Téma: Slíbil mi lepší život a teď mě opustil

16.03.2013 10:10
Uživatel: Beznaděje
Věk:  20
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Celý život jsem svým způsobem trpěla. Od malička jsem se dívala na to, jak se chce má máma zabít. Jak trpí kvůli tchýni, kvůli životu. Táta nadělal spoustu dluhů, některé i na mě. Nesplatím je hned tak brzo. Půl roku bez elektriky, roky jako introvert. Na střední jsem se trochu spravila. Dokud mě jednou nenapadla moje babka (mámina tchýně), protože jsem jí zavolala záchranku, dokud mě surově nezmlátil tata, protože si nezjistila, že chci odejít z domu.

A on? Slíbil, že půjdeme na byt. Že budu šťastná. Konečně jsem si našla práci (noční směny). Ale našla. Viděla jsem se v lepším. A teď má jinou. prostě mě opustil. A já? Nemám nic. Už ani naději. V našem vztahu mi hodně snížil sebevědomí, hodně. A ted? má krásnou štíhlou slečnu. A já? Nic, jenom sebe a svou ubohou bolest.

Jeden kamarád se před půl rokem oběsil. Prosila jsem ho, aby mě poslal za ním. Aby mi dal vědět, jestli mi tam bude líp. Jestli bude všechno lepší. Já to chtěla udělat. Ale mám strach. Mám strach, že už se nikdy nedozvím, kam se moje sestra dostala na školu, že jí nebudu moct poradit v tom, jak zvládnout všechno. Přitom já sama to nezvládám. Nedokážu to. Chvilkama vidím něco lepšího. Ale vzápětí je to pryč. Nevím, kam dál. Už nevím. Nevím, jak se z toho dostat. Kolikrát jsem vstala. kolkrát jsem bojovala. Nejde to. Už nemám sílu. Tahle má cesta skončila. Ta nikam nevede.

Protože si máma našla nového milence a on ji nechtěl ztratit. Dokud jsem nezjistila, že jsou na mě dluhy přes sto tisíc.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2542x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Slíbil mi lepší život a teď mě opustil.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.03.2013 11:19 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Slíbil mi lepší život a teď mě opustil
Text uživatele: 

Zní to velmi nesouvisle, děvče, není zřejmé, kdo na "Tobě nadělal dluhy a za co" bez tvého vědomí… možná bys měla méně spoléhat na druhé a jejich sliby a víc na sebe…  Slíbil, že půjdeme na byt? kdo slíbil a proč slib nedodržel… a ty, kde bydlí? a co děláš, uživíš se? Živ sebe, bydli tak, jak můžeš ale sama za sebe, nespoléhej na druhé, pracuj, žij, stýkej se s lidmi, kteří na tobě nebudou parazitovat ani ti slibovat hory doly, vytvoř si skupinku kamarádů s nimiž budete mít nějaké společné zájmy, můžeš-li rozvíjej své schopnosti, ať už jsou jakékoli, každý nějaké má, postav se na vlastní nohy, obrazně i fakticky. Sebevražda nic neřeší, ne v takovém přípaě tam není líp, pošle tě to šupem zpátky, jsi tady proto, aby ses něco naučila a život ti prostě dává lekce, které máš za úkol zvládnout, ne z nich utíkat.   Tak se do toho pust

 
16.03.2013 12:15 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Slíbil mi lepší život a teď mě opustil
Text uživatele: 

Docela by mě zajímalo, jak to s těmi dluhy je. Podepsala jsi něco? Je možné, že platíš něco, co bys platit nemusela, ale na to je potřeba napsat, jak dluh vznikl.

Dále bys nám mohla napsat, jak to je s tou odpojenou elektřinou. Nepíšeš, jestli je toto u rodičů, nebo tam, kde teď bydlíš? Protože jestli je to u Tebe, pak se Ti neplacením dluh zvyšuje o penále a je potřeba s tím něco dělat a ne platit cizí dluhy.

A co otec, proč Tě zmlátil? Protože jsi se chtěla osamostatnit?

Chápu, že bolí, že Tě opustil přítel, ale na tom Tvoje budoucnost nestojí. Musíš se vzpamatovat, pustit se do řešení své situace. To je to, co Ti pomůže od chnurných myšlenek. Nevzdát to hned, když se nedaří, nevzpomínat na to zlé a neutápět se v sebelítosti.

Napiš, možná není Tvoje situace tak zlá, jak si teď myslíš.

 
16.03.2013 12:57 Uživatel: Beznaděje
Věk:  20
Téma: Slíbil mi lepší život a teď mě opustil
Text uživatele: 

Pořád bydlím s rodiči. Dlouho po škole jsem nemohla najít práci a ta elektrika byla odpojena kvůli dluhu, který má otec. Nechala jsem ji napsat na sebe (sto litrů někdo nezaplatí jen tak hned) kvůli mladším sourozencům, aby byla teplá voda, mohli jsme si ohřát vodu v konvici atd. Možná to částěčně bylo i kvůli mně. Slíbil, že to bude platit. Mám práci jen krátce, takže jsem to platit nemohla. Teď je tam přes padesát tisíc. Internet jsem napsala na sebe. I v rámci práce i celkově jsem to potřebovala. Nikdo to nezaplatí, takže to platím jen já. Můj první bývalý přítel (ne ten, co mi slíbil lepší život) mému tatovi vyhověl, a nechal si na sebe vzít půjčku 120 000. Je to tři roky a zaplatil mu jenom tisíc korun. Takže musím já. Nemůžu mu to udělat. Tohle si nezasloužil. Nejde to nezaplatit.

Táta mě zmlátil jednoho večera, když jsem přišla domů a byli pohádaní s maminou. Já se svým přítelem. Řekla jsem jenom obvyklou věc jako je hloupá dětinská věta, nepamatuju se. Jen to, že mi dal facku, že jsem spadla na zem. Potom už mi začal dávat rany a mlátit mi hlavou o zem. Brečel, ale nezastavil to. Mamka měla vyryté rýhy odemně, byla vedle nás a nemohla ho zastavit.

Když odejdu, budu muset přemýšlet nad tím, abych odpojila elektriku, jinak to bude dále narůstat. a já už nechci. Ale nemůžu jim to udělat. Ten, co se semnou teď rozešel mi vtlouknul do hlavy, že mě tu nikdo nemá rád a že jsem sama. Že nejsem hezká a že mám strašnou práci. Přestala jsem si věřit. Začala jsem zoufat a spoléhat na to, že mám teda alespon jeho. On říkal že mě vezme na byt. Že to bude všechno lepší. A já mu uvěřila a začala se vzchopívat. Začala jsem plánovat lepší zítřky. Teď je jen trochu moc těžké začít znovu…

Bojovala jsem tak, že když jsem nemohla najít práci, odjela jsem do Londýna pracovat. Byla jsem tam sama a přítel věděl, že jsem tam kvůli penězům, zrovna moc mi to nezlehčoval. Ale nakonec řek tu větu. Už se vrať. Vrátila jsem se. Našla jsem si nějakou práci v obchodě, a to bylo vše.

 
16.03.2013 13:44 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Slíbil mi lepší život a teď mě opustil
Text uživatele: 

Aha, takže to není tak, že by ses na své situaci sama nepodílela.

Možná nechápeš, že ani mámě, ani sourozencům nepomůžeš, když převezmeš zodpovědnost za rodinu na sebe. Naopak. Otec se sice cítí ponížen, ale než by to řešil, raději obrátil svou zlobu proti Tobě, protože Ty jsi silná a dokázalas to, co on ne.

Co se budoucnosti týká, měla bys hledat práci, kde tohle všechno zvládneš a teprve potom nějakého toho přítele. Protože jsi udělala hloupost a každý bude mít pocit, že s Tebou převezme i závazky, které jsi na sebe vzala. Je potřeba, abys bývalému příteli napsala, že končíš se splácením otcova dluhu, aby se obrátil na něj, nebo ať to řeší přes soud. Věřím, že to nebude nic příjemného, ale každý musíme nést následky svých rozhodnutí sami. Jak Ty, tak Tvůj bývalý přítel, zrovna tak Tvůj otec … no prostě každý.

Odrazíš se od dna a časem, až tohle bude za Tebou, můžeš pomýšlet na plnohodnotný a rovnocenný vztah obohacena o zkušenost, že každý je zodpovědný sám za sebe a za svá rozhodnutí. Že nelze brát na sebe zodpovědnost za druhé, byť jsou to ti nejbližší. Pomoci ano, ale jen co je ve Tvých možnostech a schopnostech zvládnout.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Slíbil mi lepší život a teď mě opustil
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 261x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 11 474x
Nemohu se odpoutat 4 569x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 5 496x
Opustil mě milenec 4 553x
Rozchod se ženatým mužem 12 697x
Rozchod po 6 letech 10 739x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 25 754x
Má cenu doufat v návrat? 5 608x
Jak se konečně odpoutat a nemyslet na bývalý vztah 10 871x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16261
Počet odpovědí celkem: 173863
Počet registrovaných: 4896 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: VZTAH S PARTNEREM JE HOTOVÉ PEKLO
Nejkomentovanější za 7 dní: VZTAH S PARTNEREM JE HOTOVÉ PEKLO
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny