Téma: Závislost na bývalým příteli - bojím se abych ho neztratila

18.04.2013 16:47
Uživatel: bitter
Věk:  24
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Nevím co mám dělat, ale ničí mě to. Jsem psychicky závislá na svým bývalím příteli. Bojím se že nás oba utrápím. Když jsme spolu chodili, trvalo to asi rok, ale já jsem byla blbá a dělala spoustu chyb, byla jsem panovačná a nevážila si ho. Rozešel se se mnou a já to hodně špatně nesla. je to půl roku a pořád to špatně nesu. On se mnou zůstal kamarád. Jednak proto že mě má prý rád a jednak proto že prý kdybych se zlepšila tak se rád ke mě vrátí.

Tak jsme byli přátelé a bylo vidět že mě má rád, neustále jsme jeden druhého vzájemně hlídali jestli si ten druhý někoho nenašel. žárlili jsme na sebe, pořád si psali. někdy se pohádali a pak to zase bylo ok. jenže o to jde.

Když se pohádáme tak jakoby je ze mě úplně jiný člověk. Nejdřív mám sto chutí mu vynadat a už se nikdy neozvat jenže mě to mrzí už za 5 minut se začnu se omlouvat házet vinu na sebe protože se jakoby zaleknu že ho ztratím. Prosím ho aby mi odpustil, někdy dokázal být naštvaný celé dny a já celou tu dobu probrečela. Pak se ke mě milostivě vrátí že už je to v poho. Tohle jsem ale dělala už když jsme spolu chodili, prostě když se pohádáme tak uplně ztrácím hrdost a je ze mě škemrající troska. Není divu že mě nechal.

Nevím co s tím mám dělat přitom před ostatními lidmi jsem úplně jiná. Když mě někdo pošle někam, tak ho tam pošlu dvojnásobně a ani okem nemrknu. To jenom s ním jsem taková. Já nejsem ta závislačka která by neměla přátele nebo na něm visela 24 hodin v kuse. Ale jak říkám když se pohádáme, tak jsem úplně nemožná, pořád za ním dolízám, mrzí mě ta hádka a bojím se abych ho neztratila na vždy. Když mi neodepisuje jsem nepříčetná. píšu mu tím víc. (ale jak říkám - je to jen v době hádek).

Zrovna včera jsme se právě zase tak hnusně pohádali a on řekl že už mě nechce nikdy vidět. Od té doby brečím, ani v práci jsem nebyla. I když jsme se pak zase bavili přes internet. Já prostě nevím co mám dělat, jak být jiná?? Jak být normální?? Vždyť takhle utrápím nejen mně ale i jeho.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2408x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: jsem závislá na bývalým příteli
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
19.04.2013 18:05 Uživatel: Lia
Téma: Závislost na bývalým příteli - bojím se abych ho neztratila
Text uživatele: 

Jeho neutrápíš. Až mu opravdu dojde trpělivost, tak za sebou "zavře" a už prostě neotevře. No a ty? Chtělo by to něco udělat nejdřív se svým sebeovládáním.

 
20.04.2013 00:31 Uživatel: Takykateřina
Téma: Závislost na bývalým příteli - bojím se abych ho neztratila
Text uživatele: 

Několik otázek, které s tím mohou mít souvislost:

- jak bys ohodnotila svoje sebevědomí?

- máš pocit, že ti rodiče dávali najedo lásku? A v jaké míře - málo, tak akorát, příliš?

- zkus zachytit, co tě jako úúúplně první napadne, nebo co jako první cítíš, když si přečteš následující věc:

-

-

-

-

-

Rozešel se s tebou nadobro - jsi singl.

 
20.04.2013 08:52 Uživatel: bitter
Věk:  24
Téma: Závislost na bývalým příteli - bojím se abych ho neztratila
Text uživatele: 

děkuji za reakci. k těm otázkám:

sebevědomí myslím nemám nízké, sama svůj vzhled a celkově sama sebe dokážu ohodnotit velmi pozitivně. nejsem nějak zamindrákovaná i když samozřejmě vím o několika chybách na sobě. jak říkám - vůči jiným lidem se chovám úplně jinak. jen s ním to nedokážu

Co se týče rodičů, bohužel myslím že mi lásku najevo nikdy moc nedávali. Možná se snažili, ale přesto mě na můj vkus vychovávali docela přísně. Ve srovnání s jinými dětmi. Ne že bych  byla nějaká bitá nebo týraná. Ale jsou jisté věci které mi nikdy nedovolili a mě to moc mrzelo. také jsem s nimi nikdy neměla nějaký užší vztah že bychom si říkali tajemství, nebo s mamkou drby atd. nikdy jsme si takhle "nepokecali"

A ta první věc mě napadla - jsem osamělá, smutek, stesk

 
20.04.2013 20:51 Uživatel: Takykateřina
Téma: Závislost na bývalým příteli - bojím se abych ho neztratila
Text uživatele: 

Dík za odpovědi.

Popravdě jsem se ptala proto, že mi přišlo, že si tím vztahem něco kompenzuješ. Je možné, že vlastně škemráš o pozornost, kterou jsi neměla jako malá, máš tam nějaký dluh, který si potřebuješ dorovnat.  

No a pak je druhá možnost, jestli ho tak trochu nechceš vlastnit. Z extrému do extrému jdeš proto, protože ho vlastně nerespektuješ, nejprve se pohádáš, protože vzhledem k tomu nedostatku respektu nemáš míru, co už je moc, máš pocit, že jsi nad ním a můžeš si dovolit všechno. A když on pak vypadá, že by se mohl utrhnout z vodítka, tak zase uděláš i nemožné, abys ho na tom vodítku udržela. Jiné lidi vlastnit nechceš, tak je ti jedno, že když na ně zadupeš, utečou.

 

Tak zapřemýšlej, jestli tě něco z toho oslovilo - může to být obojí blbost, jen mě to tak napadlo.

 
20.04.2013 21:35 Uživatel: Optina
Věk:  19
Téma: Závislost na bývalým příteli - bojím se abych ho neztratila
Text uživatele: 

Ahoj,

čítala som si vaše príspevky. Bitter, cítim sa podobne ako ty ale s jednám rozdielom, ktorý je, že ja single ešte nie som. Tiež som narobila chyby. U nás sa to tak striedalo. Zo začiatku bolo skvele, zamilovane, potom kríza kvolijeho hormonalnym liekom pravdepodobne a odvety sa to vlieklo aj dobre bolo ale on casto myslí na to obdobie zamilovanosti a ked sa to s jeho pochmúrnou náladou spojé s mojimi komplexami kvoli vzhladu, ktoré sú niekedy vacsie niekedy vobec, spojí tak je to hotová katastrofa…tiez som si odpovedala na tie otazky a na poslednu som si odpovedala takým sposobom ze ho nechcem stratit, milujem ho a tie nase krasne chvile. ale ja mam pocit ze jeho by to nenapadlo. aj mi hovorieva ze miluje ale niekedy sa sprava akoby mu bolo jedno a nema problem mi to ani povedat. tiez ked sa pohadam ta98%z toho som doliezava ospravedlnujem sa a snazim sa ho nestratit. je to strasny pocit. neskutocne ako som sa naviazala za2roky a to spolu este nebyvame. neviem co mam robit. ako mam riesit jeho smutok za obdobim zammilovanosti? uz som skusala vselijake zmeny vyzoru aj to dopadlo pozitivne ale po case sa to vratilo späť a on hovorí že nie som ako kedysi. ale kazdý sa mení, aj on. milujem ho ale nechcem aby sme sa trapili.

 
30.04.2013 00:41 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Závislost na bývalým příteli - bojím se abych ho neztratila
Text uživatele: 

Kočko, prosím Tě, když budeš psát texty do webu, piš začátky vět velkými písmeny. Ty texty co tady tvoříme tu budou desítky let, tak ať to má trošku úroveň, až to budou jednou číst naše děti. alt

Velká písmena jsem v tématu orpavil.

Díky moc.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Závislost na bývalým příteli - bojím se abych ho neztratila
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny