Téma: Plánovali jsme dítě a on mi po 5letém vztahu řekl že mě už nemiluje - jak se s tím smířit?

20.07.2014 07:16
Uživatel: loli
Věk:  23
Odpovědí na téma: 7
Text: 

6.7.2014 se se mnou přítel rozešel. Byli jsme spolu od roku 2009, tedy 5 let. On je o 8 let ( 31) starší a nikdy jsme se ve vztahu výrazně nepohádali…jsme oba takoví pohodáři, měli jsme strašně moc společných zájmů.

Často jsme se smáli, užívali života… Pro mě to byl ideál muže pro život. Po půl roce vztahu jsem se k němu přestěhovala. Žili jsme v krásném baráčku se zahradou, vedle bydlela jeho rodina. Pořídili jsme si kocourka a měli ho jako dítě…

Poslední rok a půl to (2013-2014) začalo ve vztahu skřípat. Málo jsme spolu spali, byli jsme spíš kamarádi, ale já jsem ho měla pořád neskutečně ráda. Říkala jsem si, že máme přechozený vztah a že s tím musíme něco udělat.

Ještě v dubnu 2014 jsme mluvili o dítěti, plánovali společnou dovolenou, na kterou jsme měli odjed na začátku července 2014. Jenže těsně před dovolenou přišel s tím, že už mě nemá rád, že chce pauzu, že mu chybí zamilovanost… potom z něj vypadlo, že potkal jinou holku, se kterou si moc rozumí a chce změnu.

Ze dne na den jsem se odstěhovala, na dovolenou jsem nejela a od té doby se v tom plácám. Nedovedu si představit, že to, co jsme zažívali společně, teď nahradí jiná holka. Neskutečně se mi stýská po něm, našem kocourkovi a jeho rodině. Bydlíme na malém městě a spoustu lidí už to ví a mám pocit, že na mě koukají, jak na chudáka. On se s novou přítelkyní už ukazuje ve městě, chodí spolu do restaurací. A já to nemůžu rozdýchat. Mám pořád chuť mu volat a psát. Nikdy jsem neměla moc kamarádů, nejdůležitější osobou pro mě byl on.

19.7.2014 jsem je spolu viděla a bylo to to nejhorší, co jsem kdy zažila. Snažím se na to nemyslet. Chodím běhat, na cvičení, vymýšlím, co budu dělat další dny. Ale je to, jako bych žila na půl. Nemá to pro mě žádný smysl. Ještě se máme sejít kvůli dořešení nějakých věcí a já se bojím, že ho budu přemlouvat, ať se ke mně vrátí a vyčítat.

Mám ho hrozně ráda a chtěla bych mu přát, aby byl šťastný. Ale vůbec mi to nejde. Cítím tak neskutečnou zášť a vztek k jeho nové přítelkyni, že se bojím, co udělám, až ji někde potkám… Přes den to celkem zvládám, ale nejhorší je to v noci…když už usnu, zdá se mi o něm, nebo o ní. o tom, jak spí v posteli, kde jsem spávala já, jak si hraje s naším kocourem…. Přijdu si teď neskutečně sama. měli jsme společný kamarády, všude chodili spolu. Poradí mi někdo, kdo byl v podobné situaci? Jak se mám srovnat s tím, že jsem ztratila život, který jsem měla tak moc ráda a lidi, které jsem už považovala za svou rodinu? Děkuji.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1582x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak se smířit s rozchodem po pětiletém vztahu?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.07.2014 07:42 Uživatel: H4nt
Věk:  26
Téma: Plánovali jsme dítě a on mi po 5letém vztahu řekl že mě už nemiluje - jak se s tím smířit?
Text uživatele: 

Ahoj, bude to tvrdé, ale musíš prostě začít znova. Hlavně se nevnucovat, nepsat, nedolízat. Máš přece svou hrdost. Společní kamarádi se většinou časem rozdělí. Část se vídá s jedním, část s druhým. Pokud to byli opravdoví kamarádi, tak věřím, že na tebe nezanevřou a určitě tě budou schopni nějak povzbudit. Já tak trochu tvoji situaci zažil taky. Bylo to kruté, ale teď, po roce, jsem úplně jinde. Co tě nezabije, to tě posílí.

 
20.07.2014 08:16 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Plánovali jsme dítě a on mi po 5letém vztahu řekl že mě už nemiluje - jak se s tím smířit?
Text uživatele: 

V tehle situaci ti asi nikdo moc nepomuze, musis se tim prokousat sama. Boli to, ale jak pise H4nt, cas to zahoji. Pokud ti muzu poradit, nesnaz se ho ziskat zpatky. On je ted zamereny jinym smerem a chce si udelat novou zkusenost. Ve vasem vztahu po tech letech uz asi zmizelo to zamilovani, stali jste se kamarady. On ted proziva prave to zamilovani.
Co rika tve okoli, na to se vykasli. Lidi jsou skodolibi ale za mesic si najdou jiny objekt.
Pritele bys asi nejvic dorazila, kdyby ses nechala videt s nejakym klukem. Nemyslim tim pomstku, ale mozna by si uvedomil, jak se citis ted ty.

Hlavne pred nim neves hlavu a nedoprosuj se. Dej si male cile: na vanoce uz budes uplne nekde jinde a v na jare? to ani nemluvim. Zbydou ti vzpominky na tech hezkych 5 let. Takze neboj, bude lip!!!

 
20.07.2014 12:02 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Plánovali jsme dítě a on mi po 5letém vztahu řekl že mě už nemiluje - jak se s tím smířit?
Text uživatele: 

Loli, tak to prostě chodí, to je život - že se stanou v našem životě věci (práce, bydlení, vztahy atd), které pro nás znamenají změnu. V Tvé situaci Ti prostě nezbývá nic jiného, než jít dál. Možná to chtělo řešit a zpozornět dřív - před 1,5 rokem, kdy to začalo ve Vašem vztahu skřípat. Na druhou stranu to je, co by bylo kdyby… a tím už nemá smysl se teď zabývat = má jinou, chce změnu. Taky je možné, že už se znají od doby, kdy to začalo u Vás skřípat. Není to "vina" jen nové přítelkyně, není v tom sama - byli a jsou na to dva a on se rozhodl pro ní.

Myslím si, že je to pro Tebe těžší proto, že jak píšeš, nikdy jsi neměla moc kamarádů a tak jsi přítele nejen měla ráda a milovala, ale i jsi se na něj  o to víc upnula. Žili jste v krásném baráčku se zahradou, pořídili si kocourka, kterého jste měli jako dítě. Jenže posledního 1,5 roku jste byli spíš kamarádi a Ty jsi stále věřila tomu, že spolu budete napořád, si myslím.

Možná Ti pomůže uvědomit si jednu věc = Ty se trápíš, ale on už je spokojeně a veřejně s jinou a to se s Tebou rozešel teprve před 14 dny. Tedy, Tebe to bolí, ale jeho ne. Takže spíš zapřemýšlej, vedle koho jsi to vlastně žila. Pak přijdeš na to, že Ti nestojí za to se trápit a jak je napsáno přede mnou - zachovej si svoji hrdost, nevěš před ním hlavu, nedoprošuj se, nepřemlouvej ho a nevyčítej mu. V klidu si s ním dořeš nějaké věci a s úsměvem mu popřej hodně štěstí. Protože jestli si to myslím správně, tak buď už jí znal delší dobu nebo Tě nemiloval jako Ty jeho, když má v zápětí jinou = pak ale dříve či později nebude šťastný ani s ní. Po čase mu opět bude chybět zamilovanost, jak říkal Tobě, protože ta po čase pomine vždycky. Jenže on se nepusunul dál, do další fáze vztahu - on to zabalil, vycouval a poohlédl se jinde. Tedy byť starší, je vlastně ještě nezralý či nepřipravený. Takže dříve či později by Vám to stejně nevyšlo, ale Ty to víš už teď. To je na tom pozitivní alt

 
20.07.2014 21:27 Uživatel: Bonami
Věk:  35

Město:na Moravě

Téma: Plánovali jsme dítě a on mi po 5letém vztahu řekl že mě už nemiluje - jak se s tím smířit?
Text uživatele: 

Loli, ve Tvém věku mi to nepřijde jako tragédie, vážně. Fakt chápu, co se ti stalo, ale třeba za 2 roky najdeš někoho jiného a budeš si s ním rozumnět mnohem víc. Možná, že je to jistota, kterou ztrácíš a bojíš se, ale zbytečně. Věř mi, mám spoustu kamarádek, které měly podobné pětileté vztahy za sebou třeba 3 a dnes skoro ve 40 jsou to hrdné maminy a spokojené. Zdá se, že je všechno ztracené, ale zkus si zařídit život JINAK, prostě po SVÉM (ikdyž doteď jsi byla zvyklá na partnera). Ve 23 býr sama je úplně v pohodě, do těch 35 buď v klidu

 
21.07.2014 14:55 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Plánovali jsme dítě a on mi po 5letém vztahu řekl že mě už nemiluje - jak se s tím smířit?
Text uživatele: 

Dívej se na to z té lepší stránky! Děkuj osudu, že tě opustil po pěti letech, než po třeba čtrnácti, když už by byly, možná, malé děti a ony by to odnesly daleko hůře.

 
24.07.2014 15:30 Uživatel: malenka
Věk:  30
1397585025_07291.jpg
0-100
Téma: Plánovali jsme dítě a on mi po 5letém vztahu řekl že mě už nemiluje - jak se s tím smířit?
Text uživatele: 

Loli, vím, co prožíváš úplně přesně. Mě před dvěma lety nechal můj kluk po osmi letech, protože se zamiloval do jiné.

 

Moje zkušenost je taková, že tomu pomůže čas. Pokud možno ho vyplň nějakými aktivitami, které tě budou bavit, najdi si nějaký nový sport, uč se cizí jazyk. Já jsem se rok plácala, moc se to nezlepšovlo, okolí už moje věčné nářky nebavily, také jsem ulítla s nějakými "převozníky" (to nedělej! i když těžko se toho vyvarovat). Nakonec jsem to nevydržela a odjela jsem do ciziny (ne ale nijak daleko), potkala jsem nové lidi, zažila nové věci, mám teď spoustu nových vlastních zážitků, které nejsou navázány na mého ex a co mám hlavně, mám nového kluka, to je nejlepší lék (ale až po čase). Nevěřila jsem, že se ještě někdy zamiluju a stalo se. Ty se taky zase zamiluješ, až přijde čas, tím spíš, že je ti teprve 23.

 
06.10.2014 11:23 Uživatel: Smutný kluk
Věk:  32
Téma: Plánovali jsme dítě a on mi po 5letém vztahu řekl že mě už nemiluje - jak se s tím smířit?
Text uživatele: 

altLoli, je mi to moc líto a strašně moc Ti držím palce, aby ses z toho brzy dostala, i když to určitě brzy nebude. Já jsem teď také na dně, tak vím, jak Ti je. Drž se!!!!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Plánovali jsme dítě a on mi po 5letém vztahu řekl že mě už nemiluje - jak se s tím smířit?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Nemohu se odpoutat 4 308x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 5 325x
Opustil mě milenec 3 323x
Rozchod se ženatým mužem 12 525x
Rozchod po 6 letech 10 580x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 25 641x
Má cenu doufat v návrat? 5 500x
Jak se konečně odpoutat a nemyslet na bývalý vztah 10 663x
Proč neřekne že nemá zájem 12 565x
Možnost návratu 4 510x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny