Téma: Nesnesu dva syny mého přítele, je mi 24 let

06.05.2012 16:45
Uživatel: Paní X
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Ahoj. Trápím se a už nevím, kam se s tím obrátit, natož co s tím dělat.

Mám přítele, který je rozvedený a má z dvou manželství dvě děti - kluky. Jeden kluk (10let) je z jednoho města, druhý (16let) je z města jiného. Mně je 24.

Když jsme se seznámili, věděla jsem, že má závazky, ale už vůbec jsem si nedokázala představit, co to všechno obnáší. Dnes šíleně bojuji s tím, že každý druhý víkend je jasně daný, nemůžeme nikam spontánně zmizet, aniž bych neslyšela větu, že má mít děti. Prázdiny, svátky. Do toho ještě, když je malý nemocný, tak automaticky se o něj táta přeci bude starat a pokud si dovolím nějakou poznámku, jsem ta špatná já.

Rozdíl je i v pohledu na výchovu, mám přísného tátu, který mi nikdy nedal nic zadarmo a když vidím, jak se přítel chová k dětem - mají všechno co chtějí. Vybavené pokoje od A do Z, stačí jen říct, že chtějí třeba motorku a on jde a hned koupí. Vznikají kvůli tomu rozpory, protože si nemyslím, že to je správné a ve finále jsem vždy špatná já. A tak je to se vším - například dávání nádobí do myčky. Díky všem takovým situacím a mé nesvobodě (pro partnera - což chápu - mému sobectví) se stalo to, že jeho děti nesnáším. Nemůžu o nich ani slyšet. Hnusí se mi mýt po nich koupelnu. Vůbec šahat na jejich špinavé oblečení a dávat ho do pračky, dívat se na ně když jedí u stolu jako prasata, mlaskají, čumí do dálky a já nezmůžu nic, fuj. Ale co s tím mám dělat. Partner mi tvrdí, že mě jeho děti mají rádi, ptají se na mě a já jsem ta bestie, která s nimi nechce být.

Jenže co mám dělat, když už mi vadí jen jejich samotná existence? On se z nich může s prominutím pos*at. Nadprůměrně inteligentní děti, strašně hodní, úžasní... všichni to přeci říkají, jen já to nevidím. Copak si můžu před svého partnera stoupnout a říct mu, že pro mě to jsou cizí lidi, u kterých mi přijde nechutné sahat na jejich špinavé prádlo a štítím se jich?  

Hrozně s tím bojuji, chvílemi je to tak, že si říkám, že to zvládnu, že to bude dobrý. Ale pak jsou chvíle, kdy v sobě cítím nenávist a mám tendenci to všechno vzdát. Přičemž ten chlap je jinak užásný. Ale já chci jen jeho. Ne ještě nejaký cizí děti každý od jiný ženský sad

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.05.2012 16:56 Uživatel: celebrita
a201.gif
100-500
Téma: Nesnesu dva syny mého přítele, je mi 24 let
Text uživatele: 

Zdá se mi, že tento vztah není pro tebe. Když odešel můj muž, a ted to beru z druhé strany, za jinou, netušila jsem, co bude.. No, konalo se překvapení, on si je nebral, to ONA, jeho nová přítelkyně, nechápala, proč, jako otec dětí, nemá k dětem blízko(ke svým vlastním)A já za ní byla a jsem vděčná. I když se ted kvůli tomuto rozešli(no přišla na to sama, že s ním rodina nehrozí).

Proč ti to ale píšu? Vím, jaké to je, když jsem milující máma a trpím tím, že otec dětí je nechce.. proto bych za takového jako máš ty byla nejspíše ráda. Nicméně, vezmu to ted i z tvého pohledu. Nemám ráda nevychované děti(mlaskání, drzost atd.. )Jsem milující ale přísná máma. Měla jsem přítele jako ty, měl dva kluky z předešého manželství, měli jsme je jednou za 14dní na víkend. Ti byli tak rozmazlení a nevychovaní, že jsem kvetla. Vedle mých dětí byli prostě na přesprdel exciteda tak jsem si promluvila s přítelem a dohodli jsme se, že budou-li s námi, budou šlapat jak mají, a žádný rozmazlovaní.. a tak se i stalo.

Akorát takhle velké děti už nepřevychováš, a pokud ti "vadí" nezbývá než to překousnout a nebo jít o dům dál.

Držím palcerose

 
06.05.2012 17:04 Uživatel: Tokara
0-100
Téma: Nesnesu dva syny mého přítele, je mi 24 let
Text uživatele: 

Děkuji moc, já sama si uvědomuji v tomhle svoji hloupost / nevyzrálost. Myslím, že málokdo má takovýho skvělýho tátu a i vím, že by byl skvělý otec našeho dítěte. Ale ať už s tím bojuji sebevíc, přese mě nějak ne a ne ten vlak přejet. Říkám si - to jsem takový sobec, nebo na to prostě nejsem připravená. Ale asi je to tak, nejspíš ten vztah není pro mě.

 
06.05.2012 17:09 Uživatel: celebrita
a201.gif
100-500
Téma: Nesnesu dva syny mého přítele, je mi 24 let
Text uživatele: 

Vůbec ti nezávidím rozhodování, ale přeji, at se rozhodneš jakkoli, at je to to nejlepší pro tebe clover

 
06.05.2012 17:35 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Nesnesu dva syny mého přítele, je mi 24 let
Text uživatele: 

Je Ti pouhých 24 let..... a už takové starosti... a zbytečně. Odejdi ze vztahu, Tvůj partner to určitě pochopí. Jednak je o hodně starší, má za sebou už nejméně dvě nevydařená soužití a ještě z toho děti, které nemůžeš vystát. Vidím to tak, že bys mohla být třetí, která bude posílat své dítě k některé další. Nebo taky ne, ale budeš se zbytek života užírat. A to, že ty děti nesneseš, to je ten nejmenší problém, to mi věř.

 
06.05.2012 17:29 Uživatel: Mathew
Věk:  27

Město:Bratislava okolie

Evil-Flower-abstract-wallpapers-vector-wallpaper-vectors_big.jpg
0-100
Téma: Nesnesu dva syny mého přítele, je mi 24 let
Text uživatele: 

Úplne Ťa chápem, nedávno som riešil podobný problém, aj keď z opačnej strany. Bohužiaľ výsledkom bol rozchod sad   ale beriem to tak, že ináč to nešlo.

Ak chceš, prečítaj si toto : nechci-ublizit-ani-prijit-o-sanci-na-stesti

Snáď Ti to pomôže aspoň v niečom, držím palce, nech sa správne rozhodneš.

 
06.05.2012 17:52 Uživatel: Paní X
Téma: Nesnesu dva syny mého přítele, je mi 24 let
Text uživatele: 

Presne tak.. obe dve strany za nic nemohou a v pripade spolecneho potomka tam vzdy bude jen ten muj. A ja jsem jeste takova, ze bych parnerovi nejspis pak dokazala i vycitat to, ze travi cas s jeho detmi a ne s nami. Priznam se, ze me hlavne sziral ten pocit toho, ze jsem o tom nemela s kym mluvit, ale ted jsem rada, ze jsem to sem napsala a citim, ze tyhle situace resi i ostatni a citove zazivaji stejne rozpory.

 
06.05.2012 18:00 Uživatel: Mathew
Věk:  27

Město:Bratislava okolie

Evil-Flower-abstract-wallpapers-vector-wallpaper-vectors_big.jpg
0-100
Téma: Nesnesu dva syny mého přítele, je mi 24 let
Text uživatele: 

Chápem, tiež by som pravdepodobne robil rozdiely medzi "našim" a jej dieťaťom, a to by ešte viac ubližovalo všetkým. A to nikomu nemôže robiť dobre.

Viem, je super to môcť niekomu aspoň napísať, mne to tiež veľmi pomohlo happy

Je tu veľa rozumných ľudí, čo to radi s Tebou prediskutujú happy

Kľudne môžeš aj mne napísať súkromnú správu, alebo mail. Ale aj všeobecná diskusia a vypočuť si rôzne názory Ti môže veľmi pomôcť happy

 
06.05.2012 18:43 Uživatel: Julie
Téma: Nesnesu dva syny mého přítele, je mi 24 let
Text uživatele: 

  Podle mého je lepší pro Tebe, se s přítelem rozejít. Už jen to že má na dva potomky dvě matky je alarmující...

 
06.05.2012 19:02 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Nesnesu dva syny mého přítele, je mi 24 let
Text uživatele: 

Dva potomky, dvě matky a dvě manželství.. ! Už to je moc. Vždy bys s tím měla problém. Lepší najít si někoho víc věkově k sobě. wink

 
06.05.2012 19:05 Uživatel: Julie
Téma: Nesnesu dva syny mého přítele, je mi 24 let
Text uživatele: 

  A se světlou budoucností a né temnou minulostí..... ach jo!

 
11.05.2012 21:48 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nesnesu dva syny mého přítele, je mi 24 let
Text uživatele: 

Myslím si, že v tomto věku ještě nejsi připravená přijmout děti přítele a tento "cit" Tě možná "postihne" ve vyšším věku. Je ale také možné, že vůbec ne a budeš mít ráda až své děti (tedy děti s tímto nebo jiným partnerem). Chápu i to, že píšeš, že to jsou cizí lidé. Prostě buď to v Tobě je a přijmeš je za vlastní a nebo není a není možné Ti to zazlívat. Příteli to raději ale neříkej, vedlo by to buď k hádce nebo zklamání.

Děkujme za upřímnost. Já bych měl asi problém takto otevřeně o tom co cítím psát, i když je pravda, že anonymita na tomto webu by mi mohla hodně pomoci (jako asi i Tobě).

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nesnesu dva syny mého přítele, je mi 24 let
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co říkáte na tyto body k zvýšení propustnosti v ČR? 4 795x
Jak naučit dítě spát samo? 2 755x
Vzdorovité dítě - neposlouchá, dělá naschvály 6 1123x
Je to normální chování? 5 782x
Hysterické batole- je to ještě normální? 6 1137x
Uražená a naštvaná dcera, když přijdu z práce. 1 1092x
Roční batole - usínání 2 727x
Nespokojené mračící se dvouleté dítě stále pofňukává a něco jí vadí - proč? 7 1828x
Holky 11 a 14 let chodí nahé po domě i na veřejnosti, matce to nevadí a týrá je hladem - je to v pořádku? 6 8877x
Jak zvládnout teenegera v 17 letech - řve, rozčiluje se 3 1702x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny