Téma: Složitý vztah s přítelkyní - milujeme se, ale chce se rozejít

16.08.2018 06:26
Uživatel: HelpMePlease
Věk:  21

Město: Ústí nad Labem

Odpovědí na téma: 10
Text: 

Dobrý den,

jsem si naprosto bezradný a proto se obracím na Vás. Vůbec nevím, kde začít.
S mojí přítelkyní jsme spolu pět let (2013-2018). Náš vztah začal v mých 16ti letech, nyní mi je 21. První rok a půl byl náš vztah úžasný a trávili jsme veškerý volný čas spolu.

Po roce a půl, ale nastala změna. Zjistil jsem, že mi přítelkyně lže, sice ne v závažných věcech, ale lhala neustále i v prkotinách. A mě jako člověku strašně vadí lhaní. Když už lhaní překročilo limit mé snášenlivosti, tak jsem přítelkyni nejdříve týden ignoroval, a poté si našel novou holku, modelku, se kterou jsem byl měsíc. Neměl jsem v plánu si najít jinou holku, ale potkal jsem ji v letním kině (tou dobou jsem posiloval a dělal thajský box - takže bez přítomnosti alkoholu). Ani nevím proč jsem ji oslovil, jestli to bylo pubertou, nebo jestli mi přípomínala mou přítelkyni. Nebylo vůbec těžké ji sbalit, během 5ti minut jsme se líbali a byli jsme za ten měsíc spolu párkrát venku. Jelikož mi připomínala mou přítelkyni, tak jsem s ní přetrvával, i když jsem si ji vubec nevážil, jelikož jsem ji rychle sbalil.

Když má přítelkyně zjistila, že mám jinou, tak mi naschvál začala balit kamarády, a jelikož byla hezká, tak úspěšně (jako naschvál, a jako záplatu po mě). Po měsíci, když jsme se potkali jsme spolu zašli ven, a rozdali si to v autě. Dal jsem konec té druhé holce, se kterou jsem byl měsíc, nebyl to žádný vážný vztah, ani ona to tak nebrala. A začal jsem znovu chodit s mou přítelkyní.

Tou dobou jsem začal také více pít (ale pouze s mírou, ne tak abych o sobě nevěděl), a začal jsem o víkendech hodně chodit s kamarády po barech. Přítelkyni jsem samozřejmně párkrát zkoušel vzít s sebou, ale není to její šálek kávy, takže se mnou nikdy nebyla. Chodili s námi i kamarádky kluků z party, a samozřejmě to na mě zkoušeli. Nikdy jsem se nenechal. Samozřejmě jsem měl spoustu kamarádek během vztahu, upozornuji pouze kamarádek, dvě mi řekly, že mě milují, tak jsem musel bohužel naše kamarádství ukončit. Ale přítelkyně mi ani jednu věc nevěřila, ani kamarádky, ani to že se netahám s jinejma o víkendech).

Jeden víkend jsme slavili kamarádovy narozeniny (pouze kluci), kde jsem se poprvé pořádně opil a usl v pokoji. Probudil jsem se při sexu s holkou, kterou jsem ani neznal. Jelikož už na mě seděla, tak bylo těžké přestat. Sex jsme tedy rychle dokončili, já se vysprchoval a jel jsem (i pod vlivem alkoholu) domů. Má přítelkyně tou dobou byla zrovna na dovolené. Cítil jsem se strašně, a 4 dny jsem nedal nic najevo. Až pátý den jsem jí napsal co se stalo, s tím že jsem druhou slečnu nejmenoval, jelikož ani nevím, jak se jmenovala. Přítelkyně z toho byla špatná, a já odjel za ní, vztah nadále pokračoval, ale už to nebylo ono. Já jí nevěřil celou dobu vztahu, a ona mě také často podezřívala a nevěřila mi, ale tímto dostala důvod mi nevěřit vůbec.

Od té doby, jsem na žádnou jinou holku nepomyslel, a žádnou jinou nechci. Jsem ve vztahu spokojený, i přesto, že přítelkyné často lže. Jelikož často lže, nechtělo se mi jí věnovat tolik času a vymýšlet nějaké aktivity. Protože i když jsem něco vymyslel, například celodenní výlet, nebo něco takového, čekal jsem o ní nějakou odměnu večer, ale ona ani nepoděkovala. Od té doby víkendy netrávím pitím alkoholu, ale většinou doma s přítelkyní, kde si každý děláme své věci. Teď, po pěti letech, si přítelkyně našla jiného kluka, se kterým se schází, řekla mi, že mě miluje, ale že se mnou nemůže být, jelikož se jí tolik nevěnuji a že se mnou není šťastná. I když jí říkám, že se jí nevěnuji kvůli tomu, že mi často lže a ani mi za to nepoděkuje. I přesto ji ale miluji a žádnou jinou nechci. Byl bych schopen pro ni vraždit, kdyby jí obtěžoval nějaký kluk, samozřejmě kdyby si to nepřála. Za poslední rok se kolem přítelkyně motalo spoustu kluků, dávala najevo, že chce změnu, ale já jsem to nějak přehlížel. Měli jsme spolu hezké chvíle, ale i ošklivé chvíle, kdy si například psala s jinýma, a mě tvrdila že ne.
Shrnul bych to asi takto, první 2,5 roku se snažila ona a pak už né. Já se snažil první dva roky, potom jsem přestal, a teď se snažím znovu už asi rok a půl. Ale ona tvrdí, že už to není co to bylo.
Přijde mi, že jsem toho napsal spoustu a zároveň vůbec nic.
Je to slečna, kterou moc miluji, a dokáži si s ní představit celý život. Dokážete mi někdo, prosímvás poradit jak zachránit náš vztah?

JÁ jsem introvert, rád trávím čas sám, v klidu domova, ale nemám problém se přeměnit na extroverta a vystoupil ve společnosti. S rodinou mám velice dobré vztajy. Jsem sebevědomý optimista, vše beru s nadhledem, jsem realista a smýšlím racionálně. Co vnímám jako mou obrovskou chybu je to, že nejsem moc empatický. Jsem loajální, upřímnost je u mě na prvním místě a nevěru odsuzuji.

MÁ PŘÍTELKYNĚ ráda tráví čas s přáteli, ale pouze se svými, ne s těmi mými, a problém, když někam chceme vyrazit, tak pouze ve dvou - nemáme společné přátele, i když jsem na ty její milý. Je negativní a vše vidí špatně, často brečí i kvůli blbostem, jako je například škola, učitelé a jiné blbosti, které jsou pro ní důležité, i když to já moc nechápu. Je velmi náladová a hádavá. Není moc sebevědomá a většinou veškeré problémy řeší přes smsky. Je velmi citlivá, a strašně miluje svou rodinu, ale i přesto, se se všemi strašně moc hádá. Je stydlivá, hodná. Nesnese kritiku, a kvůli všemu se hned hádá a bere vše jako urážku. Domýšlý si věci, které se vůbec nedějí, a vytahuje je často při nějaké hádce, čímž mě dokáže pořádně vytočit. Samozřejmě při káždé hádce vytáhne i mou neúmyslnou nevěru. Nemáme společné koníčky.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2606x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Milujeme se, ale chce se rozejít
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.08.2018 03:43 Uživatel: Jiří Slušný
Věk:  26

Město:Praga

Téma: Složitý vztah s přítelkyní - milujeme se, ale chce se rozejít
Text uživatele: 

Pro nevhodnost (vulgarita, napadání apod.) byl příspěvek smazán správcem webu.  

 
18.08.2018 11:08 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Složitý vztah s přítelkyní - milujeme se, ale chce se rozejít
Text uživatele: 

V tomto případě není co zachraňovat. Rozchod s Tebou slečně schvaluji.

 
18.08.2018 11:16 Uživatel: Jgod
Věk:  32

Město:Louny

Téma: Složitý vztah s přítelkyní - milujeme se, ale chce se rozejít
Text uživatele: 

Pro nevhodnost (vulgarita, napadání apod.) byl příspěvek smazán správcem webu.  

 
18.08.2018 16:15 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50

Město:Praha

Téma: Složitý vztah s přítelkyní - milujeme se, ale chce se rozejít
Text uživatele: 

Mě přijde, že po ní tak moc toužíš jen proto, že ji nemůžeš mít. Co je pro tebe dostupné, toho si nevážíš, chceš hlavně to, co nemůžeš mít - bez ohledu na to, jestli to má nějaký další smysl.

Pravděpodobně nemáš problém sbalit holku, dokonce se na tebe samy lepí, takže když tě nějaká nechce, je to pro tebe vzácné.

Zřejmě by vám to stejně nefungovalo, protože jakmile by zase začala být plně vstřícná, přestalo by tě to rychle bavit vzhledem k tomu, jaká je a kolik toho (ne) máte společného.

 
19.08.2018 19:38 Uživatel: HelpMePleasee
Věk:  21
Téma: Složitý vztah s přítelkyní - milujeme se, ale chce se rozejít
Text uživatele: 

Ahoj Kateřino, prvně ti chci poděkovat, že sis udělala čas a přečetla si můj problém a ještě mi k tomu dala feedback.
Vše co dělám, má nějaký další smysl a jakékoliv rozhodnutí si předem promyslím. I v našem vztahu vidím smysl, jelikož když jsme se oba snažili, tak nám to velice klapalo.
Abych to upřesnil, s těma holkama, tak pravda, holka která za mnou pořád leze a sama mě neustále kontaktuje, u mě automaticky ztrácí hodnotu. Nerad "dostávám" něco zadarmo.

 
19.08.2018 23:17 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50

Město:Praha

Téma: Složitý vztah s přítelkyní - milujeme se, ale chce se rozejít
Text uživatele: 

 

Zatím vůbec nechápeš, co je potřeba k tomu, aby měl vztah smysl.

 

a) musí ho chtít oba (že chceš ty, to nestačí - jen to svědčí o tom, že nejsi zvyklý nedostat to, co sis zamanul - blbá vlastnost pro partnerský vztah)

b) vzájemný respekt (můžeš stokrát omýlat, jak ji chceš, ale vymaloval jsi tu jako prolhanou hádavou neurotičku - chceš jí - ale nevážíš si jí ani když je pro tebe nedostupná, jak to teprve musí vypadat, když ona sama chtěla - s tím tvým "nerad dostávám něco zadarmo". Další blbá vlastnost pro partnerský vztah.)

c) společné zájmy a životní styl (sem tam výlet na vztah nestačí, lidi musí umět být spolu i jinak - vy jste spolu nebyli ani když jste spolu byli)

d) schopnost poučit se ze svých chyb - protože ty ve vztahu dělá každý (Ty velmi podrobně analyzuješ její chyby, ale ke svým jsi slepý nebo velmi velmi benevolentní - což působí jako projev výrazné sebelásky. To je vlastnost, která je sice fajn pro to, aby jsi byl sám se sebou v životě spokojený, ale často je důvodem toho, že tomu druhému s tebou nemusí být dobře, pokud nechce strávit život tím, že tě bude obdivovat.)

e) musí ti záležet na tom, aby s tebou byl partner/ka šťastná/ý. (Tobě na tom nezáleželo, protože jsi pokládal za automatické, že přeci s tebou - někým tak báječným! - šťastná být musí. Co by chtěla víc? Nenapadlo tě jí dělat radost jen aby měla radost, bral jsi to jako něco za něco.)

f) musíte si navzájem věřit (což jste nedokázali ani jeden)

 

Když to podtrhnu a sečtu, vidím někoho, kdo se sice pokládá za báječného partnera, ale je pravým opakem. Neříkám, že nejsou horší - určitě jsou. Ale je i dost takových, se kterým bude dívce určitě lépe než s tebou.

Pokládáš se za racionálního - zkus tedy to své racio uplatnit kriticky nejen vůči ní, ale i vůči sobě. V tomto vztahu ti to sice už možná nepomůže, ale třeba pro nějakou další už to s tebou bude už k vydržení.  

 
18.08.2018 19:19 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Složitý vztah s přítelkyní - milujeme se, ale chce se rozejít
Text uživatele: 

Kateřina ti to napsala docela výstižně a když to celé shrnu, tak jsi ještě nezralý a do partnerského života se vůbec nehodiš. Nedokážeš si vážit toho, co máš, jen toho, co nemáš.   Máš potřebu si pořád něco dokazovat a tvé ego vůbec nedokáže unést. když tě nějaká nechce. Působíš na mě jako egoista.   Vidím tam takové to - já já já, jenom já.  

 
19.08.2018 19:45 Uživatel: HelpMePleasee
Věk:  21
Téma: Složitý vztah s přítelkyní - milujeme se, ale chce se rozejít
Text uživatele: 

Co ti na to říct, dárečku, prvně ti děkuji za přečtení problému a komentáře.
Egoista nejsem, záleží mi na lidech, které mám rád a i když bych se v práci mohl povyšovat na své podřízené tak to nedělám, a chovám se k nim rovnocenně. Snažím se být vždy na každého milý, ať už je to kamarád, spolupracovník, pošťačka a nebo paní za kasou v obchodě.

 
19.08.2018 20:04 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Složitý vztah s přítelkyní - milujeme se, ale chce se rozejít
Text uživatele: 

Já vůbec nemám na mysli vztah s tvými kolegy nebo kamarady. Chceš si pro své ego pořád dokazovat, že na ty holky porad máš a až moc se tím chlubis. Té holce se nedivím, já bych taky nechtěla kluka, u kterého bych nevěděla, kdy a kde se zase s nějakou holkou vyspi po každé, kdy se opije. Důvěra je základní kámen každého vztahu a jak je jednou narusena, tak už se to nedá vrátit zpátky. Je to stejné, jako když pokrčíš papír. I když ho potom narovnáš a vyžehlíš, tak už nikdy nebude tak hladký, jako dřív. Vždy už tam zůstanou nějaké stopy. Ty nejsi zrovna typ kluka, který by byl věrný, staly partner a dalo by se mu věřit. Ty na to zkrátka nemáš.  

 
19.08.2018 21:31 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Složitý vztah s přítelkyní - milujeme se, ale chce se rozejít
Text uživatele: 

Tvoje další reakce jsou vážně úsměvné = oproti úvodnímu textu si v nich pěkně protiřečíš. Vlastně si protiřečíš už v tom úvodním textu. Nemá smysl rozebírat včem, neuznal by jsi to, považuješ se za pana Dokonalého.

Máš pravdu, Ty nejsi egoista, Ty jsi sebestředný egoista.

Jsem za slečnu ráda, že po těch letech procitla a jde svojí cestou, jíž nejsi součástí.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Složitý vztah s přítelkyní - milujeme se, ale chce se rozejít
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
I po rozchodu vzájemné urážky, možný návrat? 3 1477x
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 3 2736x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 13 2138x
Nemohu se odpoutat 6 2035x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 6 1771x
Opustil mě milenec 5 2952x
Rozchod se ženatým mužem 15 2238x
Rozchod po 6 letech 12 2072x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 27 1993x
Má cenu doufat v návrat? 7 2483x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16546
Počet odpovědí celkem: 176007
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Zlomená noha

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny