Téma: Přítel je pohodlný a mentálně nedospělý

26.11.2011 04:45
Uživatel: Bára
Věk:  20
Odpovědí na téma: 5
Text: 

S přítelem jsme spolu skoro 3 roky. Nebydlíme spolu, i když ta možnost tu je, protože mám byt v pronájmu, ale on bydlí stále u rodičů a nejsem si jistá, jestli od nich chce jít pryč? Řekla bych, že by jednou rád, ale myslím si, že se bojí to říct rodičům a odejít od nich. On totiž nemá rád konflikty, takže raději nic neřeší, aby nějaké konflikty nevznikly. Vím, že je to pro něho jednodušší bydlet u rodičů, protože od nich dojíždí do školy a má to od nich o 20 km blíže, než by měl ode mě. Ale někdy mám spíš pocit, že to není jen o tom dojíždění, ale taky o určité pohodlnosti, že nemusí nic zařizovat a o nic se starat, i když vím, že je velice šikovný a určitě by to zvládal. Mám prostě z něho pocit, že není ještě mentálně dospělý a úplně nejhorší je, když mu tohle řeknu. Jeho reakce, že za to já jsem hrozně dospělá mi přijde strašně dětinská. A nejvíce mě na našem vztahu děsí to, že je svým přístupem a chováním velice podobný mému tátovi, který je úžasný člověk, ale prostě mu některé věci nedojdou, nenapadnou ho. A můj přítel je stejný. No a aby to bylo úplně super, tak já se zase úplně vidím ve svojí mamce.

Kámen úrazu je v tom, že mí rodiče se asi před 5 lety rozvedli, tenkrát jsem to mamce zazlívala a nechápala jsem to, protože partneři se přece hádají v každém vztahu, ale i přesto jsem měla úžasné dětství a nikdy mě nenapadlo, že mě něco takového potká frown Jenže teď začínám chápat důvody, proč byla mamka nespokojená a nešťastná, i když měla taťku ráda a bylo ji s ním dobře. Jenže tam byly ty určitý nedostatky, které i mě teď velice trápí.. Ty 3 roky, co jsme spolu bych za nic nevyměnila a nechci je jen tak zahodit.. Stále věřím, že to všechno jednou přejde a že můj přítel "dospěje" a bude nám spolu dobře! Ale co když ne? A jak dlouho mám ještě čekat? Chvílema už vážně nevím, co mám dělat?! Je mi s ním dobře a miluju ho, ale stejně nejsem úplně šťastná... prosím poraďte...

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
26.11.2011 08:17 Uživatel: Julie
Téma: Přítel je pohodlný a mentálně nedospělý
Text uživatele: 

  Nevím kolik je Tvému příteli. Podle mého by jsi to měla řešit hlavně s ním. Porozprávěj mu to co tady nám, zděl své obavy a zeptej se ho, jestli by nebyl ochoten, kvůli Tobě trochu přidat. Víc se snažit, myslím, že to není žádná vada na kráse a laxnost se může určitým nátlakem odbourat. Tedy pokud je mladý. Nad 25 se už přizpůsobení se většinou nepovede. Pokud Tě má rád neměl-by to být takový problém.

 
26.11.2011 08:22 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Přítel je pohodlný a mentálně nedospělý
Text uživatele: 

Baruš, kolik je Tvému příteli? Píšeš, že jezdí do školy. Tobě je 20 let, on asi nebude o moc straší...není to na "hnízdění" trochu brzy? Sice nevím, co Tě vedlo k odchodu z domova, ale dokud přítel nestojí na vlastních nohách, neviděla bych na tom nic zvláštního, že bydlí u rodičů. Naopak. Trošku to uspěcháváš a jsi pak zbytečně nespokojená. Navíc, co je špatného na tom, že se zatím nechce o nic starat? Dělá školu, není ještě připravený na start ....

 
26.11.2011 14:09 Uživatel: marki
Téma: Přítel je pohodlný a mentálně nedospělý
Text uživatele: 

Myslím, že si řešíš hlavně svůj problém a děláš to správně. Z osobní zkušenosti vím, že se řídíme modelem rodičů a to je silnější než cokoli jiného. Dcera si hledá partnera buď podobného otci nebo když třeba otec nefungoval tak staršího partnera jakožto "náhradního otce" nebo zase opak než je otec... Ideálně jsou na tom dívky, jejichž otec je chránil, staral se o ně, měl je za svou princezničku, neopustil je atd. To se pak snáze vylétá z hnízda. Já si myslím, že dospět musíš Ty sama. Dospět znamená pochopit sama sebe a žít v souladu s tím. Nejednat proti svým potřebám. Vypadá to jako snadné a samozřejmé, ale myslím, že díky neodžitým vzorcům to člověk v reálu nedokáže. Proto si myslím, že si to musíš odžít. Hodně komunikuj se svým chlapcem o svých pocitech a pamatuj, že to děláš pro sebe. Dávej pozor na otěhotnění, to teď ne! No a zkusit to co řekla Julie. Uvidíš jakou máš cenu. Musíš s odvahou do toho. Nepředělávat ho, ale vznášet požadavky. Zjistit co je pro Tebe ochoten udělat.Dej si rezervu. Tohle není poslední vztah.

 
26.11.2011 17:05 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Přítel je pohodlný a mentálně nedospělý
Text uživatele: 

Taky by mě zajímalo, kolik je příteli. Je to asi pro odpověď dost podstatné.

 
26.11.2011 19:22 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Přítel je pohodlný a mentálně nedospělý
Text uživatele: 

Mě na Tvém příspěvku zaráží několik skutečností: Tvůj táta je úžasný člověk, mamce s ním bylo dobře, ale měl nedostatky - některé věci mu nedošly nebo ho nenapadly a rodiče se přesto rozvedli. Nechci to soudit, to mi nepřísluší, jen si myslím, že se manželé obvykle rozvádí až kvůli závažnějším věcem, všechno je o komunikaci. Stejně tak v Tvém vztahu. Píšeš o něm věci, které si většinou myslíš nebo máš z něj takový pocit. V tom případě málo komunikujete, a měla bys to řešit s ním. Říci si vzájemně svoje pocity, přání, touhy, představy, plány, budoucnost atd. Taky si nemyslím, že by jsi měla Váš vztah žít porovnáváním, kdo je komu chováním podobný, ale jako vztah jen Tvůj, který si můžeš ještě ve svém věku po svém od základu budovat, nikoli na základech jiných. Ano, nenapsala jsi kolik je Tvému příteli. Jste sice plnoletí, ale mladí, teprve ještě individuálně dozráváte. Ty můžeš být, vzhledem k tomu, co jsi zažila o něco zralejší, ale nesoudila bych, zda-li chytřejší, moudřejší či rozumnější. Pokud mu říkáš, že není mentálně dospělý, nedivím se jeho reakci a nepřijde mi dědinská. Já nevím, co přesně si pod tím výrokem představuješ, ale to co o něm píšeš mi nepřijde mentálně nedospělé.

Můj manžel od doby, kdy jsme se poznali, vždycky říkával, všechno má svůj čas. S odstupem času jsem pochopila jak to myslel a že měl pravdu. V našem vztahu, budovaném neovlivněně (byť mohlo být) jen na našich základech totiž vše zrálo jako víno, až bylo úplně zralé a sladké. Nějaké nedostatky? Ty má každý - nikdo není dokonalý. Pokud vše, i veškeré základy a hodnoty vztahu jsou tak, jak mají být, není co řešit. Tolik můj názor.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel je pohodlný a mentálně nedospělý
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Nemohu se odpoutat 4 296x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 5 309x
Opustil mě milenec 3 314x
Rozchod se ženatým mužem 12 517x
Rozchod po 6 letech 10 576x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 25 634x
Má cenu doufat v návrat? 5 494x
Jak se konečně odpoutat a nemyslet na bývalý vztah 10 653x
Proč neřekne že nemá zájem 12 556x
Možnost návratu 4 504x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny