Téma: Přítelkyně si našla milence, vztah se nám rozpadá - co dělat?

15.07.2013 08:08
Uživatel: Faust
Věk:  29
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Dobrý den,

nikdy jsem si nemyslel, že bych někdy psal o radu na diskusi, ale už nevím jak dál.

S přítelkyní jsme spolu 8 let a máme 5ti letého syna. Vše bylo v pořádku až do synových dvou let, kdy přítelkyně začala často chodit ven s kamarádkami a posléze jsem zjistil, že se s někým schází, byl ji vyprovodit k našemu domu, udělal jsem scénu. Ona říkala, že je to jen kamarád a že s ním nic nemá. Byl to pro mne strašný propadák a dospělo to tak daleko, že jsem se začal scházet s kamarádkou. Nevím, jestli to bylo ze msty či osamocení. Scházeli jsme se asi půl roku, vyspal jsem se s ní sice jen jednou, ale byl jsem asi hlupák že jsem to přítelkyni otevřeně řekl.

Nicméně tento románek jsem ukončil a s přítelkyní jsme si o všem promluvili, že to, co jsme oba provedli byla jedna velká chyba. Vše bylo v pořádku až do podzimu 2013, kdy to opět začalo skřípat. Promluvili jsme si o tom a já se začal snažit. Myslel jsem že se vše zpraví. Vím, že to bylo mou vinou, kdy jsem nebyl často doma a nepomáhal jsem s chodem domácnosti, tak jak bych měl. Tuto situaci jsem si ovšem uvědomil a obrátil vše k lepšímu, začali jsme jezdit na výlety, pomáhal jsem jak to šlo a to trvá dodnes, přítelkyně se skoro nemusela o nic starat. Samozřejmě že také pomáhá, ale když má celý týden třeba odpolední, tak se snažím, aby vše bylo hotové (uklizeno, vysáno, nádobí, prádlo, teplé jídlo). Ona pracuje v nepravidelných směnách a stane se i to že se prostě celý týden nevidíme. Když má ranní tak spolu vyzvedneme syna ze školky, jdeme na procházku či jiné aktivity.

V zimě 2013 jsem začal mít zdravotní problémy (ne zase tak vážné), ale dospělo to k tomu, že jsem si začal namlouvat i jiné nemoci a psychicky jsem na tom nebyl moc dobře. Trpěl jsem depresemi a moc jsem nekomunikoval s okolím. Přítelkyně byla vždy taková, že když jsem byl i dříve nemocný chovala se chladně a moc mě nepodpořila. Poté jsem se rozhodl nechat se kompletně vyšetřit. Čekání na výsledky jsem nesnášel moc dobře, nicméně vše bylo negativní a jsem zdráv. Nálada se mi zvedla, deprese zmizely a byl jsem jak znovuzrozený a nadšený do života.

Po týdnu dobré nálady ale přišla rána z čistého nebe, když mi přítelkyně řekla, že už náš vztah není takový jako na začátku a že se rozmýšlí, zda se ze synem odstěhovat nebo ne. Když jsem se ji ptal proč, tak řekla že prostě neví, že fungujeme suprově jako rodina (což je pravda), ale že ji přijde že mě už má ráda jen jako kamaráda. Říkal jsem ji že se od podzimu snažím ji ve všem vyjít vstříc, a myslel jsem že se to tímto urovnalo tak odpověděla, že to prostě nějak neřešila a já si připadal jak hlupák.

Snažil jsem se s ní o tom mluvit, navrhoval jsem společnou dovolenou bez syna i jiné věci, ale řekla, že prostě neví jestli to pomůže a spíš tomu nevěří či nechce.

Minulý víkend šla s kamarádkou ven a přišla o půl sedmé ráno. Nikdy jsem nic takového neudělal, ale z pocitu nejistoty jsem ji vlezl do telefonu. Vím že toto se prostě nedělá, ale nevěděl jsem co se děje. K mému zděšení jsem vyčetl s konverzace s její kamarádkou, že nebyla s kolegyní ale s nějakým mužem. Vzbudil jsem ji a zeptal se na to. Ona řekla že jsem to špatně pochopil a že to bylo vytržené z kontextu.

Následně se odpoledne přiznala, že byla celou noc s ním, ale že nic nebylo a je to jen kamarád o dost mladší než ona (prostě 20tiletý cucák). Já sám tomuto nevěřím a myslím si, že je toto její chování zapříčiněno jiným mužem. Řekl jsem, že ji odpustím že lhala a uděláme něco pro záchranu našeho vztahu, ale z jejího chování se mě opravdu zdá že nechce. Už nevím co mám dělat, jsem psychicky vyčerpaný, nevím na čem jsem. Chytám se každého stébla. Nejhorší je, že ji stále miluji a máme si stále co říci.

Omlouvám se za slohové podání či případné chyby, ale nedokážu se pořádně na nic soustředit.

Děkuji za případné rady

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2580x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Přítelkyně neví co chce
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
15.07.2013 13:38 Uživatel: sabčule
Téma: Přítelkyně si našla milence, vztah se nám rozpadá - co dělat?
Text uživatele: 

Tvoje situace je horší v tom, že spolu máte syna. Už při první "nevěře" bych chlapa poslala k šípku a pokud by tam bylo dítě a oboustranný zájem zůstat pospolu kvůli němu, uzavřela bych tichou dohodu (dělej si co chceš, ale domů mi bokovky tahat nebudeš). Věř mi, že tisíc a jeden muž, kteří zažili něco podobného (a že mezi nimi mám pár kamarádů) se jednoznačně shoduje v tom, že jakmile jí to jednou odpustili, situace se jen horšila. Víc chlapů, soustavný poměr, nebo jen časté jednorázovky, když děvenka opět dostala chuť. Tady evidentně není snaha ani po tom prvním uklouznutí něco měnit a snažit se. Podle mě už mezi váma dvěma jde vyloženě jen o syna; ona s tebou být nechce, hledá jinde. A subjektivně nebude chyba u tebe - vždyť první přece začala blbnout ona a vědomě, že?

 

Hledej lásku u někoho, kdo ti ji chce opětovat.

 
15.07.2013 15:40 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Přítelkyně si našla milence, vztah se nám rozpadá - co dělat?
Text uživatele: 

S příspěvkem výše nemůžu úplně souhlasit.

Soudím dle Tvého psaní samozřejmě. Ano, snažíš se a to je opravdu dobře, ale promiň, nejsi chlap, jen mužský.

Měl by si dle mého zapracovat na své psychice, protože závislé bačkory nemá nikdo rád.

Tenhle vztah nevyšel, ale není třeba se z toho hroutit. Pokud budete schopni se společně dohodnout v zájmu vašeho syna, jen nebudete partneři… což ale už stejně nejste, zůstanete rodiči a oba dva budete mít šanci poučit se ze svých chyb a začít znovu sami nebo s jiným partnerem. na tom až tolik nezáležíalt.

A neodpustím si jedno malé rejpnutí. i když manželství kvalitní vztah nezaručí, tak i tohle může být mj. důsledek těch pootevřených zadních vrátek.

 
15.07.2013 17:30 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Přítelkyně si našla milence, vztah se nám rozpadá - co dělat?
Text uživatele: 

Také nesouhlasím s prv. příspěvkem.

Faust že měl psychické potíže a pořádně se z toho dostal před několika týdny. Takže  partnerka vlastně táhla půl roku jeho deprese a prostě musela mít tím pádem ještě sílu na domácnost, na dítě, udržet nějakou přijatelnou náladu či ovzduší a je možné, že po tom, co se partnerovi udělalo lépe, mohla si nejen tak nějak oddechnout, ale třeba to na ni až potom teprve padlo, ptž to táhnout prostě musela především ona.

A snad i proto nad těmito problémy až tak nepřemýšlela, ale on to vidí tak, že byla chladná a nepodpořila ho, ale ona už toho po té době mohla mít plný kecky.

Ale já v tom nějak pořád nevidím zas tak beznadějný případ, nějak by ji měl přestat hladně "špizovat" a zasnažit se teď on (ne, že by to nedělal), ale spíš se teď zaměřit víc na sebe (ženám se většinou radí taky to samý) a rozhodně se nevnucovat, prostě zvolnit. Mohla by tou změnou chování znejistět a. kdo ví.

 
16.07.2013 06:52 Uživatel: Faust
Věk:  29
Téma: Přítelkyně si našla milence, vztah se nám rozpadá - co dělat?
Text uživatele: 

 

Léňo, asi jsi špatně pochopila to, že přítelkyně táhla domácnost sama v období mého špatného zdravotního stavu, ani se nedivím, slohové podání mého příspěvku je otřesné. I přes mé deprese jsem vždy s chodem domácnosti pomáhal, nic jsem nenechal být tak jak to je. O syna jsem se staral, hrál si sním a vše co s tím souvisí. Snažil jsem se o to aby mé problémy nezasahovali do chodu rodiny. Samozřejmě to nešlo vždy. Bohužel, jsem jen člověk a nedokážu ovládat své pocity. Vždy jsem byl pozitivní a vyrovnaný, ale zdravotní problémy to na to časové období odbouraly. Jak jsem psal, po kompletním vyšetření se vše vrátilo do normálu.

 

Ona asi opravdu neví co chce, a nebo ví, ale prostě mě to nechce říct. Já ji samozřejmě nechci podceňovat, ale nedokážu si představit to, pokud by se odstěhovala, jak bychom toto dělali. Máme syna, ona pracuje na směny, u mě problém nevidím, v práci mě umožní přijít déle, odejít dříve, mám silnou podporu rodiny. Co jsme se bavili, tak ona v tom problém nevidí, sama je s rozvedené rodiny a asi ji toto přijde v pohodě, že řekne, když to zvládla moje mamka a kamarádky proč ne já. Většina jejich kamarádek (tímto je samozřejmě neodsuzuji) s dítětem či bez něj je bez partnera a ona v tom zřejmě vidí nějaký bonus, že jsou „nezávislé“.   Svého syna miluji nadevše, trávím s ním většinu volného času (samozřejmě si čas udělám i na sebe), vše děláme spolu když je přítelkyně v práci. Ale i když je doma tak se přidá také.

 
16.07.2013 09:37 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Přítelkyně si našla milence, vztah se nám rozpadá - co dělat?
Text uživatele: 

Fauste, já se v tom Tvém psaní poněkud ztrácím, neboť si protiřečíš. Jednou píšeš, že: "

1)Vím, že to bylo mou vinou, kdy jsem nebyl často doma a nepomáhal jsem s chodem domácnosti, tak jak bych měl",  pak zase, že: "I přes mé deprese jsem vždy s chodem domácnosti pomáhal, nic jsem nenechal být tak jak to je.  O syna jsem se staral, hrál si sním a vše co s tím souvisí. Snažil jsem se o to aby mé problémy nezasahovali do chodu rodiny"

2) "Vše bylo v pořádku až do synových dvou let, kdy přítelkyně začala často chodit ven s kamarádkami a posléze jsem zjistil, že se s někým schází, byl ji vyprovodit k našemu domu, udělal jsem scénu. " pak zase, že :" Vždy jsem byl pozitivní a vyrovnaný"…atd.

 

 
18.07.2013 11:04 Uživatel: Faust
Věk:  29
Téma: Přítelkyně si našla milence, vztah se nám rozpadá - co dělat?
Text uživatele: 

 

Ani nedivím, že se v tom ztrácíš. Už méně rozrušen jsem si článek přečetl znovu a uvedu to tedy na pravou míru.

 

Ad1


Vím, že to bylo mou vinou, kdy jsem nebyl často doma a nepomáhal jsem s chodem domácnosti, tak jak bych měl",   pak zase, že: "I přes mé deprese jsem vždy s chodem domácnosti pomáhal, nic jsem nenechal být tak jak to je.   O syna jsem se staral, hrál si sním a vše co s tím souvisí. Snažil jsem se o to aby mé problémy nezasahovali do chodu rodiny"

 

Toto, že jsem nebyl moc doma, bylo před tím, co jsem měl zdravotní problémy. Cca rok zpět, práce škola atd. poté jsem si to vlastně vše uvědomil a kompletně jsem předělal život. Proto jsem psal "I přes mé deprese jsem vždy s chodem domácnosti pomáhal, nic jsem nenechal být tak jak to je.   O syna jsem se staral, hrál si sním a vše co s tím souvisí. Snažil jsem se o to aby mé problémy nezasahovali do chodu rodiny"…

 

Ad2

"Vše bylo v pořádku až do synových dvou let, kdy přítelkyně začala často chodit ven s kamarádkami a posléze jsem zjistil, že se s někým schází, byl ji vyprovodit k našemu domu, udělal jsem scénu. " pak zase, že :" Vždy jsem byl pozitivní a vyrovnaný"…atd.

No, kdo by scénu neudělal že.

 

Mám chuť celý můj příspěvek překopat

 
18.07.2013 17:25 Uživatel: Nick
Věk:  23
Téma: Přítelkyně si našla milence, vztah se nám rozpadá - co dělat?
Text uživatele: 

Ahoj Fauste,

Zaprvé by ses měl spíš omlouvat za tvůj výrok "(prostě 20tiletý cucák)", než slohové podání.

Zadruhé, 8 let. rodina spíše kamarád. Ano to se stává je to normální a je to jedna z věcí která je zásadní v dlouhodobém rodinném vztahu. Ačkoli i tak není situace zcela vpořádku. že byla s kamarádem celou noc a jen si s ním povídala je možné. Opora, podpora a tak podobně. Neměl jí to za zlé. Protože a proč to tak je, je proto, že je rozpolcená a sama pořádně neví co chce a trochu v tom tápe. A jelikož ty jsi součástí toho, nemůže hledat oporu tam, v čem tápe.

 

Také otevřenost je důležitá věc. člověk má v sobě něco menšího co ho trápí, ačkoli když to schovává a vyhýbá se tomu tak to roste, a když to přeroste co člověk zvládne tak to jde všechno pak pryč. Alespoň na nějakou dobu. (nevěra protějšku, asi potrvrdíš to samé potom následně z tvého trápení také).

 

Trochu vysvětlení aby jsi snad pochopil sám sebe, protějšek a vaší situaci. Otevřenost je důležitá, ačkoli otevřenost nemůže bejt nucená. I přes to ale můžeš ťuknout na notu a čekat zda se ozve či ne. Když ne, tak ne, a jindy zase, když ano, tak super.   Více ti asi neporadím. Nejsem přecejen poradce pro partnerské vztahy i když mě zajímají.

 

Zdraví, "(prostě 20tiletý cucák)". teda skoro.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítelkyně si našla milence, vztah se nám rozpadá - co dělat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 3 1893x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 13 1285x
Nemohu se odpoutat 6 1327x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 6 1189x
Opustil mě milenec 5 1706x
Rozchod se ženatým mužem 14 1437x
Rozchod po 6 letech 12 1410x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 27 1315x
Má cenu doufat v návrat? 7 1642x
Jak se konečně odpoutat a nemyslet na bývalý vztah 12 1811x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16471
Počet odpovědí celkem: 175172
Počet registrovaných: 5083 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Slevy OnaDnes 2022

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny