

 
23.01.2012 12:47 Uživatel: Indiánka
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

Ahojky Tome smile

S tou poradkyní souhlasím. Viděla bych to podobně. Co se týče hádek a problémů u Vás, jak píšeš. V tak krátkém vztahu by hádky a problémy ještě neměly mít mnoho místa. Každopádně: byly ty problémy vždy vyřešeny ke spokojenosti obou stran?? Je totiž možné, že pokud ne, mohlo napětí ve Tvé partnerce narůstat až to vyvrcholilo odchodem. Ten odchod nemohl přijít jen tak z čistého nebe, muselo se k tomu schylovat delší dobu. Je asi rozvedená. Pak by nebylo od věci vědět, jak se k ní choval její manžel, je totiž možné, že Ty děláš stejnou chybu a chováš se podobně, jako on, a to mohlo být příčinou rozvodu.  Ikdyž její maminka Ti to asi neřekne.  

Ještě jedna věc a další varianta: Ty jsi udělal velkou chybu, že jses jí málo věnoval. Ona to vycítila a vrátila se jí prostřednictvím Tvého chování bolestivá myšlenka na nezájem její matky. Tím se bolest zdvojnásobila chápeš? Proto možná odešla. Neunesla tu bolest a nechce, aby jí to nadále ubližovalo. Utla to tedy jedinou věcí, která ji napadla a tou byl odchod.

Nech jí na chvíli vychladnout. Žádné mléko není tak horké, jako když se vaří: Když trochu vychladne, nespálíš si o něj jazyk.  Mrkající 

Pak začni bojovat a nevzdávej to.  Rozhodně jí, až bude trochu přístupnější řekni a  promluv si s ní o tom, že sis uvědomil, že jses jí věnoval méně, než si zasloužila, ale nebylo to Tvým úmyslem.  bylo to z nevědomosti. Vysvětli jí, že ji miluješ, stejně jako její děti. Možná by nebylo od věci sdělit jí, že jses dozvěděl, jak se k ní její maminka chovala a že z Tvé strany jí nic takového nehrozí. Možná bych do toho i nějak šikovně zapojila Tvoji mamču, je vidět, že k ní má důvěru.

No zatím tolik. Zdáš se mi jako fajn chlap, tak držím palce!!


 
23.01.2012 12:56 Uživatel: Tom1974
Věk:  37
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

I Tobě mnohokrát děkuji. Nechovám se k ní jako její manžel. Tam bylo dokonce i násilí. Mé mámě sice říkala, a nejen jí, jak je fajn. V rozhovoru po Telefonu s Lenkou ale doslova řekla, že jsme jak psychopati. Z ničeho nic takový obrat. Myslím, že jako chlap bych u ní klesl v hodnotách, pokud za mnou bude stát máma. Přesto mi velmi pomáhá a podporuje. Ona sama říkala, že nechápe, že by s dětmi neopustila zázemí rodiny. Doslova řekla, že by byla rozvedená za životě mnohokrát. Vše se vždy vyřešilo....

 
23.01.2012 13:44 Uživatel: Indiánka
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

Že jste jak psychopati?  

Nejde o to, aby za Tebou máma stála, ale trošku pomohla. Nevidím do Vašeho zákulisí, takže je možné, že kdyby se do Vás začla míchat, uškodila by si, nebo naopak by mohla pomoci Váš vztah trochu urovnat. Neznám situaci osobně jako Ty. To je případ od případu.  

Tvá přítelkyně má v sobě nějaký podivný chaos a drží ho v sobě. Proto ty výbuchy v jejím chování. Z její strany mi tam chybí otevřená komunikace. Měli byste si opravdu promluvit, dojít k jádru věci. Skutečný důvod, PROČ odešla.

 
23.01.2012 14:02 Uživatel: Tom1974
Věk:  37
0-100
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

Právě že je problém jí k nějakému rozhovoru a komunikaci přimět. Už dokonce komunikuju s člověkěm, který se zabývá duchovnem. Popsal mi základní problém z její strany. Má v sobě chaos a neví kudy kam. City z její strany jsou prý oslabeny, ale ne úplně. Ona sama se zabývá kartami, duchovnem, atd. Není v tom ale silná. Tak nevim kam dál.

 
23.01.2012 14:27 Uživatel: Indiánka
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

Jistě, ten chaos je tam opravdu cítit, vždyť jsem to psalaSmějící se

Tome, Ty problém řešit sice chceš, ale musí chtít taky a především ona. Když je zaseklá, nic s tím nehne, tady jsi neměl ani tak psát Ty, ale ona. Trápí Tě to, ale pokud se ona nehne, problém řešit nelze. Má v sobě za život nastřádáno hodně starostí a ty zamlžují její mysl. Musí to ven, aby se její hlava pročistila. Kartami se myslím zabývá jen povrchně. Prostě utekla před problémem, místo, aby jej řešila. Už na to nemá sílu. Potřebuje si od všeho odpočinout.  

V současném stavu nic řešit nelze. Dej jí prostor, netlač na ni, to jedině zhoršíš. Napiš jí sms, že ji miluješ, uvědomuješ si, že chvíli potřebuje pauzu, aby si v sobě vše urovnala. Počkej týden, dva, a napiš jí znovu, zeptej se jak se má a že Ti chybí. Zatím lze jen čekat. Můj názor a takhle bych to třeba řešila já Mrkající

Třeba napiš, jak to pokračuje, mne a ostatní to jistě bude zajímat. Třeba se ještě, podle situace, jak bude pokračovat něco vymyslí a přijde se na jiné alternativy.  Každý problém má nějaké řešení. Nesmuť a nevzdávej to smile

pa pa

 
23.01.2012 19:08 Uživatel: Tom1974
Věk:  37
0-100
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

Dnes jsem komunikoval s dcerkou. Prý se jí take stýská. Je to neskutečně těžká situace.....

 
24.01.2012 12:59 Uživatel: Indiánka
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

Ano je. Ale nic se nedá uspěchat milý Tomčo. Všechno chce svůj čas. Počkej chvíli a uvidíš, co se bude dít dál. smile Všechno, co se nám děje má svůj důvod. Pokud miluješ svoji partnerku a děti, pak zkus každý večer před spaním na ně myslet a představuj si je, jednoho po druhém, jak se navzájem objímáte, hlavní pozormost věnuj své přítelkyni. Pamatuj si: myšlenka je silná. Když na ně budeš myslet v dobrém, oni nevědomky budou vnímat, že jsi stále s nimi a budou na Tebe také myslet. Vytvoříte si tak mezi sebou pouto, které bude trvat, ikdyž se momentálně nestýkáte.  

Jak jsem již psala, přítelka potřebuje trochu času pro sebe. Je impulsivní, za chvíli vychladne. A pak se s ní jistě bude lépe "pracovat". Ona především potřebuje vědět, že má někoho, kdo ji miluje, stojí při ní a může se na něj spolehnout. To bys měl být Ty. Ztracenou důvěru si ale budeš muset opět získat. Ale to už trochu předbíhám. Zkus chvíli vyčkávat.  

                             

 
24.01.2012 14:46 Uživatel: Tom1974
Věk:  37
0-100
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

Děkuji Ti mnohokrát. Já tohle všecho dělám a nejen večer před spaním. Také jsem si jistý, že v životě jsem nezažil větší smutek a stesk. Člověka taková událost hodně změní....

 
24.01.2012 15:41 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

Tome, kromě toho, že si myslím, že jsi vážně fajn chlap, souhlasím ve všem s Indiánkou-napsala to samé, co bych Ti pisla já, tak už k tomu asi nemám co dodat. Já jsem taky kolikrát "horká hlava" a neposednej Blíženec k tomu(2 osoby v jedné, co se občas perou), i když někdy paradoxně hrooozně líná, ale to sem nepatří. Jen chápu ty její změny nálad-na 1 str.potkala někoho, kdo má rád ji i její děti, což je pro ženu s dětmi HODNĚ důležité, a na 2.str.může opravdu stále jít o strach z předchozího vztahu, který se v ní usídlil(já nechtěla chlapa po rozvodu vidět skoro 2 roky), což musí zpracovat sama v sobě. ----------Ale je a bude moc dobře, když v Tobě bude mít tu oporu a zároveň cítit, že jsi pořád "poblíž", i kdybys vydržel ještě chvíli ji nekontaktovat.Napadá mě.... jestli jí třeba nevadí to, jak rychle ji Tvá rodina přijala mezi sebe-jako kdyby žárlila nebo měla divný pocit z toho, jak dobře a rychle ji mezi sebe přijala "cizí" rodina, čili dostala to, oč stála ve své vlastní rodině, alew tam se toho nedočkala. Víš, jak to myslím.. ? Ale ta komunikace je opravdu MOC důležitá, takže si pak najít vhodný čas i místo(! )na neutrální půdě a vše v klidu probrat.

 
24.01.2012 15:54 Uživatel: Tom1974
Věk:  37
0-100
Téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Text uživatele: 

x

 

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Partnerka náhle odešla i se svými dětmi
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 2 1322x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 12 938x
Nemohu se odpoutat 5 871x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 5 776x
Opustil mě milenec 5 1042x
Rozchod se ženatým mužem 13 940x
Rozchod po 6 letech 11 998x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 26 983x
Má cenu doufat v návrat? 6 1063x
Jak se konečně odpoutat a nemyslet na bývalý vztah 11 1245x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny