Téma: Přejídání z nudy - jak se to odnaučit?

13.12.2012 13:05
Uživatel: Bell
Věk:  18
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Ahojte, chtěla bych  vědět jestli jde se nějak odnaučit tolik jíst? Mám snad "bezedný" žaludek. Pořád mám na něco chuť (a nemyslím zrovna sladkosti, mám ráda i  zdravé), hlavně ve škole asi je to z nudy. Vždycky už odpočítávám minuty ať je přestávka  a můžu se najíst a když mám větší svačinu, protože  jsem ve škole dlouho, tak to během 2 přestávek mám snězený.

A doma se pak docpu až mi je blbě. Nikdy sem se tak nepřejídala, poslední dobou pořád. Už sem hooodně přibrala a to i když se dost hýbu! sad

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3510x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak se odnaučit tolik jíst?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.12.2012 13:12 Uživatel: Julie
Téma: Přejídání z nudy - jak se to odnaučit?
Text uživatele: 

     Někdo si kouše nehty, někdo se přecpává, problém je v hlavě. Pokud máš vůli, tak se todá zvládnout, pokud ne, tak netuším. Občas mám taky mlsnou, poslední dobou hlavně večer, zvlášť teď, když peču. Tak jak si pomyslím na uždibování, tak se napiju kohoutkové vody. Spát jdu nalitá jak díža a v noci musím na WC, což mi dost silně vadí, páč miluju spaní....... excited

 
13.12.2012 13:19 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Přejídání z nudy - jak se to odnaučit?
Text uživatele: 

A nebyla jsi nemocná? Já jsem takhle jedla taky, mohla jsem se cpát 23 hodin za den a pak jsem to řekla u doktorky, ta mi odpověděla, že mi chybí vitamíny nebo tak něco, že to můžu mít i z toho jak jsem delší dobu brala léky... napsala mi co si mám koupit a pak se to nějak srovnalo.

 
13.12.2012 14:00 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Přejídání z nudy - jak se to odnaučit?
Text uživatele: 

Tak to asi jedině pevná vůle, já mám zas problémy se sladkým, jak jde o sladký, neznám míruexcitedobzvášť teď, když pečeme cukroví a mám obavy z Vánoc, někdy to ukočíruju, no někdy ne, ale myslím si, že pokud v tom není zdravotní problém, tak Ty tomu tělu dáváš opravdu víc než potřebuje a proto přibíráš i když se hýbeš.

Záleží taky jak jíš, jestli jíš pravidelně a piješ, pokud jo, tak když budeš mít chuť, tak prostě zaměstnat mozek něčím a snažit se nemyslet na jídlo, ale je to těžký, vím to z vlastní zkušenosti a občas s tím taky bojuju a dělám to tak, že piju a začnu se něčemu věnovathappy

 
18.12.2012 02:45 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Přejídání z nudy - jak se to odnaučit?
Text uživatele: 

Tak s tím Ti neporadím, ale protože se zřejmě jedná o poruchu příjmu potravy ("PPP"), měla by jsi vyhledat psychiatra (to není posměšek, opravdu PPP psychiatři léčí).

Důvodem může být i nějaké metabolické či hormonální onemocnění, to by Ti řekl zase internista. Velmi vzácně by mohlo jít i o nějakou patologii přímo na mozku. I o tom nám na praxi (jsem neurolog) při studiu medicíny jedna psychiatrička vyprávěla (dítě se přejídalo, nikdo nevěděl proč a toto bylo příčinou).

Opravdu takhle na dálku se těžko radí a chtělo by to víc prozkoumat, zda jde opravdu jen o "přejídání z nudy" (či pro pocit slasti) nebo o organické postižení.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přejídání z nudy - jak se to odnaučit?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny