Téma: 3 letý syn se vzteká, bije a nechce nic půjčit

29.08.2011 08:34
Uživatel: Sunny
Věk:  39
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Můj syn byl odmala spíše klidné dítě, přes rok kojené, velmi přítulné. Když byl cca kolem 2.roku, jeho starší bratranec mu také nechtěl na návštěvě nic půjčit, okamžitě mu každou věc bral z ruky (nemyslím ale, že by ho toto až tak ovlivnilo). On si to nechal vzít a vzal si něco jiného. Kolem 3.roku začal dělat totéž na pískovišti, návštěvám atd. Nyní je mu 3,5 roku, začíná se čím dál častěji vztekat, vzdoruje si "to své", hned zatíná pěsti a "vrčí" vzteky. Začal i hodně poroučet okolí. Když přijde návštěva, nic nepůjčí, na vše reaguje to je moje! Při minulé návštěvě už jsem byla opravdu zoufalá: domluvy nepomohly, plácnutí přes zadek také ne, odvedení do vedlejšího pokoje taktéž. Pořád pokřikoval, byl hrubý, až jsem ho musela jít osprchovat chladnější vodou. Pomohlo to tak napůl. Zklidnil se až, když jsme zůstali sami, ale i tak druhý den opět komandoval mě i ostatní nakupující v obchodě... Začínám být bezradná. Je to mé třetí dítě. První dcera měla období vzteku cca kolem 2,roku, pak bez problému, prostřední syn je odmala těžko přizpůsobivý (nyní bydlí u táty a nás navštěvuje dosti párkrát do týdne), neposlouchá (je v pubertě) a tento poslední jsem doufala, že bude hodnější, ale projevuje se v něm nyní příšerný vzdor a komandování. Jsou naopak chvíle,kdy je moc milý, ale v poslední době převažuje jen to negativní chovánífrown Prosím o radu, předem moc děkuji.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.08.2011 08:48 Uživatel: Julie
Téma: 3 letý syn se vzteká, bije a nechce nic půjčit
Text uživatele: 

    Stát si na svém a vysvětlovat, pokud něco zakážete jako trest, stát si na svém. Pokud řeknete ne, musíte mu říci proč ne. A jinak do školky, odpočnete si vy a mladej pozná, že v kolektivu mu některé věci neprojdou.

 
29.08.2011 12:34 Uživatel: Sunny
Věk:  39
Téma: 3 letý syn se vzteká, bije a nechce nic půjčit
Text uživatele: 

Ano, syn do školky už chodil, od května do července, tam mi učitelky říkaly, že je umíněný,že si vždycky něco usmyslí a trvá si na svém,ale že nakonec si to dá vysvětlit nebo se přeorientuje na něco jiného a je klid. Tak to bylo. Ale jak říkám, v poslední době začal hodně komandovat, nechce půjčovat své hračky atd. Důsledná se určitě snažím být a trvat na svém, protože právě u prostředního se výchova (hlavně neustálé přehlížení a nedůslednost od tatínka) tak trochu dost vymkla z rukou a teď se s tím všichni kolem něj potýkámefrown Proto se snažím cokoli podobného utnout už v tomto raném věku, aby se nám to už neopakovalo.Bohužel asi také leccos okoukal a to jak právě od dětí ve školce, tak také vidí odmlouvat toho staršího,který je pro něj velikým vzorem. Nevím, jestli má v tu chvíli dostávat na zadek (protože to pak právě může mlátit ostatní také), ale vysvětlování kolem dokola se v dnešní době také mnoha rodičům nevyplácí... Vidím to u staršího.Myslím si po všech zkušenostech, že kdyby dostal už v raném věku spíš ve správnou dobu od tatínka pořádný plácanec na zadek, tak by to mělo větší účinek, než neustálé vysvětlování, které dítě po čase přestane vnímat. Výchova je opravdu ta nejsložitější věc v životě rodičů a všechno se nám vrátí, co do dítěte vložíme.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: 3 letý syn se vzteká, bije a nechce nic půjčit
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co říkáte na tyto body k zvýšení propustnosti v ČR? 4 950x
Jak naučit dítě spát samo? 3 1002x
Vzdorovité dítě - neposlouchá, dělá naschvály 6 1768x
Je to normální chování? 5 962x
Hysterické batole- je to ještě normální? 6 1384x
Uražená a naštvaná dcera, když přijdu z práce. 1 1295x
Roční batole - usínání 2 892x
Nespokojené mračící se dvouleté dítě stále pofňukává a něco jí vadí - proč? 7 2086x
Holky 11 a 14 let chodí nahé po domě i na veřejnosti, matce to nevadí a týrá je hladem - je to v pořádku? 6 10190x
Jak zvládnout teenegera v 17 letech - řve, rozčiluje se 3 1935x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny