Téma: Rozešla se se mnou přítelkyně, byla ta pravá pro život - je šance se dát znovu dohromady?

27.11.2018 13:05
Uživatel: Pringles
Věk:  22
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobrý den,

v polovině listopadu 2018 se se mnou rozešla přítelkyně. A nemůžu se zbavit toho pocitu, že pro mě byla ta pravá. Tak chci jen požádat o váš názor na situaci a jestli je tady ještě nějaká šance na záchranu nebo jestli na ni mam zapomenout. Ze začátku bylo všechno fajn, ale postupem času jsem začínal mít strach z toho, že bych ji ztratil a začal jsem tím docela dost žárlit. Začalo mi vadit, že když někde jsme, tak občas někomu odepisuje. To že když někde je s někým je, tak mi dlouho neodepisuje apod.

Teď mi dochází, že to byla velká hloupost a že jsem k tomu neměl nejmenší důvod. Už několikrát mi říkala, že jí tohle vadí a já ji pokaždý řekl, že to zlepším a že se tak chovat už nebudu. Bohužel mi to moc dlouho nikdy nevydrželo až to dospělo k tomu, že se se mnou rozešla. Dochází mi to bohužel až teď, že to byla velká chyba. Zkoušel jsem ještě jestli mi nedá jednu šanci, řekla mi jen, že už takhle nemůže. Pokaždý, co jsem tohle udělal, tak její city ke mě byly akorát menší a menší a postupem se i zamilovala víc do někoho jiného.

Chtěla se snažit, aby to bylo jako dřív a být se mnou i přes tohle, ale když jsem to znovu pokazil, tak už na to neměla a ukončila to. Řekla mi, že se mnou chce být kamarádka, že chce na všechny chvíle co jsme spolu měli vzpomínat jen v dobrém a nechce na ně zapomenout. Chce se se mnou bavit a zajít občas i ven, ale celkem jasně mi řekla, že mi šanci už nedá. Bojí se toho, že by to znovu skončilo stejně a že by ji to akorát víc ublížilo.

 

Je tu ještě nějaká šance to zachránit a vrátit se k sobě?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2435x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Je tu šance se dát znovu dohromady?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.11.2018 12:32 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Rozešla se se mnou přítelkyně, byla ta pravá pro život - je šance se dát znovu dohromady?
Text uživatele: 

Ahoj.

 

mě se nabízí tři možnosti:

 

1:   tu žárlivost v tobě mohla vyvolávat tím, že si pořád s někým vypisovala, hlavně s jinými muži. V tom případě by to ještě nebyla holka pro život a ještě musí dozrát. Pokud si našla někoho jiného, tak s tím nejde dělat nic. Hormony nepřemůžeš ničím.  

 

2:   ta druhá varianta je, že jsi ty sám měl za ušima a proto jsi jí podezíral také. Ne nadarmo se říká - podle sebe, soudím tebe.  

 

3: asi existuji i patologičtí žárlivci. V tom případě máš nějaký problém sám se sebou, nevěříš si a bylo by vhodné kvůli tomu navštívit odborníka - psychologa. Pokud si nikoho nenašla a rozešla se s tebou kvůli žárlivosti, tak by tam jistá šance na návrat ještě být mohla, ale musel bys začít na sobě pracovat.  

 

Pokud si myslíš, že exsituje nějaká ta pravá, nebo ten pravý, tak je to  dětská naivní představa. Pokud máš o nějaké ženě pocit, že je ta pravá, tak je to pouze jenom tvá doměnka, která se může kdykoliv změnit.

 

Víš kdy poznáš, kdy je to ta pravá? Až ti bude třeba 82 let a ta žena stále bude sedět vedle tebe. Nebo si ve stáří jednou řekneš: ano, ta byla pravá, protože ta byla semnou nejdéle.  

 

 

 

 

 

 

 
04.12.2018 16:40 Uživatel: Milan 2
Věk:  61
Téma: Rozešla se se mnou přítelkyně, byla ta pravá pro život - je šance se dát znovu dohromady?
Text uživatele: 

Když se s Tebou rozešla, tak to rozhodně nebyla ta pravá pro život. To jenom ty jsi byl nekriticky zamilovaný.

Když na Tobě hledala mouchy a chtěla tě měnit ještě dřív, než si tě vzala (po svatbě do dělají všechny), určitě by's s ní nebyl šťastný. A určitě by vám to stejně dlouho nevydrželo.

Buď rád, že jsi volný a že můžeš hledat další a lepší. A než ji najdeš, můžeš si svobodně užívat.

Užívej si a buď rád, že jsi mladý a že těch holek ještě budeš mít…

 
05.12.2018 21:16 Uživatel: Streetař
Věk:  29
Téma: Rozešla se se mnou přítelkyně, byla ta pravá pro život - je šance se dát znovu dohromady?
Text uživatele: 

Podle toho, co píšeš, jsi v jejích očích ztratil svoji hodnotu. Už jsi pro ni nebyl zajímavý. A čím víc jsi prosil, tím to bylo jen horší. Lehko se to píše a těžko se to dělá, ale začni na sobě pracovat. Vybuduj si zpět svoji hodnotu. Zdokonaluj se fyzicky i psychicky, buď lepčí, než předtím. Ale ne pro ni. Nikdy se nedoprošuj. Tím ztrácíš statut chlapa a ženám se to strašně moc nelíbí. Najdi si aktivity, které tě budou bavit a u kterých příjdeš na jiné myšlenky. Nezanevři hlavně na ženy, prosím. Sbal klidně nějákou jinou, vyraž klín klínem, když to budeš potřebovat. Po čase přijdeš na to, že nebyla zase tak dokonalá a jediná na světě ; ) Kašli na ni. Nepiš, nevolej, nevtírej se. Dej si od ní na čas prostě pokoj. Ono to jde zachránit, ale když bueš tlačit na pilu a pořád se jen doprošovat, nic nezískáš. Nejhorší věta, kterou jsi schytal byla ta, když ti řekla, že budete jen kamarádi. Nikdy nebudete.

 
21.12.2018 00:01 Uživatel: Skřítek
Věk:  22
Téma: Rozešla se se mnou přítelkyně, byla ta pravá pro život - je šance se dát znovu dohromady?
Text uživatele: 

Dobrý den, před více než půl rokem jsem se rozešla s přítelem s kterým jsme spolu byli rok a půl. Vztah by šel celkem skvěle, kdyby nám nebo resp. mě, nebránila jeho rodina ve smyslu, že až na jeho otce jsem je prostě nemohla vystát. Stále byli s námi, za celou dobu jsme spolu bydeli jen my dva snad tak 2 měsíce. On těžce onemocněl  takže nemohl být doma samotný a já chodila do práce abych uživila tu "vícepočetnou" rodinu a zároveň mohla platit poplatky. Také jsme měli hodně půjček, díky kterým jsem teď v insolvenci. Když tedy nemohl být doma sám, byl tu s ním právě vždy někdo z jeho části rodiny, kterou jsem prostě kvůli jejich chování a způsobu života nemohla vystát. Hodně často jsme se kvůli nim i hádali, jinak vlastně ani ne. Každopádně vztah jako takový by byl ten pravý, plánovali jsme i že až bude moci, založíme rodinu a dokonce jsme i bydleli v bytě, který jsem kvůli nám koupila na hypotéku. Vztah ale skončil, díky obrovské hádce právě kvůli jeho rodině a nyní máme oba dva vztah, ve kterým jsme doufám oba spokojení.

Problém je, že se mi o něm zdá, častěji a častěji vzpomínám na chvíle  které byly krásné a v nynějším vztahu mi prostě chybí, s jeho tátou jsem stále v kontaktu, ale s nikým jiným už ne.

Někdy si říkám, zda jsem zahodila dokonalý vztah, jen kvůli problémům, které bych nikdy neovlivnila, protože jde o rodinu, že jsem zahodila vztah, kde by v budoucnu mohlo být plno věcí jinak a hlavně že jsem opustila člověka, kterému na mě záleželo jako v tu dobu nikomu.

Ano, žárlila jsem, když si psal s kamarádkami, které znal od dětství, nebo když pochválil jiné holce třeba pozadí, ale to je ve vztazích normální.  

V nynějším vztahu mi prostě chybí usínání v náručí, nějaké to pohlazení, mazlení a věci kolem toho. Jsme spolu sice půl roku, ale projevy lásky, které by na začátcích vztahů měli být,, mi přijde, že tu nejsou. Přítel je sice o 10 let starší, má toho hodně na práci, má malou dcerku a věčně je unavený, když se vidíme máme si co říci, nebo se jen valime u televize, což mě jako mladou holku, opravdu každý den nebaví, ale přijala jsem to.  

Mám prostě pocit, že jsem momentálně ve vztahu, který je úplně opačný oproti tomu předchozímu a nevím co si o tom mám myslet, jak se zachovat, nemohu ani bojovat o přízeň bývalého přítele, když je šťastně zadaný a mám občas pocit že jsem prostě udělala chybu. Pokud máte něco, co by mi mohlo pomoci, si to v hlavě ujasnit, prosím o radu.

Eva

 
21.12.2018 18:38 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Rozešla se se mnou přítelkyně, byla ta pravá pro život - je šance se dát znovu dohromady?
Text uživatele: 

To, co píšeš, na mě dělá dojem, že napřed jednáš a pak až přemýšlíš. Což je špatně, mělo by to být naopak.

 

a) proč si nezaložíš vlastní téma? Ta otázka sice může působit jako OT, ale mě přijde že takhle děláš vše - spontánně ric-pic a pak se uvidí, co se stane.

b) pokud máte oba vztah ve kterým jste OBA spokojeni, přijde ti v pořádku stýskat si po minulém vztahu a popisovat, jak tě to s partnerem nebaví? To je tvoje spokojenost?

c) pokud byl vztah s bývalým "dokonalý", jak to, že jste se hádali? To ti přijde jako součást dokonalosti?

d) tobě opravdu přijde normální (a jako součást "dokonalého" vztahu) že partner se před tebou zabývá pozadím jiných holek?

e) jsi schopná být chvíli sama, nebo sotva se s někým rozejdeš, tak okamžitě hledáš nový vztah, protože nevydržíš být sama?

 

Když to shrnu, tak mi přijde, že naprosto na prd jsou oba ty vztahy.

Hrozně spěcháš.

Hned se sestěhovávat, kupovat byt? PROČ? Co ti jako kde uteče? Proč tak spěcháš? A kam?

Vrháš se na ty chlapy úplně bez rozmyslu. PROČ? To máš pocit, že když se k tomu chlapovi OKAMŽITĚ nenastěhuješ (dokonce i za tu cenu, že se nesmyslně zadlužíš, jen aby sis toho chlapa měla kam zaparkovat), že ti uteče, nebo proč to bereš tak hopem?

 
22.12.2018 21:53 Uživatel: Skřítek
Věk:  22
Téma: Rozešla se se mnou přítelkyně, byla ta pravá pro život - je šance se dát znovu dohromady?
Text uživatele: 

Moc děkuju ????

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rozešla se se mnou přítelkyně, byla ta pravá pro život - je šance se dát znovu dohromady?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
I po rozchodu vzájemné urážky, možný návrat? 3 1403x
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 3 2668x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 13 2096x
Nemohu se odpoutat 6 1992x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 6 1737x
Opustil mě milenec 5 2878x
Rozchod se ženatým mužem 15 2201x
Rozchod po 6 letech 12 2015x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 27 1932x
Má cenu doufat v návrat? 7 2442x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny