Téma: Rozchod s přítelkyní kvůli mým rodičům

24.10.2011 07:50
Uživatel: vitekl
Věk:  27
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Zdravím,
žili jsme s přítelkyní 3 roky v samostatném bytě v rodinném domě s mými rodiči, kde jsme si postupně vytvořili krásné bydlení. Naši nemají ideální vztah. Táta s mamkou nevychází a jeho hádky/nadávky byly, které jsme s přítelkyní poslouchali byly za hranicí slušnosti. V červenci se táta pokusil oběsit, nevyšlo mu to. Když jsme pak s mamkou jeli do nemocnice, přítelkyně uklízela nepořádek po záchrance. Před dvěma měsící se odstěhovala zpět ke svým rodičům a já za ní. Z toho všeho stresu a hádek našich + sebevraždy si vypěstovala slušné psychické problémy, kdy teď bere antidepresiva, ale stejně má noční můry a nespí. Naši pořád naléhají ať se vrátíme, jenže už to nejde vrátit zpět, je jedno, že je teď doma klid. Přítelkyně už a tom nechce ani slyšt a teď se i rozcházíme. Je mi jí líto, že kvůli mě tak trpí. Už, ale nechce žít s tím, že nemůže vidět moje rodiče. Nemůže žít s tím, že nemáme pořádně kdy bydlet. Já se mám kam vrátit, ale jak bude s našima vycházet, když mi zničili vztah? Proč mají děti pykat za chyby svých rodičů? Co ještě můžu udělat, abych zachránil svůj vztah s přítelkyní? Díky za rady

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
24.10.2011 09:30 Uživatel: Indiánka
Téma: Rozchod s přítelkyní kvůli mým rodičům
Text uživatele: 

 Ahoj. Ty už jsi zde jednou psal že ? Pamatuji si Tě. smile Je mi líto, že to takto dopadlo. Ano, mnozí dospěláci se k sobě opravdu chovat neumí. Dělej pro záchranu vašeho vztahu maximum. Nenechte si zničit svou lásku. Problémy mají Tvoji rodiče, NE VY. Problém jste odstranili odstěhováním. Negace, které ještě ve Tvé přítelkyni přetrvávají je třeba odblokovat. Jde to s poměrně solidní úspěšností. Pokud chceš vědět víc, mohu přes mail napsat pár vět. Budeš-li mít zájem, dám ti pak mail.adresu. Je to celkem jednoduchá metoda. Opravdu je nutné, aby se toho zbavila, jinak se Váš vztah nehne z místa.

Dalším řešením je pronájem bytu. Je pravda, že pronajímatelé na tom chtějí vydělat, takže si trochu připlatíte. Ale snad to bude dočasná záležitost. Protože nikdy netrvá nic věčně. To znamená- když je nějakou dobu smůla v životě, za nějaký čas se obrátí na pozitivum. Takto to v životě funguje.

Přeji ti hodně štěstí

 
24.10.2011 09:56 Uživatel: vitekl
Věk:  27
Téma: Rozchod s přítelkyní kvůli mým rodičům
Text uživatele: 

Ahoj, máš pravdu, už jsem psal. Určitě bych tě poprosil o rady. Můj e-mail je bootcover@seznam.cz.

 
24.10.2011 15:13 Uživatel: Indiánka
Téma: Rozchod s přítelkyní kvůli mým rodičům
Text uživatele: 

 Zajíma mne, kdo a proč mi dal smutného smailíka. Nelíbí se Ti má odpověď? Proč? Velmi ráda si s Tebou o tom popovídám. Tak se ozvi, pokud ovšem nemáš strach.

                                                       

 
24.10.2011 09:42 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Rozchod s přítelkyní kvůli mým rodičům
Text uživatele: 

Upřímně, já bych to viděla trochu jinak. Vzhledem k Tvému věku bych si nedávala otázku, proč mají děti pykat za chyby svých rodičů. Nevím jestli se tak cítíš, ale ve svém věku již přeci nejsi dítě.
Předpokládám, podle toho co píšeš a jak to vyvrcholilo, že problémy ve vztahu Tvých rodičů nezačali až před 3 lety, kdy se k Tobě nastěhovala Tvá přítelkyně. Ale nechci hodnotit Tvé rodiče, neznám je, bohužel nejsou první ani poslední kdo má i takovéto problémy.
Já bych si vzhledem k Tvému věku postavila otázku jinak: "co jsem mohl včas udělat pro to, abychom v takovém prostředí s přítelkyní 3 roky nežili?"
Co bych udělala? Postavila se na vlastní nohy a žila svůj život, jinde. Je to těžší, ale pokud o svoji přítelkyni vážně stojíš (píšeš, že ano) a ona o Tebe, tak to stojí za to, ne?
To je můj názor.


 

 
24.10.2011 09:58 Uživatel: vitekl
Věk:  27
Téma: Rozchod s přítelkyní kvůli mým rodičům
Text uživatele: 

Stěžovala si, že se naši hádají. Vždy, ale říkala, že se nás to netýký a tak jsme to i bral. Našim jsem říkal, že to nechceme pořád poslouchat. Je pravda, že jsme měl udělat rázný krok dříve. Poslední kapkou byl pokus o sebevraždu.
Taky bych radši šel bydlet úplně sám někam jinám, jenže neche do paneláku a hypotéku taky ne.
Rochází se ona se mnou. Ani se jí nedivím, bohužel rodiče se nevybíráme. Už jsem se těšil na svatbu a rodinu a těď .....

 
24.10.2011 10:23 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Rozchod s přítelkyní kvůli mým rodičům
Text uživatele: 

Chápu, je to složitější, než jak to vypadalo, jak jsem psala níže, nevěděla jsem, že jsi sem už psal. Ale děkuji za reakci. Určitě si rodiče nevybíráme, také o tom vím své. Já se tenkrát odstěhovala, ale byla jiná doba, dnes je to dražší.
Nevím, já bych brala načas (než by se to podařilo vyřešit jinak) i ten panelák, nějaký podnájem, možná by se našel i v domku, ale záleží na lokalitě kde bydlíš = cenně, hlavně, že by jsme byli spolu, pokud přítelkyně nechce...
Chtěla by, má třeba ona nějaké pro ni přijatelné řešení, návrh? Pokud nechceš, nemusíš odpovídat.

 

 
24.10.2011 11:08 Uživatel: vitekl
Věk:  27
Téma: Rozchod s přítelkyní kvůli mým rodičům
Text uživatele: 

Taky bych šel bydlet někam sám. Samozřejmě se dají sehnat v okresním městě hezké byty za rozumnou cenu. Zdá se mi, že tyhle varianty, ale zavrhla. Spíš stále přemýšlím, jak zachránit náš vztah...

 
24.10.2011 15:27 Uživatel: blabla
Věk:  30
Téma: Rozchod s přítelkyní kvůli mým rodičům
Text uživatele: 

Ahoj,promiň ale z tvých příspěvků se mi zdá,že tvá přítelkyně už o tebe prostě nestojí,kdyby ano,šla by s tebou i do toho bytu (podnájmu) i když třeba jen na čas.Sám to tu píšeš "jenže nechce do paneláku a hypotéku taky ne " Víš rozumné důvody proč nechce ?

 
24.10.2011 09:48 Uživatel: L.
Věk:  30
Téma: Rozchod s přítelkyní kvůli mým rodičům
Text uživatele: 

Něco podobného se stalo kámošce..Bydlela u kluka a jeho rodiče žili v domě, kde se před sebou i zamykali a pak jednou v tom zamčeném pokoji jeho táta umřel a byl tam několik dní než ho našli..Jeho máma měla invalidní důchod na hlavu a ta kámoška ho po nějaké době dokonce dostala taky, páč z toho všeho tam měla hrozné deprese, byla pak dokonce asi 3x na psychiatrii a nakonec se taky musela odstěhovat a bohužel i rozejít..a to právě,protože ten kluk se nechtěl z toho domu hnout.
Jediný pomoc je vaše vlastní...i pronajmuté bydlení někde úplně jinde, hlavně trochu z ruky od rodičů. Navštěvovat je můžete, ale ne s nima trvale žít. Najděte si byt a žijte po svém.
Doufám, že se pak všechno obrátí k lepšímu. Na finance nehleďte, jde přece o vaše štěstí..

 
24.10.2011 09:54 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Rozchod s přítelkyní kvůli mým rodičům
Text uživatele: 

Podle toho co píše Indiánka, již jsi sem psal a řešil to, tedy neznám další souvislosti a tak souhlasím i s Indiánkou.
Hodně štěstí.
 

 
24.10.2011 13:55 Uživatel: vitekl
Věk:  27
Téma: Rozchod s přítelkyní kvůli mým rodičům
Text uživatele: 

Díky za reakce. Uvidím co se dozvím večer. Ach jo. Domu se mi nechce naše začínám pomalu nenávidět. 3 roky štěstí jsou pryč...

 
24.10.2011 18:04 Uživatel: Genevieva
Věk:  26

Město:Střední Čechy

srdíčko.jpg
100-500
Téma: Rozchod s přítelkyní kvůli mým rodičům
Text uživatele: 

Možná má už přítelkyně teď moc velký psychický blok než aby s tebou šla do podnájmu... ona to nechtěla ani předtím nebo jste o tom ani neuvažovali? Dej jí čas, buď tu pro ní a třeba to pomůže a po nějaké době se to ustálí...Pokud tě má ráda, tak si cce třeba rozchodem jen oddechnoout, někdy je to i v hezkým vztahu potřeba.

Dej vědět, jak jsi dopadl... teda jestli chceš...Držím palce a drž se!
 

 
25.10.2011 22:16 Uživatel: vitekl
Věk:  27
Téma: Rozchod s přítelkyní kvůli mým rodičům
Text uživatele: 

Anoj, v současné chvíli se asi rozcházíme. Předtím o podnájmu uvažovala. Už se v tom všem ztrácíme a netuší co teď cítí. Snad se časem ukáže, že nám bylo spolu dobře a bude zase líp.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rozchod s přítelkyní kvůli mým rodičům
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 2 1590x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 12 1011x
Nemohu se odpoutat 5 1042x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 5 877x
Opustil mě milenec 5 1223x
Rozchod se ženatým mužem 13 1102x
Rozchod po 6 letech 11 1149x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 26 1066x
Má cenu doufat v návrat? 6 1226x
Jak se konečně odpoutat a nemyslet na bývalý vztah 11 1423x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny