Téma: Všechno mě rozbrečí - mám navštívit psychologa?

15.12.2011 21:57
Uživatel: Sanndra
Věk:  18
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Ahoj,
poslední dobou mě fakt všechno rozbrečí a tím trávim několik desítek minut, než se mi povede usnout (rozbrečí mě například maturita,  mé špatné známky - na učení se totiž poslední dobou nemůžu soustředit - nebo to, že nejspíš nikdy nebudu mít kluka, do kterého jsem se zamilovala a plno dalších)
Rodině se svěřovat nemůžu - nějak si já a ostatní nejsme blízcí (asi taky jeden z problémů) a přátelům to taky nejde - ti mi vždycky řeknou jen "to bude zase dobrý... ", a tím mi moc nepomáhají.
Takže jsem začala uvažovat nad návštěvou psychologa, ale nevím, jestli by mi nějak pomohl :( O tomhle taky nechci nikomu říkat, a tak se ani nemůžu poradit...    

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
15.12.2011 22:54 Uživatel: Tom student
Věk:  23
Téma: Všechno mě rozbrečí - mám navštívit psychologa?
Text uživatele: 

Ahoj Sandro, náhodou jsem na tuto stránku zabloudil a zaujal mě Tvůj příspěvek. Ačkoliv psychologii studuji, nebylo by ode mě správné, abych Ti zde radil. Co však můžu říct jistě, že nevím o trápení (ani radosti), o které by sis nemohla popovídat s dobrým psychologem.

To, co je pro někoho maličkost, může být pro jiného závažný problém a naopak. Dobrý psycholog by si s Tebou o tom měl popovídat a společně se můžete poté domluvit, jestli Ti ona jedna schůzka stačí, nebo budete spolu spolupracovat dále. Ještě bych tě chtěl upozornit, že mezi psychology existuje řada přístupů a nelze jednoznačně říct, který je lepší. Každému vyhovuje něco jiného. A tak, pokud by ses rozhodla pro spolupráci s psychologem, neboj se chvíli hledat toho, který Ti nejvíce vyhovuje.

Pokud se Ti nechce přímo chodit za psychologem, existuje možnost obrátit se třeba anonymně a někdy i zdarma na nějakou psychologickou telefonickou linku (jistě nejakou vhodnou na internetu objevíš). Po rozhovoru uvidíš, jak budeš chtít postupovat dále.

Přeji Ti, ať se Ti podaří vše vyřešit k Tvé spokojenosti.

Tom

 
15.12.2011 23:25 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Všechno mě rozbrečí - mám navštívit psychologa?
Text uživatele: 

Milá Sandro, nejspíš je to tou zamilovaností, že jsi tak přecitlivělá. Nemáš kamarádku, se kterou bys to probrala? Zkus si založit deník a ze svého trápení se pokus vypsat. Kdysi jsem to udělala taky a divila by ses, jak mi to pomáhalo. Tenkrát žádní psychologové nefungovali a tak si člověk pomáhal, jak mohl. Je dobré si najít svůj způsob ventilace, život přinese ještě mnohá trápení a nelze ho strávit v poradnách. I když i to je možnost.

 
16.12.2011 01:19 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Všechno mě rozbrečí - mám navštívit psychologa?
Text uživatele: 

Hodně je to o vztazích - myslím partnerských. Zkus se vybodnout na toho kluka, do kterého jsi zamilovaná a mrkni kolem sebe, jestli by nebyl jiný (třeba reálnější) předmět zájmu. Dosáhnout na nedosažitelné způsobuje slzičky.

Asi jen ten kdo se cítil stejně jako Ty (nebo aktuálně cítí) Ti rozumí nejlépe.

 
16.12.2011 07:58 Uživatel: Robert
Věk:  33
small_ksicht_gif.jpg
100-500
Téma: Všechno mě rozbrečí - mám navštívit psychologa?
Text uživatele: 

Hmm, kdyz je cloveku pod psa, tak si holt pobreci. Slzy konec koncu naznacuji ze je pritomna lidska duse. Clovek by se v nich ale nemel zbytecne utapet. Je potreba to v jednu chvili utnout, rict si nahlas "Jsem to ale tele blby. " a jit treba umyt nadobi, nebo tak.

Nepohlizej na sebe tak tragicky a ber to tak ze si vsichni tahneme pred sebou ten svuj vozik starosti. Ty to mas ted jenom kousek do kopce, tak zaber, nebo to nevyjedes. Plačící  Mrkající

 
27.02.2012 18:39 Uživatel: Annie MyaSun
Věk:  17
Téma: Všechno mě rozbrečí - mám navštívit psychologa?
Text uživatele: 

Ahoj Sáro, mě je 17 ale zažívám podobné věci, dokáže mě rozbrečet každá maličkost a je to opravdu nepříjemné, matura mě čeká až za dva roky ale také se mi velice špatně soustředí na učení, takřka je to nemožné i když beru práška od psychiatra.

Co mi pomáhá jsou dechová cvičení a  večer kdy brečívám nejčastěji se snažím když už usínám vzpomínat na hezké věci z dětství nebo si vybavovat jména spolužáků ze základky a třeba i kde seděli. Další účinná věc je u mě kreslení na hrnky a trička.

Doufám že budeš brzy v pořádku.

Annie

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Všechno mě rozbrečí - mám navštívit psychologa?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Nevím co se sebou dál, cítím se v pasti 9 775x
Péče o matku s demencí, jsem z toho v depresi 17 1736x
Nespavost a usnutí jen po pivu, bojím se alkoholismu 4 1138x
Nevím co dál 3 1131x
Já a moje kamarádka Schizofrenie 3 1068x
Strach z lidí, pronásledování, z únosu i léčby 1 1195x
Schizofrenie - znáte někoho s touto diagnózou? 6 1358x
Přítel s Aspergerovým syndomem odmítá brát antidepresiva - miluji ho, co s ním bude? 2 1587x
Potencionální sebevrazi - co vás chrání před dokonáním sebevraždy? 11 1705x
Sebevražedné myšlenky, deprese a úzkosti - léčba, terapie, osobní zkušenost 6 1953x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny