Téma: Povánoční rozchod ze dne na den - jsem v šoku a nešťastný

27.12.2013 17:59
Uživatel: Popik
0-100
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Zdravím, vůbec nevím jak začít, protože takový problém řeším poprvé a poprvé píši do nějaké diskuze o pomoc, ale už si nevím rady.

Před nějakou dobou jsem se seznámil s jednou moc milou dívkou a nesmělém oťukávání a psaní jsme se začali scházet. Chodili jsme spolu na procházky, do kaváren, doprovázel jsem ji do práce na nákupy, na očkování se psem a tak, prostě nám spolu bylo dobře a oba jsme si cítili, že k sobě něco cítíme. Pak jsme si vzájemně řekli co k sobě cítíme a začalo krásné období, kdy jsme se od sebe nemohli oddělit, na sex sice nedošlo, protože jsem na ni nechtěl zbytečně tlačit.

Takto to šlo až do teď ještě před štědrým dnem jsme si psali jak moc se na sebe těšíme a jak se nám stýská atd. a pak to přišlo, den po štědrém dnu mi z ničeho nic napsala, že to má složité a že musí být sama, což mě upřímně zaskočilo a připadal jsem si jak ve špatném snu. Samozřejmě jsem hned začal zjišťovat co se děje, ale opakovala pořád jen to samé a dokonce na mě začala být docela nepříjemná. Ona to má doma komplikované, žije s otcem, který je alkoholik a už několikrát se jí pokusil vyhodit z domu, ale ona s ním furt zůstává. Den předtím než mě doslova odepsala s ním byla na procházce. Tak teď nevím jestli jí něco řekl, nějak jí pohrozil nebo jestli se stalo úplně něco jiného.


Jsem z toho strašně zničený a vůbec nevím co dělat. Miluju jí a hrozně mi na ní záleží a nerad bych jí takto ztratil. řešil někdo něco podobného? co bych měl udělat? Budu rád za každou radu.
Zdroj: http://diskuze.protebe.cz/diskuze/1243-rozchod-ze-dne-na-den.html

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2137x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Rozchod ze dne na den
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.12.2013 21:37 Uživatel: Marky
Věk:  22
Téma: Povánoční rozchod ze dne na den - jsem v šoku a nešťastný
Text uživatele: 

Ahoj Popíku,

 

věřím, že to pro tebe musí být hodně moc těžký. Tolik lásky a najednou nečekaný konec. Nesklápěj ale hlavu, třeba se to ještě vyřeší a když ne, i to zvládneš. Může ti to přijít jako fráze, ale oba dva víme, že jsi dost silný na to, aby tě tohle nezabilo.

 

Slečně bych napsala, řekla (pokud se bude chtít sejít), že nechápeš, co se stalo a rád bys to znal. Že ji máš rád a pokud má nějaký problém, rád jí budeš oporou. A že bych rád znal důvod, vysvětlení. Myslíš si, že si ho zasloužíš. Pak jí dej čas. Ona bude znát tvůj pohled (že jí máš rád, rád bys pomohl a chceš znát důvod). Bude to na ní. Buď bude natolik férová, že ti důvod poví, nebo bude dál opakovat to, co ti řekla. A nezbyde nic jinýho, než se s tím smířit. Slečně nevyčítej, ale nenech po sobě šlapat. Mluv o svých pocitech, ptej se na její pohledy. Je důležitý, abyste se správně chápali a mluvit se musí.

 

Spíš mi to přijde, že se něco přihodilo. Možná opravdu doma s taťkou a je toho na ní moc. Její chování mi ale nepřijde nijak dospělý, ale každý máme občas chvíle, kdy už nemůžeme a jednáme zkratkovitě, hloupě.

 

Zkus jí tohle napsat, povědět, co nejdřív a dej si nějaký limit, dokdy budeš čekat, až se ozve a poví ti důvod. Pokud to neudělá hned. V tomhle meziobdobí si smutek přiznej, nepopírej ho, ale nepropadni úplně špatným náladám. Pokud to půjde. Mně na tohle pomáhá zaměstnat se (jak jinak :) a dávat si při práci chvíle, kdy jsem smutná a myslím na svoje trápení (časově si vymezím úsek, ve kterým o tom přemýšlím, pláču a pak zase pracuju).

 

Napiš, jak to dopadlo, jak se to vyvíjí… Moc ti držím palce!

 
28.12.2013 09:45 Uživatel: Popik
0-100
Téma: Povánoční rozchod ze dne na den - jsem v šoku a nešťastný
Text uživatele: 

Bohužel, ač jsem se snažil sebevíc, tak (teď už mžu říct bývalá přítelkyně) se už se mnou vidět nechtěla, ale řela že mi nápíše aspoň přes facebook. Sice mi to přišlo zvláštní a dost neosobní, ale byl jsem rád aspoň zato, protože jsem cítil naději. Napsal jsem jí co k ní cítím, jak mi na ní záleží a že všechno se dá vyřešit a všechno se líp řeí ve dvou. No psali jme si asi hodinu, ale pořád opakovala to samé a poté už začala být docela nepříjemná a vše vyvrcholilo když mě řekla, že si svou lásku můžu strčit do určitých míst, že je složitá a chce ůstat do konce života sama, což mi přišlo v jejich 28 letech dost zvláštní. No každopadně po téhle větě se ve mě něco zlomilo a rezignoval jsem na tose vůbec ještě o něco snažit, protože mě to dost ranilo. Popřál jsem jí, ať se má v životě dobře a navrhl jí jestli můžeme být aspoň kamarádi. Odpoveď jsem na to nedostal, na facebooku si mě odebrala z přátel a moje číslo si zablokovala. Něco takového se mi stalo poprvé a doufám, že naposledy. Už dříve mě nechala bývalá přítelkyně kvůli někomu jinému, který jí mlátil a vyhazoval z domu, což jsem nechápal taky. Vždy jsem se snažil chovat k přítelkyním s úctou, snažil jsem se být pozorný, snažil jsem se být s nima co nejvíc a vždy jsem jim dával najevo co k nim cítim a že se na mě můžou spolehnout. Hold v dnešní době asi pozorní a hodní muži, za kterého se pvažuji, nemají šanci, proto jsem si řekl, že na to rezignuji a je prostě mým osdem zůstat sám. Už nemám na to zažívat další zklamání.

Moc ti děkuji Marky za rady a že jsi mi držela palce i když to nedopadlo. Vážím si toho.

 
28.12.2013 09:57 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Povánoční rozchod ze dne na den - jsem v šoku a nešťastný
Text uživatele: 

Netuším sice, kolik je ti let, ale neházela bych flintu do žita. Lidi jsou prostě složití a ženské dvakrát tolik

Chápu, že Tě to ranilo. Taky bych byla na tvém místě nešťastná. Protože se na to ale můžu podívat s odstupem, můžu Ti taky říct, že ta sprostá slova a nepříjemné chování mohly být obranou.

Může v sobě řešit něco, o čem nemáš ani tušení a protože se bojí, že by s tebou vztah jednoduše neukončila, zvolila tuhle ne zrovna vybranou variantu.

Neříkám, že ji to omlouvá, ale jak jsi sám napsal, nemá cenu to řešit a snažit se.

Nejspíš prostě nebude vyrovnaná sama se sebou a věř mi, že s takovým člověkem je vždycky těžké udržovat vztah.

Nezoufej! Budu Ti držet palce, abys našel takovou, která si Tě zaslouží

 
28.12.2013 10:05 Uživatel: Popik
0-100
Téma: Povánoční rozchod ze dne na den - jsem v šoku a nešťastný
Text uživatele: 

Děkuju za podporu, moc si toho vážím.

 
29.12.2013 08:40 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Povánoční rozchod ze dne na den - jsem v šoku a nešťastný
Text uživatele: 

Řekla bych, že tato žena už svým způsobem ani "nemůže" mít jiného muže, než takového, který se chová podobně jako její otec a její předchozí partner. Proto (i když to nebývá pravidlem) jaksi "neocení" Tvé hezké a vlídné chování, dílem i díky tomu, v čem vyrostla a nač "umí" reagovat. Právě proto si našla před tím partnera, který se k ní choval podobně jako otec.

Je mi to líto, ale i to se někdy stává. Párkrát jsem četla příběhy lidí, kteří v něčem takovém vyrostli a PRÁVĚ PROTO si našli polovičku s podobným chováním, ptž na "normální" a slušné chování od toho druhého nebyli zvyklí. Je to smutné a je mi takových lidí líto, ale s tím nic neuděláš a věřím, že najdeš ženu, která bude k Tobě pasovat. Držím pěsti.

 
28.12.2013 10:22 Uživatel: Marky
Věk:  22
Téma: Povánoční rozchod ze dne na den - jsem v šoku a nešťastný
Text uživatele: 

Je mi líto, že to takhle dopadlo, ale aspoň jste spolu nestrávili x let, nemáte děti. Představ si, že by se takhle zachovala po letech. Takhle si můžeš říct, že jsi udělal, co jsi mohl a prostě to nevyšlo. A myslím, že až potkáš lepší, budeš ještě děkovat životu, že se stalo teď tohle. A aspoň víš, že je konec a není to "joo, chci tě, néé, nechci" (to je podlě me ještě horší). Bude nový rok a s ním přichází i naděje. Tak se drž a kdyžtak zase napiš sem. Sám na to nejsi ;)

 
28.12.2013 18:09 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Povánoční rozchod ze dne na den - jsem v šoku a nešťastný
Text uživatele: 

Ahoj Popiku, je to smutne, co pises. Po precteni tvych prispevku jsem si vsimla, ze obe tve pritelkyne maji stejny problem: jsou to dcery nebo pritelkyne alkoholiku nebo nasilniku. Tady bude asi ten problem. Bohuzel tyto zeny si vyhledavaji stale stejne partnery, takze pokud se seznami s nekym normalnim, nevazi si toho. Takoveto zeny asi nebudou mit nikdy normalni vztah.
Budes mit asi smutny zacatek roku, ale zase novou nadeji, ze potkas zenu, ktera za to opravdu bude stat. Takze krasny Novy rok se vsim, co nam prinese.

 
28.12.2013 19:06 Uživatel: I
Téma: Povánoční rozchod ze dne na den - jsem v šoku a nešťastný
Text uživatele: 

Ahoj Popiku, hlavně se k vůli tomu zbytečně moc netrap tím si nepomůžeš. Pokud máš dobrého kamaráda, tak se domluvte kam vyrazíte na diskotéku a určitě se tam pobavíš a příjdeš na jiné myšlenky. Třeba se tam seznámiš s nějakou slečnou, která Ti bude simpatická a Ty ji. A pokud se tak stane, tak můžeš ji pozvat na silvestra se někam pobavit aby jsi  nebyl sám. Ale to záleží na Tobě jak chceš předejit smutku. Měj se hezky.   

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Povánoční rozchod ze dne na den - jsem v šoku a nešťastný
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 2 1590x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 12 1011x
Nemohu se odpoutat 5 1042x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 5 877x
Opustil mě milenec 5 1223x
Rozchod se ženatým mužem 13 1102x
Rozchod po 6 letech 11 1149x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 26 1066x
Má cenu doufat v návrat? 6 1226x
Jak se konečně odpoutat a nemyslet na bývalý vztah 11 1423x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny