Téma: Manžel má deprese a jeho chování se změnilo

27.12.2010 10:16
Uživatel: evamarie
Věk:  45
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Můj manžel trpí depresí už asi půl roku, z toho se čtyři měsíce léčí. Stal se z něho jiný člověk, chce být sám, zdá se mi, že je mu rodina na obtíž. Žijeme spolu už 24 roků a byli jsme šťastní, sám to často říkal. Měl prostor pro své koníčky, domácnost jsem víceméně zvládala sama, stačilo mi, že jsem cítila jeho lásku a to jak rád se vracel domů. Jezdil rád na motorce a motorka je jeho velký koníček. Po lécích říká, že se mu stav lepší, úzkosti mizí, ale stejně by chtěl být sám. Vzpomíná na své dětství, kdy musel brát zodpovědnost i za své nezodpovědné rodiče a cíti z toho roztrpčení. Má strach ze stárnutí, z toho, že mu něco uniká. Můj život se pomalu hroutí a já už nemám sílu se nadále usmívat a tvářit se tolerantně. Vždyť už mě ani nepohladí, nepolíbí. Je to ještě nemoc, nebo se už tak změnil, že není cesta zpět ke spokojenému životu. Naše dcery 16 a 23 roků bydlí s námi a také to velice těžce nesou, byly zvyklé na láskyplnou pohodovou domácnost a najednou se vše hroutí, moje i jejich jistoty. Asi jsem už zralá také na péči psychiatra. Co myslíte?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.12.2010 17:03 Uživatel: kore
Věk:  19
Téma: Manžel má deprese a jeho chování se změnilo
Text uživatele: Nejsem odbornice a ani bych si to nedovolila tvrdit ale.Myslim ze nejdulezitejsi je najit jadro toho problemu.Te deprese.Proc ma strach ze starnuti.Co mu unika?
Nevim,mozna sam ted citi ze neni zodpovedny?
Cesta je vzdycky zpet jen je potreba najit ten protijed.A urcite je dulezite vyhledat nekoho kdo muze vedet,muze ulehcit i vase napeti.Nebyt sama.
 
27.12.2010 21:42 Uživatel: Julie
Téma: Manžel má deprese a jeho chování se změnilo
Text uživatele:   Tohle vždy rozhodí bezpečí rodinného hnízda.  Určitě jsi už přišla na to, že se na manžela moc spoléhat nemůžeš. Pokud má dobrého lékaře, tak jej navštiv taky. Není se za co stydět. Hlavně to s holkama neberte tak, že všechno hezké končí. Berte to jako zkoušku osudu, začíná nová etapa, dělejte si radosti. Stačí výlet někam na zámek, nebo do přírody. Hlavně se nezavírejte před světem, máte tolik, jeden druhého a modré nebe nad hlavou. Překážky jsou od toho, abychom je zdolávali. A nejhorší na tom je, že může být ještě hůř.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manžel má deprese a jeho chování se změnilo
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny