Téma: V hádce jsem příteli dala facku, on mě opustil - mrzí mě to a chtěla bych to vzít zpět!

11.03.2019 22:40
Uživatel: Mili
Věk:  39
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Ahoj Všem

Ráda bych si vyslechla Vaše zkušenosti nebo rady.

Žila jsem s přítelem 7 let. Plánovali jsme budoucnost. Klapalo vše tak jak má.

Pak přišel zlom. Začala jsem žárlit na jeho kolegyni v práci. Teď vím, že to byla chyba. Přišla velká hádka, která vyvrcholila v jeho odchod na pár hodin v noci. Pak se vrátil a následovalo to samé. Na to řek, že měl náhodný sex. To mi ublížilo a dala jsem mu facku. Pak odešel na dobro.

Po nějaké době jsem se dozvěděla, že náhodný sex byla lež. Že to řekl v afektu a vzteku. Tak že nevěra nebyla ani z jeho ani mé strany.

Vztah napravit nechce. Prý se to nemělo stát. Víc k tomu nechce.

Snažila jsem se, ale bohužel. Jsem z toho zoufalá. Moc mě to trápí, že kvůli hádce a jeho lži se nám rozpadnul vztah, který byl plný lásky a plánování do budocnosti.

Nevím, co si mám myslet. Kamarádky mi radí, nechat ho být, at se vypořádá nejdříve sám ze sebou, že se vrátí, jen to chce čas. Já však v  jeho návrat nevěřím. Zahodit tolik let kvůli hádce a jedné lži. Kdyby nevěra, sama bych to ukončila. Bavíme se spolu, ale je odměřený. Říká že chce být sám. Dost mě to zasáhlo. Děkuji za vyslechnutí.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2302x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nevěra v tom nebyla
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
12.03.2019 09:33 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: V hádce jsem příteli dala facku, on mě opustil - mrzí mě to a chtěla bych to vzít zpět!
Text uživatele: 

Ahoj, vzhledem k tomu, že tvůj nyní expřítel říkal věci, které se mu zrovna hodí, tak těžko posoudit, jestli ti byl opravdu věrný nebo ne. Pokud se v tobě probudila žárlivost až po tolika letech společného soužití, tak tu žárlivost v tobě svým chováním nějak musel vyvolat. Pokud má někdo někoho rád, tak přeci nedělá věci, které by tomu druhému vadily. Tak pokud viděl, že ti něco vadí, tak proč v tom pokračoval i nadále?   Mě spíš připadá, jako by ti nevěrný byl a ta vaše hádka se mu ohromě hodila jako záminka k rozchodu - zřejmě kvůli jiné  A pokud ti nevěrný nebyl a rozešli jste se opravdu jenom kvůli hádce, tak možnost návratu by tam mohla být. Podle mě bys mohla zkusit to bezkontaktní období - vůbec ho  nekontaktuj. Třeba i několik měsíců. Pokud opravdu nikoho nemá, tak bys mu měla začít chybět a měl by se ozvat sám.    

 

 

Kdybych byla v tvé kůži, tak bych se snažila hledat informace od ostatních, jestli ho někde s nějakou někdo neviděl. Asi bych si takto ověřovala, jestli ti říkal pravdu nebo ne.  

 

Tak to vnímám já. Tak snad je to ta druhá varianta a přeji hodně štěstí.  

 
12.03.2019 21:59 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: V hádce jsem příteli dala facku, on mě opustil - mrzí mě to a chtěla bych to vzít zpět!
Text uživatele: 

Moc mě to trápí, že kvůli hádce a jeho lži se nám rozpadnul vztah, který byl plný lásky a plánování do budocnosti.

Zahodit tolik let kvůli hádce a jedné lži.  

 

Co když se rozpadl kvůli tvé žárlivosti?

A tu facku taky tak nějak zmiňuješ jako by o nic nešlo. Když vztáhne muž ruku na ženu, třebaže v afektu, je to obecně pokládané za nepřípustné - a když ženská fackuje partnera, je to omluvitelné? Žena si to nemá nechat líbit - a muž ano?

Pro mě by tohle obojí - kdyby na mě partner bezdůvodně žárlil a dal mi nakonec i facku - důvod k rozchodu byl. A i kdybych ho před tím milovala, řekla bych si, že nebudu riskovat, že tohle se bude dál vyvíjet tímto směrem. Že budou další žárlivé scény a další facky. Že takovou budoucnost nechci. Že nechci být s někým, kdo si ke mně toto dovolí. A že nikde nemám jistotu, že už si to nikdy dovolovat nebude.

Jsou hranice, které by člověk neměl překročit. A pokud překročí, měl by nést následky.

 

Napadají mě dvě možnosti.

 

a) ta žárlivost měla své opodstatnění.

A ne třeba v tom, že by partner s kolegyní opravdu něco měl nebo chtěl mít. Ale třeba v tom, že jsi v podvědomí cítila, že ti začíná unikat a že něco není jako dřív. Začala sis připadat v tom vztahu ne-jistá. Našla sis první logickou možnost proč to tak je a slepě jí živila. Třeba ale šlo jen o krizi, vyčerpání dosavadní podoby vztahu. Která statisticky údajně okolo sedmi let vztahu není nijak výjimečná. Ano, třeba už to nebylo jako dřív a tak on se se zalíbením díval po kolegyni a ty sis myslela, že musíš přitáhnout vodítko. To ale chce hledat jak vztah oživit, jak mu dát nový obsah - ne jak ho dorazit žárlivostí.

 

b) ta žárlivost neměla žádné opodstatnění.

Pak jsi vztah ke krizi, která vyústila do těch scének, třeba přivedla postupně ty sama. Žárlivému partnerovi se nelze zavděčit. I kdyby byl člověk sebevzornější, má doma dusno a nevyhne se tomu.

 

V obou případech ale za rozpadem vztahu nestála jen nějaká hádka a lež. To byly jen poslední kapky. Zkus raděj přemýšlet, co ten pohár naplnilo, než přetekl definitivně. A nezapomeň, že jsi ho možná plnila vydatně i ty - neházej všechno jen na něj.

Možná se nechce vrátit, protože je pro něj ponižující se nechat fackovat od ženské.

A možná se nechce vrátit kvůli tomu, co se střádalo už dlouho před tou fackou.

 

Pak je ještě třetí možnost a to že tvoje žárlivost byl projev dobře fungující intuice a on opravdu měl postranní úmysly. Ani pak jsi to sice neřešila zrovna rozumně a konstruktivně, ale je dost dobře možné, že to by dřív nebo později dopadlo rozchodem i kdybys držela pusu a ruce na uzdě a chovala se korektně. Ani v tomto případě jste se ale nerozešli jen kvůli té lži a hádce, to jen využívá jako záminku jak být opět volný.

 

Která z těch tří možností je pravdivá, na to si budeš muset přijít sama. a třeba je možností ještě víc. Ale té možnosti, že se dlouholetý funkční vztah dvou milujících lidí rozpadne kvůli jedné hádce a jedné lži plácnuté v afektu, té nevěřím.

 
13.03.2019 12:57 Uživatel: Karel Radic
Věk:  32
Téma: V hádce jsem příteli dala facku, on mě opustil - mrzí mě to a chtěla bych to vzít zpět!
Text uživatele: 

Nemuzu jinak nez souhlasit s Katerinou. Dlouhodoby, spokojeny vztah neskonci prvni a zaroven posledni hadkou. Musela probihat nejaka komunikace pri ktere se ten pohar postupne plnil. A jak pises. zacala jsem zarlit a pak prisla hadka. to se urcite nestalo v jeden den. Muselo to mit nejaky zacatek, prubeh, vyvoj … a teď se zamysli proc jsi zacala zarlit. Dal ti k tomu nejaky padny duvod? Nebo nema to treba neco spolecnyho s tvym sebevedomim a tim, ze se kolem nej v praci mota hezka zenska nedejbooze treba mladsi? To vis ty. Za me at je to jakkoliv, zarlivost je hnusna nemoc vetsinou zpusobena presvedcenim, ze ti ten druhy "patri" a uz v te chvili ten vztah ztraci smysl. Z tech par radku tezko soudit. Kazdopadne zarlivec se chova iracionalne a prehnane emotivne coz samozrejme sam nevidi. Takze jestli tohle trvalo nejakou delsi dobu tak on si toho urcite vsiml a mohl si zacit pripadat jako pejsek na voditku. Pokud on ma svedomi cisty tak z jeho pohledu jsi mu prestala verit, zacala ho dusit a zakoncila to fyzickym utokem. To mi prijde jako dostatecnej duvod k rozchodu.  

 
13.03.2019 14:59 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: V hádce jsem příteli dala facku, on mě opustil - mrzí mě to a chtěla bych to vzít zpět!
Text uživatele: 

Ono ale není žárlivost, jako žárlivost. Když má někdo někoho rád, tak je přirozené, že žárlí. Já bych taky žárlila, kdybych viděla, že se můj chlap nějak pořád motá kolem nějaké kolegine v praci. Ono záleží na tom, jak moc se kolem ní motal a tím pádem nemůžeme říct, jestli byla tvá žárlivost oprávněná nebo jsi to jen přeháněla. Asi bych si na tvém místě zjišťovala, jestli je opravdu sam.  

 
13.03.2019 19:32 Uživatel: Mili
Věk:  39
Téma: V hádce jsem příteli dala facku, on mě opustil - mrzí mě to a chtěla bych to vzít zpět!
Text uživatele: 

Nežárlila jsem na něj celou dobu. Měla jsem podezření tak 3týdny. Před tím vůbec. Ano dala jsem mu facku, to je pravda. Když řek, že mě podvedl. Nic víc, nic mín. Nikdy jsem před tím nežárlila. Kolegyně měla a má přítele. Byla to chyba to vím. Po nějaké době, když jsem se s ním setkala mi řek, že lhal, že nikoho neměl a řek to v afektu. Chlapi nefackuju a nejsem žárlivá, to opravdu ne. Já jsem se omluvila, on ne. Ale už je stejně konec. Je zatím sám, co vím. Ale to nebude dlouho trvat. Nevrátí se. Vám děkuji za Vaše názory. Hezký večer.

 
13.03.2019 20:07 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: V hádce jsem příteli dala facku, on mě opustil - mrzí mě to a chtěla bych to vzít zpět!
Text uživatele: 

Zkus dát tomu ten čas a to bezkontaktní obdobi. On má v sobě ještě ty negativní emoce a nějakou dobu trva, než se ty emoce uvolní. Muži jsou v tom vždy pomalejší : -).   

 

Tu tvou kratkodobou žárlivost bych jako chybu nenazvala.

Když má nekdo nekoho rád, tak je to prirozene. Možná jsi hrála kolem toho velke divadlo, ale  jsi taková, jaká jsi a pokud tě má někdo opravdu rád, tak tě má rád i s tvými chybami a nedělá věci, které by ti vadily. Navíc, on je pan dokonalý??? To mi chces říct, že on žádné nedostatky nemá??   Pro mám i místo tebe pořád toho brouka v hlavě : -)

 

 

Drzim palce

 

 

 
13.03.2019 20:20 Uživatel: Mili
Věk:  39
Téma: V hádce jsem příteli dala facku, on mě opustil - mrzí mě to a chtěla bych to vzít zpět!
Text uživatele: 

Děkuji za podporu. Udělala jsem chybu vím to. Asi jsem to opravdu vyhrotila, ale jak řekl, že měl v posteli ženu, neudržela jsem se. Je to chyba, ale napravit se už nedá. Budu s tím žít. Nejsem neomylná. Bolí to, ale jak řek, nevrátí se. Nechce. Žila jsem pro něj, milovala hodala bych cokoliv, ale to je teď už pasé. Neustál hádku a facku a já neustála lež a proto ta facka. Nikdy by mě nenapadlo, že po tolika letech je najednou konec. Nejím, nespím, nežiji. Je to pro mě velká rána. Ale nic s ní nemohu udělat. Vše skončilo. Není už nic. Tobě moc děkuji. Vážím si Tvých slov.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: V hádce jsem příteli dala facku, on mě opustil - mrzí mě to a chtěla bych to vzít zpět!
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
I po rozchodu vzájemné urážky, možný návrat? 3 1403x
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 3 2668x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 13 2096x
Nemohu se odpoutat 6 1992x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 6 1737x
Opustil mě milenec 5 2878x
Rozchod se ženatým mužem 15 2201x
Rozchod po 6 letech 12 2015x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 27 1932x
Má cenu doufat v návrat? 7 2442x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny