Téma: Dělám mladým služku a ještě po mě chtějí víc peněz na byt

29.08.2011 05:04
Uživatel: Vladka
Věk:  62
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Protoze mam malej duchod 4700 Kc, nemuzu bydlet sama. Bydlim s mladejma a jejich 3 dceckami. Dvojcatky 3 r a 3 mes. Starala jsem se o domacnost a vnucky. Mala spi od narozeni v obejvaku se mnou. Ted prisli mladi na to, ze bych se mohla vratit do prace a pridavat na domacnost. Mlada vsak rekla, ze pokud ja budu prispivat treba 8000, tak ona taky, a zbytek si necha pro svou potrebu. Tim jsem si uvedomila, ze oni vubec nechapou, ze nejprv oni se maji postarat o sve deti a ne abych mela vuci jejoch detem stejne povinnodti. Do dneska to bylo, ze ja vlastne nemam ze sveho maleho duchodu doslova ani korunu, vlastne si pripadam jak otrok, ano sluzka. Ta by mela svuj plat a pokojicek. Jsem jak v zacarovanym kole. Byt nemam, partnera taky ne a i diky mladejm jsem prisla i o veskerej majetek. Je jina moznost normalne zit, nebo uz snad jen vse skoncit navzdy. Poradi mi nekdo. Vim, dostala jsem se do toho sama ale tef si nevim rady.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.08.2011 08:10 Uživatel: Robert
Věk:  33
small_ksicht_gif.jpg
100-500
Téma: Dělám mladým služku a ještě po mě chtějí víc peněz na byt
Text uživatele: 

Vzajemna komunikace. Tady nic jineho nepomuze. Je to patova situace...

 
29.08.2011 08:41 Uživatel: Julie
Téma: Dělám mladým služku a ještě po mě chtějí víc peněz na byt
Text uživatele: 

  Nevím jaké jsou Vaše možnosti a z jakého důvodu máte tak malý důchod. Ale pokud se rozhodnete jít do zaměstnání, máte možnost sama bydlet a osamostatnit se. Vhodný podnájem, nebo dům pro seniory, kteří jsou soběstační se určitě vyskytuje i u Vás.  Jinak snad mít dobrou vůli, určit si hranice a ze všeho co mě potká vzít si to lepší.

 
08.09.2011 18:15 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Dělám mladým služku a ještě po mě chtějí víc peněz na byt
Text uživatele: 

Jestli jste přišla kvůli potomkům o veškerý majetek, navíc jim posluhujete a ještě po Vás chtějí víc peněz, tak to Vám moc nezávidím a sám bych tak dopadnout nechtěl. Bohužel nevím jak Vám poradit.

 
08.02.2012 15:53 Uživatel: spiky
Věk:  23
Téma: Dělám mladým služku a ještě po mě chtějí víc peněz na byt
Text uživatele: 

zmizte. a to hodně rychle. mám o dost starší sestru, několik let jsem se nestákala s nikým z rodiny. byl pro mě docela šok když mi zavolala policie-máma skončila ve špitále v kritickym stavu. byla to práce mojí sestry.... a začínalo to přesně jak vy píšete

 
08.02.2012 16:20 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Dělám mladým služku a ještě po mě chtějí víc peněz na byt
Text uživatele: 

Vlaďko, bydlet s mladými není pro každého. Je vidět, že ve vaší rodině to nejde, ale nejste určitě sami. Slyšíme jen jednu stranu a ne tu druhou. Zřejmě bydlíte u syna a nevěsty a to bývá větší problém. Víte pokud jste jim něco dala, či darovala, tak jim to nelze připomínat ani vyčítat, tím se jejich chování k Vám nezmění. Zkuste si zažádat o byteček v Domě s pečovatelskou službou, ale tam se déle čeká, nebo do domova důchodců, to nevím, jak se postupuje. Nebo, pokud má o Vás zájem nějaký solidní senior, tak bydlet u něj a spolu prožít pěkné stáří. Pokud se cítíte "týraná", tak se obrátit na nějaký azylový dům, zavolat na linku bezpečí, nebo si vyhledat nějakou instituci na internetu a požádat o řešení. Je škoda, že v dnešní době se k seniorům mladí obrací zády, ale je to výchovou i společností, Bohužel.

 
08.02.2012 20:34 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Dělám mladým služku a ještě po mě chtějí víc peněz na byt
Text uživatele: 

Příliš se mi nelíbí věta.. o vše jsem přišla kvůli mladým. S tím nemůžu už z principu souhlasit, protože ostatní si k nám dovolí jen tolik, co jim dovolíme sami.

Faktem také je, že díky nízkému důchodu mohou mít "mladí" pocit, že jsi v jejich područí a mohou si dovolit vše.

Nejprve musím říct, že zásadně nesouhlasím se společným bydlením více generací, protože to vždy přináší problémy, záleží jen na vzájemné toleranci. Nicméně chápu, že někdy jiné východisko není.

Z popsané situace si musím poměrně dost domýšlet, ale domnívám se, že ani "mladí" na tom nejsou kdo ví jak dobře, minimálně mají dost malý byt. Tudíž nějaká významná finanční podpora z jejich strany asi není úplně možná a příspěvek na bydlení od Tebe je nutný.

Pokud to vezmu čistě matematicky bez emocí, tak byste se všichni měli podílet na nákladech domácnosti rovným dílem. Resp. oni za dva plus děti a Ty sama za sebe. V běžné rodině by mělo být běžné, že si vzájemně rodina pomáhá a tak je na místě posoudit zda Tvá pomoc odpovídá běžné pomoci nebo Ty se staráš o vše a mladí takřka o nic.

Budu-li to posuzovat "lidsky", tak by se děti měli postarat o své rodiče, tak jako se kdysi rodiče starali o děti, tudíž úplné rozpočítávání vůči Tobě tzv. do koruny, mi nepřipadá také úplně správné. Nicméně jak už jsem psala výše, otázka je zda si mohou takovou případnou dotaci fakticky dovolit.

Také je fakt, že Tvůj syn má vůči Tobě mít vyživovací povinnost, pokud nejsi Ty sama schopná se o sebe finančně postarat.

Celé mi to připadá poměrně složité a z toho co je napsáno si neumím úplně celou rodinou situaci představit. Chtělo by to více rozepsat konkrétně.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Dělám mladým služku a ještě po mě chtějí víc peněz na byt
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neshody a nepřátelství mezi mnou a rodiči 4 838x
Uvolnění napětí v rodině 17 903x
Mít, či nemít druhé dítě? 21 1152x
Matka má mladšího muže než je můj manzel 3 946x
Bratr je stale single 2 1004x
Dospělý nevlastní syn 11 1240x
Maminka zemřela, nemohu přestat plakat 2 1246x
Mám divný pocit z bratrové nové přítelkyně 15 1369x
Přítelkyně má deprese a o víkednu jsme u rodičů kde je despotická babička - co s tím? 1 1494x
Chodím uklízet rodičům do domu bratra a ten mě bezdůvodně verbálně agresivně napadl, rodiče za ním stojí - mrzí mě to! 7 1515x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16471
Počet odpovědí celkem: 175172
Počet registrovaných: 5083 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Slevy OnaDnes 2022

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny