Téma: Problém s výchovou dcery - marnotratnost, nekomunikativnost, urážlivost

04.12.2012 16:53
Uživatel: Mamka
Věk:  39
0-100
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Dobrý den,

mám 19-ti letou dceru říkejme ji Katka, která začala mít snad opožděnou pubertu, nebo já už nevím. Byla vždy tichá, zodpovědná, pomáhala mi doma atd. Ale začnu od začátku.

Rozvedla jsem se, když dceři byly necelé 2 roky. Partnera jsem si našla až, když ji bylo 6 let. S manželem se nám narodila druhá dcerka. Její vlastní  otec o Katku neměl zájem a tak ji můj manžel otce nahradil v plném slova smyslu.

Manžel má dva syny z prvního manželství a vždy si přál dceru, tak měl hned dvě. Samozřejmě se stalo to, že vlastní dceru upřednostňoval a hodně jsme se kvůli tomu doma hádali. Na Katku byl vždy přísnější, ale stále to nějak tak šlo. Já jsem se ji snažila nějakým způsobem nahrazovat to, co nikdy nedostávala ani od vlastního otce, ani od manžela. Obou jsem dala co jsem jim na očích viděla, ale vždy museli doma alespoň něco málo udělat.

Když byla Katka malá věnovala se zpěvu, hraní na kytaru, věnovala se atletice. Postupně od všeho utekla a nejevila o nic žádný zájem. To ji bylo asi 15 let. Nemá v okolí žádné přátele, je schopná být na Facebooku hodiny. To se mi ale nelíbilo, takže jsem ji PC zakazovala a někdy i sebrala a střídavě ji ho zase vracela zpět.

Zjistila jsem, že neumí komunikovat jinak než přes počítač. Na jaře Katka odjela do Španělska na 3 měsíce, protože studuje hotelovou školu. Vydělala si tam spoustu peněz, ale mě to stálo také skoro 30 tisíc, protože  hodně peněz protelefonovala a účet jsem zaplatit musela. Paušál měla 6 let a nikdy ho nepřejela. Protelefonovala skoro 8 tisíc. Moc jsem se zlobila. Jenže když přijela domů tak penízky, které si tam vydělala se rozkutálely během třech týdnů. Když jsem ji upozornila, že její spotřeba za léto bylo 60 tisíc, tak se moc divila a já  odmítla dále dotovat její rozmary.

Letos maturuje a já ji řekla, že je čas na to, aby se podílela na svých rozmarech. A tím to začalo. Je urážlivá, nedokáže se se mnou bavit normálně. Stýká se s jedinci, kteří ji zrovna dobrý příklad o životě nedají a já osobně je nemám ráda. JInak si myslím, že snad ani žádné přátele nemá.

Byla vždycky samotářka. Je moc hezká a já  nechápu, co ji vždy drželo doma. Chtěla jsem, aby si našla jen brigádu a ona se odstěhovala na internát, i když má školu jen 8 km. Peníze jsem ji nedala, i když obědy jsem ji zaplatit musela,  žije z alimentů. Trápí mě to. Řekla dost ošklivé věci, jako, že mě nenávidí, že se mnou nechce být pod jednou střechou a já nevím co ještě.

Vím, že je zlatá, ale bojím se, že ji ztratím. Nejpíš jsem udělala spoustu chyb ve výchově. Teď zjišťuji, že dát míň je někdy mnohem víc.

Jenže co teď? Máte někdo podobné zkušenosti? Poraďte mi.....

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3931x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Problém
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
04.12.2012 17:02 Uživatel: Julie
Téma: Problém s výchovou dcery - marnotratnost, nekomunikativnost, urážlivost
Text uživatele: 

   Můj názor je, ústa si musí natlouct sama, aby poznala dno a od něj se odrazila. Jediné co můžete, neustále meldovat dokola: „Jsi dospělá, tak se podle toho chovej, jsi plnoletá zodpovídáš za sebe sama, kdyby jsi někdy potřebovala teplou náruč, nebo radu, čekám, jsem tu..... " Hodně štěstí a klidné svátky.

 
04.12.2012 18:52 Uživatel: cokyna
0-100
Téma: Problém s výchovou dcery - marnotratnost, nekomunikativnost, urážlivost
Text uživatele: 

souhlasím s Julií, měla by jste ji nechat, taky jsem si,, zdrhla" jedla chleba s hořčicí a kafe zalévala dvakrát, všechno špatný pro něco dobrýhappy) byl to,, humus", ale hodně mi to dalo - i co se týká výchovy mých dětí, což dojde až člověk dospěje se vším všudyhappy)

 
04.12.2012 21:11 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Problém s výchovou dcery - marnotratnost, nekomunikativnost, urážlivost
Text uživatele: 

základ bývá položen v útlém dětství, peníze nevynahradí to, co za ně stejně koupit nejde...   Teď už je to dospělá žena, pro matku vždycky bude dítě... to jsem ještě v 50 pro tu svou, ale je dospělá... a samozřejmě za sebe odpovědná. musí ochutnat život se všemi důsledky... po vlastním přičiněním nastavených příčinách... Někdy je to velmi těžké... také se občas potkávám s výchovnými problémy (dceři je 26 happy  )

 
04.12.2012 21:33 Uživatel: Listicka
Věk:  52
Téma: Problém s výchovou dcery - marnotratnost, nekomunikativnost, urážlivost
Text uživatele: 

Myslim si, ze tohle obdobi je tezci pro vas,   nez pro dceru. Ona je v obdobi vzpupnosti, mysli si, ze je nepochopena, nikoho nema rada. Bylo by dobre ji dat na jevo, ze tu pro ni jste porad, ale existuji urcita pravidla. Asi ji to nejakou dobu potrva, ale az zjisti, ze doma se vlastne mela dobre, vrati se.
Riziko je, aby se nechytla nejake spatne party. Drzim palce a preji pevne nervy.

 
05.12.2012 02:29 Uživatel: ABCD
Téma: Problém s výchovou dcery - marnotratnost, nekomunikativnost, urážlivost
Text uživatele: 

A z čeho maturuje? happy

 
26.02.2013 11:31 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Problém s výchovou dcery - marnotratnost, nekomunikativnost, urážlivost
Text uživatele: 

Tak to jsem měla doma, jak přes kopírák. Naše dítko triumfálně odešlo bydlet do podnájmu, po nějaké době už nebyly peníze z brigád, tak se nastěhovala k babičce, ( matce mého rozvedeného manžela) teď u ní bydlí a je strašně uražená. Už šestý rok, mám pochopit, jak jsem se k ní špatně chovala…babička se stará o domácnost, dítko z občasné brigády přispívá na nájem a občas s někým chodí. Asi ideál pro obě. Babi se má o koho starat a obě jakž takž vyžijou, ještě jsou tam příspěvky od mého muže. co by ne.

 
26.02.2013 12:25 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Problém s výchovou dcery - marnotratnost, nekomunikativnost, urážlivost
Text uživatele: 

Mamko, spíš asi sehrálo roli i tohle:

"Já jsem se ji snažila nějakým způsobem nahrazovat to, co nikdy nedostávala ani od vlastního otce, ani od manžela. Obou jsem dala co jsem jim na očích viděla, ale vždy museli doma alespoň něco málo udělat. "

Nejde hrál roli obou rodičů (a ona toho tátu už vlastně měla/dostala)  a hlavně se něco snažit nahrazovat (myslela jste jako  penězi? Oooou…), natož "co jí na očích vidím".

A "něco málo udělat"? Je samozřejmost, že každý (! ) má nějaké povinnosti (u dětí přiměřeně věku) a Váš muž se bohužel do toho  ještě  nesnažil (nebo málo) nedávat najevo ono "moje a Tvoje dítě", což je škoda a ona to moc dobře vycítila, na tom jste asi měla víc trvat, aby se dokázal "ovládnout", on byl přece ten dospělý.

To nemyslím ve zlém (! ) a taky chápu, že člověk to vždy myslí jen a jen dobře, je to přece Vaše dítě…Ano, musí si ten nosánek nabít holt sama a Vám nezbývá, než ji nechat, i když Vás to bude bolet. Nebojte, to se utřepe a ona na vše přijde. Držte se. alt

 
26.02.2013 13:18 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Problém s výchovou dcery - marnotratnost, nekomunikativnost, urážlivost
Text uživatele: 

Jo tomu bych tak nevěřila. Nevím proč mi tu uvedl počítač, kolik mi je, protože mi je 48 a mé drahé dceři, co je furt uražené dítě, je už třicet. A to si ještě bude muset na nějaký rozum počkat.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Problém s výchovou dcery - marnotratnost, nekomunikativnost, urážlivost
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co říkáte na tyto body k zvýšení propustnosti v ČR? 4 950x
Jak naučit dítě spát samo? 3 1002x
Vzdorovité dítě - neposlouchá, dělá naschvály 6 1768x
Je to normální chování? 5 962x
Hysterické batole- je to ještě normální? 6 1384x
Uražená a naštvaná dcera, když přijdu z práce. 1 1295x
Roční batole - usínání 2 892x
Nespokojené mračící se dvouleté dítě stále pofňukává a něco jí vadí - proč? 7 2086x
Holky 11 a 14 let chodí nahé po domě i na veřejnosti, matce to nevadí a týrá je hladem - je to v pořádku? 6 10190x
Jak zvládnout teenegera v 17 letech - řve, rozčiluje se 3 1935x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny