Téma: Přítel na mě nemá čas - tlačím ho k rozchodu, ale váhám

31.03.2019 16:45
Uživatel: Sim
Věk:  21
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Ahoj,

jsem s přítelem (32) něco přes půl roku (09/2018-03/2019) a do té doby bylo vše v pořádku, ve všem jsme si rozumněli i přes náš věkový rozdíl, ale bohužel od ledna 2019 jsme mezi sebou řešili menši krizi.

Mně vadilo že na mě nemá čas, protože se rozhodl prodat byt co měl s bývalou, řešil kolem něj spoustu věcí a trávil tam hodně času (maloval ho, uklízel atd). Moji pomoc odmítal a mě štvalo že se nevidíme aspoň jednou týdně, ale až po několika. Pořád jsem mu to měla za zlé a on sliboval že až se ho zbaví bude vše zase v pořádku. Věřila jsem v to..

Nic se nezměnilo a když jsme si o tom promluvili tak mi řekl že neví co teď chce, jestli být se mnou, sám a nebo hledat jinou aby s ní mohl mít rodinu, chtěl týden na rozmyšlenou a stejně stále nevěděl. Mě to jen naštvalo, vyryla jsem si to na něm a chtěl rozchod. Kvůli toho jsme se pak sešli a vše bylo jinak, viděla jsem mu na očich jak mě má rád a říkal že mu mám dát trochu prostor (protože co se rozešel s bývalou tak byl asi jen měsc sám), líbal mě, vyspal se se mnou a já viděla naději že je to zase zpátky to krásné mezi námi, ale během dalších dvou týdnů nenapsal a mě to jenom zamrzelo a opět když jsem na něj zatlačila z něj vypadl rozchod.

Chápu že mi řeknete že jsem to měla ukončit hnedka a netrápit se a že si ve svém věku někoho v pohodě najdu, ale když milujete tak chcete přece s tím druhým o všem mluvit, napravit to a najít v tom kompropis a to já chtěla. Jenže teď nevím jak to zpravit, odmítá se mnou komunikovat. Mám se o to nějak pokusit? Dát mu čas a ozvat se za pár týdnu?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2050x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Neví co chce
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
31.03.2019 18:11 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Přítel na mě nemá čas - tlačím ho k rozchodu, ale váhám
Text uživatele: 

On se zjevně nevzpamatoval z předchozího vztahu a na nový vztah není ještě připravený. Což neznamená, že by měl něco cítit k bývalce, ale někdy je po rozchodu člověk takový vypuštěný, vysátý - nemá co dávat, je mu lépe samotnému, nemá energii na nového člověka.

Až to zažiješ, budeš vědět - teď si to asi neumíš představit.

Měsíc je dost málo na zotavenou, zvlášť pokud spolu žili. To je nejen rozchod, ale změna života komplet, změní se ti domov, životní stereotyp atd.

On by to musel být úplně povrchní chlap, aby po jednom měsíci byl schopen dalšího vážného vztahu.

A ty jsi ještě navíc měla docela nároky, chtěla jsi vše hned na 100%, nebyla ochotná tomu dál volný průběh - což není a-priori špatně - ale tentokrát ani dobře.

Měli jste každý jiné potřeby a nároky.  

Co dělat?

Vztah si nelze vynucovat.

Dej mu čas. Buď se ozve nebo ne. Ale tím, že na něj budeš tlačit, nic nezískáš.

 
31.03.2019 18:27 Uživatel: Sim
Věk:  21
Téma: Přítel na mě nemá čas - tlačím ho k rozchodu, ale váhám
Text uživatele: 

Děkuji za odpověď : ) a vím že máte pravdu, na začátku jsem taky nad tím uvažovala jestli s ním do toho jít, jestli nebudu jenom tzv. "náplastí" na jeho bolest, ale přesvědčil mě že stojí o vážný vztah, ne chvilkovou záležitost. Teď hold budu muset počkat co ukáže čas.

 
31.03.2019 20:17 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Přítel na mě nemá čas - tlačím ho k rozchodu, ale váhám
Text uživatele: 

Na mě to působí tak, že mu jeho bývalá pořád není lhostejná a příjde mi, jako kdyby ještě čekal, jestli se k němu vrátí nebo ne. Proto tobě možná nechce nic slibovat.   Také je možné, že ještě nějakou jinou potkal. Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že opravdu není dobré navázat vztah s někým, kdo má po rozchodu jen krátkou dobu. S největší pravděpodobností to ještě nějakou dobu bude trvat ale rozhodně se mi nelíbí, že tě nechává v takové nejistotě a v podstatě tě trápí.  

 

Já bych na něho netlačila a na nic se ho neptala. Pokud se ho na to budeš ptát, tak ho akorát budeš stačit ke zdi.  Zase na druhou stranu, pokud s tebou někdo nechce hrát špinavou hru, tak by mu nemělo dělat problém ti odpovědět na cokoliv. Já bych tomu dala čas pár měsíců a pak bych se ho zeptala, jak to s váma vidí dál. Nemůžeš čekat do nekonečna, ja se rozhodne. Ale má tě rád asi méně, než ty jeho.  

 
31.03.2019 21:13 Uživatel: Sim
Věk:  21
Téma: Přítel na mě nemá čas - tlačím ho k rozchodu, ale váhám
Text uživatele: 

Tak to nevím zda mu je lhostejná nebo ne, nikdy jsme se spolu o ní nějak nebavili a vím jen že když teď řešili spolu věci kolem bytu tak toho nebyla schopna a vše nechala na něm.  

Vím že bych tlačit neměla, ale zase čekat několik měsíců mi příjde dlouhé a něco kde se zase budu zbytečně jen trápit, ale asi tomu budu muset dát nějaký ten čas.

 
01.04.2019 08:37 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Přítel na mě nemá čas - tlačím ho k rozchodu, ale váhám
Text uživatele: 

Kdyby zapoměl na někoho, s kým měl vztah několik let, tak by to bylo proti přírodě, zvlášt, pokud byl ten rozchod z druhé strany. Na navázání vztahu měsíc po rozchodu je moc brzy. Sama z vlastní zkušenosti vím, že to nedělá dobrotu.

 Když je člověk hodně zamilovaný, tak vydrží čekat dlouho, někteří dokonce i několik let.   Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že i kdyby ses ho zeptala na cokoliv, tak ti stejně řekne jenom to, co se mu zrovna hodí, jenom ne pravdu. Pravděpodobně bude pořád chodit kolem horké kaše, jako ted. Takže at uděláš cokoliv, tak to bohužel nějak neovlivníš. Jedině kdybys to po pár týdnech, nebo měsících utla sama, pokud  se to bude protahovat moc dlouho a na to budeš mít sílu. Otázka je, jak dlouho to vydržíš ty. To sama poznáš až časem.

 

Pokud se ti neozve dlouho, tak bych mu zkusila aspon něco napsat a podle jeho odpovědi si vytvoříš o vašem vztahu obrázek. Ale po tak dlouhé době bych pozitivní odpověd asi nečekala. Pokud od něho vůbec nějakou odpověd dostaneš.  

 

Tak snad to pro tebe dopadne pozitivněji a držím ti palce.      

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel na mě nemá čas - tlačím ho k rozchodu, ale váhám
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
I po rozchodu vzájemné urážky, možný návrat? 3 1403x
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 3 2668x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 13 2096x
Nemohu se odpoutat 6 1992x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 6 1737x
Opustil mě milenec 5 2878x
Rozchod se ženatým mužem 15 2201x
Rozchod po 6 letech 12 2014x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 27 1932x
Má cenu doufat v návrat? 7 2442x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny